Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Khm... Moguce je da cu sledeci motor uzeti sporttouring Suzuki gsx650f. Svidja mi se motor, njegove karakteristike, duze ga merkam ali nisam imao prilike da upoznam nekog ko je vozio ili vozi... Uglavnom su to price koje i ja sam znam, ali niko nista konkretno  :-\ Gledao sam puno klipova o istom i jako mi se dopao, moze covek da putuje sa njim i nece ga boleti ledja, a moze i malo da zvrne gas kad ga uhvate lutkice  :D Jedino sto mi se nije dopalo je zvuk  :( Bas je jadan, skoro pa ko Strom ;D ;D ;D Ali naravno i to se moze srediti zahvaljujuci nasem Robertu  8) Necu se ljutiti ako mi neko kaze nesto o ovom motoru...  :D :D :D Naravno prednost imaju ljudi koji su ga vec vozili  ;)Hvala

Prilazem klip na koji sam otkinuo i rekao ma mora da bude!!!  8) 8) 8):D

 

 

DIMENSIONS AND WEIGHTS

Overall length: 2130mm (83.9in)

Overall width: 760mm (29.9in)

Overall height: 1235mm (48.6in)

Wheelbase: 1470mm (57.9in)

Seat height: 790mm (31.1in)

Kerb Mass: 241kg (531.3lbs)

Fuel capacity: 19.0litres (4.2 UK gallons)

 

ENGINE SPECIFICATIONS

Engine capacity: 656cc

Engine: 4-stroke, 4-cylinder, liquid-cooled, DOHC

Bore: 65.5 mm x 48.7 mm

Compression ratio: 11.5 : 1

Lubrication: Wet sump

Ignition: Electronic ignition (transistorised)

Fuel system: Fuel-injection

Starter: Electric

Transmission: 6-speed constant mesh

Drive: Chain

 

CHASSIS SPECIFICATION

Front suspension: Telescopic, coil spring, oil damped

Rear suspension: Link type, coil spring, oil damped

Front brakes: Disc, twin

Rear brakes: Disc

Front tyres: 120/70ZR17M/C (58W) tubeless

Rear tyres: 160/60ZR17M/C (69W) tubeless

 

Ili po srpski  :D

 

-TEHNIČKE KARAKTERISTIKE-

Zapremina (ccm) 656

Snaga (KS/kW pri o/min) 85/62,5 pri 10.500

Najveći okretni moment (Nm pri o/min) 61,5 pri 8.900

Broj i položaj cilindara 4, REDNI

2T/4T 4T

Hlađenje motora TEČNOŠĆU

Prečnik/hod cilindra (mm) 65,5 X 48,7

Broj ventila po cilindru 4, DOHC

Broj brzina 6

Prenos snage LANAC

Međuosovinsko rastojanje (mm) 1470

Kočnice napred DISK (DUPLI)

Kočnice pozadi DISK

Pneumatici napred 120/70 ZR17

Pneumatici pozadi 160/60 ZR17

Visina sedišta (mm) 770

Zapremnina rezervoara (L) 19

Masa (kg) 216

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sydney
  • Motocikl: GSXR-600 K1

Kolega sa posla ima jedan, '09 godiste, kaze da je ok, samo malo lenj.

Meni se jedino nesvidja auspuh, ogroman je. Ovaj kolega svaki put poludi cim pomenemo auspuh posto ga svi zezaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

I meni se mnogo svidja,ali mislim da ima uljno hladjenje,a ne vodeno.

Primi ovo sa rezervom,nisam neki poznavalac tog modela.Mozda je razlicito u zavisnosti od godine proizvodnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

I meni se mnogo svidja,ali mislim da ima uljno hladjenje,a ne vodeno.

Primi ovo sa rezervom,nisam neki poznavalac tog modela.Mozda je razlicito u zavisnosti od godine proizvodnje

 

Imao je 600f,650f imaju vodeno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@MALI DIKTATOR

 

Engine:    4-stroke, 4-cylinder, liquid-cooled, DOHC

 

Motor sam vozio ( od drugara ) i iskreno me je odusevio,ali treba znati da kupujes 650ccm i da ne mozes ocekivati da se vozis ravnopravno sa motorima od 1000ccm sa kojima  nemoj pokusavati drzati korak na otvorenom putu (auto put) gdje 650ccm pocinje gubiti dah na 180km/h.Inace motor lijepo povlaci u donjim obrtajima i linearno ubrzava bez rupa izmedju 2000-3000 rpm koje imaju i neki jaci motori,naravno sve ovo se odnosi na voznju iz mjesta-ubrzavanje,a u voznji ces morati u preticanju od 120km/h pa navise ako si u 6.brzini ici jednu do dvije brzine dole da bi motor digao u obrtaje i da bi preticanje bilo efikasno.Inace motor je veoma lak za upravljane i vjetrobranska zastita dobro odradjuje posao i ne umara u voznji.Za mene dobar motor ko ga kupuje za voznju bez sportskih pretenzija,vec da je svjestan da vozi motor od 650ccm...Pa ako se odlucis da kupis ovaj motor neka ti je sa srecom. :) :) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Kao sto rekoh,nisam poznavalac,ali mi se svidja.

Ako ga pazaris,mozes da ga drzis kod mene u garazi,a mogu i da ga razradim i odrzavam u formi ako ti nemas vremena ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@dr.sharba

Vrlo mi je interesantan tvoj razvojni put,kao motorcikliste.

Sa R-a na Stroma,pa sad GSXF.Bas me zanima u cemu ces da se "nadjes".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

mozda ti ovo pomogne( razlike nisu prevelike):

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25638.0

 

samo mislim da ces ga izgustirati za par meseci...

ako se ne ljutis na one koji predlazu nesto drugo reci cu ti da bih ja gledao:

vfr-a, fazera fz1 ili kawasaki z750s (stariji modeli 2005-06)... pravi sport toureri ,

neki vise sport neki vise toureri.

 

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ne mogu da verujem da si zbog ovoga prodao Stroma  :o

Ako vec uzimas Sport-tourer, uzmi lepo VFR.

 

Pridruzujem se !  :o :o :o

            Onako lepo Stromce, bar si se razlikovao po necemu.

A ovaj Bandit u oklopu utopice se u sve one oklopljene  i dosadice ti za 10 suncanih dana.

Ako vec hoces nesto  i za otputovati a i za malo se potrkati, FZ1, VFR,...itd...itd...trazi dalje , ovo preskoci,

Ja tako mislim, a tebi sretno sta god izaberes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Taj motor je u stvari Bandit u punom oklopu. Dakle isti su potpuno samo što ovaj ima plastike. Kao što je Utjerivač rekao, motor gubi dah na 180km/h a do te brzine ide super. Ako hoćeš da putuješ, da se zezaš i da odvrneš gas ponekad, motor je extra. Menjač je malo tvrđi i primetio sam da zna da pravi probleme kad se zaglavim u gužvi ali kažem NIŠTA posebno, ne krlja, samo čim izađeš na magistralu ili autoput osetiš kako lakše ulazi. Agregat je elastičan (vodeno hlađenje), linearno ubrzava. Zvuk je bezveze pogotovo dok je nov, kad malo odgori onda može da prođe. Ima OK kočnice, prednja viljuška je mekanija a dupe zna da utrne od malo više KM pravca (neudobno sedište). Upravljiv je i pored 221kg (bez tečnosti) i nešto oko 250kg napunjen do vrha. Potrošnja varira, nisam merio ali računam da je oko 7 po gradu, 5.5 na otvorenom. Ako hoćeš da krivinariš, i za to je OK, ja sam uspeo da ogulim one slidere na čizmama.

 

što se tiče snage.. meni jače ne treba, ne kapiram šta će vam motor od 1000 kubika kad ne koristite ni deo njegovog potencijala...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Taj motor je u stvari Bandit u punom oklopu. Dakle isti su potpuno samo što ovaj ima plastike. Kao što je Utjerivač rekao, motor gubi dah na 180km/h a do te brzine ide super. Ako hoćeš da putuješ, da se zezaš i da odvrneš gas ponekad, motor je extra. Menjač je malo tvrđi i primetio sam da zna da pravi probleme kad se zaglavim u gužvi ali kažem NIŠTA posebno, ne krlja, samo čim izađeš na magistralu ili autoput osetiš kako lakše ulazi. Agregat je elastičan (vodeno hlađenje), linearno ubrzava. Zvuk je bezveze pogotovo dok je nov, kad malo odgori onda može da prođe. Ima OK kočnice, prednja viljuška je mekanija a dupe zna da utrne od malo više KM pravca (neudobno sedište). Upravljiv je i pored 221kg (bez tečnosti) i nešto oko 250kg napunjen do vrha. Potrošnja varira, nisam merio ali računam da je oko 7 po gradu, 5.5 na otvorenom. Ako hoćeš da krivinariš, i za to je OK, ja sam uspeo da ogulim one slidere na čizmama.

 

što se tiče snage.. meni jače ne treba, ne kapiram šta će vam motor od 1000 kubika kad ne koristite ni deo njegovog potencijala...

 

Za putovanje se nikad ne koristi pun potencijal motocikla, bitno je da motor sto bolje podnosi vozaca, suvozaca i tovar a da pri tom ne oseca uzbrdice i preticanja. Ne znam da li si isao na neka duza putovanja, ako nisi onda ce ti se sve samo kasti kad budes isao.

 

EDIT: I da, mogu slobodno reci da Strom ide odlicno kad sam samo ja u pitanju (80kg), cim ima suvozaca ili je natovaren potpuno je druga prica kad su u pitanju preticanja na uzbrdicama (mora vise da se tera u obrtaje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Taj motor je u stvari Bandit u punom oklopu. Dakle isti su potpuno samo što ovaj ima plastike. Kao što je Utjerivač rekao, motor gubi dah na 180km/h a do te brzine ide super. Ako hoćeš da putuješ, da se zezaš i da odvrneš gas ponekad, motor je extra. Menjač je malo tvrđi i primetio sam da zna da pravi probleme kad se zaglavim u gužvi ali kažem NIŠTA posebno, ne krlja, samo čim izađeš na magistralu ili autoput osetiš kako lakše ulazi. Agregat je elastičan (vodeno hlađenje), linearno ubrzava. Zvuk je bezveze pogotovo dok je nov, kad malo odgori onda može da prođe. Ima OK kočnice, prednja viljuška je mekanija a dupe zna da utrne od malo više KM pravca (neudobno sedište). Upravljiv je i pored 221kg (bez tečnosti) i nešto oko 250kg napunjen do vrha. Potrošnja varira, nisam merio ali računam da je oko 7 po gradu, 5.5 na otvorenom. Ako hoćeš da krivinariš, i za to je OK, ja sam uspeo da ogulim one slidere na čizmama.

 

što se tiče snage.. meni jače ne treba, ne kapiram šta će vam motor od 1000 kubika kad ne koristite ni deo njegovog potencijala...

 

Za putovanje se nikad ne koristi pun potencijal motocikla, bitno je da motor sto bolje podnosi vozaca, suvozaca i tovar a da pri tom ne oseca uzbrdice i preticanja. Ne znam da li si isao na neka duza putovanja, ako nisi onda ce ti se sve samo kasti kad budes isao.

 

EDIT: I da, mogu slobodno reci da Strom ide odlicno kad sam samo ja u pitanju (80kg), cim ima suvozaca ili je natovaren potpuno je druga prica kad su u pitanju preticanja na uzbrdicama (mora vise da se tera u obrtaje).

 

znači dobro je što nisam uzeo stroma  ;D 

 

ja pretičem samo u crveno nekad ode i preko, u crno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Hvala na komentarima ;) Zli hvala na linku ;) Suzuki gsx650f... Kupio sam ga danas i ne mogu vam opisati koliko sam prezadovoljan makinom... Do prvog servisa ne smem da vozim preko 120kmh ali sam morao malo da ga probam jelte :D Motor je sa svojih 656cc i 90 konja jako kvalitetna masina... Kazem 90 konja jer mi je Atila stavio nov izduv i ubacio neki novi softver  :D ZLO JE KAKO SE IZDUVI CUJU!!!  ;D :o :o :o To morate cuti uzivo! Imao sam srece pa su mi odmah skinuli onaj fabricki lonac  ??? Koji ne znam cemu sluzi?! Mozda da otera muve?! Jace radi onaj mali majstroski fen nego on  :D Cak je i izduv na Stromu bolji ;) Motor je extra udoban za voznju, nisam kao na R-u spusten i gledam sve mrko :) Tek tek sto se kaze  :D Kako sam seo na njega rekao sam to je to sto mi treba! Povlaci iz koje brzine hocete, sto kaze Maki u 6 idete 240kmh i 60kmh bukvalno i za par sekundi se podize :) mozda je malcice lenjiji zbog svoje kilaze ali to je ok, nemam problema sa tim... Za sad sam jako zadovoljan, sediste je malo tvrdje, polozaj tela-ruku odlican, vuce iz podruma, brz je a opet mozes i sa njim na putovanje... Vise me beverly 400 nece prejebati na semaforu :D :D :D

Vise o ovom motoru kasnije ;) Mislim da je GSX650F allrounder, kuca-posao-vikend ture-velike ture sve je izvodljivo... Motor za sve i svakog ;)

Evo i 2 slike sa terase  :P

post-6659-12879095017246_thumb.jpg

post-6659-12879095018714_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Napravio si pravi izbor. Mali vuce od nule, kao dizel :D  Koliko te izasao izduv?

A strom ne moze da se poredi sa gs(x)f.. ni po performansama, polozaju, ogibljenju.. gs(x)f je bolji paket all in all.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Napravio si pravi izbor. Mali vuce od nule, kao dizel :D  Koliko te izasao izduv?

A strom ne moze da se poredi sa gs(x)f.. ni po performansama, polozaju, ogibljenju.. gs(x)f je bolji paket all in all.

Naravno da ne moze da se poredi. Prvo sto je fazer a drugo sto je startniji i od R-a ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

A sad puno lepih i bezbednih km na GSX650F.

 

Valjda si konacno nasao motor

koji ce se duze zadrzati kod tebe.    ;D

 

 

Hvala bagzi ;) Nadam se da si zadovoljan opremom ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

jel taj model ima stelovanje prednje viljuske ?

nije lose ako taj softver toliko pomaze i dize snagu, jel to zvanicna prica ili...

 

auspuh mu je cucnuo i dao mu jebacki izgled samo tako :)

pozz i srecno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

jel taj model ima stelovanje prednje viljuske ?

nije lose ako taj softver toliko pomaze i dize snagu, jel to zvanicna prica ili...

 

auspuh mu je cucnuo i dao mu jebacki izgled samo tako :)

pozz i srecno...

Nisam siguran za stelovanje viljuske... Sto pitas? Za softver je proverno veruj mi ;) A auspuh je bomba, cucnuo mu je fenomenalno i grmi i puca, sto bi Yoca rekao sudnji dan  :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Cestitke, druze Sharba!  ;)

 

ps. I nemo' se zezas sa Sudnjim danom  ;) ....to dok si vozio V2 si mogao. A sad uzivaj u kultivisanoj i bezlicnoj R4 masini.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja