Jump to content

Moto Zajednica

Koliko kilometara su vam presli kineski motocikli?

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

Ја сам са мојом макином прешао 12000 км и нигде ме није оставио .

 

А најдаље сам возио ГМ-Батајница 140 км.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Zenin sachs x road skoro 10000 i dva puta sam morao da intervenisem.Zapusio se karburator (neki truncic upadne i nece da vuce) a inace ja sam imao sa njim jednu lepu voznju od 550km u danu. Isao do Tare i nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

ЗЗ - мислио сам у овој теми на кинезе .

 

Не да бих фаворизовао кинезе (као да је то могуће) , већ да бих увидео лимите њихових произвођача .

 

И као што се види , нико није прешао неку озбиљну километражу (>50 000) .

 

Мислим да је функционални лимит за ове производе из Кине можда и мање од 40 000 км .

 

Након тога , изгледа да није могуће без великих сервиса наставити вожњу

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da si se malo zahebao, posto kinezi mogu da izguraju i vise, e sad, sto su nasi motori relativno mladi, pa nismo stigli da ih izvozamo jos vise, to je druga stvar. Ko misli da ce "kinez" stalno da mu se kvari, verujte i da hoce. Ja nisam sujeveran, ali brate nemam nikakve zamerke. Jedino ako si nerealan u samom startu, pa ocekujes ne znam ni ja kakvu masinu. Ali za kineze vazi, ono sto je na papiru, to je i realno (mislim na snagu i performanse). Nisam pobornik kineskih motocikala, ali sticajem okolnosti (nemam pare) trenutno vozim jednog. Mogu samo da budem zahvalan svom motoru, jer me vozi po asfaltu, makadamu, livadi i blatistu sa svim teretom i suvozacicom i nikad me nije zahebao, a pri tom trosi uvek 3 litre, i reg. mu je 8000din. Servis, tj ulje i filter necu da spominjem, jer je sramota da kazem, da na 4000 km mene to kosta 1500din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

+1

 

Ne vidim bas sta ce se desiti posle tih 40.000 km... Puci ce mi klip ili sta? Doci ce i vreme zamene karika, kao i kod svakog motora. Evo otisao mi bio lezaj u lancaniku, ali i to je potrosna roba. Nije naravno kvalitet kao kod japanca, ali davno su se kinezi dokazali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ЗЗ - мислио сам у овој теми на кинезе .

 

Не да бих фаворизовао кинезе (као да је то могуће) , већ да бих увидео лимите њихових произвођача .

 

И као што се види , нико није прешао неку озбиљну километражу (>50 000) .

 

Мислим да је функционални лимит за ове производе из Кине можда и мање од 40 000 км .

 

Након тога , изгледа да није могуће без великих сервиса наставити вожњу

 

To sto tebe zanima vise puta se spominjalo na forumu. Ako se dobro secam nekih 30-ak hiljada, ili nesto malo preko je primerak sa najvecom dostignutom kilometrazom. Da ne bude zabune, toliko je presao do tada, nije tada uginuo.

 

Limit zavisi od modela i proizvodjaca, a ne zemlje porekla. Keeway i Qingqi su sposobniji za daleko vece kilometraze nego npr. Princ  iz onoga sto sam video, vezano za kvalitet izrade agregata/menjaca. Naravno ima tu i drugih faktora kao sto je (ne)adekvatno odrzavanje i uslovi i nacin voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde i ja da se upisem. Nesto preko 15 000. U poslednje vreme ga slabo vozim mada se nadam da ce biti bolje. Sezona jos traje  ;).

Nisam imao do sada nikakvih kvarova, nadam se da ce tako i ostati. nisam primetio nikakvu razliku sto se tice performansi, potrosnje goriva ili ulja. Ponasa se potpuno isto kao kad je bio nov, pa cak i bolje. Zanimljivo je i to sto mi jos nisu stradale neke komponente koje na skoro svim Princevima stradaju, na primer silent blokovi zadnjeg tocka i caure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Na satu, 68000. Od toga 15000 moje, od maja do kraja avgusta :)

ode cuvena Afrika u kineze ;D

 

?! Ajd pojasni na šta si mislio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Na satu, 68000. Od toga 15000 moje, od maja do kraja avgusta :)

ode cuvena Afrika u kineze ;D

 

?! Ajd pojasni na šta si mislio....

ili ti pojasni otkud ovde ;D ;D ;D

ciji motor se krije ispod tog oklopa ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

HAhahahah!!!!

 

JAaaaaaaaaaaaaaaaaoOOOOooo koji sam kreten ispao!! :) :) :)

 

Moje izvinjenje, braćo kinezi! Zalutao sam! :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da dopisem i mali motor, tj. falcon. Negde oko 8 000km, nisam ni sam siguran, koliko ga slabo vozim.

 

Jageru, ne zameramo,  svejedno lepa kilometraza za sezonu, samo napred.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Sachs MadAss

Evo ja sam kupio polovan Sachs Madass 125, koji ima kineski motor ( i veliku vecinu ostalih delova), koliko sam shvatio jedino je ram austrijski. Verovali ili ne, kad sam ga kupio na cajgeru je pisalo nesto preko 24000 km. Trenutno ga vozim i mislim da imam nesto preko 27000 km na cajgeru, odvezao sam ga na servis u rakovicu (ovalsceni) serviser mi je rekao da zna taj motor, da ga je prethodni vlasnik redovno odrzavao i da je jedino zamenio karburator (nemam pojma zbog cega ali sam dobio stari) - takodje mi je rekao da nikada nije radjeno nista na njemu, da cak ni ventili nisu schtelovani i da nema potrebe da ih steluje. Moja procena je da ce da umre u najskorije vreme (na oko 30000 km) jer sam mu dushu izvadio (terao sam ga 97 km/h sa sve drugaricom pozadi), menjam brzine bez kvacila i bas ga ne mazim. Plan mi je da uradim neki upgrade tokom zime - nasao sam neke jeftine agregate pa cu da budzim. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Sat je prestao da radi posle udesa prosle godine, stao na 10000 i kusur. Od tada je proslo godinu i nesto, recicemo jedna kompletna sezona. A po sezoni prelazim 5-6000... Znaci to je negdje oko 16000. Solidno. Mjenjao lanac i sijalice... A od udesa pukao ram na 2 mjesta, zavaren i dalje ide, jes da malo trese al ide. Na masini nista, ni da stucne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ajd i ja da se upisem, na satu malo manje od 20.000 km, za to vreme samo zamena sijalice za svetlo 2x, sad je dosla zamena silent blokova i lezaja u zadnjem tocku jer cuka, i nista vise, potrosnja oko 2.10L na 100km u gradu, zadnja guma moze da tera jos jednu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja