Jump to content

Moto Zajednica

LA

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ladan je ladan, al baš vikend pre nego što sam došao ovde sam bio na Vlasini, i jezero mi nekako deluje hladnije u sećanju.

A i čim uđeš u vodu okej je.

Mada nekako čudno čujem na levo uvo i grlo me grebe, možda je od okeana a možda od otvorenog prozora na putu do kuće od vegasa, da se spreči san :D

 

Evo su sličice iz Vegasa i još dve od večeras kad sam stigo nazad.

ima ih malo više, ali šta je tu je. ne bi mogo ništa da izbacim.

 

nije baš najpraktičniji put, ali sam hteo da pređemo jedan deo legendarnom 66icom.

 

IMG_4815.jpg

 

IMG_4825.jpg

 

gde ima par finih restorana odrađenih u fazonu 50ih. po mojoj proceni, nisam živeo tad tako da ne znam kako je bilo, al ovo mi nekako liči na 50e.

 

IMG_4833.jpg

 

nego.

 

Vegas je veoma čudno mesto. bio sam zapanjen kolko je slično onom delu San Andreasa ako je neko igro GTA zna o čemu pričam.

zgrade su ogromne i čudnih proporcija. načičkane jedna do druge.

 

IMG_4844.jpg

 

IMG_4860.jpg

 

IMG_4870.jpg

 

IMG_4873.jpg

 

IMG_4903.jpg

 

IMG_4881.jpg

 

IMG_4859.jpg

 

ulice su ogromne, veće nego u LAu.

 

IMG_4869.jpg

 

i svaki kazino manje više pokušava da ima neku svoju priču/kopiju nečega, i prilično su dobro svi odrađeni po mojoj proceni.

po ulicama možeš da vidiš najrazličitije ljude sa pričama koje idu u ekstremnost i u totalne suprotnosti jedne od drugih.

kao i sama sreća u kazinu, takvi su i ljudi, milioneri i beskućnici.

i naravno gomila turista.

pored te raznolikosti u stanju uma ljudi okolo i arhitekture, još par stvari me iznenadilo. put u Vegas mi se definitivno svideo, i super sam se proveo, ali kao grad mi se uopšte ne sviđa. vegas je kao kurva koja te namami u uličicu da te dva lika prebiju i uzmu ti pare.

siguran sam da je pružio mnogo sreće i nezaboravna iskustva mnogim ljudima, ali noću je definitivno okorelo mesto gde ljudski život vredi kolko i njegova ruka u partiji.

 

eh i da, slike kad smo se vratili.

 

dobri stari LA.

 

IMG_5077.jpg

 

IMG_5085.jpg

 

nemojte me shvatiti pogrešno, preporučujem svakome da ode u Vegas, samo znajte svoje granice.

da spomenem još dve stvari koje su mi se svidele, dokle god igraš bilo gde, makar i na peni slot automatu, dobijaš pića za dž. ako hoćeš da popiješ više od jednog, bilo bi pametno da ostaviš napojnicu finoj dami koja ti donosi, čisto da budeš siguran. i da, prostitucija je legalna.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sjajno, fenomenalno, najtruliji deo zapada...  :D Najbolji nacin da se zapljunem je necim sto jos niko ne pomenu do sada...

 

gazirani sokovi su drugačiji, imaju 30928429037892789273982 ukusa, ali kroz sve se provlaci neka ista aroma slatkog. ne znam kako da opišem.

 

Pogledaj na bilo kojoj limenci, glavni zasladjivac je HFCS, iliti visoko fruktozni kukuruzni sirup, posto vec dugi niz godina vlada subvencionise proizvodjace kukuruza iz nekog opskurnog konspiratorskog razloga, umesto secera svuda koriste to govno, zato im i koka kola ne valja qrcu... ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

a ima i ona fora da se ne dodaje secer u svakoj zemlji isto...

 

znam da sam proverio i francuska koka ima 2 g manje secera na 100ml u odnosu na nasu :)

 

a cuo sam da turska ima oko 8g vise nego nasa :)

 

sreca pijem samo zero :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

mali off:

jos gore, umesto secera pijes aspartam koji je mnogo gori od obicnog secera i stvara razno razne bolesti, a uglavnom su kancoregenog tipa. To ti je izmedju dva zla biras manje, ti izabrao vece.

 

 

Budista odlican ti putopis, samo nastavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

ali noću je definitivno okorelo mesto gde ljudski život vredi kolko i njegova ruka u partiji...

Pa noć i nije tako strašna u Vegasu (osim ako te ne zaustavi demon i pali andjeo lično).

 

fanste.jpg

 

Kaže brat da su oni hteli da se slikaju sa njim. Verovatno do sad nisu videli budalu na bicikli u sred Las Vegasa. :D

 

PS. Nadam se da se ne ljutiš što ti upadam sa fotkom u temu (mada ih ima još)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
Verovatno do sad nisu videli budalu na bicikli u sred Las Vegasa. :D

 

PS. Nadam se da se ne ljutiš što ti upadam sa fotkom u temu (mada ih ima još)?

O, ima puno budala na biciklama po Vegasu.

 

IMG_5026.jpg

 

 

I ne smeta mi, dokle god je ne otmete.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Hehehhee, vala budale. ;D

 

@ Saint

Jeste cannondale lefty, model F2.

 

Evo fontane koje ste pominjali. U pitanju je fontana ispred hotela Bellagio.

 

7.jpg

 

1-5.jpg

 

6-1.jpg

 

Ajfelova kula u Las Vegasu i hotel - koji drugi no Paris!

Interesantna stvar je da u dvorishtu hotela postoji i pariska chetvrt kao i rekonstrukcija Trijunfalne kapije.

 

8.jpg

 

I detalj iz nezaobilaznih kockarnica. Mladji Ugac ih je odradio za 150$. ;D

 

5-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Odličan putopis Budista.

Fotografije su ti odlične kao i kadrovi.

S'kojom mašinom ovo fotkaš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Canon EOS 30D sa Sigmom 17-70mm f/2.8-4.5 i hoya CPL filterom uglavnom. Trudim se da radim što manje u fotošopu, samo neke minimalne ispravke nivoa i toplote boja itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Okeeej. kao veliki ljubitelj mitbastera, odlučio sam da odem u san francisko  ;D da vidim đe snimaju i to.

ne, šalu na stranu, pružila mi se prilika i iskoristio sam je. bio bi totalni idiot da nisam. isto ko i vegas.

nego.

pre samog puta, koji će trajati pošteno, proveo sam dan (sad ću i noć, čim završim post) u santa barbari.

ne tako veliko a ni tako malo mesto, jako lepo sređeno. fine plaže, fine zgrade. grad u cilju privlačenja turista u centralnom delu dozvoljava izgradnju u samo određenom pomalo španskom stilu.

al ajmo mi od početka.

prva stvar koju sam video kad sam stigo je jedna mala jako slatka prodavnica slatkiša, odrađena unutra kao spolja.

 

IMG_5114.jpg

 

sa nekim...čudnim bombonama.

 

IMG_5113.jpg

 

podsećaju me na reklamu za šveps.

 

onda sam imao priliku da upoznam čoveka koji vodi omanju radionicu za pravljenje prototipa, lik koji je napravio prvi gumeni točak za skejt za powell. uskoro otvara radnju sa kastom delovima za invalide, kao što je propeler za plivanje umesto noge, ili peraje koje se samo podiže kad si izvan vode. biće dole slika i toga.

al u svakom slučaju, jako kreativan lik koji se bavi rešavanjem problema na jako zanimljive načine, i već su snimili pilot epizodu, pa ako sve bude kul imaće emisiju na diskaveriju.

eve neki detalji iz radionice i iz radnje.

 

IMG_5119.jpg

 

IMG_5133.jpg

 

IMG_5155.jpg

 

eh da, ovo su pravili neke mamce za ribolov, ali klijent je reko da ne odgovara boja pa su prestali. dobio sam par ovih nedovršenih kao suvenir  :)

 

IMG_5143.jpg

 

malo kasnije, jako prijatno iznenađenje.

ovakvog reponju moj ćale sređuje od kad znam za sebe, i uvek je bio auto nad automobilima za mene.

 

IMG_5178.jpg

 

ovo je jedna od misija, slikano iz kola u pokretu i cela stvar oko sunca je ispala totalno slučajno baš tako.

 

IMG_5188.jpg

 

više o misijama ovde --> http://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_missions_in_California

 

evo da pojasnim onu priču o stilu izgradnje.

 

IMG_5193.jpg

 

još jedna stvar za turiste u jako lepom sokačetu je fontana sa kornjačama i ribicama.

 

IMG_5230.jpg

 

nisu imali dovoljno para za kamere u oba smera pa su unajmili golubove  :D

 

IMG_5265.jpg

 

ajkula za večeru u restoranu na doku  ;)

 

IMG_5278.jpg

 

uz zalazak sunca za dezert.

 

IMG_5295.jpg

 

ujutru krećem za san francisko, očekujte slike u subotu ili nedelju.

stay tuned.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Aaaaa, ko ce da doceka... Pozdravi onu dvojicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja