Jump to content

Moto Zajednica

Opušteniji vožnjom u levo

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Meni je leva brža i "lakša" od desne i odavno sam svestan toga. Koliko god se trudio nema sanse da ih izjednacim u glavi.....

 

Cenim tvoje mišljenje i svesnost svojih ograničenja tako da kažem. A jesi probao na pisti da forsiraš desnu krivinu i da pomeriš osećaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Nemam taj problem od kad sam poceo svesno da koristim u voznji kontra skretanje. Do tad je i samo izlazenje iz krivine bila nocna mora..

Sve to ima smisla kad je brzina veca od kriticne, u suprotnom, u sporim krivinama imam taj problem. Mislim to ima veze sa centrom ravnoteze. Uporedio bih to sa voznjom snowboard-a. Oslonac na dve tacke, napred i nazad.. Kod pocetnika (mene  :) ) nije isto kojom cu nogom ici napred.

A to se odredjuje tako sto, dok stojite za zatvorenim ocima  neko vas gurne u nazad i koja noga prvo krene u nazad, ta noga ide napred. Individualna stvar, nekom lezi leva a nekom desna. Valjda je tako i sa motorom.. To je moje misljenje a mozda sam i izlupetao glupost  ;)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Prvi razlog:

Kad smo bili klinci i kada smo imali bicikle sa kontra kochnicom, vecina nas je kochila desnom, jachom nogom i onda je okret bio neminovan na levu stranu, tj. oko leve noge. U narodu poznata kao policajka na levo. ;) Hiljadama puta uchinjena ta akcija je uslovila da bolje napadamo levu krivinu jer smo u njoj jednostavno sigurniji.

 

Drugi, nikako manje bitniji razlog:

Atletichari u svim disciplinama trche na levo i napadaju iskljuchivo leve krivine. Biciklisti koji voze brzinske etape u halama na parketu, voze takodje na levo, kao i klizachi na vreme (situacija se ponavlja i u drugim sportovima). Neko je odavno uvideo da im leva lakshe ide.

 

E sad, mozak se sastoji od leve i desne hemisfere. Desna hemisfera je zaduzhena za mashtu, osecanja... Ljudi sa aktivnijom desnom hemisferom su obichno umetnici. Nasuprot njoj je leva je hemisfera. To je hemisfera akcije, logike, samim tim hemisfera reshavanja zagonetki i situacija, optichkog razmishljanja i kretanja. Kao takva bitnija je za svaki sport i bilo kakav rad uopshte.

Verovatno se pitate kakve to ima veze sa obaranjem?

Poshto se mozhdani nervi ukrshtaju tamo negde u vrhu zadnjeg dela vrata, dolazimo do zakljuchka da leva hemisfera upravlja desnom stranom tela i obrnuto. Poshto nam je u vozhnji aktivnija leva hemisfera zbog svojih osobina, uporedo sa njom dolazi i veca aktivnost desne strane tela. Istom, desnom stranom tela i njenom trenutnom aktivnoshcu nadjachavamo levu stranu i stavljamo je u podredjeni polozhaj (razlike su neuchljive). Iz toga zakljuchujemo da desna strana zheli i treba da se vrti oko leve jer je brzha, jacha i jednostavno aktivnija.

 

To bi otprilike bilo to. ;D

 

Moje staro kvazi-filozofsko razmishljanje. ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvi razlog:

Kad smo bili klinci i kada smo imali bicikle sa kontra kochnicom, vecina nas je kochila desnom, jachom nogom i onda je okret bio neminovan na levu stranu, tj. oko leve noge. U narodu poznata kao policajka na levo. ;) Hiljadama puta uchinjena ta akcija je uslovila da bolje napadamo levu krivinu jer smo u njoj jednostavno sigurniji.

pa isto ti je i na motoru

zadnja kocnica ti je sa desne strane i kad hocu da zanesem zadnji kraj i zabodem zadnju uvek se naginjem na levo jer ako preteram i krenem u pad mogu da spustim levu nogu dok mi je desna zauzeta doziranjem kocnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlična i korisna izlaganja. Pričo danas sa Afrikancem, generalno tako. Kaže, kojim kolenom se po prvi put dodirne asfalt u nagibu, na tu stranu je tom lakše. Ja sam ko klinac do nekih momačkih dana pikao basket, sve jedanko levom i desnom osim skok šuta. Iako sam dešnjak, mnoge precizne stvari radim levom, što znači da imam neku ukrštenu motoriku koja se odražavala u jednakosti teranja auta. A sad motorom ne, biće da taj strah i ne treniranje desne krivine sve više  favorizuje levu. Na tu temu, imam drugara koji piše istim rukopisom s obe šake, piše desnom pa prebaci olovku u levu i nastavi na pola reči sve jednako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prođe 10 godina, par puta linkovana tema, mnogo se naučilo i napredovalo u međuvremenu, sad se opet debatuje o istoj nedoumici. Ovo je trenažni motorcikl, MK Bezbedost ih ima dva, služe za osnovnu obuku na poligonu sa pomoćnim točkićima, to omugaćava da se potpuno bezbedno motor obori pod uglom od 45° pri jako maloj brzini i uz nadzor i komunikaciju sa instruktorom putem interfona, dodatni je sigurnosni prekidač koji učesnik nosi oko šake i koji gasi agregat. Vožnja se odvija isključivo na širokom i ravnom platou, vozač polazi i kreće se slobodno birajući putanju i smer, instruktor navodi na postepeno uvođenje u nagib i promenu smera, pošto je uobičajeno praviti krugove. Praktično nema pravila, svako polazi i vozi u smeru po njegovom nahođenju, bilo u levo, bilo u desno, pored obavezne promene smera, dopušteno je voziti više u nekom.

 

Ovo je prednji pneumatik, po njegovoj asimetričnoj istrošenosti se jasno da zaključiti u kom smeru se motorcikl više kretao, u levo i to činjenično potvrđuje neki pretežni afinitet ljudi kao bića. Postoji još niz vežbi koje se rade na poligonu, kad se analizira početak bilo koje, opet je veći broj vozača koji idu prvo u levo, pa tek kad savladaju, onda u desno, a pojedine koje se urade dobro u levo, nikako ili slabije u desno, da bi se postigla jednakost, potreban je dodatni trud i vežbanje, ali opet, kad je slobodan izbor, prvo se ide u levo, makar jedan probni prolaz pa onda u desno. To je sve sasvim normalno i ne treba pridavati nikakav značaj, ali treba biti svestan svoje specifičnosti i nastojati da se postigne simtričnost u tom pogledu, a prevashodno računati sa tim u svakodnevnoj vožnji.

 

001.thumb.jpg.40148e402c49225aae998961c6f5bd4a.jpg

 

002.thumb.jpg.867a971a458515edbe3c604042fdeeb7.jpg

 

003.thumb.jpg.6b36d8d3235f86313142ab1beadc4d4f.jpg

 

Leva:

004.jpg.ae4d431b163c90b427b43b6f317026be.jpg

 

Desna:005.jpg.0e625bbd2ab65e3f8dccc49884920be5.jpg

 

Leva:006.jpg.68551ebe9dc00e5e6786069ce11e8796.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja