Jump to content

Moto Zajednica

Najkvalitetniji akumulatori za skutere

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Mozda sam malo poceo da smaram, ja se stvarno izvinjavam, ali pokusavam da potpuno udjem u taj mali svet dvotockasa :)...

Epa sada imam ovakav problem, akumulator na speedfight-u mi je skoro crkao, brzo se prazni. Zeleo bih da kupim neki KVALITETAN koji necu morati da menjam za nekih 12 meseci :)... Koji akumulatori su najbolji sto se toga tice, ne pitam za cenu bitno mi je samo da je dobro, posto pokusavam da na skuteru stavljam sve najbolje, ipak je to motor za gradsku voznju bez koga ne mogu, odrzavam ga redovno, ali sada me akumulator zeza. E da, zaboravio sam da napomenem, direktno na akumulator su vezane led diodice preko prekidaca, hocu da stavim i osigurac ali ne znam koji. Tako da bih i to trebao da imam u vidu prilikom kupovine akumulatora :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koje god zvučnije ime da uzmeš nećeš se prevariti, samo da nije neki noname ili neki sa samo kineskim pismom po sebi.

Akumulator ti je potrošna roba, al opet trebalo bi da traje bar 5 godina, a ne samo 12 mjeseci, jesi li pravilno održavao taj tvoj prethodni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd malo da ti zakomplikujem život. Osim održavanja propisanog nivoa tečnosti u akumulatoru (ono u njemu nije destilovana voda, ali se sa njom dopunjuje), moraš da paziš da ti se akumulator ne isprazni ispod neke granice (napon ne smije da padne ispod 12V) tako što nećeš ostavljati svjetla upaljena dok motor ne radi. I ako motor nije dugo paljen (20 ili više dana), najbolje bi bilo da ga prvo staviš na punjač ili ako baš žuriš spoji ga na kablove sa nekim automobilom koji radi i tako ga upali. Zimi ako se motor ne vozi najbolje bi bilo skinuti akumulator i staviti negdje gdje je toplo, pošto ne vole baš zimu ako se ne koriste i barem na svaka dva mjeseca bi ga trebalo staviti na punjenje. To je otprilike to, ako se neko sjeti još nečega neka doda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja