Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki vredi ili ne vredi

Recommended Posts

Guest Stevan Husqvarna

Danas na Adi upoznao lika sa Versysom i 42 000km, motor kao sat. Tako da ovi koji pljuju Kawu, jbg, niste u pravu.

Jedina zamerka za Kawu od mene, mada vise to ne rade, je ta sto su farbali motore u narandzasto ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Pozdrav braco bajkeri

Vozim kawu z750 2008,zadovoljan samsa motorom..

Preslaje malo vise od 14000 i za sada nema nikakvih znakova malaksalosti

Poenta pokretanja ove teme je ta sto se tice uopste kawasaki motora,kad me neko pita sta vozis a ja mu kazem kawu on odmah preokrene oci,neznam zasto,dali je to zaista los motor,mozda je u proslost bila????

Kaze mi drug ma kupi hondu ona je najednostavija za odrzavanje,bezi od kawasaki njegov motor je najtezi za odrzavanje....

Kakvo je vase misljenje dali je kawa na dnu lestvice sto se tice kravaliteta motora i konacne obrade

 

Razlika kod svih Japanskih proizvođača je samo u nijansama...opšte mišljenje nemoj uzimati u obzir, pogotovo u zemlji Srbiji, gde se ljudi kunu u Golfa (?!), lepe kočione pločice i plaćaju struju i porez unapred...ako porediš Kawasaki od 6.000 Eur sa Yamahom, Hondom ili Suzukijem od 10.000 naravno da će  Kawa biti lošija od njih...ali ako uporediš Kawasaki od 10.000EUR sa sa Yamahom, Hondom ili Suzukijem od 10.000 stvari se prilično iznivelišu...Kawasaki je uvek bio tehnološki najnapredniji, što je ovdašnjim majstorima zadavalo puno muke, a  njihovo neznanje, loš i nepotpun servis prouzrokovao je takvo mišljenje o ovom proizvođaču...inače nimalo ne zaostaje po svim merilima, a u ponekom segmetu je daleko ispred ostalih...Postoji tu i lični doživljaj i iskustvo na kome su bazirana mišljenja o nekom proizvođaču, po meni je recimo Yamaha najllošiji japanski motocikl po mnogo čemu...

Da si ovakvo pitanje postavio na nekom evropskom ili američkom forumu ne bi te ni razumeli o čemu pričaš...Pogledaj ovu emisiju, svih pet delova od početka do kraja, pa kada ti sledeći put neko nešto kaže loše o Kawasakiju, samo ćeš se zadovoljno nasmejati...nećeš imati ni potrebe ni želje da mu objašnjavaš...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Samo " lud"  covek moze da kaze da nesto na cemu pise "made in japan" ne valja ! Bilo koji proizvod da je u pitanju. Sto se plastike tice,u salonu sam pipao neku novu hiljadarku (nekawasaki),koja je rasklimana,kao da je od kartona,a kod moga, starog 9 godina plastika ne mrda ni dlaku. Stereotipi i predrasude...ma Nokia je najbolja...Charuga javi kad uzmes 1.4 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

...Charuga javi kad uzmes 1.4 !

 

Sa desetkom sam prezadovoljan ali zena nije....realno u pravu je....ako uspem da sve izvedem kako treba ici cu na 14-ticu.....

Moc ostaje...izgubicemo malo na okretnosti ali cemo dobiti bolji polozaj i za mene i za nju.....

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

...Charuga javi kad uzmes 1.4 !

 

Sa desetkom sam prezadovoljan ali zena nije....realno u pravu je....ako uspem da sve izvedem kako treba ici cu na 14-ticu.....

Moc ostaje...izgubicemo malo na okretnosti ali cemo dobiti bolji polozaj i za mene i za nju.....

:)

 

GTR 1400, zenica se udobno zavali pozadi, pa lagano u alpe i koje kuda po Evropi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Danas na Adi upoznao lika sa Versysom i 42 000km, motor kao sat. Tako da ovi koji pljuju Kawu, jbg, niste u pravu.

Jedina zamerka za Kawu od mene, mada vise to ne rade, je ta sto su farbali motore u narandzasto ;D

 

To je bila limitirana serija za gradsku cistocu!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Auuuuuuu al se kawasakisti rasrdise........................ ;D

 

Ja sa Yamahista od rodjenja i za mene je Yamaha bog...

Sad imam prvu Kawu u zivotu i jos nisam primjetio da na njoj nesto ne valja...ali ocigledno da su primjetili svi koji je nisu nikad vozili... :)

Jednom je neko na forumu napisao,retko lepu misao" Sex je super stvar,pricao mi jedan sto je gledao"...a raspravljalo se dal Honda Goldwing valja ili ne valja :) a niko je ni provozao....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Ne mozete da poredite nove motore, motore koji se voze preko, motore koji se redovno servisiraju i motore koji vide majstora samo kad stanu skroz{ a i onda je pitanje dal ga je majstor osposobio il je zbudzan}. Kod mladih motora i nije neka razlika ali kad postanu punoletni {a njih ima mnogo kod nas} e tu je problem. Kawa trazi najvise brige, kawa ima najvise sitnih i krupnih nedostataka, kawa jeste najlosija. Obratite malo paznju na r motore iz osamdesetih i devedesetih, kako rade, kako pale, kako dime? Videcete da su kave u najlosijem stanju.

  Kad se odrzavaju kako treba nisu to losi motori, ali ako se zapuste nijedan nece preci kilometrazu jedne honde isto tako zapustene ili suzukija i jamahe. Vlasnici mladih kawa ne uzbudjujte se preterano, ako idu redovno na servis i pruzite im sta treba dugo ce vas sluziti{mada nikad ko honda}, u suprotnom eto posla za majstore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ne mozete da poredite nove motore, motore koji se voze preko, motore koji se redovno servisiraju i motore koji vide majstora samo kad stanu skroz{ a i onda je pitanje dal ga je majstor osposobio il je zbudzan}. Kod mladih motora i nije neka razlika ali kad postanu punoletni {a njih ima mnogo kod nas} e tu je problem. Kawa trazi najvise brige, kawa ima najvise sitnih i krupnih nedostataka, kawa jeste najlosija. Obratite malo paznju na r motore iz osamdesetih i devedesetih, kako rade, kako pale, kako dime? Videcete da su kave u najlosijem stanju.

   Kad se odrzavaju kako treba nisu to losi motori, ali ako se zapuste nijedan nece preci kilometrazu jedne honde isto tako zapustene ili suzukija i jamahe. Vlasnici mladih kawa ne uzbudjujte se preterano, ako idu redovno na servis i pruzite im sta treba dugo ce vas sluziti, u suprotnom eto posla za majstore.

 

Nesmem da napisem banovace me.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa ja se bas i ne bih slozio....nagledao sam se ja grobova svih marki i tipova. Vidjao sam motore stare po 25godina u odlicnom stanju a ima i mnogo mladjih koji su jadni dresevi. Sve zavisi ko ti cime napuni glavu. Eto npr ja vfr ne bih kupio u zivotu jer je jedna moj prijatelj imao 2 komada...obe je vise gurao nego vozio. To ne znaci da je to los motor ali eto njemu se tako pogodilo. A sto se tice honde....evo imam u komsiluku jednu cbr1000rr stara 6 meseci....klipnjaca pukla na dva dela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

charuga koliko tvoja kawa izbaci ulja kroz filter vazduha kad se malo jace potera? pola litre? litru? na koliko desetki je pukao ram a nisu imale udes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ne bih da se zameram nikome, ali hoću da kažem da se Kawasaki po dizajnu potpuno odlepio od ostalih Japanaca i izašao na crtu Talijanima. Glavni dizajner u Kawi, Tandži Hanaka, je došao iz Mazde i do sada je napravio nekoliko remek-dela, na primer Versys, Er-6, Z1000, ZX-14. Osim kruzera i KX-ova (gde je dizajn nepromenljiv i nebitan), u ovom tremutku Kawa u svakoj klasi ima lepši i savremeniji motor od svojin komšija. Što se mehanike tiče, o tome neka govore stručniji od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Dok sam vozio Hondu cuo sam sve i svasta o Kawasakiju, otprilike sve negativno, ali onda sam kupio Kawasaki GPZ 1100 1995 godiste i odusevio se , motor je neverovatan u svakom smislu te reci, udoban, povozan, kvalitetan, lak i prost za odrzavanje, suvozaca i pun kofer ne oseca, izobilje obrtnog momenta. Toliko me je motor odusevio da sam promenio misljenje o Kawi.

Prodajem ga za neku sicu, ali najverovatnije cu odustati od prodaje.

Svi motori su dobri onoliko koliko ih dobro odrzavamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

na koliko desetki je pukao ram a nisu imale udes?

0, ovo je specifično za suzuki

A nije se ni Honda proslavila kvalitetom, čuvena trafika ima tonu mana i grešaka,pogledajte samo temu o njima ima više izgrunfovanih djelova nego kod kineza, a posebno u zadnje vrjeme i oni povlače sve više i više različitih modela

http://www.cyclecanadaweb.com/articles/7888/

http://www.motorcyclistonline.com/motorcycle_recalls/01/honda/index.html

http://www.internetautoguide.com/motorcycle-recalls/01/honda/index.html

Kawa je popularna kod nas, zato je možda nešto veći procenat leševa koji su promjenili više vlasnika nego imaju kila, svaki je pao, okrpio i uvalio drugome. Samo je pitanje koji je motor popularniji, njih će biti veći izbor kao polovnjaka i normalno među njima će biti najviše onih koji su za otpad

 

Moja kawa jeste bila u očajnom stanju, ali zato što je svima pre mene služila za padanje i na njoj nije bilo ni jedne stvari koja je popravljena kako treba, sve je nešto zbudženo. Realno motor je bio za otpisivanje a ne za vožnju od 100km kada sam je tek uzeo. I šta, svaki deo koji sam zamjenio novim ( a ne polovnim starim 20 godina koji mi je neko skinuo sa neke havarije, samo da okrpim motor i uvalim ga drugome) više nije pravio probleme, motor polako postaje jednako dobar kao i prvog dana, a uz par modifikacija biće i bolji. Stvarno se trudim da nađem na njemu dio koji je sjeban zbog lošeg kvaliteta do te tačke da ću motor morati uskoro da mjenjam, međutim ne ide mi nikako. Mjenja se samo ono što je polomljeno ili potrošno, kao i na svakom drugom vozilu gdje je onaj što ga je pravio znao šta radi. A realno GPZ im je jedan od lošijih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

charuga koliko tvoja kawa izbaci ulja kroz filter vazduha kad se malo jace potera? pola litre? litru? na koliko desetki je pukao ram a nisu imale udes?

 

...... Ljudi se obicno trude da prikriju svoje neznanje i glupost......

 

Neznam ni za jednu desetku da joj je pukao ram iz cista mira ali sam zato dosta citao o tome vezano za neke druge proizvodjace.....

ali mi je drago da imamo "vake" strucnjake na forumu pa cemo se edukovati..... da, da ustvari u pravu si.....

ja sam serijski ram zamenio sa ramom od BMX bicikla...sada se ponasa savrseno.....ugradio sam dodatni rezervoar za ulje posto mi trosi oko 10 litara (ulja na 100 km).....kad malo bolje pogledam na ovom motoru nista nevalja...hvala ti sto si mi otvorio oci....

Bez obzira na sve mane pozelecu ti jednoga dana kada porastes da sednes na Kawu....mozda ces se tada osecati kao pravi muskarac....

U medjuvremenu pozdravi uciteljicu...uh... zaboravih od ove godine imate razrednog.....

 

Ako budes dobar djak obecavam ti da cu te na prolece provozati na motoru..... i nemoj bas sve da slusas sto pricaju ostala deca.....

poslusaj nekada i starije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

charuga koliko tvoja kawa izbaci ulja kroz filter vazduha kad se malo jace potera? pola litre? litru? na koliko desetki je pukao ram a nisu imale udes?

 

Totalni sam laik za mehaniku...ali na koji nacin dolazi ulje na filter vazduha?

Jel to ulje proslo pored karika,pa izaslo kroz usisne ventile ili ubrizgavanje pa na filter ili drugim nekim drugim putem...?

Do sada nikada nisam vozio Kawu. Da sam znao za ovakve probleme,obisao bi ovo smece i uzeo Hondu...

Sta treba da radim ako  moja Kawa pocne da izbacuje ulje na filter vazduha?Zajebao me majstor,nafalio Kawu... Sorry za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

charuga koliko tvoja kawa izbaci ulja kroz filter vazduha kad se malo jace potera? pola litre? litru? na koliko desetki je pukao ram a nisu imale udes?

 

Totalni sam laik za mehaniku...ali na koji nacin dolazi ulje na filter vazduha?

Jel to ulje proslo pored karika,pa izaslo kroz usisne ventile ili ubrizgavanje pa na filter ili drugim nekim drugim putem...?

Do sada nikada nisam vozio Kawu. Da sam znao za ovakve probleme,obisao bi ovo smece i uzeo Hondu...

Sta treba da radim ako  moja Kawa pocne da izbacuje ulje na filter vazduha?Zajebao me majstor,nafalio Kawu... Sorry za off...

Ulje prođe pored karika kada zapljepe karike, desilo se meni na kineskom skuteru poslje 16000km, kada sam pao i odvalio auspuh i onda tako vozio par dana, a sve vatra šiba iz cilindra. Gdje god sam stao ostala je bara ulja, a dosta sam se zaustavljao, na kraju je falilo citavih 50ml ulja! A kad bi na Charuginu 10ku izletilo litar ulja u airbox jedino kuda bi moglo vani je nazad kroz cilindre, pošto je airbox pod pritiskom zbog ram air-a. Znači da bi u jednom momentu u prostore za sagorevanje uletilo litar ulja, da karika nema uopšte to ulje nebi moglo da prođe pored njih pri 10000obrtaja (kad se malo brže potera) znači havarija motora, puklo bi sve što pući može. Znači Charuga mjenja komplet mašinu svaki put kad ga malo jače potera  ;) Bogami neznam čime se baviš al na taj način nećeš brzo skupit pare za 14ku  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

charuga koliko tvoja kawa izbaci ulja kroz filter vazduha kad se malo jace potera? pola litre? litru? na koliko desetki je pukao ram a nisu imale udes?

 

Totalni sam laik za mehaniku...ali na koji nacin dolazi ulje na filter vazduha?

Jel to ulje proslo pored karika,pa izaslo kroz usisne ventile ili ubrizgavanje pa na filter ili drugim nekim drugim putem...?

Do sada nikada nisam vozio Kawu. Da sam znao za ovakve probleme,obisao bi ovo smece i uzeo Hondu...

Sta treba da radim ako  moja Kawa pocne da izbacuje ulje na filter vazduha?Zajebao me majstor,nafalio Kawu... Sorry za off...

Ulje prođe pored karika kada zapljepe karike, desilo se meni na kineskom skuteru poslje 16000km, kada sam pao i odvalio auspuh i onda tako vozio par dana, a sve vatra šiba iz cilindra. Gdje god sam stao ostala je bara ulja, a dosta sam se zaustavljao, na kraju je falilo citavih 50ml ulja! A kad bi na Charuginu 10ku izletilo litar ulja u airbox jedino kuda bi moglo vani je nazad kroz cilindre, pošto je airbox pod pritiskom zbog ram air-a. Znači da bi u jednom momentu u prostore za sagorevanje uletilo litar ulja, da karika nema uopšte to ulje nebi moglo da prođe pored njih pri 10000obrtaja (kad se malo brže potera) znači havarija motora, puklo bi sve što pući može. Znači Charuga mjenja komplet mašinu svaki put kad ga malo jače potera  ;) Bogami neznam čime se baviš al na taj način nećeš brzo skupit pare za 14ku  ;D

 

Charuga brate,mani se onih Alpa i ostalih sr...,sta ces ako ti cikne ram u sred Svice...donji si... Uvali Kawu nekom amateru,pa kupi sebi pravi motor... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja