Jump to content

Moto Zajednica

Svedska cegrtusa-HUSABERG

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Berg je eksperimentalni motor KTM-a, prvo se inovacija pojavi na njemu, pa ako prodje, nece proci kao

berg nego kao KTM. Vozio sam 650 supermoto, sprava nije sa ovog sveta. A gotovo sam siguran da negde

oko cilindra ima pregradu za sitninu, posto definitivno cujem da nesto skace tamo dole  ;D.

Pogledaj,nema pregradu.. :)

 

 

...Ala ga je opravio... A stvarno, ni pregradu za sitninu nema... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

pokusah da nadjem na netu sta je ovo: "SEM Dynamic Force Control", ali nisam uspeo. Jel ima neko ko bi mogao objasni (radi se o paljenju na husabergu)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam danas provozao KTM 450 EXC preradjen u sm i motor ide skoro isto ko i moj

tj poteze u startu malo jace jer ima dosta veci zadnji lancanik ali zato na vecim obrtajima nema snage

 

jedina stvar koja mi se svidela je tezina tj osecaj je kao da vozim nekih 250ccm ili manje jer se tih 35kg razlike bas osete

ali to je velika prednost na offroadu i uzevsi u obzir servisne intervale ne vidim razlog zasto bi to neko radije kupio nego 690 osim ako ga nije namenio bas za stazu pa nece mnogo da ga vozi

Servis je litra ulja i stelovanje ventila koje moze i na njivi da se uradi i to bez spijuna!!

Dobar je to stroj!!! :zdravo: Ali Husa je mrak !!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pokusah da nadjem na netu sta je ovo: "SEM Dynamic Force Control", ali nisam uspeo. Jel ima neko ko bi mogao objasni (radi se o paljenju na husabergu)?

 

Ja znam sta je to dosao sam skoro iz Svedske ali necu ti reci dok se ne upoznamo i popijemo par piva naravno o tvom trosku !!! :zvizduk: Ovo je pisao Srbac sa mog naloga!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

ma ne moze kod mene nista brzo, sve mora polako. Imao sam peh juce pukla mi je guma na planini pa sam gurao do prvog vulkanizera. Sad me boli levo rame :). Tako da nisam stigao da odem da pogledam motor :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

ma ne moze kod mene nista brzo, sve mora polako. Imao sam peh juce pukla mi je guma na planini pa sam gurao do prvog vulkanizera. Sad me boli levo rame :). Tako da nisam stigao da odem da pogledam motor :(

 

Ako je levo rame, to je dobar znak :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Evo posle par meseci da napisem koju rec.

 

Motor je generalno veoma cudne konstrukcije. Sve je na njemu cudno pocev od rasporeda tastera do inzenjerskih resenja u agregatu. Ajmo prvo sta ne valja

 

Malo su me razocarali materijali koji idu fabricki u husaberga (barem u ovaj iz 2003.). Ipak od Svedjana se ocekuje vrhunski celik. Ovde to bas nije slucaj. Mislim da se radi o nekoj taktici kako pored kupljenog motora da se iskamce jos neke pare. Na primer bregaste osovine postoje 3-4 vrste od kojih su default najnekvalitetnije. Ovde ne treba racunati kuciste agregata koje je od vrh materijala

Anlaser postoji, ali nema svrhu (mislim ovo mi ne smeta), ali koji ce moj onda. Ima da se kupe aftermarket kitovi za elektricno paljenje i nisu skupi, ali ....

Elektronika nije sjajna, jes da nesto nije ni potrebna ako se ne koristi anlaser, ali ne dobra (ne racunam CDI).

U agregat ide 1l ulja i menja se po manualu svakih 5 radnih sati. Na svakih 10 i filter ulja i ide i stelovanje ventila.

Podesavanja uopste nisu standardna, znaci kad se na primer kupi svecica trebalo bi da se nasteluje zazor kod elektrode

 

Od 2004 husabreg deli mnogo delova sa KTMom tj gotovo su isti agregati, a od 2011 2T su skroz isti agregati samo drugi ram.

Dostupnost delova za ranije modele od 2003. je OK, racunajuci i after market radionice koje takodje prave delove za zamenu. Nazalost delovi su uglavnom ili na ostrvu ili na drugom kontinentu

 

 

Sad malo sta je dobro:

 

Zavrsna obrada sjajna.

Ciklistika sjajna.

Ogibljenje sjajno.

Snage ima na pretek i ovako, mogu da zamislim tek kada se stave "racing" delovi (koji su i mnogo kvalitetniji) koji izvlace max.

Inzenjerska resenja su diskutabilna, ali po meni vrh, ako nesto zvekne manja je verovatnoca da ce se to pojaviti u drugom delu agregata u odnosu na druge marke.

Osecaj pri voznji od 1 do 10 , 11 :) i tada se sve mane zabovravljaju.

 

Kako kod nas nema bas puno husa u kontaktu sam sa entuzijastima od vani. Kad sam im rekao da je u agregatu sve fabricki poprilicno su se zacudili, u stilu "cek pa ti imas fabricku bregastu !!!???". U stavri bilo im je cudno da uopste imam fabricki agregat. Oni svoje agregate sklapaju kao od kockica, jedno od jednog , drugo od drugog i tako dalje. U USA je npr starsno popularno da se od 550ice pravi 496ica koja je laksa a ima vecu snagu. Ovo sve saznaju tako sto od nekog takmicara uzmu motor i pogledaju sta je fabrika uradila (od takmicara koji kupuju gotove race ready motore).

 

Tako da slogan koji su imali Race Ready ne pali bas, jer takmicarske masine nisu kao one koje su sisle sa trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

klackalice, tj otisli su prateci lezajevi bregaste (ovo je slobodan prevod sa engleskom :) ) na klackalicama. Ostalo je sve prekontrolisano i nema drugih problema. Jedini problem je sto lezajevi nece stici jos koji dan :) (ja se nadam ponedeljku). I to nisu otisli lageri (iglice), nego cementacija na spoljnem delu.

 

U principu da sam znao sta je bio bi i ja onaj dan sa vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja