Jump to content

Moto Zajednica

Nesto mi preko noci curi iz motora...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Motor mi stoji ispred zgrade. Ujutro zateknem baricu ispod, nije ulje, ono kape na drugoj strani :) (semering na lancaniku je problem), a ovo je voda ili mozda rashladna tecnost (velika barica na slici). Pogledam ja odakle dolazi, dolazi iz ove rupice na sred cilindra (druga slika), cista voda (ili rashladna tecnost). Cemu ona rupica sluzi? Palim motor, radi normalno, pritom pusti iz famozne rupice jos par kapi i prestane. Kad se zagreje nema nikakvih problema, ne kaplje i kroz rupicu nista ne izlazi. Razlog sto je barica tamna je sto ta "voda" usput pokupi i malo tog ulja iz semering-a. Ovo se mozda slucajno desava od kad sam poceo da prekrivam motor ceradom, nocu je hladno, a ujutro ga opizdi sunce pa se nadam samo da je neka ekstremna kondenzacija. Nisam cackao hladnjak, vodu i antifriz. U voznji mi ne podize temperaturu, ventilator pali tek po duzim gradskim voznjama u guzvi, tako da mislim da je temperatura ok! Nisam proveravao nivo vode u hladnjaku jer treba da skinem rezervoar. Ovo se desava vec dve noci. Da li je moguce da je sve samo kondenzacija?!

 

th_IMG_5733.jpg

 

th_IMG_5734-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nemo sam da lizes krivu glavu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ma da tolko curka kuvalo bi vec,,,mada kawasaki je to,,kod njega su svakakvi kvarovi moguci  :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

hahaha, ako, ako, sam sam se namestio  ;)

 

... i cemu sluzi ona rupica koja ovlazi preko noci  ;D (NE ZELIM da je lizem niti da guram bilo sta u nju  8):D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa,,,sipaj vodu tamo gde je svecica pa vidi jel izlazi sta na tu vupicu  ;D ;D

e sad dal si se namestio ili ne  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D bitno je da se lizneko glavceta krivog  ;D ;D ;D ;D

kod nekih motora sluzi da voda koja se nakupi oko svecice izadje napolje  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

...i da ne mogu da verujem da mi je problem rupica koja ovlazi nocu  :D

 

sasvim je moguce da izbacuje vodu od oko svecice, ocigledna stvar mi nije pala na pamet!

 

poZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ma to ti curi kompresija :). Kubi bocicu od pola litra,bice ti dosta i dopuni kolko fali. ;D

 

Salim se malo :D,moze da bude voda,antifriz,benzin ili ulje,peto nema sta,a sve se medjusobno razlikuje i lako se raspoznaje sta je sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

pa,,,sipaj vodu tamo gde je svecica pa vidi jel izlazi sta na tu vupicu  ;D ;D

e sad dal si se namestio ili ne  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D bitno je da se lizneko glavceta krivog  ;D ;D ;D ;D

kod nekih motora sluzi da voda koja se nakupi oko svecice izadje napolje  ;) ;) ;)

 

Eto, Bokilic me je pretekao ;) Baš tako, svećica je "uronjena" u glavu, pa je rupica izbušena sa strane, da odvede kondenzat ili vodu od kiše što dalje od svećice. Ponekad je pametno pročačkati tu rupicu, obzirom da se nagomila kojekakva prljavština od blata i masnoće.

Samo vozi i nesesekiraš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A da provjeriš ona dva creva koja ulaze odozgo u glavu motora, dođu tačno između svjećica i te rupe služe da odvedu vodu koja bi mogla da iscuri iz njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

A da provjeriš ona dva creva koja ulaze odozgo u glavu motora, dođu tačno između svjećica i te rupe služe da odvedu vodu koja bi mogla da iscuri iz njih

 

upravo to! nisam stigao ranije da javim, antifriz je definitivno (slatkast  :) ), i bas jedna od te dve cevi pusta po malo kad se motor ohladi. Na koju foru ta cev ulazi u glavu, zavija se ili nesto drugo? Da probam nekim silikonom mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ta cev ima na sebi šaraf koji se odvrne i ona se samo izvuče, trebalo bi da ima o-ring koji je vjerovatno star. Ostavi o-ring na cevi i samo namaži taj kraj silikonom za visoke temperature, zabodi ga nazad i kad se osuši sipaj antifriz i vozi. Obavezno kad budeš ljepio sve površine moraju da budu suve ko barut. Ako je cev zarđala (moje su stare 20 godina i dobro ih je napala korozija ali još drže) pa pušta, može da ti je napravi bilo ko ko nije retardiran i ima aparat za zavarivanje i odgovarajući presek cevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja