Jump to content

Moto Zajednica

gaoming 150A

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

prvo da se prestavim ja sam dane iz beograda odavno vozim motore raznorazne,a od pre neki dn sam kupio kineski motor neki gaoming 150A srednji po meni lepi kineski coper,ali me zeza sto nemogu da nadjem neko upustvo za servis i popravku kineza nasih,do duse za sve postio zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ne brini - kod kineza je sve standardno tako da se svaki majstor bez problema snalazi.

Najbolje da se obratis Blackbitu koji se vec dosta obrazovao i postaje strucnjak za tu temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav Dane, i dobrodosao u kineski kutak ovog  foruma. :)

 

Sto se tice motora koji si kupio, agregat bi trebalo da je isti kao na Kinroad 150 i mozda jos po nekom manje popularnom 150ccm kruzeru, a ni ostalo se puno ne razlikuje, tako da u slucaju potrebe za delove ne bi trebalo da bude brige iako je tvoj motor ovde retka zverka.

 

Inace, kao sto je Toma napisao, nisu to slozene masine, uglavnom konstrukcije osamdesetih, bez egzoticnih komponenata i elektronike, pa ni pojedine servisne radnje nisu problematicne za vecinu majstora, naravno ukoliko su upoznati sa slicnim motorima tim bolje, a nisu ni potrebni neki specijalni alati.

 

U temi o uputstvima, jos uvek nemamo servisno uputstvo, ali bi Oblakov post trebao makar da te malo upozna sa motorom i uputi u redovno odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

sto se tice odrzavanja to nije problem kod mene u kraju ima dosta majstora  i to kvalitetnh i dobrh a komsije su mi pa mi nebi naplatili nista iako bi mi radili,to jeste ako nebi sam mogao da otklonm kvar....i jedan od tih majstora vozi motor na plin tng pa sada hoce  ja da ugradim pln na moj motor,i ugradicu ga samo kad nadjem slobodnog vremena da odem da kupim malu bocu i bsage za bocu i videcete kinesku makinu na tng...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Odmah priznaj koji isparivac na 150 kubika. Samo na znanje da masina razvija vecu radnu temperaturu na TNG nego na benzin, ali pravilnije, mirnije radi. Garez iz benzina prlja ulje, kod TNG toga nema. Kamo srece da sam na autu ranije poceo sa Tng om. Kriticna pojava je hladjenje kod vazdusara, vodenjare nebi trebale biti problem. Odgovor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hm, i mene to zanima  ;D. Bat kada bi mogli da se vozimo duplo po istoj ceni, ne bih se skidao sa tockova 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

ma vozicemo se za upola manje para,se nasim makinama,samo ja da se dokopam beograda,a to ce biti ili sutra ili prekosutra,i cim dodjem instaliram plin na moje mezimce i na put oko sveta,osim ako me ne posalju opet negde na teren,a i da me salju necu ici uzecu slobodno da instaliram plin...pa ako uspem saljem sta,kako,gde,zasto,zbog,cega i sto.kolege sa psla od kako su cule da cu i u motor da ugradim plin zovu me PRIMUS(mala bocica za plin),posto i u kolima i u kuci sve mi zivo radi na plin.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Nesumnjam da neces da mu ugradis plin i da se snjime vozas ali ako stvarno hoces da se vozis veoma jeftino sto neprobas da mu ugradis pedale  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Pozdrav za mog kolegu  poznatijeg kao Dane primus ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

pa pedale cu mu ugraditi posle tebe necu da ti skidam patent,meni je i moj PRIMUS dovoljan,i necu da se vozim za bas toliko malo para,upola manje mi je dosta,,, :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Imao sam motor isti kao tvoj, cak je bio isto beli (mozda je to jedan od 4 koji su tada uvezeni u RS), kod mene se nije dugo zadrzao ali je sve radilo ok za to vreme dok sam ga vozio, mislim da dalovi odgovaraju sa drugih kineza tako da nemas briga, jedino sto sam mu ja zamerao bile su vibracije i razmisljao sam o promeni drzaca masine kako bi smanjio vibracije... Srecno i puno predjenih kilometara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Samo 4 komada uvezena :o Nego kolega dokle si stigao sa ugradnjom pedala, uzgred ako mu ugradis pedale gledaj da mu ugradis tako da ih samo suvozac mora da okrece ;).Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

pa naravno da su samo cetiri komada uvezena nemoze ovakvu masinu da vozi svako,samo najbolji i neustrasivi momci,plin je proradio na mojoj makini al je cista bidzevina pa sam odustao od plina na bidzenje pa cu zato u visnjici kupita ceo sistem za vazdusaru i ugraditi ga,,, ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

pa naravno da su samo cetiri komada uvezena nemoze ovakvu masinu da vozi svako,samo najbolji i neustrasivi momci,plin je proradio na mojoj makini al je cista bidzevina pa sam odustao od plina na bidzenje pa cu zato u visnjici kupita ceo sistem za vazdusaru i ugraditi ga,,, ::) ::)::)

 

moze li detaljnije objasnjenje. Sta, zasto, kako, gde i koliko?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Detaljno objasnjenje za plin ili za pedale ;D .Pa vi kada ugradite plin moci cete  i rucak da kuvate na motorima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

gile gile,zajebavantu stari pa rostilj se na plin instalira u kofer pozadi i ima i mesa,a ima i moce pa ko sta voli,za pedale pitajte gileta on je u tome ekspert vec je nekoliko tih ugradjivao,a plin je bila budzevina neka moja od plina iz automobila i sve radi ali ni malo nije bezbedno onako kako sam ga ja ugradio pa cu morati sve to da radim ispocetka sa nekim originalnijim delovima,jel prekidac koi am stavio da zatvara dotok plina pri padu je prekidao i dovod plina i u krivinama(jel je od auta),rasprsivac nabudzen sa grejacem i termostatom,jedino je boca cevi i creva su da kazem original,ali sam video i probao da vidim jel mogu i sam to da uradim i video da mogu,a sada cu da probam giletu da ugradim pedale,ovaj nekoj negovoj makini samo je pitanje za koju ce on da se odluci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Interesuje me koji si isparivac stavio. Ja imam vodeno hladjenje tako da bi verovatno bilo dosta lakse da se ugradi. Koliko kosta original isparivac za motor i gde moze da se uzme, boca isto, po mogucstvu bar 10-ak litara? Koliko bi iskostala ugradnja i da li treba atest za to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

posto si vec duze vreme na forumu sto posto znas da bolilic vec nekoliko godina ugradjuje plin u motore,pa ako si ozbiljan za ugradju moze on da ti ugradi,kod njega je ugradnja od dvesta do dvestapedeset(sa koferom) eura,a mozda i vise,a original plin za motor to jeste za skuter je imao u visnjici negde zvacu drugara da mi kaze dali ta radnja pstoi jos uvek i dali imaju sve u komlpeto original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Interesuje me koji si isparivac stavio. Ja imam vodeno hladjenje tako da bi verovatno bilo dosta lakse da se ugradi. Koliko kosta original isparivac za motor i gde moze da se uzme, boca isto, po mogucstvu bar 10-ak litara? Koliko bi iskostala ugradnja i da li treba atest za to?

 

Daj bre nemoj me zezati da ces na Raptora da stavljas plin???  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma samo pitam. Raptor je fino motorce i dosta ekonomican. Mada ako uzmem nesto jace i ako je lakoizvodljivo mozda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

ja da imam frezu i u nju bi ugradio plin,i ovako mi sve po kuci radi na na plin pa sto nebi i to,jel ako ti trosi kao na primer auto 10l na 100 km to je u parama 1160din a na plin ista predjena kilometraza te kosta649din sto znaci da mi je usteda 500kinti na sto,pa dalje racunajte sami,za jednu sezonu ako predjes pet hiljada plin ti je se isplatio i pocinjes da stekujes pare ili da i dalje gazis iste kilometre za duplo manje para.........a ima i jeftinih resenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Naravno da ima i jeftinijih resenja a to su PEDALE ili mozes da zamolis slucajne prolaznike da te malo poguraju (hilfe, hilfe gur, gur) kao satro motor nece nesto da ti upali i tako njih stotinak i eto tebe za cas tamo gde si krenuo. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Naravno da ima i jeftinijih resenja a to su PEDALE ili mozes da zamolis slucajne prolaznike da te malo poguraju (hilfe, hilfe gur, gur) kao satro motor nece nesto da ti upali i tako njih stotinak i eto tebe za cas tamo gde si krenuo. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Za to gur-gur moze da popije i samar ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja