Jump to content

Moto Zajednica

Koliko je pametno/glupo prskati vizir antifog sprejom za sofersajbne?

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

jel ima negde kod nas da se kupi  ova antifog folija?

 

cini mi se da bi se to moglo napraviti od komada folije i duplo lepljive trake, ali ako ima vec gotovo lakse je kupiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ P0peye & Vlada185

 

Caberg Rhyno je kaciga, a sprej sam platio oko 150din - 200din.

 

Ja sam uzeo u Metrou, ali ima po prodavnicama auto delova i kozmetike. Osim K2 pise jos Fox na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@Blackbite

Odlicno to je ta!!! Ako je tebi vrsila posao valjda ce i meni, sad jos samo da nadjem i kupim to. Ne bi bilo lose da okacis sliku, jer mozda vidimo tu bocicu i negde gde je ne bi ocekivali, pa nek nam bude slika u glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@POpeye javi ako saznas gde ima ovaj sprej da se kupi. Videcu u Metrou kad budem isao, al to necu sigurno ovih dana.

 

Probao sam danas ono sa penom za brijanje (Gillette  :D ) i rezultati su onako, mozda za neko prelazno resenje. Magli manje, ali ne i da ne magli potpuno. Ja imam i unutrasnji suncani vizir i njega sam mazao i na njemu je bolje nego na glavnom. Svakako je bolje nego bez icega, al videcu sta ce biti za jos par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

E pa ovako, posle dva nosenja kacige sa mazanjem Gillette-a vizir je poceo da magli sa desne polovine,a leva nije tako da mi nije jasno kako i zasto. Un.vizir je isto poceo da magli. Danas sam kupio preporuceni mi antifog K2 Fox (hvala Blackbite ), naprskao i ovih dana cu javiti kako je ispalo. Inace kupio sam ga na NIS-ovoj pumpi u Belim Vodama (tj. kad se krene na ibarsku iz Zarkova one dve pumpe) za 200 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

E pa ovako, posle dva nosenja kacige sa mazanjem Gillette-a vizir je poceo da magli sa desne polovine,a leva nije tako da mi nije jasno kako i zasto...

 

Normalna pojava. Ne duvas jednako na obe nozdrve. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

E pa ovako, posle dva nosenja kacige sa mazanjem Gillette-a vizir je poceo da magli sa desne polovine,a leva nije tako da mi nije jasno kako i zasto...

 

Normalna pojava. Ne duvas jednako na obe nozdrve. ;)

Da stao mi mozak,cista fiziologija. Al kupio sam i naprskao K2 Fox i zasad se dobro pokazuje,videcemo za dalje. Hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Samo da javim da je za sada ovaj sprej polozio ispit, sa njim na un. i spolj. viziru je drasticna razlika, pri stajanju zna malo da zamagli ali se brzo odmagli i sve bude ok. Ma cim se otvori vizir ona magla nestane. Zasada sam zadovoljan, kako ce biti ubuduce videcu, nadam se najboljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Dobro je da malkice probrljah po ovim forumima ,malo je falilo da i ja postavim isto pitanje, tako da se zahvaljujem na informacijama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Kupi sam ovaj sprejčić ali nisam imao prilike da ga isprobam ,u mom kraju malko hladno za eksperimentisanje, a moram da pomenem da pena za brijannje a ni sapunica ,n isu pomogle ništa, čak nasuprot ,kada zamagleee,,,,uuuu, postaje veoma zaebatooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

nisam bash uboo temu ko prstom u ... ali jedno upozorenje da spoljasnju stranu vizira ne prskate onim sredstvima za soferku, tj ono sto staklo "podmazuje" tako da se kapljice kise brze sliju u ne zadrzavaju u vidnom polju.

 

znaci uzeo sam najskuplji sprej koji sam nasao, jer uzivam da vozim po kisi, ali mi je smetala otezana vidljivost usled zadrzavanja kapljica na viziru.

 

Medjutim, kad sam naneo ovo sredstvo, rezultat - 10x gora situacija. Ne samo da se kapljice nisu dovoljno brzo slivale, nego je ceo vizir poceo da se muti, svetlost prelamala malko drugacije tako da skoro nista nisi mogao da vidis ?!

 

Eto cisto da se neko ne zezne da ovo namaze pa krene na duzi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Zašto bi prskao bilo kakvim sprejevima, kada antifog dodatak za vizir ,koji je apsolutno efikasan, košta kao sprej a traje koliko i vizir, pa i duže, jer je sa unutrašnje strane pa je zaštićen od fizičkih oštećenja, a sam možeš da ga napraviš za 100din...

 

http://shop.hostettler.de/productdetails.aspx?id=327&itemno=Z4223-PIN-K

 

To je komad tanke providne plastike na čijim se ivicama nalazi silikon debljine oko 1mm, montira se sa unutrašnje strane vizira preko dve  rupice na njemu (skroz levo i desno) ili lepljenjem, pošto stoji celom površinom na razdaljini od milimetra od vizira, između je vazduh i kao kod bilo kog "duplog stakla" ne javlja kondezacija-magljenje od vlage iz daha...

 

Kako može da se naruči ovaj univerzalni pinlock kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Video sam na e-bayu naku pastu protiv magljenja vizira.Jednog dana,kad budem imao pare za bacanje(mada ima i jeftinijih),kupicu je,jer mi iako mi je vizir anti fog,zamagle mi cvikeri...http://cgi.ebay.com/antifogwax-for-HJC-AC-11-12-motorbike-visor-or-goggles_W0QQitemZ170571390772QQcategoryZ72278QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5445989262827972753

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo i mojih svežih iskustava vezanih za problem maglenja vizira.

Preključe ujutro (subota), krenem po priličnoj hladnoći i kiši od Adrovca prema Nišu (oko 36 km). Normalno, vozim sa "odškrinutim" vizirom jer se u protivnom zamagli već posle par sekundi. A za par sekundi se i odmagli kad se otvori. E rešim da se za povratak pripremim bolje, pa premažem vizir sa unutrašnje strane penom za brijanje. Krenem uveče, a smenjuju se kiša i sneg. Temperatura oko nule. I bogami spuštim vizir i ne magli se! I tako bi skoro minut, pa se zamagli. I ja ga malo odškrinem da se prosuši. Ništa! Ostade zamagljen. Stanem i skinem kacigu da izbrišem od ostatke sapunice. Pokisnem totalno ali je vizir i dalje neproziran. Potpuno ga podignem i tako prevezem narednih tridesetak kilometara. Sledećeg jutra (nedelja) krenem ponovo u Niš da nađem neko sredstvo za odmagljivanje. Obiđem sve pumpe po gradu, prodavnice (auto delovi-kozmetika, farbare ...), auto-pijac, buvljak. I uspem da nađem samo nekakvu krpu koja navodno sprečava magljenje šoferšajbne! Jutros sam doputovao od Niša do mog sela (oko 35km) temperatura oko +2 stepena. Krpa pomaže dosta. Pri brzini do 90-95 vizir magli vrlo malo, a iznad toga nema magljenja. Ovu krpu sam kpio na NIS pumpi, košta 130 din a valjda je nemačka i piše NIGRIN na pakovanju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zašto bi prskao bilo kakvim sprejevima, kada antifog dodatak za vizir ,koji je apsolutno efikasan, košta kao sprej a traje koliko i vizir, pa i duže, jer je sa unutrašnje strane pa je zaštićen od fizičkih oštećenja, a sam možeš da ga napraviš za 100din...

 

http://shop.hostettl...mno=Z4223-PIN-K

 

To je komad tanke providne plastike na čijim se ivicama nalazi silikon debljine oko 1mm, montira se sa unutrašnje strane vizira preko dve rupice na njemu (skroz levo i desno) ili lepljenjem, pošto stoji celom površinom na razdaljini od milimetra od vizira, između je vazduh i kao kod bilo kog "duplog stakla" ne javlja kondezacija-magljenje od vlage iz daha...

 

Kako može da se naruči ovaj univerzalni pinlock kod nas?

 

Nema univerzalnog pinlock-a, moras da kupis bas za tvoju kacigu ukoliko postoji. Ja bih jako voleo da vidim kako ce neko i od cega da napravi pinlock za 100 din. Pinlock mora savrseno da naleze na vizir kacige i da u potpunosti dihtuje. Ako ne dihtuje potpuno, ima da magli, a onda je jos veca muka jer ne mozete da obrisete prostor izmedju pinlock-a i vizira.

 

 

Ja imam odavno pinlock i to je najbolje potrosenih 20e u opremu ikada. Siguran sam da vise nikad necu nositi kacigu bez pinlock-a.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja isto imam pinlock ali su mi se pinovi malo opustili, pa se tu tamo odlijepi, te magli...

Sad valja ili bushiti nove rupe ili stavljati deblje pinove. Ne znam sta je uobicajena praksa.

 

Ova fog city folija / pinlock bez pinova je isto vrlo interesantna opcija. Za vizire je "duplo staklo" tj, pinlock jedino pravo rjesenje,

ali za naocale ostaje problem. Ja recimo uzmem malo tecnog sapuna i utrljam po staklu od naocala. Smanji maglu relativno dobro,

ali nije trajno rjesenje. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

U firmi kompp ima da se kupi pin lock folija i kosta 1000 dinara probao i nemagli uopste lepi se iznutra na vizir i nije nikakav problem da se posle skine ukoliko ima potrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 9/25/2010 at 2:10 AM, Blackbite said:

Koristim K2 sprej jedno 2 godine na Cabergu, prskam i sa spoljasnje strane jer o istom trosku brzo i fenomenalno cisti i ne ostavlja nikakve tragove, bude vizir proziran k'o da ga nema.

 

Sezonu ne zatvaram vozim i zimi, tako da ga relativno cesto nanosim, sprej ne izaziva nikakve anomalije, bas naprotiv.

 

 

 

Ocigledno nije svaki sprej isti, a otvaranje vizira na 2-3 stepena nije bas najzdravije po sinuse.  :)

Ovaj i ja koristim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Probao sam i ja sa raznim sprejevima za sofersajbne, prije nego sam presao na Nolanke koje imaju pravi pinlock, i nisam primjetio nikakva iole vrijedna efekta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja