Jump to content

Moto Zajednica

Trka na Hungaroringu samo za Srbe?

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Organizuj nam drugu stazu.. :care:

Znaš kako. Idealno bi bilo da zakupimo stazu samo za nas i eventualno par Mađara koje znam sa staza. Ali se javljaju logistički problemi. Staza košta i mora da se plati delimično u napred. Isto je i sa smeštajem. Čak i da se javi dovoljno zainteresovanih da pokrije troškove pitanje je koliko njih bi se finansijski obavezalo u napred. A čak i da dovoljan broj to uradi postavlja se pitanje šta ako bude kiša...

Ja sve vreme govorim o Euroringu, pošto je Hngrng 10.000 evra na dan preko nedelje a 13.000 za vikend. Pričao sam sa Spdzom i Aresom i mislim da je najbolje da za probu organizujemo jedan dan na Adi Huji i vidimo kako stvari stoje. Znam da je protekcionistički prema Beograđanima ali verovatno će najviše odatle da ih dođe a i nema baš nekih staza južnije. Ceo dan za motor košta 1000 dinara a možda i manje s obzirom na moguć broj učesnika.

Mogli bi da se podelimo u par grupa - iskusni, manje iskusni uz neki tutorijal za početnike. O detaljima kasnije, za početak je bitno da počnemo da pričamo o tome, da vidimo koliko su ljudu zainteresovani i šta očekuku od takvog događaja. Mislim da ne bi trebalo da se ograničimo samo na BJB članstvo pošto je ovo neka vrsta ustanka protiv neodlaženja na stazu.

I tako, mogao bih do ujutru... Ajde da počnemo da se organizujemo, za početak da otvorimo temu i da je zalepimo. Zainteresovani da se upišu, kažu koji motor voze, šta očekuju od ovoga i kad im najviše odgovara. Mislim naravno na probni događaj na Huji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Samo da se javim da pratim... zainteresovan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Koliko ja znam, bio je termin OPEN DAY na Hungaroringu 12-tog Maja , pa je otkazan. Sada je navodno novi termin 20-ti Maj. :moto3: :moto3: :moto3:

Ja idem sigurno. Samo da ne pomere ponovo termin , i da nas vreme posluzi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Koliko ja znam, bio je termin OPEN DAY na Hungaroringu 12-tog Maja , pa je otkazan. Sada je navodno novi termin 20-ti Maj. :moto3: :moto3: :moto3:

Ja idem sigurno. Samo da ne pomere ponovo termin , i da nas vreme posluzi. :takoje:

 

Otkazano je sve do kraja godine. U Subotu i Nedelju su Austrijanci organizovali svoj vikend na Hungaroringu i to je to za sad. Dobro proveri izvor za taj 20. da ne popiješ vrata. Firma koja je do sad organizovala open days je ciknula. Čak su i skinuli link "motoros napok" sa svoje web stranice. Na toj strani je stajao kalendar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da se vratimo na temu - svi na stazu!

Danas sam se dopisivao sa Ekatarinom Spiridonovom, direktorkom Euroringa. Saopštila mi je cene za najmljenje staze i znatno su veće nego što sam se nadao. Naravno niko nas ne bije po ušima da privatizujemo ceo dan, možemo da se pojavimo kao 20, 30 (ili koliko god) individua.

S obzirom da je dan podeljen na dva dela, mogli bi da krenete rano ujutru i da vozimo stazu od 13h do 18h pa u grad na zezanje i spavanje i onda sutradan od 09h do 12h pa kud koji.

Druga, sigurnija i malo skuplja opcija je da se dođe dan pre pa pravo na zezanje i onda sutradan ceo dan na stazi. Posle toga je čovek polumrtav i nije baš halal da se vozi kući, ni kolima a kamoli motorom. Eventualno Subotičani i Novosađani ali južnjaci bi trebalo da prespavaju. Što naravno uključuje još jedno zezanje. Najbolje bi bilo da to bude neki naš praznik koji je u Madžaristanu radni dan pa da nas preskoče lokalni manijaci. Trebalo bi da organizujemo nekakve kombije i prikolice tako da bi imali prevoz do Budimpešte a motore bi sigurno mogli da ostavimo na Euroringu koji je na putu Bdp - Bgd. Bukvalno je na putu, ograda od staze se naslanja na ogradu od auto puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ono sto je bitno dodati da se ovaj poziv izlaska na stazu ne odnosi samo na vozace R-ova.

Ideja je da svim motociklistima (Sport, touring, enduro...) priblize tehnike voznje koje ce im u velikoj meri pomoci u voznji na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ima mnogo dobar a povoljan smestaj na 3km od Euroringa, iskopacu linkove ovih dana pa cu da ostavim ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Hmmm, ja juče bio na Euroringu. Ceo dan. Razvalio sam se. Napravio sam blizu 100 krugova. Nisam se odavno tako proveo. Pre podne nas je bilo 3-4 a popodne je prošlo 20-ak ljudi ali ne svi u isto vrme, tao da je na stazi bilo max 6-7 motora. Ma divota!!! Motor sam sastavio prekjuče, štapove sam sklopio, stavio u trouglove i od oka zavrnuo kompresiju i rebound. SAG nisam ni gledao. Samo sam u jednoj krivini (za one koji znaju stazu, to je ona desna koja te vraća natrag ka kompleksu, pre kraćeg pravca sa brzom desnom) imao problem i to nakon što je vetar naneo prašinu sa obližnje njive, jebala ih njiva! Posle se očistilo. Inače je mnogo prljavo van putanje ali je preksinoć pala kiša pa je bilo malo bolje nego inače. Nije bilo padova dok sam ja bio tamo a otišao sam 45min pre kraja. Otpale su mi i noge i ruke i sve između nogu i ruku. Vreme nisam merio, ovo mi je prvi izlazak ove godine, nisam hteo da se iskompleksiram.

 

p.s. nešto sam vežbao juče. Do sada sam spoljno stopalo u krivini držao na nogostupu priljubljenu uz motor. Pakao. Juče sam počeo da se oslanjam petom i da puštam stopalo da zauzme prirodan položaj. 70-ak stepeni u odnosu na motor. Neuporedivo lakše. Trebalo mi je neko vreme da mi pređe u naviku.

Pošto su mi se silikonske nalepnice za držanje butinama za rezervoar iskidale, premazao sam bokove rezervoara sikaflexom. :takoje: To je to, danas ću da proširim sikaflex zonu ka sredini rezervoara.

 

 

@ARES, ko ne dođe u Junu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Lepo si si proveo, svaka čast! :takoje:

Jesi platio ceo dan ili si imao neku ličnu varijantu po sniženoj ceni? I čime si išao? Gixxerom ili SVom? Koje gume si imao, koliko su se potrošile, kako drže? Koje preporučuješ nama?

Ne budi lenj, šutni neku slidžu da vidimo kako sad izgleda makina!

Pozdrav i sve najbolje!

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A jebeš ga ja nisam nešto u ljubavi s tim apratima i kamerama, svaki put zaboravim da ponesem. Sve se vodim logikom: već ima na internetu.

Bio sam Gsxr-om, gume su Pirelli Superbike Pro, to su slikovi za trening i track days, dugo traju. Meni je malo problem da ih zagrejem na Euroringu ako nije vrućina pa onda uživam u proklizavanju. Možda je trebalo da smanjim pritisak... . Ne znam šta da posavetujem za turing motore, bitno je da je pritisak odgovarajući i da gume nisu prastare.

Što se plaćanja tiče odrali su me ljudski, platio sam i porez na cenu što se do sad nije dešavalo. 18000 Ft. Bolelo me je dok nisam napravio prvih par krugova a onda sam zaboravio.

Uz to sam morao da kupim kartu za autoput, 110km tamo i nazad, 25 litara benzina za motor...

jedno 35.000 Ft skupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

Nikad nisam bio na Euroringu ali se prijavljujem za JUN.

Što se mene tiče ja bih radije vikend varijantu sa 2 spavanja sa što više lokalnih manijaka jer od njih se sigurno da nešto naučiti o putanjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa u tome i jeste stvar. Radnim danom dođe 5-6 manijaka i 2-3 dunstera, a vikendom 20 manijaka i 30 dunstera. I sad dodaj 20 Srba... Sakloni bože. To je mala i uzana staza u poređenju sa Hungaroringom. Sigurno je najbolje da bude radni dan u Mađarskoj.

 

A kad kažeš spavanje jel misliš na spavane ili "spavanje"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

A kad kažeš spavanje jel misliš na spavane ili "spavanje"?

 

E kako sam to napisao. :lol:

I ja sam bio na vožnji pa je mozak na LOW.

Varijanta sa 2 spavanja i vožnja sa što više manijaka.

 

Mislio sam ovo.

Druga, sigurnija i malo skuplja opcija je da se dođe dan pre pa pravo na zezanje i onda sutradan ceo dan na stazi. Posle toga je čovek polumrtav i nije baš halal da se vozi kući, ni kolima a kamoli motorom. Eventualno Subotičani i Novosađani ali južnjaci bi trebalo da prespavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Što se plaćanja tiče odrali su me ljudski, platio sam i porez na cenu što se do sad nije dešavalo. 18000 Ft. Bolelo me je dok nisam napravio prvih par krugova a onda sam zaboravio.

Uz to sam morao da kupim kartu za autoput, 110km tamo i nazad, 25 litara benzina za motor...

jedno 35.000 Ft skupa.

 

Jebo nas hobi... kud nismo otišli u pecaroše?! Uzmeš trsku, najlon, udicu, gumene čizmake, usput navadiš gliste ili zamesiš noklu i eto ti uživanja za ceo dan ;). Ali ne, nas je moralo drugo june da mune, pa da uživamo u životu na ovaj, sasvim poseban način :takoje:. Ali ja se ne bi menjao za sve vodene ribe ovog sveta, baš kao i ti i zato te razumem što si posle par krugova zaboravio na kintu. Tu je smisao.

Kez ispod kacige je NENADJEBIV ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Koliko ja znam, bio je termin OPEN DAY na Hungaroringu 12-tog Maja , pa je otkazan. Sada je navodno novi termin 20-ti Maj. :moto3: :moto3: :moto3:

Ja idem sigurno. Samo da ne pomere ponovo termin , i da nas vreme posluzi. :takoje:

Otvorio sam drugu temu ali da ti javim i ovde, bio si u pravu za 20-i. Ipak proveri telefonom pre nego što kreneš ne bi bio prvi put da se nešto promeni u zadnji čas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Koliko si imao izlazaka na stazu?

I daj reci jos malo o asvaltu, da li je stvarno toliko klizav koliko pricaju.

Nadam se da se vidimo oko 10 juna. mozda koji dan kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne znam tačno, 5-6 pre podne i 8-9 posle podne. Nema nikakvih sesija i pizdarija. Otvaraju stazu u 9, ručak od 12 do 13 i ona otvoreno do 18. Kad ti se vozi voziš.

U prvih sat vremena nas je bilo dvojica.

Asfalt je dosta gladak no problem nije na putanji. Zajebano je ako izletiš van putanje. Ali kažem ti za ceo dan koliko sam bio tamo i sa 25 ljudi koji su vozili tog dana, niko nije deknuo. Ja sam prostom logikom zaključio da su mekše gume rešenje ali ova ekipa koja se vrti oko rekorda staze misli da tvrđe bolje rade. Bem li ga, pritisak je krucijalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

za : to crank .......

 

da naravno da sam bio dobro obavešten.

Evo uveliko se već sutra spremam za vožnju na stazi Hungaroring. :zdravo:

i to samo psihička priprema.

JEDVA CEKAM PETAAAAAAAAAAAK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Ako neko hoće sa nama ( Subotička ekipa + Krusevačka ekipa) , dobro nam došao .

Mi krećemo u 10h pre podne u petak iz Subotice.

Planiramo da vozimo poslepodnevnu vožnju na Hungaroringu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Staza je veoma BRZA i dosta hrapava tj abrazivna (za ovo abrazivna nisam siguran jel dobar izraz) , i jako troši gume.

Pa ko može , sme i voli brzu vožnju u krivinama, i dugačak pravac na kojem se postižu brzine preko 260km,(sa fabričkim motorima).

a sa malo boljim i spremnijim i daleko više od toga, eto može da nam se pridruži. :care:

 

Samo da kažem da organizovan odlazak na stazu , se plaća 25% manje od obične cene.

Pod organizovanim mislim: unapred najavljen dolazak , i to najmanje 10 motocikala.

 

ajd opet. JEDVA ČEKAM PETAAAAAAAAAAAAAK :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

 

pozdrav svima :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sad i ja kopiram post iz one teme:

 

 

 

Staza je veoma BRZA i dosta hrapava tj abrazivna (za ovo abrazivna nisam siguran jel dobar izraz) , i jako troši gume.

 

Pa nije baš toliko abrazivna (mislim da je izraz ispravan), grublja je od Euroringa naravno ali ni slično Serresu ili Grobniku. Da ne pomisle ovi što su bili na nekoj od ove dve da je ta situacija. Veći deo staze je normalan, u poslednjoj krivini ima prelaz na malo grublji asfalt i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Dobro de, ajd sad.

 

Pa naravno da nisam tako mislio...

 

To se odnosilo na sledece: ako se muški zaleže u krivine i to velikom brzinom ,

onda to ostavi traga na gumama.

 

Ali Generalno svaka oštrija vožnja troši gume.

 

Zato su i napravljene mekane ili tvrđe, da dobro lepe za asfalt, a cena toga je potrošnja istih.

 

E sad , na ovoj ili onoj stazi , više ili manje , to je stvar staze , baš kao i što si napisao, a i vozača.

 

(moje skromno mišljenje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja