Jump to content

Moto Zajednica

Kocioni cilindar, da li se neko razume pliz?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ako neko moze da pomogne sa objasnjenjem

 

imam sledeci problem, majstor u servisu je primetio da prednja kocnica jako slabo hvata, tj maltene moras do rukohvata da pritegnes, da bi zakocio. Sto je naravno jako opasno pogotovu za pocetnika. Brinem se da cu najebati ako to tako ostavim.

 

E sad covek mi je objasnio da je u stvari ovaj originalni kocioni cilindar suvise mali za dupla brembo kljesta na prednjem tocku i teflonska creva, te da zbog toga nema dovoljnu snagu da pritegne plocice.

 

Bilo me sramota da smaram sa pitanjima, vec sam ga davio svaki dan dok motor nije bio gotov. Ako moze neko da mi objasni laicki sta je po sredi, i kakav deo da trazim u radnjama da bih ovaj zamenio. Majstor rece da se ovakvi cilindri stavljaju u skutere, i da mi treba neki polovan bilo kog veceg motora.

 

Jos bih napomenuo da su kocnice jako dobro radile pre nego sam odneo motor u servis. One su pustale pritisak polako nakon duzeg drzanja, ali su sa jednim prstom zakivale definitivno. Znaci u ovo sam apsolutno, 100% siguran. E sad nakon servisa imam problem da nekad jako slabo hvata i sa dva prsta, a ako ga izdrukam malo hoce bolje. Ali nije to to, kao sto je bilo. Ako ga uhvatim punom sakom (bez smejanja) i stisnem, hvata momentalno, i dize na prednji bez problema.

 

Dakle ako mozete molim vas da mi date savet. Prvi problem je taj sa slabim kocionim cilindrom sta da radim. Majstor kaze da ce propadanje prestati ako uzmem polovan neki veci.

 

Drugi problem je sto imam slabu silu kocenja uz pritisak jednog prsta (kazem do pre par dana je sve bilo ok), pa me zanime da li ovo mogu da resim samo ispustanjem vazduha? Jer kontam samo je to moglo da se desi za par dana, nije moglo da se sjebe nesto. Mozda u servisu nisu dobro ozracili ili nesto?

 

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

idi kod nekoga normalnog (profimoto) da ti ispusti vazduh iz kocnica ! Pazi molim te ne valja fabricki cilindar...a kocio super do pre neki dan ! Joj sto ima budala pokvarenih... !  >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pa to sam i bio u profimoto

 

covek ozbiljno deluje, i motor mi je nastelovao jako lepo (primetno elsaticniji, mirniji radi)

 

on mi kaze kad si doneo motor kocnice nisu radile, i sta sad ja njemu da kazem??

 

bem li ga, u proslu sredu sam imao zakazano, krenem ujutro na posao, kocnice SVE normalno. na putu mi se raspadne lezaj zadnjeg tocka, i ja u kombiju odslepam motor do majstora. Motor je u kombiju bio polozen u stranu, ie jedino da to nesto nije sjebalo???

 

znaci apsolutno definitivno znam kako je motor kocio tog dana kad sam otisao u servis dok se taj lezaj nije raspao. Znaci na jedan prst si mogao da zakujes, jedino sto je gubio pritisak duzim drzanjem, i to sam hteo da sredim.

 

Ako majstor kaze da kocnica nije radila, pa valjda je tako, sto bi covek lagao. Al opet gledam na koju foru se to sjebalo u jednom danu.

 

znaci svi profimoto hvale kao odlican servis, ja sam dva puta bio i zadovoljan sam i sta mi je covek uradio i kolko je naplatio

 

nego samo se ne razumem u tu problematiku, ako kaze da je slab cilindar, ja mogu samo da klimam glavom, al me zanima sta kako i ja da naucim nesto jbg

 

mada sumljivo mi je ovo bre da je vazduh ostao u sistemu, bas cu da vidim da negde nadjem da ispustim pa da vidim da li se stanje promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Ma daaaaaj! Odjednom se pokvarila, a?  >:(

 

Uzmi ti lepo sipaj novo ulje, dobro odzraci sistem i nema problema. Naravno pod uslovom da nigde ne curi ulje, da je sve ispravno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

to cu i da uradim, posle posla cu do Batajnice da skoknem, taman kad ozracim kocnice mogu do nove pazove, ima jedna kafana / hamburgernica ne da prave krompirice, ma prste da polizes. cena 90 dinara za veliku porciju, a od te porcije dva odrasla coveka da klopaju

 

do duse kad vec idem greota da ne uzmem i rostiljske kobasice. hmm moracu da razmislim.

 

nego sto se kocnica tice, primetio sam ponekad prigusen zvuk surenja plocica o diskove, sto prestane kad pipnem prednju kocnicu. Moguce nesto tu da ne vrati klip do kraja. Dal mu vazduh smeta ili ulje bem li ga.

 

ozracujem pa javljam sta sam uradio.

 

a da li moze neko da mi da predlog za ovaj kocioni cilindar sta da radim, od kog motora polovan da trazim. mnogo mi bre 130eur za ovo da dam, pa unapred moram da pocnem da stedim. Ne bi nesto kinesko nekvalitetno, necu da se igram sa kocnicama.

 

Imate li ideju gde da gledam i za koji tip motora da trazim? Majstor kaze da ne mora original ducati.

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ijao sad sam se setio sta je moglo da se desi !

 

motor sam do servisa transportovao u kombiju, i kako taj auto prevoznik nije imao kista cime mogu da motor fiksiram uspravno, odlucim da ga polozim u stranu

 

i tacno sam ga polozio u desno gde je i prednja kocnica.

 

da nije moglo od pritiska nekog na polugu da se tu nesto slomi?

 

vrlo sam ga polako spustio u stranu, znaci nisam ga bacio normalno.

 

ali mozda od tezine, nemam predstavu sta je moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Druye kad vec moras da rasturas onda odradi sve do kraja, pa vidi i gumice. A vaydug te cima definitivno. Cisto sumnjam da si nesto mogao da zeznes samo zato sto je motor bio plegnut.

 

e sad ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

to i hocu da uradim, al mi greota, imam garazu i alat, a ne umem da ovo odradim. a ko zna kolko ce majstor da mi uzme  :'(

 

jedva sam i ovaj servis platio, treba izdrzati do plate  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

a u djoku, ovaj mastor Mita iz Batajnice se ne javlja na telefon. A taman sam se zagrejao za pomfrit iz Pazove :(

 

da nemate ideju za nekog u okolini zemun / batajnicki drum kod Galenike?

 

ma moze i zemun / nbg

 

uhh sav sam se preznojio od nerviranja :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Meni se to isto desilo, polako je kocnica gubila cvrstinu... Ja sam probao da ozracim, nije moglo. Onda sam rasklopio kocioni cilindar, i gumice su bile lose. Posto gumice nisam mogao da nadjem posebno, narucio sam od bere kompletan klip sa gumicama, i sad radi perfektno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

evo šta ti se možda desilo, meni se to desilo kad mi je pao motor na desnu stanu.

 

1.pošto ti je motor bio položen ulje u posudi je otislo na jednu stranu a ručka kočnice se stisnula, meni se to desilo i tako uviče vazduh.

 

2. možda ti se motor naslonio na klešta i tako se truckao i ona se malo iskrivila, i to mi se desilo, to je jako malo ali dosta usporava točak u vožnji a

kad kočiš ploćice koče manjom površinom jer su sad pod drugačijim ugom u odnosu na disk. proveri jel ti se lako okreće točak

 

šteta što ne znaš da ispustiš vazduh, prosto je. ako hoćes mogu da ti objasnim. a ako su se klešta uprela i to može da se reši lako

 

 

nikako ne kupuj nov cilindar, bacićeš pare.

i da pitam, ja nisam čou za to zračenje kočnica, ni u pretrazi ne izbaci ništa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

nije bas tako prosto ispustiti vazduh... na vecini motora moras da izvlacis vazduh nekom pumpom...

 

gumic eimas da kupis samo njih, sto bi kupovao klip, ima tu na forumu covek negde na banjici radi samo kocnice, ima brdo tih gumica svih velicina...

 

 

nego neko rece da se vazduh moze ispustiti tako sto se preko noci ostavi nadrukana stisnuta kocnica, veze kanapom, i da ce vazduh da izadje... neko da potrvdi mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam uvek vazduh ispustao tako sto nadrukam kocnicu i drzim dok ne odvrnem sisicu na kljestima i kad rucica propadne drzis je dok ne zavijes sisicu i tako par puta i gotovo,uvek dobro funkcionisali. Moguci problem da ti gumica u cilindru pretace ulje, idi redom od vazduha pa gumice pa lezanje plocica na disku pa ako ne vredi onda koci zadnjom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Pitaj prvog majstora koji radi automobile da li ima vakuum za odzračivanje kočnica. Kada ti kaže da ima, pitaj pošto je, pa tek onda konstatuj Ok na motoru treba da se uradi, da li je sada ista cena. Ako počne da zajebava okreni ledja i ispočetka.

 

Gumice ne bih sam menjao. Nešto razmišljam da gumice uopšte ne bih ni menjao nego bih kupio kompletan novi cilindar. Zajebato je to. Glava...

 

Ducati je preračunao da za tvoj motor trebaju ti cilindri i taj disk, znači tog majstora koji je rekao "E sad covek mi je objasnio da je u stvari ovaj originalni kocioni cilindar suvise mali za dupla brembo kljesta na prednjem tocku i teflonska creva, te da zbog toga nema dovoljnu snagu da pritegne plocice." teraj gde mu je mesto. ON ZNA DA GLAVNI KOČIONI NIJE DOVOLJAN ... STOKA JEDNA ...

 

(čast izuzecima, ali majstore u zadnje vreme gledam malo ... najblaže rečeno drugačije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam uvek vazduh ispustao tako sto nadrukam kocnicu i drzim dok ne odvrnem sisicu na kljestima i kad rucica propadne drzis je dok ne zavijes sisicu i tako par puta i gotovo,uvek dobro funkcionisali. Moguci problem da ti gumica u cilindru pretace ulje, idi redom od vazduha pa gumice pa lezanje plocica na disku pa ako ne vredi onda koci zadnjom   ;)

 

ovaj sistem u jako retkim slucajevima funkcionise, nisu to kola

 

ni na jednom motoru nisam uspeo da ispustim vazduh ovako , samo sa upotrebom pumpe moze ovaj sistem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam uvek vazduh ispustao tako sto nadrukam kocnicu i drzim dok ne odvrnem sisicu na kljestima i kad rucica propadne drzis je dok ne zavijes sisicu i tako par puta i gotovo,uvek dobro funkcionisali. Moguci problem da ti gumica u cilindru pretace ulje, idi redom od vazduha pa gumice pa lezanje plocica na disku pa ako ne vredi onda koci zadnjom  ;)

 

ovaj sistem u jako retkim slucajevima funkcionise, nisu to kola

 

ni na jednom motoru nisam uspeo da ispustim vazduh ovako , samo sa upotrebom pumpe moze ovaj sistem...

Brate menjam plocice i ulje na svim mojim motorima koje sam vozio za ovih 10 godina i ti mi sad nesto solis pamet...  ???  ???  ???

 

Reci mi kako funkcionise kocioni kod kola a kako kod motora.. samo se to mora uraditi sa strpljenjem ne kao kod kola za 2 minuta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

pa vozis neke vurune sta ti ja znam

 

 

A da izvini molim te ti si bese onaj sto vozi crveni pa jos i najbrzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

jos su stari latini govorili:

 

ako motor moz' d'ide preko 120, neces uspeti da ispustis vazduh iz kocnice bez vakum pumpe

 

ili na latinskom : motorikus spartakus 120, ut sementem feceris, ite metes

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

ne mora vakuum ali mora crevo da se nabaci na sisicu kako posle ne bi vratio vazduh nazad..

 

dakle, dovoljno je crevce ali sa vakum pumpom je daleko lakse i brze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja