Jump to content

Moto Zajednica

Struja

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

imam paljenje kao na slici. ima spolja diode i kontam da je ispravljena struja tj jednosmerna. Stavio bi akumulator recimo 50 ampera. jel bi ovo cudo ista punilo taj akumulator?

kakav regler treba da ga ne prepuni?

i sta ako je akumulator skroz prazan i krece punjenje jel ce akumulator povuci veliku struju da sprzi namotaj na ovom paljenju? treba li neko osiguranje od tog slucaja?

jel pravi neko sa foruma te delove koji su meni potrebni?

koliko li to kosta?

post-5622-12879095735626_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

ovo je obicna struja stavljala se u TOMOS-e jos dok sam ja to vozio :D  imas crvenu zelenu i belu zicu one idu na tiristor i nemaju veze sa punjenjem

a iz ove dve sto ostaju bi ti napravio da bude punjenje,aizlazi naizmenicni napon,sad kolika je struja to verujem da niko ne zna ali ne verujem da moze da puni vise od 5-6 A/h...znaci 50 A akumulator 50:5=10h punjenje tog tvog akumulatora... a morao bi staviti neki regler da ti pegla struju sad od cega...hm..prvo sto mi je palo na pamet je FICA :D (ZASTAVA 750) :D  ...haha  salim se...o.O mada bi to radilo posao... ali ipak ako mislis neku bolju varijantu...onda mozes da kupis bilo koji regler sa 4 zice i da ti radi posao :)  sto se tice povlacenja struje kada je prazan aku. pa nece mu nista biti samo ce ga sporije puniti...

to je valda to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ducati-jevo paljenje sa neke tomosove pente , ko sto kolega rece , daje neizmenicnu struju ,cini mi se od 35 - 40 w, i to kad radi na 3000 - 5000 obrtaja , slabo upotrebljivo za dopunjavanje akumulatora. Na cemu ti je to paljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

nije ista ovakva slicna je struja. od ruske pente vihor 30 konja.  fabricki stoje diode koje ispravljaju tu struju.

koji regler da kupim od cega od kog auta? kako se povezuje taj sa 4 zice? 

daj nek mi kaze neko ko je nesto slicno uradio placam pivo.

frka mi je da prazan akumulator ne povuce previse i sprzi namotaje ispod magneta zato pitam jel treba neka zastita posebna?

sad sam ustao pisem s brda s dola ali valjda ste me razumeli hehe

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

e evo slike tog paljenja to je bas to o kome pricam. malo mutne al jbg takva kamera na fonu. vidi se na jednoj slici i ono postolje sa diodama.

ok nemoze regler od auta.  ako resenje postoji koje je?

to mi je bitno da ne sprzi namotaj.

druze nisam ni mislio da platim jednim pivom. to se samo tako kaze. mogu da platim sokovima hehe salim se.

post-5622-1287909581579_thumb.jpg

post-5622-12879095817112_thumb.jpg

post-5622-12879095818077_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

jeli bre zasto ti odmah nisi rekao da ti to treba za pentu.. :D  regler od motora ti nece raditi posao...treba ti BILO KAKAV regler od bilo kog vanbrodskog motora,yamahe,parsuna,johanson-a..hm mozda i od nekog novijeg mercury-ja ali oni su nesretni sa tim...i taj motor puni 4-5 A...ali bi tebi radilo i to posao...ne treba da se plasis bilo kakvog prepunjavanja... moj predlog ti je da mi posaljes pp "mozda" ja imam od YAMAHE 30ks regler :D  i resio si svoj problem...imas 4 zice

 

http://www.mareng.co.uk/images/157-664-61.gif

 

dve zelene idu na punjenje..odnosno na tvoj namotaj,a crna i crvena...bem li ga moraces da pitas nekog elektricara :D  ( + i - na acc )  i tvoj problem resen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

e da ako ista pomaze motor je dvotaktni.

nisam rekao da je za pentu kontam isti djavo je dal za pentu dal za apn6 kad je struja ista.

 

a prepunjavanje. na leru bude oko 8 volti. na punom gasu bude 22 volta.

sta ako 5 sati recimo vozim na punom gasu i puni akumulator sa 22 volta? oce da eksplodira?

 

a autoelektricari pa pitao sam njih 5 i svi samo odmahuju glavom jer rade auta sablonski a za pentu il nece da ukljuce mozak il neznaju jbm li ga.

 

aj daj brate broj da te nazovem.

 

jos jedno pitanje. imam i malu tomosovu pentu radi na 6 volti. kako na njoj to napraviti? drug ima hondu isto penta  cetvorotaktna radi na 12 volti.  kako na njoj to da se uradi?

 

postoji li neka sema  delovi da se kupe  i da se to pravi?

 

 

dosta ljudi poznajem kojima bi to trebalo pa zato najbolje neko da da semu ako je to pravio pa da pravimo po njoj.

 

aj ja cu svoj problem resiti sa tim tvojim reglerom. a ostali? sem ako nemas proizvodnju reglera hehe

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

imam delove za sve vase probleme :D moras mi napisatio koja honda je u pitanju na tomosa takodje mozes ali tomos je napravio dva izvoda samo za sijalicu.. na njega moze da se kupi bilo koji grec u prodavnici..njemu ni ne treba regler :D jer on daje 6 V ...ili da mu se zameni kompletna struja 12 V pa onda ima svrhe tako nesto raditi...

 

e sad...kad budes vozio to tvoje cudo 5h pun gas..na primer mogao bi poceti razmisljati o novom bloku,klipnjacama itd. a akumulator ako crkne ...ma ko ga sisa kupices drugi...a blok neces naci ni u pismu :) hehe  ..salim se ja malo naravno...

 

poslao sam ti PP sa brojem pa se cujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja