Jump to content

Moto Zajednica

Putni enduro 2 cilindra

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

798cm3, 2 redna cilindra, 63kw(85ks) pri 7500 o/min, 83Nm pri 5750 o/min, max. brzina preko 200, 0-100 4.1s, pros. potrosnja 5l, 207kg sa svim tecnostima "road ready"...  ;)

SAVRSENSTVO na 2 tocka, BMW F800GS!  8)

Ево човека који размишља главом  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Stvarno je odlican motor. Po meni jedini noviji interesantan motor iz ove price.

 

Vala jeste. Slažem se. Imao sam prilike da malo poteram Johannovog F800GS.

 

Opšti utisak je WooOOOW!

 

Samo ... malo je onih koji su u mogućnosti da ga plate. Na žalost. Ja da kupujem nov motor i da imam pare u džepu, bio bi to F800GS. Bez trunke razmišljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Stvarno je odlican motor. Po meni jedini noviji interesantan motor iz ove price.

 

Vala jeste. Slažem se. Imao sam prilike da malo poteram Johannovog F800GS.

 

Opšti utisak je WooOOOW!

 

Samo ... malo je onih koji su u mogućnosti da ga plate. Na žalost. Ja da kupujem nov motor i da imam pare u džepu, bio bi to F800GS. Bez trunke razmišljanja.

ma nemoj bre da lazes!!!

kad svi znamo da bi kupio onu trafiku od 6000eur!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Uskoro ce biti Super Tenere VS Super Tenere, vidis da afrosi prodaju svoje kultivatore  8)

 

Ili što bi jedan moj prijatelj rekao, motokultivibratore ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

798cm3, 2 redna cilindra, 63kw(85ks) pri 7500 o/min, 83Nm pri 5750 o/min, max. brzina preko 200, 0-100 4.1s, pros. potrosnja 5l, 207kg sa svim tecnostima "road ready"...  ;)

SAVRSENSTVO na 2 tocka, BMW F800GS!  8)

 

Dajem 5 banki da se strmopizdio na fotografa koji sekund kasnije.   ;D

Mozda ;D, al evo cinjenica:

Ako oces na put, na off-road ili na Mars...Dobro ne na Mars, ali sto da ne ako naprave neku vrstu vestacke gravitacije.. Msm da bih se i tamo dobro snasao.. ;)

Ionako nije pravljen za extra teski off tipa penjanje po autobusima, itd..(moze po kolima)   ;D

 

 

Nego za put oko sveta, sa ili bez saputnika, na putu gde se smenjuje podloga, za nekog ko voli avanturu voznje po bespucima, tipa putovanja od vise "k" km po Aziji, Africi, itd.. To i jeste jedina poenta enduro motora, a ako neko hoce da ulazi u zivi pesak(blato) ili da se pentra po granama uzece kros.. Za sve ostalo ovo je odlicno! Zabave kolko oces zbog odlicno podesenog oslanjanja za put i jakog motora, samo mu stavi odgovarajuce gume i radi sta oces... To je poenta Enduro motora UNIVERZALNOST!

 

Oces put, evo 

:)

 

Oces off, evo

 :o

 

Oces fun, evo

 :o

 

Mislim da su ovde pomirene potrebe svih vozaca, ali onaj kome treba kupice ga, onaj kome ne treba nece, i tacka! 8)

 

post-10806-12879097600927_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Ovaj offroad video vise moze da sluzi za pokazivanje mogucnosti kamere, nego motora. Voze kao babe :)

A gde ce ti to trebati vise, od takvih puteva(razlog zasto sam stavio taj klip, ovi sto voze nemaju pojma, osim prvog) ???? Msm da ni ti ne bih vozio 11-12k eura po drvecu ;)... Ali ima i takvih snimaka... Samo pretrazi youtube malo.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad bi ovako vozio offroad, kupio bi apenca :D Ne radi se o putevima, nego brzini, takvom brzinom i tim putevima bi prosao i R1. Jednostavno, snimak ni priblizno ne pokazuje mogucnosti motora, koje su daleko vece.

 

Da ne bude zabune, F800GS je jedini dual-sport adventure motor koje je izasao posle duuugo vremena. Adekvatna je zamena Africi (cak i bolji), samo jos da je jeftiniji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Bobane , nije off sto KTM 690 Adv. ima jedan cilindar , vec sto taj model ne postoji ...  :D

 

A pravi konkurent BMW-u f800gs stize uskoro , i to iz Engleske :

 

 

 

OK , ubedili ste me da su 2 cilindra bezveze ... dogodine izlazi Triumph Tiger 800 , pa prelazim na 3 cilindra ...   :D

 

 

 

 

Zvanicno predstavljanje ce biti na EICMA sajmu u Milanu , a ono sto se za sada zna - 3 cilindra , 800 ccm , oko 100 ks ... i bice dostupan u dve verzije  ... Two new Triumph adventure bikes .One with an off-road focus . One with an on-road focus .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

ma nemoj bre da lazes!!!

kad svi znamo da bi kupio onu trafiku od 6000eur!

 

Alo bre ufffe....

Polako, čoveče. Ja ako vozim Afriku ipak nisam kompletan idiot.

 

Da ne bude zabune, F800GS je jedini dual-sport adventure motor koje je izasao posle duuugo vremena. Adekvatna je zamena Africi (cak i bolji), samo jos da je jeftiniji....

 

Upravo sam ovo i ja rekao... Na prvu vožnju, jeste bolji, bar po perfonmansama koje se odmah daju uočiti. Bolje ide, primetno ima više snage, kočnice mi se čine bolje.... Ne znam kakav je na duže puteve u odnosu na Afriku, to nisam imao prilike da probam.

No, da je jeftiniji, dobro bi bilo....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Bobane , nije off sto KTM 690 Adv. ima jedan cilindar , vec sto taj model ne postoji ...  :D

Jos ga nisu izbacili? Bilo je puno galame oko toga prije par godina, a nisam se apdejtovao ;D. 3 cilindra je egzoticno, triumf jos vise. Definitivno nije pravac u kome cu gledati. Cak i da izadje nova africa, nece biti u domasaju jer ce biti skupa. Licno smatram da postoji odredjen paradoks u tome da kupis motor od recimo 10000 EUR, a onda kad sidjes sa asfalta u neku vratolomiju imas grc u stomaku zbog tolike vrijednosti motora. Svaka cast likovima koji imaju visak kesa na raspolaganju ili su prosto kuleri i bas ih briga. Ne vidim se ni u jednoj od ove dvije kategorije ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Da ne bude zabune, F800GS je jedini dual-sport adventure motor koje je izasao posle duuugo vremena. Adekvatna je zamena Africi (cak i bolji), samo jos da je jeftiniji....

 

Jes probao ST  ;D ;D ;D ;D ;D

 

i više snage i bolja i jeftinija

 

ps. sorry ovo je bilo jače od mene  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da ne bude zabune, F800GS je jedini dual-sport adventure motor koje je izasao posle duuugo vremena. Adekvatna je zamena Africi (cak i bolji), samo jos da je jeftiniji....

 

Jes probao ST  ;D ;D ;D ;D ;D

 

i više snage i bolja i jeftinija

 

ps. sorry ovo je bilo jače od mene  ;)

Eh ta mladost i neiskustvo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja