Jump to content

Moto Zajednica

jakna u planu

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Pozdrav forumasi.

hteo bih da kupim neku moto jaknu.

Kriterijumi su otprilike ovi:

- ne mora biti neka profi jer mi treba pre svega za grad i krace relacije

- da bude sto jednostavnija tj. bez nekih sara, tribala i ostalo da bih mogao da je nosim i po gradu kada sam u prolazu na motoru

- nikako kozna jer uglavnom sam u sportskoj odeci i obuci pa bi bilo u najmanju ruku neukusno

- zimska postava obavezna

- protektori - Moze, ali nije obavezno bitno je da je vetronepropusna (ili kako se vec kaze)

- i zadnje ali veoma bitno cena..... Sto jeftinija.... Nemam izdefinisan limit ali ne bih dao puno para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Bravo!

 

Ja takodje smatram da je osnovno znati sta ti treba i koliko si spreman za to da platis. Sada ti samo preostaje da u podforumu "prodavnice moto opreme", pogledas spisak prodavnica u tvom mestu i okolini i pozabavis se izborom. Nece ti biti veliki problem jer svi imaju i web prezentaciju.

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

skokni do pegaza uvek imaju neshto dobro oko 100e , onda sachekaj popust zimski i kupi tad , ova shto je sad 140e kum uzeo za 95e poshto na taj popust dodash popust za chlanove foruma i gle miline ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Tako nesto je bio i moj kriterijum kada sam se odlucivao za jaknu.

Zavrsio sam u pegazu, uzeo duzhini race. Em sto mocno izgleda em sto je zaista topla i udobna. Imao sam 1 problem sa njom i opisao sam ga na forumu, i on je resen za par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

samocitiracu se :) ( zanemari ovo o BMW jasi :) )

 

Za šta koristiš motor? Duža putovanja, ili grad/lokal?

 

Ja nosim i kožnu i tekstilnu opremu. Kožna bolje pasuje, lepše se u njoj osećam ako je temperatura napolju umerena i ako se vozim po lokalu. Doduše, zimi je prehladno u njoj i leti prevruće, a na duže ture i nije toliko udobno. Takođe, luftiranje je očajno, čak i sa letnjom kožnom jaknom (onom sa rupicama).

 

Tekstilna oprema je mnogo udobnija za bilo kakvo duže putovanje. Takođe, kvlatitetna tekstilna oprema (RevIt na primer) može da se nosi u sva četiri godišnja doba i da bude prijatna. Manje bitna stvar, ali opet neki plus, je to što imaš više džepova na tekstilnoj opremi, plus može da bude vodonepropusna, dok koža pušta vodu.

 

Prednost kože je to što je jača; kvalitetna tekstilna oprema pruža adekvatnu zaštitu, ali kvalitetna koža uvek pobeđuje.

 

Ako bih morao da imam samo jedan komplet opreme, moja odluka bi bila tekstil. Pogledaj RevIt.

 

 

Jos ako imas nekoga da prolazi kroz Pariz... ja sam ovaj Revit uzo' za skoro upola cene ( za 160 eur ) ... one endurance su mnogo skuplje... a i ne mogu s njima na poselo... ova moja je taman... em moto em mozes za neki event... svadbu :) 90 % je tekstil samo ima neke aplikacije Revita u brusenoj kozi... A btw drzim u levoj Alpinestars a u drugoj Revit... i pitam Francuza sta oni vise cene a i sta je bolje... kaze Revit ... jos par ljudi da ne bude da me ovaj farba... kazu Revit... a i lepsa je bila :)

57e42e8185447d625d4354cc9d82d55a.jpg

 

naravno hteo sam da se samoutepam kada sam video u Motorradu ovo za 280 jura :) ... jebi ga ... mogao sam jos da se stisnem i pridodam 140 jura... ali sta ako promenim marku motora ( hehehe how yes no sto bi rekli :) )

 

e9709486f5e9b57283983965e6754157.jpg

 

tako da ... ja glasam za tekstil ali neku casual varijantu...

 

a sad i da dodam nesto... ja sam ovu revit jaknu kupio na pocetku sezone... jeste malo skuplja bila ali vredi svaku paru... e sad je vec kraj sezone tako da su i cene manje... moj ti je predlog da nista ne kupujes ovde... nego lepo ako ides do madjarske ili ako neko tvoj ide narucis jaknu... + najbolja fora je da taj neko vozi motor pa i njemu nesto treba ili ti kupis jos nesto od opreme... a sve da bude 200 ili vise evra... onda dobijes nazad 20% tax free i sve super :)

 

evo ti neke radnje u budimpesti... imas i cene... a i one ce jos da idu dole :)

 

http://www.shox.hu/

 

http://new.moto.hu/i...chk=1&Itemid=26

 

ps... jakna se ne kupuje svake sezone... neko kupis i arcis dugo dugo... zato bolje sacekaj jos koji euro a taman ce i cene da padnu.. to ti je moj predlog... nemoj da kupis neku krdzu i posle da se kajes zbog 20-30 eura... mada... znam nekada je i to puno...

 

nadam se da sam ti pomogao... svakako imas zbog cega da lupas glavu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

samocitiracu se :) ( zanemari ovo o BMW jasi :) )

 

Za šta koristiš motor? Duža putovanja, ili grad/lokal?

 

Ja nosim i kožnu i tekstilnu opremu. Kožna bolje pasuje, lepše se u njoj osećam ako je temperatura napolju umerena i ako se vozim po lokalu. Doduše, zimi je prehladno u njoj i leti prevruće, a na duže ture i nije toliko udobno. Takođe, luftiranje je očajno, čak i sa letnjom kožnom jaknom (onom sa rupicama).

 

Tekstilna oprema je mnogo udobnija za bilo kakvo duže putovanje. Takođe, kvlatitetna tekstilna oprema (RevIt na primer) može da se nosi u sva četiri godišnja doba i da bude prijatna. Manje bitna stvar, ali opet neki plus, je to što imaš više džepova na tekstilnoj opremi, plus može da bude vodonepropusna, dok koža pušta vodu.

 

Prednost kože je to što je jača; kvalitetna tekstilna oprema pruža adekvatnu zaštitu, ali kvalitetna koža uvek pobeđuje.

 

Ako bih morao da imam samo jedan komplet opreme, moja odluka bi bila tekstil. Pogledaj RevIt.

 

 

Jos ako imas nekoga da prolazi kroz Pariz... ja sam ovaj Revit uzo' za skoro upola cene ( za 160 eur ) ... one endurance su mnogo skuplje... a i ne mogu s njima na poselo... ova moja je taman... em moto em mozes za neki event... svadbu 90 % je tekstil samo ima neke aplikacije Revita u brusenoj kozi... A btw drzim u levoj Alpinestars a u drugoj Revit... i pitam Francuza sta oni vise cene a i sta je bolje... kaze Revit ... jos par ljudi da ne bude da me ovaj farba... kazu Revit... a i lepsa je bila

 

 

naravno hteo sam da se samoutepam kada sam video u Motorradu ovo za 280 jura ... jebi ga ... mogao sam jos da se stisnem i pridodam 140 jura... ali sta ako promenim marku motora ( hehehe how yes no sto bi rekli )

 

tako da ... ja glasam za tekstil ali neku casual varijantu...

 

a sad i da dodam nesto... ja sam ovu revit jaknu kupio na pocetku sezone... jeste malo skuplja bila ali vredi svaku paru... e sad je vec kraj sezone tako da su i cene manje... moj ti je predlog da nista ne kupujes ovde... nego lepo ako ides do madjarske ili ako neko tvoj ide narucis jaknu... + najbolja fora je da taj neko vozi motor pa i njemu nesto treba ili ti kupis jos nesto od opreme... a sve da bude 200 ili vise evra... onda dobijes nazad 20% tax free i sve super :)

 

evo ti neke radnje u budimpesti... imas i cene... a i one ce jos da idu dole :)

 

http://www.shox.hu/

 

http://new.moto.hu/i...chk=1&Itemid=26

 

ps... jakna se ne kupuje svake sezone... neko kupis i arcis dugo dugo... zato bolje sacekaj jos koji euro a taman ce i cene da padnu.. to ti je moj predlog... nemoj da kupis neku krdzu i posle da se kajes zbog 20-30 eura... mada... znam nekada je i to puno...

 

nadam se da sam ti pomogao... svakako imas zbog cega da lupas glavu :)

 

Svaka čast! Pomogao si mu vala! :care:

 

A ovde sve to može da ga izađe još jeftnije :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav forumasi.

hteo bih da kupim neku moto jaknu.

Kriterijumi su otprilike ovi:

- ne mora biti neka profi jer mi treba pre svega za grad i krace relacije

- da bude sto jednostavnija tj. bez nekih sara, tribala i ostalo da bih mogao da je nosim i po gradu kada sam u prolazu na motoru

- nikako kozna jer uglavnom sam u sportskoj odeci i obuci pa bi bilo u najmanju ruku neukusno

- zimska postava obavezna

- protektori - Moze, ali nije obavezno bitno je da je vetronepropusna (ili kako se vec kaze)

- i zadnje ali veoma bitno cena..... Sto jeftinija.... Nemam izdefinisan limit ali ne bih dao puno para

 

Nemoj da te mrzi, svrati i vidi šta imamo i šta bi ti se svidelo.

 

www.pegaz-moto.rs

 

Računaj na 5% popusta!

 

Pa uporedi sa ostalim kombinacijama i odaberi ono što ti najviše odgovara.

 

PS trenutno je aktuelna "Plava nedelja" gde je sva roba plave boje na popustu 10% na trenutne cene sa sajta. Sledeće nedelje će biti "Crvena nedelja". Ali to nisi čuo od mene :hej::zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

A u januaru "Beli mesec" sa 30% popusta.

To želim da čujem!

(Bio sam u radnji,odabrao jaknu, al čekam januar, pošto opremu kupujem u januaru).

 

 

Eh BJBRANKO... mi bi voleli ali... na žalost već u decembru vas čeka "Crni mesec" jer ne možemo više da držimo cene na istom nivou kao što su bile kada je kurs bio 95 Din za 1 EUR. O funti (sa kojom mi baratamo) da ne pričam. Sa 107 na 123 za 1 funtu.

Bar 10% u dinarima idu sve cene gore pa je sva prilika da ko prima platu u dinarima treba da požuri! Da bi svima bilo lakše da podnesu, standardno dajemo robu na tri rate čekovima ili karticama Banca Intesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

markone u pravu si za to da moze ovde jeftinije... sad sam video na vasem sajtu cene... i zaista jeftinije...

 

ali ja sam isao na to da je jedan od uslova ( koji je meni npr. bio glavni i jedini ) jeste da jakna ne izgleda kao i svaka druga moto jakna ( sa aplikacijama i glupostima ) vec da bude moto jakna ali i u isto vreme i casual look sto bi rekli ovi sa pinka :)

 

ps. dobro sam pogledao vasu ponudu i nisam video ovakvu jaknu ( bez igde icega, bez zilion dzepova i tako toga... za to imam kofer ) ima blizu ... ali ne bas :)

 

pps. zao mi je sto sam napisao da nista ne kupuje ovde jer ima svetlih primera... ali opet... da nemam jaknu i da moram da kupujem isto bih uradio :) ... to je moje misljenje...

 

pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja