Jump to content

Moto Zajednica

dr 350 pritisak ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

pozdrav.drugar ima problem sa pomenutim motorom.naime pritisak ulja je verovatno nizak pa se ulje jako slabo pretace u ram.proverili smo sve vodove i sve je ok,zamenili ulje i filter ulja i opet sve ok.ulja ima u masini ali u ramu nema,na donji sraf na ramu kada se odvije dok motor radi,jako slabo ide ulje.

e sada na desnoj dekli ispod poklopca filtera postoji inbus sraf,i kada se on skine nema nista,dali bi tu slucajno trebala da bude kuglica i oprugica za regulator pritiska ulja ili ovaj motor to nema?

hvala.ako neko ima neku ideju  bio bih zahvalan.hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa trebalo bi da ima neki regulator pritiska,imam neki manual i sada sam gledao u njemu,ali nem aprikazano nigde gde se nalazi

 

ako postoji mislim da bi trebalo da se nal;azi ovde

untitled-5.jpg

 

mada mozda ce se javiti neko ko vozi ili je vozio ovaj motor pa ce  dati tacniji odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jel skidao neko dekli preko kvacila,,posto se tu nalaze vodovi za ulje,da nije neko pravio dihtung ili zaboravio da stavi o ring...posto njemu kroz blok preko jedne male rupice prolazi iz pumpe ulje u deklu pa dalje,a desava se da ljudi neznaju za to,pa pogrese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

skidali smo deklo,oring je tu,dihtung je ok.ali pritisak je slab?

dali na njemu slucajno postoji neki ventil za regulaciju pritiska?recimo opruga i kuglica?

pokusali smo da skinemo pumpu ali ne moze bez rastavljanja polutki :(

znaci motor radi,ali pritisak je slab,i slabo izbacuje ulje u ram,tako da na meracu ne pokazuje nista,na kontrolnom srafu na masini ima dovoljno ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na svakom motoru postoji ventil za regulaciju pritiska, ali na njemu ne moze da se smanji pritisak, vec samo kad pumpa pravi veci pritisak nego sto je potrebno (visoki obrtaji, gusto ulje) ventil pusta visak. Obicno je u sklopu pumpe za ulje. Jeste li gledali da nije zapuseno sito (ako ga motor ima) ? Mada mi se sve cini da  vam ne gine skidanje pumpe za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

pa sito se vidi kada se skine desno deklo i koliko smo videli ok je ,nema na njemu djubreta,mislili smo da gubi pritisak na bregastoj posto je lezizte u glavi malo pojedeno,ali i kada otkacimo uljni vod za glavu pritisak je isti,tako da nije to

kada otkacimo vod koji vodi ulje u ram kao da dok tera ulje baci i po neki mehuric vazduha,,,,.filter smo zamenili nov,isto je bilo i sa starim,a kako se ozracuje sistem?

hvala vam na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bg

Jel resen problem,imam DR350 '93 god.ako mogu nekako da pomognem nije nikakav problem!!!

 

cQnag_img0063cs.jpg

 

..na mom motoru je malo drugaciji dekli nego sto je 'wice' postavio sliku i na mestu koje sam oznacio na slici postoji opruga i kuglica!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

resen problem.

rasturali smo masinu.

ispostavilo se da je bilo svakakvog krsa izmedju sita i zastitnog lima na  uljnoj pumpi i zbog toga nije mogla da vuce ulje.

sada je sve ok.a sto se tice kuglici nismo je nasli :)

hvala na odgovoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja