Jump to content

Moto Zajednica

Trka na Hungaroringu samo za Srbe?

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Danas sam razgovarao sa Tamas (Tomaš)  Adorian-om iz Full-Gas Suzuki tima koji je dobio nenadan poziv da

21. Septembra organizuje Moto Dan na Hungaroringu. Pošto sam ga pre nekog vremena pitao da li ima šanse

da napravimo nekakav program za građane Srbije koji nikada nisu bili na stazi (a želeli bi) on me je pozvao sa

idejom da u njihov uobičajeni program inkorporiramo dva posebna elementa za motoriste iz Srbije.

 

  Prvi bi bio sesija na stazi samo za "početnike" kojoj bi prethodio lagani teorijski uput u mogućnosti i ograničenja

na stazi. Da li bi to obavili u nekoj od učionica u kompleksu ili gde drugde zavisi od broja zainteresovanih. Razlika

između ovog i uobičajenog izlaska na stazu za sporije bi bila u tome što bi bi za one koji su već vozili na stazi izlazak

bio zabranjen. Takođe bi izveli i dva vodiča, jednog za one stvarno spore i jednog za malo brže.

  Nakon ovog uvoda svi učesnici bi nastavili dan u uobičajenim terminima za sporije ili brže vozače. Moram da

naglasim da se ne radi ni o kakvoj "race" školi već samo o upoznavanju sa uslovima na stazi, samom stazom i

osnovnim tehnikama dinamičnije vožnje. Najbitniji momenat je isključenje bržih vozača iz ove grupe. Mešanje

početnika i naprednih je inače veliki problem na stazama u Mađarskoj. Prvo smo mislili da postavimo neki minimum

prijavljenih pre nego što se ovo uključi u raspored ali je Tamas rešio da proba da pozove i neke Mađare koji do sada

nisu bili na stazi. O ceni još uvek pregovaramo ali mislim da bi sve bilo u okvirima uobičajenih cena za pola dana ili

dan pa malo jeftinije. Usmeni uvod i vodiči na stazi bi bili dobrovoljna donacija ;)

 

  Drugi"događaj" bi bila trka za takmičare iz Srbije. Bez ikakve veze sa savezom ili prvenstvom, Kup trka koja

bi mogla da preraste u redovnan događaj. Rok je nažalot kratak da bi se sa nekim potencijalnim sponzorima ugovorilo

makar snošenje troškova prevoza, moto dana i nekoh simboličnih nagrada ali nije nemoguće da se makar za podijum

obezbede neka sredstva, pogotovu što na Hungaroringu ne postoje nikakva ograničenja za postavljanje reklama

i snimanje događaja. Za ovu trku bi nažalost moralo da se prijavi i plati unapred, jer ukoliko se ne prijavi dovoljan

broj takmičara za Full-Gas bi to bio čist trošak. Tamas je rekao da bi 20 takmičara bilo dovoljno da se odvoji termin

samo za nas. Trening i kvalifikacije bi se obavile u okviru redovnih grupa u toku dana, s tim da bi se vremena "Srba"

izdvojila i koristila za određivanje startnih pozicija.

 

  Ovakvi "nacionalni" događaji su uobičajena pojava. Austrijski, nemački, italijanski, slovački, češki,... organizatori

dovode motoriste iz svojih zemalja i organizuju amaterska i malo manje amaterska takmičenja.

 

p.s.Znam da je Bataja svega dva dana ranije ali je stvar iskrsla danas iznenada.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

nemoj da me shvatis pogresno ali mislim da od ovoga nema nista. barem ove godine. sezona se blizi kraju. ljudi su poprilicno istroseni, termin je veoma blizu...

Ovo bi bilo dobro pocetkom sezone.

Ja sam u svakom slucaju za.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

nemoj da me shvatis pogresno ali mislim da od ovoga nema nista. barem ove godine. sezona se blizi kraju. ljudi su poprilicno istroseni, termin je veoma blizu...

Ovo bi bilo dobro pocetkom sezone.

Ja sam u svakom slucaju za.

 

Kapiram, a šteta je da se ne proba. Pa Subotičanima je Batajnica podjednako daleko/blizu koliko i Budimpešta.

Znam da ih nema 20 spremnih za trku ali malo odavde malo odande + ti i ja i da vidiš zezanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa biće verovatno nekoliko cena. Sigurno je jeftinije ako se uplati unapred nego ako se bane stazu.

 

Mislim da za trku (slobodan trening, kvalifikacije i trka) ne bi trebalo da bude više od 60 evra. Od Beograda do

Hungaroringa ima malo manje od 400 km (puta potrošnja), autoput za 4 dana  kroz HU

je 6 evra, spavanje u obližnjim selu 15-ak u Budimpešti 20-ak evra. Ako vam kombi troši 10 i nosi

2 motora to vam je skupa: 60 + 50 + 6 + 20 = 126 evra.

 

Staza je prava, ima sudija na svakoj krivini, ima još 10-ak redara za ispomoć, dvoje ambulantnih kola, heliodrom

za nedaj bože, restoran u kom se ruča s pićem za 8 evra, wc-i, tuševi, utikač za struju i slavina za vodu na svakom

parking mestu. I niko se ne šetka pored ili preko staze. Gledaoci su na tribinama i nigde drugde.

 

Čak i da sam ih precenio i da naplate 80 evra nije neka razllika na ukupnu cifru. Ipak makar iz simboličnih razloga

trablao bi da daju popust s obzirom na poziv i razdaljinu. 60 je realna cifra.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

mene racunaj.

 

Na tebe sam računao od početka!

 

I NA SUBOTIČANE!!! Njima je pola kraći put i ne moraju da spavaju, znači 45 evra manje.

Ustane u pola 6 i na stazi je na vreme za prvi trening. Možemo i ime da damo kupu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ove godine nikako, dogodine me racunajte obavezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Kako nam je 19.09.2010 u Batajnici poslednja trka šampionata u ovoj godini, a već tamo idemo sa starim gumama ne bi li izdrale još tu trku, teško da ćemo biti u mogućnosti (i finansijskoj i fizičkoj) da već sledećeg dana krenemo na Hungaroring. Žao mi se što ne možemo ići u ovom terminu, za ovu godinu je gotovo sa treninzima, a od proleća za sličnu akciju možeš računati na 5-6 vozača iz Obrenovca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kako nam je 19.09.2010 u Batajnici poslednja trka šampionata u ovoj godini, a već tamo idemo sa starim gumama ne bi li izdrale još tu trku, teško da ćemo biti u mogućnosti (i finansijskoj i fizičkoj) da već sledećeg dana krenemo na Hungaroring. Žao mi se što ne možemo ići u ovom terminu, za ovu godinu je gotovo sa treninzima, a od proleća za sličnu akciju možeš računati na 5-6 vozača iz Obrenovca.

 

Ma znam da je tesno ali nisam mogao a da vam ne prenesem. Treba samo da se održi tema do proleća i sigurno

ćemo da organizujemo trku.

 

edit: čuj trku? TRKE!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Subotica

Ja sam bo vec ove godine na Hungaroringu. Jednostavno sam ostao bez komentara u najpozitivnijem smislu. Bilo je nas jedno 15 tak iz Subotice i termini su bili posle podne (prvi je poceo u pola 2). Samo to za trke ne znam bas kako ide. Ja sam isao na mogucnost treninga 3 puta po pola sata sto je sasvim dovoljno. A sad trka? Za mene kao amatera je veliki trosak jer ako padnes kad te atmosfera povuce veoma je skup trosak. Platili smo kao grupa 10000ft sto je oko 35e. Ima i mogucnost iznajmljivanja opreme sto mozete celu opremu (kozno odelo, cizme, rukavice) iznajmiti za 15e. Ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Ja sam bo vec ove godine na Hungaroringu. Jednostavno sam ostao bez komentara u najpozitivnijem smislu. Bilo je nas jedno 15 tak iz Subotice i termini su bili posle podne (prvi je poceo u pola 2). Samo to za trke ne znam bas kako ide. Ja sam isao na mogucnost treninga 3 puta po pola sata sto je sasvim dovoljno. A sad trka? Za mene kao amatera je veliki trosak jer ako padnes kad te atmosfera povuce veoma je skup trosak. Platili smo kao grupa 10000ft sto je oko 35e. Ima i mogucnost iznajmljivanja opreme sto mozete celu opremu (kozno odelo, cizme, rukavice) iznajmiti za 15e. Ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte. :)

nisi rekao da si bio najbrzi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam bo vec ove godine na Hungaroringu. Jednostavno sam ostao bez komentara u najpozitivnijem smislu. Bilo je nas jedno 15 tak iz Subotice i termini su bili posle podne (prvi je poceo u pola 2). Samo to za trke ne znam bas kako ide. Ja sam isao na mogucnost treninga 3 puta po pola sata sto je sasvim dovoljno. A sad trka? Za mene kao amatera je veliki trosak jer ako padnes kad te atmosfera povuce veoma je skup trosak. Platili smo kao grupa 10000ft sto je oko 35e. Ima i mogucnost iznajmljivanja opreme sto mozete celu opremu (kozno odelo, cizme, rukavice) iznajmiti za 15e. Ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte. :)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=59730.0

 

 

Ovo o čemu ja govorim je nešto drugačija organizacija od otvorenog dana na kom je Subotička ekipa bila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Firma koja je do sad organizovala open day za motore na Hungaroringu, Brorganisation, je objavila gašenje operacija i otkazala sve termine koje je do sad najavljivala za 2011. Razlog je pad interesovanja (čitaj: siromaštvo). Nije jasno ko će, i da li će iko, da preuzme ovu operaciju. Nije da je kraj sveta, ostaju Pannoniaring i Euroring koje su manje više samoorganizovane, t.j vlasnici sami organizuju moto dane, a i više su okrenute motorima nego Hungaroring na kom je bogataško trkanje("trkanje") Ferrarijima glavni izvor prihoda. Da li će vlasnici Hngrnga da smanje cene za moto dane ili će ova staza da ostane zatvorena za motocikliste na neko vreme još nije jasno.

Ja se nadam da će Jura racing iz Nemačke da me primi na par dana početkom Maja. Cifre su malo veće jer mrski švabo ima para...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja