Jump to content

Moto Zajednica

Alu koferi-manjerke i nosači za TA

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Brate ja sam sa kineskim koferima kojji su kopija e360 givija (1300 dinara po komadu bese), presao hiljade kilometara i jos rade posao. Jedina mana im je kada padnes, raspadnu se, ali mislim da svi plasticni koferi prolaze isto prilikom pada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vidim, tema se povratila iz mrtvila i ima novih komentara, pa smatram da je red da (nakon skoro tri godina korišćenja) dam i neki "rezime".

A to bi izgledalo ovako:

Ove kutije imaju zapreminu od oko 25 litara (svaka), što nije mnogo, ali je uglavnom dovoljno. Na poklopcima su postavljeni držači, pa je moguće tu postaviti vreće, dušeke, šator, .... . Takođe je moguće "proširiti" ove kutije unazad dodavanjem nosača za flaše (ili druge predmete koji ne moraju da budu zaštićeni od kiše, sunca, ....). Dešavalo se (i dešava se gotovo svakodnevno) da u kutijama nosim teret i po četrdesetak kilograma, a da (zbog načina i pozicije "kačenja") i u takvim situacijama nema nikakvih problema prilikom vožnje.

Koferi su isprobani i u "bliskim susretima" sa asfaltom (i prilikom vožnje ili zbog pada u mestu) i u takvim situacijama su odlično poslužili i kao zaštita i za motor a i za vozača. Eventualna oštećenja koja se u takvim slučajevima dešavaju lako se otklanjaju već na licu mesta "priručnim sredstvima" (čizma, deblja tojaga, pajser, ...) i put može da se nastavi. U takvim situacijama bi putovanje sa plastičnim koferima bilo završeno.

Estetika bi mogla bitno da se popravi farbanjem, ali bi u tom slučaju i najmanje "češanje" o neku prepereku (ili prilikom pada) zahtevalo ponovno farbanje. Moje kutije su neofarbane i samo ih povremeno operem, a manja oštećenja "prebrišem" oštrijom stranom sunđera za domaćinstvo. I drugačijom pozicijom kačenja (horizontalno umesto vertikalno) bi bitno popravilo izgled, ali bi se umanjila i funkcionalnost i upotrebljivost (bar za moje potrebe).

I da se razumemo: Ovakvi "koferi" nikako ne bi pristajali nekom R-u, ili novijim motorima (koji izgledaju ko svemirski brodovi). Ali uz Transalp, Afriku, Super Teneru, (i slične radne mašine), ovakve kutije pasuju "ko dupe na nošu". Moguće ih je koristiti i kao stolice ili sto.

A čini mi se da ove ALPOS kutije ni po čemu nisu niti kvalitetnije (niti lepše) od ovih "mojih" kutija.

O cenama za slična rešenja ne vredi ni razgovarati. Petnaestak Evra je zaista ništa u poređenju sa onim što se dobije.

Dakle, ja sam prezadovoljan kako sve ovo funkcioniše u praksi. Pa ko voli nek izvoli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

A čini mi se da ove ALPOS kutije ni po čemu nisu niti kvalitetnije (niti lepše) od ovih "mojih" kutija.

...

Ne da Alpos kutije nisu kvalitetnije, nego su kao "svraciji mozak" u odnosu na manjerke. Mislim da manjerke, ako nemaju dupli zid, onda su svakako izradjene od puno debljeg aluminijuma. Doduse Alpos kutije nisu ni predvidjene za ove stvari za koje ih mi koristimo(kao ni manjerke :lol: ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

[quote

Doduse Alpos kutije nisu ni predvidjene za ove stvari za koje ih mi koristimo(kao ni manjerke :lol: ).

 

Link koji sam postavio vodi baš na stranicu koja pokazuje aluminijumske moto kofere za koje je proizvođač jasno definisao namenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Doduse Alpos kutije nisu ni predvidjene za ove stvari za koje ih mi koristimo(kao ni manjerke :lol: ).

Link koji sam postavio vodi baš na stranicu koja pokazuje aluminijumske moto kofere za koje je proizvođač jasno definisao namenu.

Da da, u pravu si, izgleda da ih je zahtev trzista naterao da "porade na slucaju", nekada nisu imalo ovu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Brate ja sam sa kineskim koferima kojji su kopija e360 givija (1300 dinara po komadu bese), presao hiljade kilometara i jos rade posao. Jedina mana im je kada padnes, raspadnu se, ali mislim da svi plasticni koferi prolaze isto prilikom pada...

Izvinjavam se zbog dizanja stare teme ali zanima me gdje mogu da se kupe te kineske kopije tako jeftino?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja