Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ninja 250R

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Od juce sam vlasnik Ninje 250 R, 2009 god. (10.000 km) i interesuje me sve oko servisiranja i pravilnog odrzavanja. Svi saveti od ciscenja i podmazivanja lanca pa do pravilnog pripremanja za zimski san su dobrodosli. I jedna stvar me posebno interesuje a to je kako da proverim da li ima dovoljno antifriza u motoru i da li je normalno da mi se kazaljka za temperaturu u gradskoj voznji podigne negde do stedine skale (bude malo ispod sredine) a u voznji na otvorenom putu je malo iznad "plavog" polja. Unapred hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Kneževac-Beograd
  • Motocikl: zx400r ninja

Od juce sam vlasnik Ninje 250 R, 2009 god. (10.000 km) i interesuje me sve oko servisiranja i pravilnog odrzavanja. Svi saveti od ciscenja i podmazivanja lanca pa do pravilnog pripremanja za zimski san su dobrodosli. I jedna stvar me posebno interesuje a to je kako da proverim da li ima dovoljno antifriza u motoru i da li je normalno da mi se kazaljka za temperaturu u gradskoj voznji podigne negde do stedine skale (bude malo ispod sredine) a u voznji na otvorenom putu je malo iznad "plavog" polja. Unapred hvala na odgovorima.

 

na mom zxr400 je normalno, identično se ponaša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Bice uskoro i slike, dok ga malo operem, posto ovih dana ne silazim s motora. Za dva dana sam presao 600 km. Moze li mi neko pojasniti ovo za temperaturu, to me malo zabrinjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

pa normalno je...

 

u gradu moze da ti se desi kad je vrucina i kad stojis da se jos vise ugreje i da upali ventilator, a kad si na otvorenom i vozis brze, brze tece voda, a i vazduh koji brze cirkulise  na vecoj brzini kroz plastike pored masine, hladi masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Kupio sam ga od decka kome je iskrsao posao u Americi, motor je kupljen nov kod nas na sajmu i presao je 9600 km, platio sam ga 2850 (ne vidim zasto bi to bila tajna). Inace je ocuvan kao nov, vise nego ekstra stanje. Evo i slika sa oglasa watermarkphp.jpg i jedna sa mog telefona, slikao kad sam ga preuzeo Photo-0040.jpg.

Neko pomenu da mu se po gradu pali ventilator, ja nesto nisam primetio da ovaj mali Ninja ima ventilator za motor, pa me zanima je l ima ili nema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ima ga moj brat. Odlicno motorce, ima ventilator koji se pali po nekad pri sporoj voznji. Proveri ima li dovoljnu kolicinu vode u hladnjaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Kneževac-Beograd
  • Motocikl: zx400r ninja

Ima ga moj brat. Odlicno motorce, ima ventilator koji se pali po nekad pri sporoj voznji. Proveri ima li dovoljnu kolicinu vode u hladnjaku.

 

 

kakva bre voda, rashladna tečnost. to ti vidi da li ima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Sve provereno, ima dovoljno antifriza a nasao sam mu i ventilator. Koliko vidim normalno je da u gradskoj voznji malo podigne temperaturu, ovih dana cu probati da ga vozim po gradu dok ne ukljuci ventilator (do sada cim vidim da dize temperaturu ja begam na otvoren put), cisto da vidim je li u redu termo prekidac, mada mislim da je to sve ok posto je motorce jos pola godine u garanciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Da ne otvaram novu temu, valjda ce mi neko i ovde odgovoriti. Na ovom sajtu sam procitao da postoje dve verzije Ninje 250R i to prigusena od 33KS (kakvu ja imam) i ne prigusena od 45KS. Zanima me je l neko zna da li postoje neke razlike izmedju ova dva agregata ili je to isti motor samo sto su na ovom slabijem stavljene blokade? I naravno ako su stavljene blokade kako ih je moguce skinuti ili gde (u kom servisu da se to odradi da bude kao ovaj fabricki sa 45 KS). Kada bih to uspeo da odradim onda mislim da dugo ne bih menjao ovog malog Ninju (jer mi ne treba vise od 45KS).

Evo linka sa tekstom http://www.moto-berza.com/vesti.php?kom=275&id=275&vest=275&start=15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto sam ja procitao, imaju verzije sa 2 kabra i fuel injection.

Karbovi su se prodavali u USA a FI po evropi i jos nekim mestima.

 

Ja sam isto mislio da je greska al me par tekstova po internetu razuverilo.

 

 

Cestitam ti na motoru jedan od retkih R-ova koji bih mogao da priustim sebi, a da mi se dopadaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ljudi aj bacite neki sajt neshto da nagazim i ja neshto jeftino tu kawu,bash sam se nalozio,imam gileru runner,i hocu da je menjam za ninju 250r. .! chuo sam da su u bosni mnooogo jeftiniji motori nego owde. .!? ako neko ima neki bosanski sajt. .!? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
11 hours ago, aleksamatic123 said:

da li moze jedan savet.
da li je ninja250r niska i mala za mene jer imam 185 i skoro 90kg 
i ako jeste da li znate neku 250-icu da je visa, a da nije kinez 
hvala unapred 

Njegov direktni konkurent je Hyosung gt 250 imaš na Google poredjenje, veći je gabaritno rekao bih da ni u kvalitetu ne zaostaje. Ja kupio 2010god povoljno ima efi, usd viljusku i košta znatno manje od Kawe. Koreja zemlja porekla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda NC 750X

Znam gledao sam bas njega dugo dosta, ali su mi ona neki ljudi koji dosta dugo voze motore rekli da masina nije bas najbolja.

to me je odvratilo cal sam se i dogovorio oko cene sve i odustao

Ko ima jos neka zamena bilo bi dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja