Jump to content

Moto Zajednica

"Moj na Mišaru"

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Јutros oko 9 Andrej, Smajser i ja smo odlucili da ponovimo nase lekcije iz osnovne skole i krenuli put Misarskog polja i Cera da nam Smajser, inace PROFESOR ISTORIJE (koliko vas je ovo znalo??), odrzi slovo.

 

Prva stanka nam je bila....nemam pojma gde. Neko seoce izmedju Obrenovca i Misara. Crkvica iz druge polovine XIX veka, debela hladovina...za nas dovoljno.

 

vNQ6a_dsc03997by5.jpg

 

ynzR0_dsc03994qz6.jpg

 

9B25N_dsc04001gt8.jpg

 

Posto je Smajserov tempo voznje takav, da predstavlja ozbiljnu pretnju ostalim ucesnicima u saobracaju, na kvarno sam kupio nalepnicu na nekoj pumpi i prelepio mu tablicu....cisto da ljudi znaju sa kim imaju posla...

 

mERiI_dsc03998ue9.jpg

 

Odatle obrzo nailazimo na spomenik boju na Misaru. Nista vredno pomena...malo smo razocarani..

 

syZyY_dsc04008br3.jpg

 

Mz6GT_dsc04009tj0.jpg

 

Odatle krecemo ka Ceru. Tu mi se desava malo nesvakidasnja situacija: pri, sva sreca, nevelikoj brzini od oko 80-90km/h iz nekog grmlja izlece mi fazan. Glavu mi je promasio za pola metra, udario u vetrobran i nekako mi se zavukao u prednju viljusku (onaj deo iznad blatobrana). Prizor je bio totalna koma. Andrej, koji je vozio iza mene, kaze da je izgledalao kao da sam proleteo kroz perjani jastuk :)

Eto...uz malo srece....RUCAK NA STOLU!

 

3NgG0_dsc04014nx3.jpg

 

Da li biste dali ruku svoje cerke ovom coveku (obratite paznju na krv na blatobranu)?

 

404.jpg

 

Nastavljamo dalje i malo pre Cera nailazimo na naselje kao iz neke parodije na Beverly Hills (ne seriju, nego deo LA). Koma ziva. Na sve strane monumentalne "moja je veca od tvoje" gradjevine....pršte labudovi, orlovi, lavovi i ostala divljaè ѕа ulaznih kapija....na mermeru se nije stedelo. Naravno, naselje nasih "Brazilaca" koji su na privremenom radu....u "Beè, Vieni" (nikada mi nije bilo jasno zasto izgovaraju i jedan i drugi naziv...valjda da budu sigurni da cu da shvatim) ili "Dojèlandu".

 

3EzRS_dsc04019uk6.jpg

 

Vdunj_dsc04021tl0.jpg

 

404.jpg

 

Stizemo i na Cer. Hvala Bogu, ovde smo se malo potrudili, pa sve to izgleda mnogo bolje. Mesto na kome su se u isto vreme sa srpske strane ucestvovale takve face kao sto su: Vojvoda Stepa, Vojvoda Radomir Putnik, Vojvoda Petar Bojovic i Vojvoda Misic, zasluzilo je da se propisno obelezi:

 

qYcac_dsc04050uj8.jpg

 

Cmmgo_dsc04049wn6.jpg

 

VfHN7_dsc04032ny0.jpg

 

GNhzj_dsc04034gv9.jpg

 

XVk6D_dsc04033rj6.jpg

 

Ovu fotografiju, verovatno, svi znate...

 

cvNhJ_dsc04040tw8.jpg

 

Bila je to jedna od najkrvavijih bitaka u novojoj istoriji i velika pobeda jedne male drzave nad, tada, najvecom silom na svetu. Po nacinu vodjenja i ishodu, ova bitka predstavlja remek delo vojne taktike i ratne vestine i kao takva, se i danas proucava na svim vojnim akademijama pa i na West Pointu.

 

Evo sta je Egon Ervin Kiš, austrougarski novinar rekao o njoj:

 

"Armija je potuèena i nalazi se u bezobzirnom, divljem i paniènom bjekstvu. Jedna potuèena vojska, ne jedna razbijena rulja, jurila je u bezumnom strahu prema granici. Vozari su šibali svoje konje, artiljerci su boli svoje mamuzama, oficiri i vojnici gurali su se i probijali izmeðu èitavih kolona komore ili gazili kroz rovove pored puta u grupama u kojima su bili zastupljeni svi rodovi vojske... Opšta depresija izražavala se javnim negodovanjem protiv voða: potpuno nesposobni stari magarci su naši generali. Ko ima protekciju, povjerava mu se sudbina stotinu hiljada ljudi. Sjajni su momci ovi Srbi, oni znaju da brane svoju zemlju... "

 

Svi glavni protagonisti (gore Austrougari, dole Srbi)

 

VKJQk_dsc04036kk5.jpg

 

Imamo na koga da budemo ponosni.

 

Puni utisaka, krecemo ka Banji Koviljaci...da bismo bili i punih stomaka...

Put je totalno ludilo. Na momente sam mislio da ce motor da mi se raspadne. Asvalt krpljen, krpljen, krpljen...pa ponovo krpljen, pa rupe, rupe....uzas. Ali OK, preziveli smo....i bili adekvatno nagradjeni...

 

61RkZ_dsc04059ro1.jpg

 

Banja (ulaz u park):

 

QJvXU_dsc04056wk0.jpg

 

Iz Banje krecemo ka Beogradu. Lepim putem kroz mala naseljena mesta, dokopovamo se autoputa (ja sam se ukljucio kod Sremske Mitrovice, njih dvojica su isli preko Sapca). Tih poslednjih 90km vozim izmedju 190 i 200...jedini nacin da prekratis muku koju mi izaziva pravolinijska voznja...

 

Eto, 350km voznje, druzenja, istorije, klope....nije bilo lose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da ja napisem par mojih utisaka:

 

Posto sam sticajem kojekavih bezveznih okolnosti morao da odlozim za koji vikend put u Sloveniju, Italiju... bla bla... (posao, jebiga... od necega mora da se sipa benzin ;) ) dogovorismo se da, kao pravi Sektasi, opalimo jednu kratku subotnju voznjicu od 300+ km. Gde cemo, kuda cemo... I nekako se iskristalisao predlog da malo pogledamo koju istorijsku znamenitost, pa se resismo da odemo do Cera i Misara.

 

Djura je vec rekao puno stvari i okacio slike... sto se tice puta, uspon do Cera je interesantan, put se lagano penje i ima dosta lepih krivina, asfalt je uglavnom podnosljiv... vodite samo racuna o povremenim odronima i klizistima (koji su srecom obelezeni!) ali zato deo od Muzeja ka Banji Koviljaci, majko mila! Prosto mi je bilo zao da vozim motor tuda - ali drugog puta nema.

 

Bliski susret sa fazanom je bio potpuno urnebesan, sve se desilo u trenutku - Djura je jedno 15ak metara ispred mene, s leve strane izlece pticurina u niskom startu i baca mu se na vetrobran. Ovaj napad kamikaze nikako nije mogao da se izbegne te Djura stojicki prima udarac i samo se malo zaljuljao, a ono sto sam ja video je, pazite sad, ima ptice, PLJAS! nema ptice - leti perje i izgleda kao da leti iz Djure... kao u crtanom filmu! Ja sam se pokrivio od smeha, jer mi je odmah bilo jasno da je sa njim sve OK, ali kad smo stali smejao sam se jos minut.. a pticurina je bogme kapitalac, da smo imali frizider pa da je nosimo u restoran da se isprzi...

 

Klopa u Banji Koviljaci odlicna! Preporucujemo... mesto je tacno prekoputa parka i zove se, totalno u velikom stilu, KAFANA PRESTIZ :D Masala...

 

U povratku, Smajser i ja smo vozili preko Sapca - info za sve one koji planiraju tamo da vozaju ovih dana, put je delom zatvoren tako da se ide obilaznicom kroz Bogatic. Put je superishka samo sto se vozi dodatnih 30ak kilometara..

 

A onaj "Beverly Hills" kod Loznice necu da komentarisem, slike govore same - cela poenta je u tome ciji (lavic na kapiji) je veci ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica
Evo da ja napisem par mojih utisaka:

 

U povratku, Smajser i ja smo vozili preko Sapca - info za sve one koji planiraju tamo da vozaju ovih dana, put je delom zatvoren tako da se ide obilaznicom kroz Bogatic. Put je superishka samo sto se vozi dodatnih 30ak kilometara..

 

 

 

sledeci put kad budete nameravali slicnu turu tj tim putem javite se da vam kazem za drugi put...i nema potrebe za 30km viska...nego za jedno 10manjka :D uz mnogo mnogo bolji put...koga zanima neka se javi na pp...

pozdrav svima..momci uvek uzivam u vasim putesestvijama :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

pravi ste ratnici ,krv na sve strane ali vi i dalje jasete ,jos i rucak nosite kuci ...junacine :lol::lol::lol: lepa voznjica :kul:

 

Dobro si Smajseru stavio nalepnicu da ga ne upucava radar otpozadi :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Hvala bogu da nekom ne izlecu slike van stranice. Kada kachite slike, ne bih bilo zgoreg da se slike suze na velichinu strane. Slika koja shtrchi van strane u potpunosti narushava preglednost foruma. :paper:

 

edit: Ako vec stignu do photoshop-a, slobodno im spustite kvalitet. Niko nije planirao da shtampa bilbord od okachenih fotografija. Hvala.

I naravno, sve ovo je zarad laksheg ishchitavanja foruma. :nene: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Lekcija iz istorije nauèena, svaka èast. Spomenik na Ceru se nalazi u mestu koje se zove Tekeriš. Vi ste se onda spustili do Zavlake i krenuli putem Loznice. Prošli ste blizu Tršiæa, to je lepo videti. Ðuro, ti sada slobodno možeš da kažeš: "Koke se same bacaju na mene, padaju mi pred toèkove, samoubijaju se zbog mene..." Što se onog sela tièe, to ipak treba videti. Siguran sam da nemaju saobraæajnih nezgoda jer se uglavnom vozi 30kmh i to otvorenih usta, do pola od zaprepašæenja, od pola od smeha.

 

Lepa vožnjica, lepe slike.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC
Djuro' date='svaka chast na napisanom mini-putopisu. Momci,jako lepa i dobro odradjena tura...Bravo! Uzzivao sam! :)[/quote']E ovo je prica za ovaj sajt,bravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Putopis je odlican, nema sta... Svi mi mastamo o dugim putovanjima i otvorenim granicama... ali o5 ima toliko toga da se vidi i prodje po Srbiji... od istorijskih znamenja do rostilj kafana :)

 

Svaka cast!

 

Mali off

 

Strom ubica, nema sta.. :)

Salu na stranu, koju stetu moze vrabac ili lasta da napravi pri velikoj brzini sam video... mogu tek da zamislim sta fazan moze da uradi... ali Strom se pokazao junacki... u trenutku sam promenio misljenje o tom motoru.. Evo javno izjavlljujem da necu vise da prozivam Strom sektu!

 

P.S.

A ni manje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Bravo momci! Srecom pa Djura kupio produzenu shoferku... :-) Jos jednom se pokazala ona Njegoseva, "Boj ne bije svijetlo oruzje, no srce u junaka" kao istinita. :-)

p.s. sledeci put zovite i malog brata (vetra, tj. mene) da se Smajser ne voza sam... :-)

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Jebote Dule ne cini to! Uvatice ti se paucina po motoru ako vozis sa Smajsom! :mrgreen:

PS malecki off - jesi li sredio Vetra od one epizode u pescari, jel sad sve OK?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
PS malecki off - jesi li sredio Vetra od one epizode u pescari' date=' jel sad sve OK?[/quote']

jock! Zamisli vetar od pre `99 i vetar posle `99 pored razlike u faru imaju razliku od 33mm u sirini shoferke... Ja sam to saznao kad je stigla ista, gore pomenuta... Sad cekam novi krug... :( i dalje vozim preraslog brzinca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb
Hvala bogu da nekom ne izlecu slike van stranice.

 

Pa to valjda zavisi od rezolucije ekrana. Sta da ti kazem... Probaj da nabavis veci.

 

A SADA' date=' predlog za Djurinog novog avatara:

[img']http://cdn.bjbikers.com/images/imported/S8/bjPvK_dsc04059ro11br2.jpg[/img]

 

Hvala! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja