Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav iz Atine :)

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cao, drugari!

 

Planirali smo Never, Yoman i ja da odemo do Istanbula, al smo bili u cajtnotu sa vremenom i nismo postigli bugarsku tranzit vizu. Zato je plan promenjen i novi cilj je postala Atina. Krenuli smo u Petak 20. Aprila i stigli do Nevera u Asprovalti (Never je krenuo iz Atine jos 15. i provozao se po Peloponezu, Krfu...). Do Atine smo zajedno posetili Solun, Stavros, Hilandar, Platamon, Kamenu Vurlu (Pan Helenik ce se tu odrzati ove godine), Termopil (300, remember?). Evo nekih slidza (more to come soon :) ):

 

Ekipa na drumu (u Kamenoj Vurli) :)

cn6FN_dscf2991od3.th.jpg

 

Stigli u Atinu - ispred Mickove gajbe

BnXFl_dscf2994qn0.th.jpg

 

Parlament

7onmF_dscf3049vc9.th.jpg

 

Akropolj

p7R91_dscf3062ok1.th.jpg DE3ST_dscf3092ls8.th.jpg PlQ7t_dscf3085dt6.th.jpg

 

Partenon

404.jpg

 

Atina, pogled sa Akropolja

yMcF9_dscf3082fh7.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

E da, uzeli smo i neku grcku karticu, pa evo broja ako neko oce nesto ili nece nista :D

+30 699 324 3982

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

AsQAj_dscf3082fh7.th.jpg

 

Odvratnog li grada majko mila!!!

To je valjda jedina evropska prestonica (ako izuzmem Bukurest i Sofiju) iz koje, kada sam se vratio, sam ljubio zemlju po Beogradu! Bljak, bljak. Proveo sam tamo 2 nedelje a hteo da se vratim posle 2 sata.

 

Ali to sada nema veze sa vama. Pisite kako je prosao put...dajte "Zgode i nezgode segrta Hlapica"....daj jos slika....jel se debeli najeo suvlakija??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

hahahahahahha..... ne mogu da vjerujem, i OPET se nije dokopao Istanbula :lol: e moj Pablo, nema veze, bar je ideja zivjela jedno vrijeme :)

uzivajte u Atini i provedite se junacki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

A mogli ste da se sretnete u Istanbulu i sa ovima sto su "krenuli" u Siriju :D

 

Jebiga, a ja sve vereme trke gledo po tribinama da vas vidim kako bodrite Rossia. Sad mi je jasno zasto se i on smorio :D

Ako imate vremena skocite do Krita, raj za motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Sta reci osim imas dobru ekipu koja je raspolozena za akciju!

 

Svaka cast! samo nastavite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
hahahahahahha..... ne mogu da vjerujem' date=' i OPET se nije dokopao Istanbula :lol: e moj Pablo, nema veze, bar je ideja zivjela jedno vrijeme :)

uzivajte u Atini i provedite se junacki[/quote']

 

Bajo, tad sam poslednji put pravio rutu nekom drugom (rani kuce da te ujede ;) ).

 

Ma sve u svemu, nama je lepo i zabole nas bas paja za sve koji prozivaju :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Lepo' date='lepo...Kuda planirate u povratku?

 

Pozdrav iz Beograda :D[/quote']

Hvala Peco! :)

Pa evo ovako,drushtvo.... Upravo sada se pakujemo da se skinemo Neveru s'grbache :oops: , poshto smo danima okupirali njegov-ne-bash-puno-veliki flat, i krecemo sevenije...da kazzemo prema bgdu! E sad kako to biva s

s'nama,obichno, imamo par destinacija koje bi mogli da "zabijemo"..a o tome po tom.

Ah da,jedna od meni dragih ideja je da stignemo do SDa i skupa za subotu uveche...a? Bilo bi super! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
hahahahahahha..... ne mogu da vjerujem' date=' i OPET se nije dokopao Istanbula :lol: e moj Pablo, nema veze, bar je ideja zivjela jedno vrijeme :)

uzivajte u Atini i provedite se junacki[/quote']

 

Bajo, tad sam poslednji put pravio rutu nekom drugom (rani kuce da te ujede ;) ).

 

Ma sve u svemu, nama je lepo i zabole nas bas paja za sve koji prozivaju :baeh:

 

:lol: ma ne sumnjam ja vama da vam je lijepo, nego mi smijesno da opet ne ode` tamo a toliko planiras, pa zato ;)

vidim ja da je vama fino i zavidim vam po malo... srecan vam put nazad momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Evo i ja da guknem nesto! S obzirom na obaveze Pablo i Yoman su mogli tek kasnije poci na put tako da sam ja iskoristio slobodne dane da obidjem jedan malo veci krug po Grckoj. Kako je to sve islo...

 

Polazak, BMW prosto zudi da pobegne iz Atine i malo protegne noge. Na GPS-u sam uprogramirao prvu rutu, Atina-Korint-Sparta-J.Peloponez.

 

404.jpg kKARM_img1509sr1.th.jpg

 

U Sparti nije imalo bogzna sta da se vidi, osim ove statue kralja Leonida koji se nalazi pored renoviranog olimpijskog igralista. Malo dalje je i park sa ostacima antickog teatra. Generalno, ove dve stvari su jedino sto ukazuju na to da je Sparta nekad bilo znacajno mesto u staroj Grckoj.

 

404.jpg

 

Posle Sparte produzio sam ka jugu Peloponeza i dole prenocio u nekom mestu na plazi. Narednog dana sam odlucio da krenem severno u pravcu Krfa. Trasa je isla delom zapadnom obalom Peloponeza uz povremene izlete dublje u kopno. Gradic na drugoj slici je zanimljiv jer stoji na ostroj padini brda i iz daljine se cini da su kuce skoro gradjene jedna na drugoj. Mora da su im zitelji prave atlete, odlazak do komsije im je kao veranje uz desetospratnicu :shock: Stotinjak kilometara kasnije stigao sam do Patre, najveceg grada na Peloponezu. Tu se nalazi i najveci zicano-upotporen most na svetu, Rio-Antirio. Duzine je 2,8 km i verujte impresivan u svakom pogledu.

 

404.jpg 404.jpg 404.jpg

 

Nakon prelaska mosta i jos oko 140 kilometara severno, nasao sam prenociste u nekom neznanom hotelcicu. U ovo doba kada sezona jos nije pocela nije problem naci sobu za 25-35 evra sa klimom, kuhinjom, satelitom i jos kojecime. Koliko sam bio umoran, nista od toga mi nije trebalo, samo krevet da se utopim u njega...

 

Sledeci dan produzujem dalje do Igumenice, gde uspevam da uhvatim trajekt za 12e do Levkimija, gradica na jugu Krfa. Na Krfu sam planirao da ostanem nekoliko dana, uz mogucnost da tu docekam i Pabla i Yomana koji su se spremali u BG za posetu. Kerkira je na najznacajniji grad na Krfu. Na slici je stara tvrdjava, od dve koliko ih ima u gradu. Ulaznica 4e, oprema za veranje na vrh - apsolutno neodgovarajuca :P

 

VtMNa_img1536pj8.th.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg

 

Iz Pecinih putesestvija saznao sam za jednu vilu izgradjenu od strane Elizabete, austrijske carice, juzno od Kerkire. Vila nosi naziv Ahileon po temi koja preovladjuje sa brojnim statuama i kipovima. Elizabeta ju je koristila kao letnjikovac, grcki kraljevi za boravak, vojske za stab i bolnicu i konacno EU za ministarske sastanke. Za nas je ovo mesto znacajno i zbog toga sto su se ostaci srpske armije tu oporavljali nakon povlacenja u prvom svetskom ratu. Danas je uredjen kao muzej sa nekoliko soba u prizemlju koje docaravaju atmosferu sredine 19og veka i sa velikom bastom pozadi. Pozdrav BJBikers-ima!

 

404.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg DJEdi_img1582ce8.th.jpg

 

Dva dana kasnije povratak na kopno. Izmedju Pabla, Yomana i mene pao je dogovor da se nadjemo u Asprovalti, priobalnom gradicu istocno od Soluna. Od Igumenice do Soluna postoji delimicno nezavrsen Egnatia autoput. Njime je moguce relativno brzo dohvatiti Solun ali u cemu je tu draz. Umesto toga krenuo sam starim putem kojeg samo kamiondzije jos posecuju. U regionu Joanina sam imao srece da naletim na vojnu vezbu. Bilo je interesantno gledati avione u preletu izmedju brda i jos ispod mene :)

 

404.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg

 

Nedugo potom naisao sam na nacionalni park koji obuhvata visiju na kojoj se mogu videti brojni prirodni izvori i jezero. Moj prvi "off-road" na ovoj turi ;)

 

GncpP_img1601fa1.th.jpg 404.jpg 404.jpg

 

U Asprovalti, drustvo se konacno okuplja. Pablo i Yoman stizu direktno iz Beograda i ostatak veceri razmenjujemo utiske. Sledeceg dana sedamo na vrance u nameri da provedemo vikend u Hilandaru, medjutim zbog problema sa najavom naseg dolaska primorani smo da pomerimo posetu na nedelju. Subotu stoga provodimo u Solunu gde smo obisli srpsko vojnicko groblje. Cuvar je bio ljubazan da nas trojicu provede oko groblja i pokaze kosturnicu i uzput izrecituje stihove. Iz Soluna nemam nekih fotki, ostavljam Yomanu koji se nije odvajao od svoje "igracke" da okaci neku, ima ih sasvim dovoljno ;) Uvece smo ponovo u Asprovalti, smrknuti nad GPS-om koji je odbijao poslusnost od kako je napustio Srbiju :)

 

404.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg

 

U nedelju stizemo u trku u Uranopolis na trajekt za Hilandar. Posle cetrdesetak minuta stizemo u luku. Tu krece moj drugi "off-road" na ovoj turi, matori LandRover sa nas sedmoricom krece nekim kozjim putevima ka manastiru. 20 minuta kasnije, premoreni i sa novim rasporedom unutrasnjih organa konacno imamo prilike da vidimo Hilandar. Veliki pozar koji ga je zadesio pre nekoliko godina unistio je celo jedno krilo. Obnavljanje ide poprilicno sporo tako da je pitanje kada ce Hilandar povratiti svoj stari izgled.

 

u48wz_img1649aj1.th.jpg 404.jpg 404.jpg

 

Nakon Hilandara druzina je krenula pravac Atine. Prosli smo Solun i u mestu Platamon pronasli sebi smestaj za nocenje. Na moje iznenadjenje dosta ljudi je tu znalo srpski. Ovaj region je cesta meta turista iz nasih krajeva. Poslednji dan moje ture proveli smo u poseti Termopilima i Krivoj Vutri (ispravite me plz :P) da bi na kraju stigli u Atinu uvece. Pablo i Yoman su narednih par dana odsedali kod mene i obisli malo Atinu. Ja sam morao da u to vreme budem opet na poslu te na zalost nisam mogao da ih bolje upoznam sa gradom.

 

Sve u svemu imao sam ukupno 3000km predjenih po Grckoj, obisao dosta mesta po prvi put u zivotu, a i najbitnije imao prilike opet da se vozim sa drugovima iz Beograda. Potroseno je oko 500 jevara, naravno najveci deo toga na smestaj. Potrosnja je isla od 4.5l po brdima do 7l na autoputu. Jedina primedba sa ovog puta - treba mi veci vizir, ubi me tromdzija kovitlacima :oops: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja