Jump to content

Moto Zajednica

Kosovo u septembru

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Dublin, Ireland

 

Tek sam se učlanio, ovo mi je prva (druga zapravo, nakon predstavljanja  :)) poruka pa se nadam da će naići na dobar prijem.

 

Živim u Irskoj i za nešto manje od dve nedelje krećem na evropsku turu od koje će dobar deo da bude po ex–yu. Planiram da iz Bosne pređem u CG, zatim na Kosovo (Rožaje – Kula - Peć), a potom za Srbiju i Beograd.

 

Potrebna mi je informacija o pograničnom režimu između Kosova i Srbije. Na nekim forumima sam pročitao da srpske vlasti ne dozvoljavaju ulazak sa Kosova ukoliko se na Kosovo nije ušlo iz Srbije (odnosno nema odgovarajućeg pečata u pasošu), dok drugi kažu da to jeste tako, ali se odnosi samo na strane pasoše, ne i na naše srpske. Treći opet tvrde da se sa Kosova u Srbiju može ući samo sa ličnom kartom, pa je svejedno odakle se na Kosovo ušlo (iz CG u mom slučaju).

 

Nazvao sam AMSS i tamo mi rekoše da ne znaju...

 

Zahvalan unapred ako neko ima preciznije informacije ili zna gde takve informacije mogu da se dobiju.

 

 

Pozdrav...

 

 

Bambi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

Koliko ja znam na Kosovo možeš ući i izaći na bilo koji granični prelaz . Bar je tako bilo do prije godinu dana kad sam ja tamo išao.Obično sam ulazio na Kulu kod Rožaja a izlazio na Leposavić ili prema Prokuplju. Nikad me niko nije pitao đe sam ušao i kad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Cao Bambi,

 

prvo i osnovno ne smes da dozvolis da ti bilo gde na admin.prelazima lupe pecat u pasos koji god da imas i koliko god da ih imas... jer kad tad ce ti praviti ogroman problem na nasim granicama!!! a najgore na admin.prelazima sa srbijom.

 

Znaci... kada prelazis sa kosmeta u srbiju i obrnuto dovoljna ti je licna karta ( srpska ) ! Ako ulazis na Kosmet na nekom prelazu koji nije vezan sa Srbijom obavezno stekni pasos jer najdobro obozavaju da lupe pecat!

 

Mozda iz CG da probas da udjes na Ribnici ( to ti je kod Novog Pazara ) pa ides do Zubinog potoka, mozes i da vidis K.Mitrovicu a onda ono sto si planirao ( moj ti je predlog da ne propustis Patrijarsiju a nikako da ne propustis V.Decane!!! mozes i da ostanes tamo da nocis dan dva... samo dobro bi bilo da se najavis... imas telefon na sajtu Rasko-Prizrenske eparhije )

 

Pitaj sta te jos zanima... pozz ranko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Dublin, Ireland

Cao Bambi,

 

prvo i osnovno ne smes da dozvolis da ti bilo gde na admin.prelazima lupe pecat u pasos koji god da imas i koliko god da ih imas... jer kad tad ce ti praviti ogroman problem na nasim granicama!!! a najgore na admin.prelazima sa srbijom.

 

Znaci... kada prelazis sa kosmeta u srbiju i obrnuto dovoljna ti je licna karta ( srpska ) ! Ako ulazis na Kosmet na nekom prelazu koji nije vezan sa Srbijom obavezno stekni pasos jer najdobro obozavaju da lupe pecat!

 

 

Ok, ako te dobro razumem - na prelazima Srbija–Kosovo i obrnuto lična karta je prihvatljiva na obe strane? Pasoš mi niko neće tražiti? Kakva je procedura u pogledu vozila? Ovo pitam jer sam prošle godine prešao mnoštvo granica u ex–yu (SLO-CRO, CRO-BiH više puta itd) ali su mi jedino na ulazu u Srbiju (Loznica) tražili zeleni karton i generalno me gnjavili jedno pola sata. Pretpostavljam da im strane tablice zapadnu za oko.

 

Mozda iz CG da probas da udjes na Ribnici ( to ti je kod Novog Pazara ) pa ides do Zubinog potoka, mozes i da vidis K.Mitrovicu a onda ono sto si planirao ( moj ti je predlog da ne propustis Patrijarsiju a nikako da ne propustis V.Decane!!! mozes i da ostanes tamo da nocis dan dva... samo dobro bi bilo da se najavis... imas telefon na sajtu Rasko-Prizrenske eparhije )

 

 

Da li bi srpska lična karta radila i na prelazu CG-Kosovo ili moram da pokažem pasoš pa onda molim da ne udare pečat? Je li bitno da ne udare samo kosovski ili da i Crnogorce molim?

 

Plan mi je uđem na Kuli i to isključivo zbog tog puta (Rožaje–Peć) za koji sam čuo da je spektakularan, iako u prilično lošem stanju. Ako do trenutka stizanja tamo iskrsne neki dobar razlog, nije teško promeniti plan. Na karti vidim da je Patrijaršija svega par kilometara od centra Peći, pa ću je svakako obići, a možda i provedem dan tamo, zavisi na šta naiđem. Kako da od Peći dođem do Dečana? Na Mitrovicu svakako idem kad pozavršavam ove stvari po Kosovu.

 

 

Imaš li neke generalne preporuke za ponašanje i vožnju po Kosovu? Šta (ne) raditi, gde nije preporučljivo ići, da li govoriti na srpskom ili je previše opasno itd?

 

 

E da, da ne zaboravim – pročitao sam negde da Kosovo ne priznaje zeleni karton i da se 50 eur mora platiti na ulazu za obavezno osiguranje. Da li je ovo tačno?

 

 

Poz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Dublin, Ireland

Koliko ja znam na Kosovo možeš ući i izaći na bilo koji granični prelaz . Bar je tako bilo do prije godinu dana kad sam ja tamo išao.Obično sam ulazio na Kulu kod Rožaja a izlazio na Leposavić ili prema Prokuplju. Nikad me niko nije pitao đe sam ušao i kad!

 

 

Tnx za info. Kad pomenu Kulu – ajde reci mi u kakvom je stanju taj put? Ono što sam našao po Internetu otprilike tvrdi da je put asfaltiran, ali je asfalt toliko propao da su pojedine deonice praktično makadam. Ivične barijere ne postoje, navodno, pa je pad u provaliju vrlo realna mogućnost.

 

 

 

 

Poz..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Koliko ja znam na Kosovo možeš ući i izaći na bilo koji granični prelaz . Bar je tako bilo do prije godinu dana kad sam ja tamo išao.Obično sam ulazio na Kulu kod Rožaja a izlazio na Leposavić ili prema Prokuplju. Nikad me niko nije pitao đe sam ušao i kad!

 

 

Tnx za info. Kad pomenu Kulu – ajde reci mi u kakvom je stanju taj put? Ono što sam našao po Internetu otprilike tvrdi da je put asfaltiran, ali je asfalt toliko propao da su pojedine deonice praktično makadam. Ivične barijere ne postoje, navodno, pa je pad u provaliju vrlo realna mogućnost.

 

 

 

 

Poz..

 

 

 

Taj put Pec-Kula-Rozaje je jos davno asfaltiran, i bio je prilicno dobar, tako bar kaze moj otac, u mladosti je bio sofer pa je tuda cesto prolazio, kaze da slican put sa toliko krivina nije video iako je obisao celu bivsu YU. Koliko znam, taj put siptari dosta koriste pa je i najverovatnije i on sredjen, nedavno je jedan drugar koji jos uvek zivi dole kada je isao za CG prosao tamo i nije se zalio sto se kvaliteta asvalta tice.

 

Sto se tice ponasanja, bilo bi pozeljno ako vec znas engleski da se pravis da si stranac, jer strance nece dirati nikako, znaci mozes svratiti u bilo koji restoran ili bilo gde. Do duse, necu da se zalim, i ja idem cesto dole sa BG tablicama i nisam imao nikakvih problema iako sam zapadao u saobracajnu guzvu u Pristini a zna se da u saobracajnoj guzvi znaju ljudi da budu nervozni. Sve se vise polako smiruje, to nam i caletov drugar prica, jer nekad ni pre rata u neka sela Srbi nisu smeli ici, sad kazu da nema problema.

 

E da, obavezno poseti Brezovicu!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

Koliko ja znam na Kosovo možeš ući i izaći na bilo koji granični prelaz . Bar je tako bilo do prije godinu dana kad sam ja tamo išao.Obično sam ulazio na Kulu kod Rožaja a izlazio na Leposavić ili prema Prokuplju. Nikad me niko nije pitao đe sam ušao i kad!

 

 

Tnx za info. Kad pomenu Kulu – ajde reci mi u kakvom je stanju taj put? Ono što sam našao po Internetu otprilike tvrdi da je put asfaltiran, ali je asfalt toliko propao da su pojedine deonice praktično makadam. Ivične barijere ne postoje, navodno, pa je pad u provaliju vrlo realna mogućnost.

 

 

 

 

Poz..

 

 

  Put je u dobrom stanju, samo moraš pazit da se mnogo ne zalijećeš jer je velika nizbrdica a krivine su oštre i nepredvidljive. Što se bezbjednosti tiče ja nisam nikad imao ni jedan problem i ponašao sam se kao i bili đe drugo. Moj ti je savjet da izbjegavaš noćnu vožnju jer ima mnogo zaprežnih vozila koja su po pravilu neosvijetljena i da paziš na ograničenja brzine, radari su vrlo česti.

  Pozdrav!!!!!!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Drugari potrebna mi je informacija za jednog kolegu koji bi želeo iz CG da poseti Kosovo.
Čovek je sa Kipra i rentirao bi motor u Titogradu pa odatle otišao u posetu Kosovu i nazad za CG.
Znači ima kiparski pasoš, vozi CG rentiran motor i ide iz/u CG sa Kosova. Na šta treba obratiti pažnju? Hvala u napred


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja