Jump to content

Moto Zajednica

Koliko je pametno/glupo prskati vizir antifog sprejom za sofersajbne?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Nemam antifog vizir, a trenutno ni para za novi sa istim, pa mi treba neko prelazno resenje. Kaciga mi je marke Kaberg. Jel ko pokusavao ovako nesto i kako je ispalo? Ako jeste i ako je ispalo ok koji sprej da uzmem?

 

Jos da dodam - kad za to bude prilike i kupim taj famozni antifog vizir da li mogu da se nadam da mi nece magliti sve i kad u hladnije dane stavim podkapu (fantomku) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

cuo sam da pomaze kada se naprska penom za brijanje,ali nisam probao,neko  premaze i limunom,u vojsci smo staklo na masci mazali sapunjavom krpicom da ne magli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

ja isto cuo za penu za brijanje, ali nisam probao.

 

Kako sam na prosloj kacigi zeznuo antifog jer sam sa "Mer"-om cistio unutrasnju stranu vizira, kupio sam tecnost za vetrobrane.

Ja sam bio zadovoljan.

Koristio sam i na kolima i na viziru.

Imam jos, mogu ti dati da probas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

imao sam neku koncentrovanu tecnost na bazi jabuke koju sam probao na snegu premazao sam brile i nisu nikako maglile dok sam vozio ski-doo sanke a imao sam podkapu samo moram druga pitati dal jos toga ima kod njega na stanju bilo je 100din bocica koja sluzi dosta dugo jer bukvalno jednu kapljicu kanes i samo dobro utrljas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Znaci opcija 1 je ta pena za brijanje, jer je imam u kuci naravno. E sad kako to? Da malo sipam na krpicu pa da utrljam i  jel nece da ostanu tragovi po viziru?

Opcija 2 je da kontaktiram @.rs-a jer smo u kraju pa da to probam i pa ako valja da kupim istu tecnost.

I opcija 3 je ta tecnost na bazi jabuke. @kovac 85 ako bude sta javi, pa da vidimo.

@kiza73 jel pricas o peni. Kako se zamuti?

Ostali ako ima jos predloga ili iskustava sa pomenutim nek pisu. Ja cu sutra nesto probati pa javljam kako je bilo kad istestiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

uzmi malo nitro razredjivaca i dobro utrljaj i definitivno vise nikad neces imati problem sa tim vizirom

 

:)

 

ps ne pokusavajte ovo kod kuce, iskljucivo u garazi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Znaci opcija 1 je ta pena za brijanje, jer je imam u kuci naravno. E sad kako to? Da malo sipam na krpicu pa da utrljam i  jel nece da ostanu tragovi po viziru?

Opcija 2 je da kontaktiram @.rs-a jer smo u kraju pa da to probam i pa ako valja da kupim istu tecnost.

I opcija 3 je ta tecnost na bazi jabuke. @kovac 85 ako bude sta javi, pa da vidimo.

@kiza73 jel pricas o peni. Kako se zamuti?

Ostali ako ima jos predloga ili iskustava sa pomenutim nek pisu. Ja cu sutra nesto probati pa javljam kako je bilo kad istestiram.

Cak i potpuno nov vizir se malo zamuti, a sa tim namazima i premazima ces videti kroz njega kao sa -8 dioptrijom iliti kao sa premazom od nitro razredjivaca ;D Ako ne vozis brzo jedino resenje ti je da ostavis koji mm otvoren vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Jedino normalno prirucno resenje je pena za brijanje...naprskas,utrljas i imas nekoliko dobrih stvari... Ne magli dva-tri dana,lepo mirise, oscistio si vizir od prljavstine...

 

Sve ostalo je rizicno....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Mozda je smesno ali bolje da napisem, mozda neko ne razmislja zdravorazumski:

 

Penu utrljati sa UNUTRASNJE strane vizira  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Prijatelju, ne maži ništa na vizir!

Ja sam pre par godina prskala caberg-ov vizir tim antifog-om i uništila ga. Pomogne prvi put, sledeći put taj neki sloj na viziru počne da propada i ostavi mutnu zagrebanu površinu. Bolje otvori malčice da ti pirka vetar i suši vizir nego  nego da sje*eš i to što imaš pa ćeš svejedno morati da kupuješ nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

maglu sam resio shoei xr 1000 plus pin lock, a neki anti fog premaz sam mazao po viziru na shiro sh 50 kacigi i nije mu bilo nista, takodje i po nitro ali ne garantujem da na nekima ne bi izazvalo promene...... ja sam bio zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koristim K2 sprej jedno 2 godine na Cabergu, prskam i sa spoljasnje strane jer o istom trosku brzo i fenomenalno cisti i ne ostavlja nikakve tragove, bude vizir proziran k'o da ga nema.

 

Sezonu ne zatvaram vozim i zimi, tako da ga relativno cesto nanosim, sprej ne izaziva nikakve anomalije, bas naprotiv.

 

Prijatelju, ne maži ništa na vizir!

Ja sam pre par godina prskala caberg-ov vizir tim antifog-om i uništila ga. Pomogne prvi put, sledeći put taj neki sloj na viziru počne da propada i ostavi mutnu zagrebanu površinu. Bolje otvori malčice da ti pirka vetar i suši vizir nego  nego da sje*eš i to što imaš pa ćeš svejedno morati da kupuješ nov.

 

Ocigledno nije svaki sprej isti, a otvaranje vizira na 2-3 stepena nije bas najzdravije po sinuse.  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Zašto bi prskao bilo kakvim sprejevima, kada antifog dodatak za vizir ,koji je apsolutno efikasan, košta kao sprej a traje koliko i vizir, pa i duže, jer je sa unutrašnje strane pa je zaštićen od fizičkih oštećenja, a sam možeš da ga napraviš za 100din...

 

http://shop.hostettler.de/productdetails.aspx?id=327&itemno=Z4223-PIN-K

 

To je komad tanke providne plastike na čijim se ivicama nalazi silikon debljine oko 1mm, montira se sa unutrašnje strane vizira preko dve  rupice na njemu (skroz levo i desno) ili lepljenjem, pošto stoji celom površinom na razdaljini od milimetra od vizira, između je vazduh i kao kod bilo kog "duplog stakla" ne javlja kondezacija-magljenje od vlage iz daha...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ja nemam problema sa maglenjem kacige...

 

Ali naprimer znam da ja za ronjenje na masci koristim obican deterdzent za sudove i maska mi ne magli, a to nisam ja izmislio nego kada sam bio na obuci za ronjenje oni su mi to pokazali. E sada ne znam da li ce na kacigi da upali  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

sve je to super ako imas kacigu sa pinlock vizirom

 

ovde je prica o standardnim kacigama

 

Pa upravo o tome i govorim, razlika između ta običnog i pinlock vizira je samo u tome što pinlock ima dva otvora od po milimetar-dva  u prečniku levo i desno u koje gurneš pinove da bi učvrstio foliju sa silikonom (inače pinove dobiješ u pakovanju sa pinlockom)...Skineš vizir, neko ti pomogne da ga lepo pridržiš sa unutrašnje strane kako bi ravnomerno bio svuda oslonjen na vizir, obeležiš rupe, skloniš sve, probušiš burgijom za drvo prečnika pina iz pakovanja postaviš pinove i namontiraš....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Koristim K2 sprej jedno 2 godine na Cabergu, prskam i sa spoljasnje strane jer o istom trosku brzo i fenomenalno cisti i ne ostavlja nikakve tragove, bude vizir proziran k'o da ga nema.

 

Sezonu ne zatvaram vozim i zimi, tako da ga relativno cesto nanosim, sprej ne izaziva nikakve anomalije, bas naprotiv.

 

 

Ocigledno nije svaki sprej isti, a otvaranje vizira na 2-3 stepena nije bas najzdravije po sinuse.  :)

 

Koju Caberg kacigu koristis? I gde si kupio taj K2 sprej i za koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja