Jump to content

Moto Zajednica

Kocioni cilindar, da li se neko razume pliz?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Da ne citam unazad ti si kolko se secam menjao gumice ispusti svo ulje koje je verovatno izmesano i naspi novo dot 4 pa probaj.Obzirom da su nove gumice mala privreda trebalo bi da radi.

 

Jevto, pre nedelju - dve sam otvarao sve bio (rasklapao kljesta) i prosuo svo staro ulje. Onda sam ulio novo dot4. jedino nisam creva produvavao, ali su bila odsrafljena skroz i okrenuta na dole, pa verujem da je staro ulje iscurelo.

 

majstor kod koga sam bio pre dva dana je ispustio svo to ulje i ulio dot 5.1 (sa OMV pumpe ona zeleno plava kantica 250ml.

 

da li mislis da treba to da prospem i ulijem opet dot4?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

creva definitivno imaju protok, kad sam ih odsrafio, tj curi iz njih lepo. pazljivo sam gledao da se ne naduvavaju negde, al nisam mogao da primetim. teflonska su, pa ne bi trebalo uopste da mrdnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

creva definitivno imaju protok, kad sam ih odsrafio, tj curi iz njih lepo. pazljivo sam gledao da se ne naduvavaju negde, al nisam mogao da primetim. teflonska su, pa ne bi trebalo uopste da mrdnu.

 

Uf, Uf, Uf

evo da ti opišemm (sličan) moj problemčič al na skuteru od sina (Derbi Gp1 2003)

Prošle godine sin mi kaže, da ima slabo prvu kočnicu. Probam i stvarno ona ide skoro do kraja - do kormila, al koči negde 70 %. Proverim ulje kad ono skroz prljavo. Onda sam skinuo cev na donjem cilindru, ispustio svo staro ulje i stavio novo (dot4). Posle toga nikako da dobim naslon. Pumpao sam ručicu,odzračivao al naslona nema.

Odvedem skuter na servis, proba majstor i opet ne ide. Jednostavno nema naslon. Onda proba sa onim šrafom kod ručice,pa ga stavlja prema vani,pa opet prema nutra,al opet naslona nema. Imao je gužvu pa mi kaže da dođem za par dana. Heh, ja odvedem skuteer doma,pa se još jednom ufatim posla. Kad sam otvorio poklopac gde je ulje, kod pritiska ručice izlazili su mehurčiči na gore. Pa sam posle zatvorio taj poklopčič i počeo da stiskam ručicu . Opet ništa. Onda sam skinuo klešta sa točkova da vise skroz ravno na dole,otvorio šraf za odzračivanje i počeo stiskati kočnicu. Posle jedno 4-5 pritiska ulje počne izlaziti kroz šraf a primetio sam da se i klipovi pomeraju - stiskaju. Stavio sam između klipova jednu polugu i svaki put nakon stiskanja ručice ih vračao u početni položaj. Onda sam to ponovio još jednom .Posle sam zašrafio taj šraf stavio klešta nazad na točak (viljušku) i probao. Naslon kako treba a i kočnica opet 100 %. Sin se posle normalno vozio,do kraja sezone. Kočnica još i dan danas drži.

 

Možda bi probao isto ko ja,znači skini te klešte sa točka da prosto vise,odvrni taj šraf za ozračivanje i probaj sa stiskanjem rućice. Budi pažljiv da ti ne nestane ulja u rezervarčiču a između pakni stavi jedan veliki šrafciger i pazi,da ne izlete klipovi.Uvek jih posle stiskanja vrati u početni položaj

Ja sam uvjeren da če onda biti dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala, probacu tako kako si opisao odmah u petak kad odem na ranch

 

ako mozes samo da mi pojasnis ovo oko odvrtanja srafa za odzracivanje

 

da li ga prvo odsrafis pa stiskas rucicu? jer ako ja dobro razumem kada pustis rucicu, ako je sraf odvijen, tu ce povuci vazduh?

 

da li mislis na standardno odzracivanje, samo sa skinutim klestima, da ih pustim da vise?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Izvini nisam bio detaljan kod opisa.

Mislio sam na standardno odzračivanje. Kod toga smo bili dvojica. Ja dole kod klešta sa ključem na šrafu i polugom među pločicama a gore kod ručice moj sin. I tako smo odzračivali.

Sin na komandu pritisne kočnicu,ja dole odšrafim (otvorim) šraf a onda odmah zatvorim, I tako sam to ponovio jedno 4-6 puta . U međuvremenu sam primetio ,da su klipiči počeli da reagiraju i pritišču na polugu,koji sam stavio između kočionih pločica. Posle sam klipove uvek kad su izašli sa pokretanjem poluge vratio na svoje mesto..

A sin je gore imao pasku,da nije nestalo ulja u rezervarčiču ulja..

Posle sam kad je sin stisnuo ručicu video da klip odma reagira znao da zraka više nema. A bilo je i naslona.

Stavio sam klešte nazad na točak i disk i posle stisnuo jedno 2 puta da su pločice sjele na disk (isto kao kad menjaš pločice moraš posle da stisneš kočnicu par puta da se dobije naslon) i naslon je bio tu. Posle smo probali u vožnji i kočnica radi 100 %

 

Eto toliko od mene . Probaj kako sam napisao i mislim da če proraditi.

Pozdrav iz dežele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

hvala, probacu tako kako si opisao odmah u petak kad odem na ranch

 

ako mozes samo da mi pojasnis ovo oko odvrtanja srafa za odzracivanje

 

da li ga prvo odsrafis pa stiskas rucicu? jer ako ja dobro razumem kada pustis rucicu, ako je sraf odvijen, tu ce povuci vazduh?

 

da li mislis na standardno odzracivanje, samo sa skinutim klestima, da ih pustim da vise?

 

hvala

 

čekaj čekaj ... stani malo ... :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

 

pa ti uopće (uopšte) neznaš kako se odzračuje sistem ? :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma znam, nego samo pitam coveka, ucinilo mi se da je rekao da odvrne sisicu, pa onda druka.

 

ja uvek stisnem pa odvijem - zavijem pa pustim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ako sve dobro napraviš, dovoljno je dva, maximalno tri puta trukati, pa pustiti.. ako moraš više puta to raditi, znači da si do tad negdje zajebo ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

odlucio sam da uzmem polovan cilindar, vise necu da se zezam sa ovim

 

nazao sam od kawasakija zx1000 cilindar sa rucicom podesivom za 60 eur. kolko shvatam to je ok cena.

 

evo jos samo prvog da legne platica i eto nove kocnice. taman mi stizu plocice iz louisa krajem meseca. tako da nadam se da je kraj zezanciji.

 

poz narode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Druze da te neshto pitam: jesi li menjao gumice na glavnom kocionom cilindru ( tu gde je rucica ) i ako jesi gde si nabavio gumice ?? Jel ovi oz Sigurnosti iz Zrenjanina prave gumice i za gornji cilindar ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

uzeo sam sigurnost gumice, nasao sam veliki stand na bubanj potoku.

 

ukoliko nemaju bas tvoje dimenzije, neki decko sa foruma je pricao da moze da se poruci iz fabrike po meri da naprave sta treba, i nisu neke velike pare

 

ako ne mozes da nadjes radnju u svom kraju, mogu da ti pazarim sta treba sa bubanj potoka, prolazim tuda na putu za ranch.

 

samo reci tacno sta, ili posalji slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

kraj nocne more, ipak je cilindar bio krivac.

 

stavio sam danas ovaj polovni od kavasakija rx1000, lagano ispustio vazduh i rucica je tvrda, ma idi.

 

jedino me brine sto je od r motora, pa na mojoj ravnog guvernali deluje ukrivo.

 

brine me kad udjem u levu krivinu da ne povuce vazduh.

 

bacite pogled na slike, da li je ovako ok, ili ne sme da se zeza sa tim?

post-9961-0-21736900-1298493293_thumb.jpg

post-9961-0-28207200-1298493305_thumb.jpg

post-9961-0-19789400-1298493324_thumb.jpg

post-9961-0-71822600-1298493344_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

sad se setih da mi je kolega Bokilic odmah i rekao da je vrlo verovatno da je cilindar stradao prilikom onog transportovanja motora polozenog na desnu stranu u kombiju...

 

 

jbg kakav sam sebi napravio i problem i trosak sve zbog trenutka nepromisljenosti. truckao se motor verovatno naslonjen na rucicu bio i deformisao cilindar, bem li ga.

 

uglavnom, zahvaljujem svima koji su probali da pomognu. da sam odmah poslusao majstora i nabavio novi cilindar, svega ovoga ne bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Da je pera odmah otišao u policiju ne bi nastala ova poučna tema. To baš stoji nakrivo ali ne brini za funkciju, samo ga ispravi kad sipaš, stavi gumicu i u rezevoaru vazduha gotovo da i ne ostane. btw 60e i nije baš malo ali bitno je da si prekinuo agoniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kraj nocne more, ipak je cilindar bio krivac.

 

stavio sam danas ovaj polovni od kavasakija rx1000, lagano ispustio vazduh i rucica je tvrda, ma idi.

 

jedino me brine sto je od r motora, pa na mojoj ravnog guvernali deluje ukrivo.

 

brine me kad udjem u levu krivinu da ne povuce vazduh.

 

bacite pogled na slike, da li je ovako ok, ili ne sme da se zeza sa tim?

 

pa ne voziš gsxr-a da stružeš ramenom u krivini ... :lol: :lol: samo često provjeravaj nivo tekućine... ;)

 

a ako te to baš toliko jako brine, ugradiš si dodatnu posudu ulja... kao na pumpama koje nemaju svoju posudu .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma ratboy je u pravu, nagnem motor, da posudica bude u horizontali, sipam tecnost do vrha i zasrafim poklopac. ne bi trebalo da ostane mnogo vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

uzeo sam sigurnost gumice, nasao sam veliki stand na bubanj potoku.

 

ukoliko nemaju bas tvoje dimenzije, neki decko sa foruma je pricao da moze da se poruci iz fabrike po meri da naprave sta treba, i nisu neke velike pare

 

ako ne mozes da nadjes radnju u svom kraju, mogu da ti pazarim sta treba sa bubanj potoka, prolazim tuda na putu za ranch.

 

samo reci tacno sta, ili posalji slike

 

Ma poslacu ja njima AKS-om rucicu kocnice pa oni nek naprave po meri... tako mi je najlakshe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ako ti nije frka da se negde ne izgubi, onda posalji :nanana:

 

 

nego, htedoh da se oduzim za one silne savete, pa imam i ja jedan savet. Eto naucih i ja nesto posle 10+ sati odzracivanja u ovoj godini :lud:

 

provalio sam da se cilindar ponasao kao mala pumpa za odzracivanje kad se poluga stiska i pusta polako. Odvrne se cep i dole u cilindru su dve male vupice.

 

Kad se rucica drnda brzo (druka) onda iz vupica ne izlazi vazduh.

E a kad se polako stisne onda pocnu mehurici vazduha da izlaze. I tako posle 2-3 minuta laganog stiskanja, izbaci se vecina vazduha. :takoje:

 

ko ne veruje nek proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

kako ti se pločice troše, tako ti i nivo tekućine pada.. ;)

 

TACNO tako, i ako ti je NIVO par milimetra iznad rupice :),

mozes doci u situaciju NEZGODNU!!!!

 

A kao sto postoji DONJI nivo tako i GORNJI postoji sa RAZLOGOM..... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

drago mi je da si resio problem ! Sa paznjom sam citao, ali tek danas , nazalost. Sto se tice ovog poslednjeg, o padanju nivoa tecnosti sa trosenjem plocica, povedi racuna; Prvo, kada sipas , tj menjas ulje, drukaj novo ulje sa otvorenim rezervoarom da se ne bi stvarao vakum koji u slucaju zatvorenog rezervoara i spustene gume poklopca vraca i ulje i vazduh. Drugo, kada nadrukas kocnicu], veoma je vazno, s stanovista promene nivoa tecnosti sa trosenjem plocica, da kada vracas tj zatvaras rezervoar, guma na unutrasnjoj strani poklopca bude sabijena, tj slepljena za plocicu, a ne rastegnuta !!!! Ona sa kretanjem tecnosti na dole pocinje da izlazi iz svog lezista , uranja u tecnost i kompenzuje potrosnu zapreminu ulja, tj ulja koje je otislo u kljesta jer mu je jos mesta napravilo izlazenje klipova u kljestima.

Jos jedan savet oko drukanja. Skini kljesta, medju plocice stavi neku dascicu ili plocicu koja ce da imitira postojanje diska, nadji ko ce da druka, a ti uhvati sisicu i stavi je u polozaj da sisica bude u gornjoj tacki, tj najvise sto moze. Tako ce vazduh iz celog sistema da krene na gore, tj ka sisici i ne moze biti vazdusnog dzepa. Vazdusni dzep se ne moze ispustiti normalno jer je kolicina ulja koju cilindar potiskuje manja od kolicine koja je potrebna da se istisne iz kljesta da bi sa uljem izasao i vazdusni dzep.

Ajd uzdravlje i sa srecom :zdravo:

 

Nadam se da ce nekom da pomogne, a ako ne koristi, onda ni ne steti :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala na odgovorima

 

btw imas ubedljivo najjaci potpis, opkidam se kad god vidim ovo ZINAT sve sa ovim krezavim smajlijem :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Aprilia Atlantic nekada davno,tren.u potrazi

Evo i ja da se javim... Malo otoplilo pa sam dobio volju za cackanjem.

Nove gumice resile problem, ipak je i kod mene kocioni cilindar bio problem...

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja