Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 250I

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Ovih dana malo krstarim netom, gledam maxi skutere koji su mi ujedno najzanimljiviji. Setim se jednog u kog sam se jos pre par godina zaljubio na sajmu automobila i nadjem ga - SYM GTS 250I. :) Naravno opet proradila masta, zelja, volja i sta sve ne, a sve sa ciljem da imam ovakvog dvotockasa. No masta je jedno, a realnost drugo tako da ce bar jos neko vreme ta zelja morati da saceka. Bilo kako bilo, kad sam se vec uclanio na forum ako nista drugo mogu bar da se informisem i dobijem prave komentare.

Kao prvo skuter mi se dizajnerski veoma dopao. Pa sam na neke sitnice koje kod drugih nisam vidjao, a to su siroka sedista, dovoljno prostora za dve osobe, LED pozicija napred, odvojeno kratko od dugog svetla, maglenke, LED stop svetlo...

Medjutim tu dolazimo do druge strane price, a to je da se ja u motore/skutere ne razumem. Ono sto sam vozio jeste Tomos automatik i skutere do 50ccm, a i oni nisu bili moji. Koliko je konkretno ovaj model zahvalan za voznju po beogradu, da li se sa njim mogu prevesti i na neke duze relacije (do 100km van Bg-a)!? Ono sto sam primetio jeste da ima male tockove i nikako mi ne ide u glavu zasto nisu stavljeni bar broj veci!? Kako izgleda kad sa tolikim skuterom i sa tako malim tockovima naidjete na rupu!?? Uopste pisite svoja iskustva, saljite textove... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ja sam posedovao SYM HD200. Presao sam sa njim 20000km i vise sam nego prezadovoljan. Skuter je u rangu japanskih, sto znaci da po kvalitetu i zavrsnoj obradi po mom misljenju (namam nameru da vredjam) i prevazilazi italijane. Recicu samo jedno....sa mojim skuterom sam obisao celu srbiju uzduz i popreko i to sve pun gas, na ada-huji sam drao mnoge sa ktm-ovima i r-ovima... I za cvo vreme  koliko je bio kod mene menjao sam samo ulje, gume i plocice. Uglavnom SYM skuteri moja topla preporuka svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5707 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Posedujem SYM GTS 250. Kupio sam ga novog 2008. godine u Teletrejdu.Pošto je na prodaju-nije u redu da ti ga hvalim ali par činjenica...

za sezonu i po 19000 km. Redovan servis (u Teletrejdu mada imam servis i u NS)- nijedan kvar! Putovao na plitvice i Hrvatsko primorje-sa ženom-

3 dana 1450 km.Divčibare-Srebrno jezero, Brčko itd.Potrošnja do 4.5 l/100 km.Putna brzina 110-120 km/h.Maximalna 140 kmh.Točkovi jesu 13 coli ali ti je prednja guma 110/90 dakle viši profil gume.Original vizir je malen ali sa dodatnim vizirom je druga priča.Far sjajno baca noću-ima i maglenke.Rezervoar je 13 lit.Otvara se iz kontakt brave.Integralni sistem kočenja.Sedište prostrano i udobno.Mesta pod sedištom-majko mila!Servisni interval 6000 km.

Ako te još šta zanima - tu sam.Ponavljam, ne reklamiram svoj motor-znam još par ljudi što ga imaju i svi su zadovoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja