Jump to content

Moto Zajednica

Kit za motor od 50cc - ne skuter

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Ovako, znam sta se desilo Marku Djurovicu pricali smo na tu temu, ali ja bih da pitam sad, i da mi neko isprica detaljnije ako nije problem...

Ovaj covek u servisu mi je rekao da moze da se uradi na 75cc ili 80cc Polini, Malossi i Stage6.

Ja se ne razumem mnogo u to, ali da pitam, da li se isplati, i koje su cene?

P.S

Ne bih radio ja kod tog servisera, nego kod nekog drugog, nemam ja poverenja u ovog :D

I koliko to moze da podigne krajnju brzinu, mozda ja poredim babe i zabe, ali ima na YT snimak da Yamaha TZR 50 ide fabricki oko 90 a sa 80cc moze i to 130km/h...

Meni kad bi krajnja brzina bila bar 65-70 ja bih bio prezadovoljan, ali da moze da se tera stalno 60km/h...

Pozdrav...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Za taj tvoj motor ocekuj da bi mogao ici oko 70 km/h uz taj kit od 80ccm. To mi je licno rekao serviser u Somboru koji je to vec radio 100x i rekao je da sve ukupno izadje 150€ od kojih zaista ne znam koliko uzima za ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovacica
  • Motocikl: Honda 929r sc44,Suzuki RMZ-450

Moj drug je stavljao na takav motor kit neznam koliko kubika 70 ili 80cc,dobijes krajnju brzinu od 70km/h, bolje ubrzanje i dosta snage motora.Ima jedan covek iz Debeljace bavi se tim stvarima,tu je i moj drug kupio taj kit za 100e.Vidi sa njim

 

Drago

0638564899

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Polini i Malossi su najbolji u svetu skutera. Da bi kitovao skuter sa osnovnim kitom treba ti oko 600-700 evra tako da je i meni cena od 200 evra mala.. Uz termo grupu ide i veci karb, eventualno auspuh, radilica... ne znam kako to ide kod motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

A sto je to nemoguce? Davno sam citao onu temu sta je postavio markodjurovic, ali koliko se secam da je rekao da ga je dosta dugo vozio pod punim gasom i menjao za dosta gusce ulje nego sto je proisano zato je i zaribao.

 

Nisam se puno zanimao oko toga jer me ne zanima ugradnja toga i pitao sam servisera da li se uopste isplati ugradnja kit-a koji je rekao ,, Zavisi od tebe da li bi dao 150€ da ubrzas motor za 10km/h i nije nikakav problem to ugraditi, a za sada su bila samo dvojica od stotinjak koji su se brzo vratili na servis bas zbog toga sto su izvlacili max. iz motora svaki dan,,. Mislim da me ne bi zajebao oko toga pa kasnije naplatio 300 :P

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Polini i Malossi su najbolji u svetu skutera. Da bi kitovao skuter sa osnovnim kitom treba ti oko 600-700 evra tako da je i meni cena od 200 evra mala.. Uz termo grupu ide i veci karb, eventualno auspuh, radilica... ne znam kako to ide kod motora...

Tacno tako.

Kod motocikala je problematika identicna.Staviti samo kit,nema nikakvog smisla.

Kad bi se stavilo sve sta treba,pominje se tu neki "stage6",koji postoji kao firma-marka,ali ima i znacenje-Nivo 6.To sa sobom povlaci razne promene na motoru.

Da bi se doslo da krajnje brzine od 130 km/h,potrebno je promeniti gomilu stvari,a to sigurno ne kosta 150-200 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Nemoguce da je >200€ jer je Marko platio 300e kineski kit, pa mu se zato desilo ono sto mu se desilo...

A koji je po vama najbolji od ovih...

Polini

Malossi

Stage6

 

Moguce je , evo i kako , ja sam kupovao kit pre skoro dve godine ili kad vec i jedva sam nasao taj jedan. Ipsoruka + ugradnja + kit + prateci materijal je mene izasao tako oko 300e. I to je bio kit za horizontalni agregat, a ne vertikalni. Stvar je ponude i potraznje kitova za moje cudo nije bilo a ja sam ih trazio po svaku cenu i eto prilike za zaradu :). Firmirani kitovi su daleko prevazilazili ovu cenu, ali im je i kvalitet neuporediv.

Sa no name kineskim kitom na otvorenom putu sa max brzinom do pregrevanja mi je prolazilo pola sata. Posle toga morao sam 15 minuta da ga hladim da bi uopste upalio. E pa kad krenes negde 100 i kusur km u jednom pravcu motor se pregreje 6 puta, pa tako nekoliko puta i eto kako sam unistio agregat :). I kao sto rekose ljudi sam kit je nedovoljna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imam iskustva sa sf2 skuter bio je kitovan na 70 i isao je oko 9095 da g aubijes +100 ali samo je cilindar bio veci sve ostalo je bilo fabricki dalje do 60 je ubrzavo zesce osecalo se ubrzanje sa njim je preso otprilike oko 7000km i ond aje morao da radi generalnu razlozi meni mutni jer drugar niej hteo da se blamira nego je reko da se jednom pregrejo.

Trenutno sam na mom atx-u razbusio za 1.5 mm i dobio 15km/h (ukupno 75km/h) sto se tice hladjenja letos je testiran 100km za 2h 15min sa pauzom od 10-15min, sto se tice nepuzdanosti uvek ponesem poneki kljuc da se nadje ako zatreba ali evo vec preko 1700km nista se nije pokvarilo da kucnem u drvo.

Cudno mi je da 50 ccm fabricki ne moze da ide 60km/h obicno svi idu tako kad im se skunu blokade.

Sa kitom ces malko skratiti vek terajanja motora ali ces moci da vozis 60-65 konstantno mozda i vise zavisi.

Treba takodje imati u vidu da svi  (2t) markirani cross-evi mogu da teraju oko 80-95 fabricki.

Burazer ima skuter 4t skuter kitovan na 70-80 (nisam siguran) i sa njim je preso oko 3-4000km mozda vise nisam siguran i nista se nije kvarilo max brzina 80km sa dvoje samo je menjao ulje i to je to a kit je prema recima predhodnog vlasnika kostao oko 80-100e

P.S. o kom motoru pricamo 2t ili 4t?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ti lepo prevrni google pa vidi kako se krecu cene mozda moto berza tamo ima dosta kiteva ili limundo e bay za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

A kinesko nije dobro? Pa zasto onda uze kineski motor? :D

 

Motor je spor zato sto je 4T masina teska preko 120kg, ima ogromne tockove i sto ima ogroman zadnji lancanik sta mu daje odlicno ubrzanje. Ako zelis da ga ubrzas uzmi obican taj kit od 150E i zameni lancanik i ici ce 75-80km/h bez problema, ali gubis ubrzanje koje je po meni znacajnije od tih 10-ak km/h i kao sto rece RadicM i skratices mu vek trajanja.

 

K7bgM_marcin303dsc00775.jpg

 

Ja po svoj (isti taj model) idem 9.okt da ga kupim i nemam nista u planu za menjanje. Vozio sam ga dosta puta i zaista je odlican motocikl od 50ccm. Lepo izgleda, a jos bolje se cuje i ko god da ga vidi ne bi rekao da je 50ccm. Ako budes imao u planu da ga prodas javi mi da znam da ne kupujem novi i da ustedim koji euro :D I taman uzmes neku 125-icu o kojoj si pricao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovacica
  • Motocikl: Honda 929r sc44,Suzuki RMZ-450

Ja mislim iako se ugradi kit on nebi trebao da se cesto kvari jer je to 4t masina+niskoturazna,samo se redovno menja ulje i nasteluju ventili kako treba i carb,takav motor bi trebao proci najmanje 10000km.Zovi ovaj br sto sam napisao ako bi da ugradjujes kit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Probaj da se igras sa lancanicima dosta znaci a kit za 4t moze da traje duze od 2t ipak 2t je za izivljavanje i unistavanje i lako se da popraviti ;)

Moje misljenje za 4t motore licno ne bi uzimao nista ispod 250ccm vozio sam suzuki dr 125 u auto skoli ide smesno 60 mu je prosecan brzina kad ga naprzis ako si lagan moze oko 100 ako si tezi tu oko 80 90 slazemse ako vec ne mozes da vozis vece onda vozis sta mozes i naravno jedan jako bitan faktor potrosnja ;) od koje svi zavisimo to je jedino na stamogu da se pozalim i zasto preskacem 125 2t :( sorry za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Za mene je njegovih ,,prosecnih 50km/h, sasvim dovoljno. Nisam ljubitelj za brzinom i kad negde putujem obozavam da stajem u skoro svakom mestu usput. Nema problema sa uzbrdicama jer sam iz Vojvodine tako da...motor 50ccm sa vazdusnim hladnjenjem koji radi na 2/3 snage uz stajanje na svakih 20-30min, bez mucenja na uzbrdicama...savrseno :D

Naravno imam i dvoje kola Fiat Punto i Peugeot 407 sa kojima nisam nikad presao cuvenu granicu od 60km/h sem kad preticem nekog i koja koristim za duza putovanja.

 

Borec pokusaj prvo to sa zadnjim lancanikom, uzmi neki sa 3 mozda 4 zubca manje, ali onda zaboravi na off road i kad kreces mozda bi trebao malo da se odgurujes nogom :) Kad ja doteram svoj motor isprobacu, a do tada neznam kako bi se ponasao. Kako god zamena lancanika ti je najjeftinija tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Svaka cas kad mozes da odolis motoru j aprosto ne mogu imao sam priliku da vozim gsxr 400 i gpz 500 sa gpz-om sam vozio oko 140 na nekim sumanuto malim relacijama tipa 500m-600m prosto ne mozes da odolis kad motor moze da povuce i u svakoj brzini prima jbg tako je to kad vozis 50ccm pa kad sednes na nesto vece ponasas se ko ne izivljen.

Inace vozio sam over sezone po vovodini tamo sve ravno ko na pisti a tek ka ddodju pravci po par i vise kilometara samo pravo tad mi bude zao sto ne mogu vise od 75.

Inace namestaj taj kit i teraj sigurno ces isterati sezonu dve ako ga ne budes przio i onda prodaj pa uzimaj nesto vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Svaka cas kad mozes da odolis motoru

jbg tako je to kad vozis 50ccm pa kad sednes na nesto vece ponasas se ko ne izivljen.

Vozio sam i ja sve i svasta, ali uvek brzina do 60-80km/h bas zato i kupujem motor od 50ccm jer mi jaci nije potreban. Samo trebam da ga registrujem kao 49ccm da ga ne uhvati onaj novi zakon da se placa i godisnja registracija za motore od 50ccm, a kad je onaj lik u Apatinu registrovao princa za 5 osoba onda valjda nece ni meni biti problem da smanjim 1ccm :D

 

Inace vozio sam over sezone po vovodini tamo sve ravno ko na pisti a tek ka ddodju pravci po par i vise kilometara samo pravo tad mi bude zao sto ne mogu vise od 75.

Kad dodjes u Apatin pokazacu ti odlicne staze za off road sa toliko krivina da ce ti ih biti dosta za ceo zivot :D

 

Da ne odem u off. Borec javi sta je rekao lik koliko kosta sa ugradnjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Iskreno se nadam da na prolece stize nesto od +250ccm onda nameravam da obidjem celu srbiju uzduz i popreko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam tek sad ukapirao da je u pitanju  4t agregat.

Moram da nastelujem paljenje  :D.

Ono sto sam pre pisao odnosi se na dvotaktni agregat.

Za 4t agregate takodje postoje kitovi,ali staviti ga na jednu takvu spravu,mislim da ipak nema smisla.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Iskreno se nadam da na prolece stize nesto od +250ccm onda nameravam da obidjem celu srbiju uzduz i popreko ;)

ATX ili nesto drugo svejedno i dalje vazi poziv ;D

 

Kad bih ja mogao da teram 30-40km ali bez prestanka 50km/h to bi bilo sjajno.

Da ne pricam o vecim brzinama...

Reci mi koja je max. brzina kad vozis po ravnom 55-60? Ako je tako onda nemas nikakvih problema da vozis tih 30-ak km sa 50km/h samo ponekad malo pusti gas nek te  sila inercije malo vuce, a agregat nek se hladi ;) I uzmi/pozajmi neciji GPS posto ti satovi nikad nisu tacni jer jedino tako mozes videti pravu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Da sam na tvom mestu nista ne bih dirao. Sve je to skupo a dobitak snage je mali. Vidim dosta ljudi lupa a retko ko sta kaze pametno. Lepo poslusaj Markov savet i vozi fabricki inace ces izgubiti dosta para i zivaca. I bez uvrede, jos si klinac, prvo nauci 50-icu da vozis a jaca masina ce doci vremenom. A za voznjice 30-40 km sta ti znaci 10km/h veca brzina, stici ces 7-8 minuta ranije a veca je mogucnost da se pregreje ili nesto strada i onda ce ti trebati i vise. Drugo, sam kit ti nece povecati krajnju brzinu mnogo vec ubrzanje. Trece, nemojte uporedjivati dvotaktne 50-ice jer je to druga prica, daleko jaci i blizu su 125 4T nego 50-icama.

Pa ja sam 50 kubika vozio 6 godina i nista mi nije falilo. Sa 125-icom sam presao 15000 za godinu dana, prosao pola srbije, cak sam i retko vozio preko 60. Mislim, uvek je bolje da se vozi nesto sa vise kubika i snage ali ako covek ima volju moze se i slabijim motorima naputovati a tu ti je najpotrebnija pouzdanost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Svako ima svoj stil voznje nekom je dovoljno 50ccm nekom ni 1000ccm nije dovoljno pa hoce 1600ccm.

Ovog leta sam se lepo navozao sa mojim atx-om isao sam na jedno duze putovanje/kampovanje za te tri nedelje preso sam 800km obiso dva moto skupa i zabavio se odlicno tako da je kubikaza relativan vazna je samo volja.

Meni su reklji ljudi koji imaju vece motore i putuju da je puna brzina oko 80 redje 100 preko toga je zamaranje i mucenje jer sve moras da predvidjas kako i gde treba da udjes i sa koliko gasa naravno pricamo o duzim putovanjeima od par stotina km u cugu ne o kracim relacijama od po 100km.

P.S. I ne zaboravite ovo je Srbija odve da biste vozili off dovoljno je da izadjete na lokalni put ne treba vam njiva rupa je na pretek ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Realno, 50cc je stvarno malo i za dalja putovanja ( mislim na 300km+ u danu). Realno i 125-ica je mala ali ipak moze da se stigne svuda u Srbiji ali malo sporije i mora vise da se pazi u voznji jer ima i nesavesnih vozaca. Hm, na 125-ici pravio 440 km u cugu, sa malim pauzama, mozda ukupno max sat vremena i to ne zbog umora vec sam imao usput neke obaveze. Na 50-icama sam svakog drugog dana pravio voznjice 90-100 km u danu, nekad i po 150km, retko sam prelazio 40 km/h, eventulano 50 ali nikad nisam stao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sve yavisi od stila voynje meni je i 65 malo ali teram nekako sa 40 bi se obersio pa ja toliko vozim biciklu kad krenem negde bryina mi varira od 30-40 +sto cinim nesto za moje zdravlje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Ja sa tih 50ccm nemam u planu da snimam "Long way round" kao oni britanci ili po crnogorski "Put oko svijeta-The RIDEAROUND 2010" ;D

 

Pre 4-5 godina imao sam Tomosa bas kao i svaki klinac u Srbiji. Sa njim sam cesto isao dosta puta za Novi Sad (100km) i najvise sam i uzivao u toj sporoj voznji jer mozes da se opustis i razgledas okolo, da odmoris u nekom parku ili kaficu po selima i gradovima usput. Sada kad imam kola to nije to i zato zelim da se opet vratim dobroj staroj 50-ki.

 

Danas se nesto svi zure, znam da ljudi nemaju vremena, ali nista lepse od laganog putovanja sa satorm, dvolitrom i slaninom u rancu ;) Upoznas brdo ljudi i lepo se provedes. Nikad necu zaboraviti stopiranje za Nis (oko 420km od cega barem 100km pesacenja) da bi stigli na maraton za koji sam zaboravio kako se zove ;D ili stopiranje za BG za Beer Fest kad sam prepesacio pola Vojvodine i na kraju zavrsio u Sidu mrtav pijan a dinara potrosio nisam (Ratkovo je zakon), biciklima za Kikindu, pesaka za Valjevo zbog kladjenja u gajbu piva, kroz celu Vojvodinu vozom bez dinara... i jos mnogo toga...

 

Sada odoh daleko u off, ali htedoh reci Bogoda batali to i izdrzi te jos 2 godine ili koliko ne znam ni sam, pa mozda ti se do tada i svidi taj motor pa odlucis da ga ne menjas i ne doradjujes. Svi znaju izreku "velicina nije bitna, vec nacin ka koji ga koristis" ;D pa eto to bi moglo da sluzi i za motore. To je sve od mene... roger, out.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja