Jump to content

Moto Zajednica

Pranje motorcikla - moj način

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pored minimuma rada, beskontaktno sredstvo dohvati svuda što nije moguće uvek rukom i nema sitnih ogrebotina koja se vremenom neminovno javljaju trljanjem sunđerom koji uvek u sebi ima mikro čestice prašine koje se ponašaju ko abraziv. Pošto nema ni sušenja brisanjem jelenskom, grebuckanje je praktično nepostojeće. Ostaci katrana odnosno asfalta i zapeklih mušica se mnogo teško skidaju običnim deterdžentima čak i uz trljanje. Mnogi koriste mnogo reklamirani Feri,  tečni deterdžent za sudove. Upozoravam da je opasno koristiti hemiju za pranje na površinama za koje nije namenjeno. Probo sam i ja deterdžent za sudove, auto bude skroz matnjikav, ko ispošten. Da, pranje se ne radi pod jakim suncem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Meni na 100 m perionica..i jedan fini mladic..150 din pranje..ostavim motor i kad se vratim sija ko pasija OO ;D

 

Dam 200 jer ga uvek teram strasno prljavog..kad je vec sramota voziti..Decko vodi racuna o lancu..i ostalo, premaze kofer da je kao nov i zadovoljan sam..

dok perionica ispod, gde je pranje 200..izubija mi motor..nekoliko nalepnica mi strgo..a mislim i neke fleke su izasle od hemije na vruc motor..

 

Dok na placu crevom perem kola..koristim svoju tehniku "no Chemicals"..bunar je tu i ne zelim da pijem sapunicu..tako da imam onu cetku na crevu..

s'njom predjem jednom..sacekam da se osusi i vidim gde sam omasio, ispravim i gotovo..ako se ide u svatove..onda moze jelenska koza 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To je to što pričah, upotreba ko zna kakvog sredstva za pranje a i radnici sami povećavaju koncentrat pokušavajući da si olakšaju i ubrzaju pranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U User Manual-u za moj motor, na prvoj unutrasnjoj strani je precrtana slika aparata za pranje pod pritiskom. Zabranjeno! Kad je vec tako, onda primenjujem Jager tehniku, s tim sto imam podzemni rezervoar sa 20 tona kisnice. Koristim blagi rastvor sampona za pranje motocikala, kupio negde u Bg. Lanac nemam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pritisni perač jeste opasna sprava, svuda se kaže da se ne prilazi bliže od 25-30 cm. Takođe mora se biti pažljiv jer lanac može da  ispere skroz i možda da napravi oštećenja ponegde ako se nepravilno koristi. Međutim kod ovih hobi varijanti je pritisak slabiji nego kod velikih pa nema opasnosti a uz to, može se širina mlaza skroz povećati i onda pritisak gubi snagi po jedinici površine. U ručnom pranju je nemoguće zavući ruku i oprati svud. Meni recimo sunđerom treba za auto felne više vremena nego za ceo auto i opet ih ne očistim kako treba. Na skuteru nema šanse da zavučem išta iza diska a tu je felna levkasta. Sa ovim sistemom, sve se očisti, minimum rada, vode,vremena,grebanja i izgled ko da sam koristio jedan nemački šampon sa voskom i polir dodacima. Moram da napomenem da su naše ulice jako masne od ulja koje kaplje na većini vozila i to se lepi na karoseriju auta i motore. Recimo, u Merkator perionici u Beogradu mora da se koristi sredstvo za predpranje koje odmašćuje a u Ljubljani ne. Ova pena koju koristim ima to svojstvo. Dalje, gume na točkovima se takođe blago omaste pa se pranjem kolko tolko očiste što verovatno povećava grip, ovo je moje neko proizvoljno razmišljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Đunta,

A reci mi kako su se ta sredstva za pranje koja ti koristiš pokazala kod skidanja mušica & komaraca? Meni se nekada toliko insekata nakupi da je to strašno...  Prosto mi je neverovatno da bez briskanja sunđerom mogu da se skinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slušaj, sve se skine. Doduše ja ne idem 200 pa ne znam kako to izgleda zalepljeno posle udarca od tolike brzine, al ovo sve spadne. Takođe na autu ptičiji izmet isto se skine ko ništa. Ono ispod drveta, lipa, trešnja, borova smola, sve ode. Ja koristim ovo lično od proleća i pažljivo pratim i auto i motor. Imam zarđali šraf na jednom mestu na prednjoj osovini. Očekivao sam da će se korozija proširiti zbog hemije al evo nije. Al sam upozoren da mora perač, neće crevo mada moj drugar u svom moto servisu spira običnim crevom, ja nisam probao tako. A za insekte postoji insekt skidač i nešto manje delotvoran je Mer glas za kućnu upotrebu pranja prozora. Sa ovom penom sam prezadovoljan. Onaj Bikešampo malo slabije pere jer jeste baš da ne dira čist aluminijum mada ga na motoru i nema u izvornom obliku, sve je neka legura. Ajd kad dolaziš za Bg da ti cunem neku kap pa probaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa ne idem ni ja 200 :) ali na 120-140 znaju insekti tako da se raspadnu da je to čudo jedno...

 

Ajd kad dolaziš za Bg da ti cunem neku kap pa probaj. 

 

dogovoreno :) i hvala za odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Važi. Inače da se zna, ne zarađujem ovim i ovo sredstvo je inkognito preporučeno za motor. A ako ima zainteresovanih, napravićemo neku transakciju preko neke maloprodaje. Moj stav je da prenesem i pomognem ako mogu nešto korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vosak postoji kao sredstvo za zaštitu laka, bez abraziva a uobičajeno je da ima neki u sebi. Ovaj Bikewax i Metalcare nemaju i ne traže trljanje, naprska se, sačeka da sasuši minut, dva i pređe lagano pamučnom krpom. Al je skup. Ima tečni vosak koji se nanosi nakon pranja al mu ne znam način upotrebe. Ajd mi dajte vremena da malo procunjam po magacinu uvoznika i da vidim šta bi sve bilo prihvatljivo, ima tu još zanimljivih preparata kojih nema u prodaju što zbog pakovanja što zato što je orjentacija na servise. Još ću malko da istrgujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajd sutra da ja prelistam asortiman, preložim neke artikle, vidim cene i nađem kanal za maloprodaju. Ako smo voljni da izdelimo neke veće kante naći će se još nešto zanimljivog. Ajd malo da forumašim, malo smo zakuvali sa nalepnicama, pa kasnije da nađem listu i vidim šta bi bilo interesantno. Imam i spisak, al bi to bila cela paleta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

s tim sto imam podzemni rezervoar sa 20 tona kisnice.

 

Da ne zivis ti u prasumama Amazona kad toliko pada kisa?  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja