Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje savitljive plastike

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Na mopedu su mi malo matirale plastike, nista strasno, ali me zanima da li se moze postici lep sjaj poliranjem? I ima li uopste neka polir pasta posebno za plastiku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ima , samo shto mislim da nema kod nas da se kupe ... sad ce Andjelo da se javi on je expert za poliranje ... a imash i njegovu temu za poliranje tamo je sve objashnjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

ja sam za poliranje  plastike - ravne i glatke i vizira koristio kserapol, imaš ga u louisu, a za one neravne i grublje površine (nefarbane, uglavnom sive ili crne) izbledele od sunca je dobar silikonski sprej ili silikonsko ulje, u par navrata....i da viš sjaja :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Znam, ali kod mene na motoru je ceo oklop, tj sve plastike su savitljive, zute su, a nisu farbane, zato me i zanima moze li da se ispolira to uopste ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

jbm li ga, probaj xerapol, oni ga i reklamiraju kao polir-pastu za plastiku, mada sam ranije imao još kojih koje su bile baš za plastiku, ali sam ih pozajmljivao...i nisu mi se vraćale  :'(

 

a sve kao dobri smo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ovde:

 

http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/168/proizvod_id/265/_/Kozmetika

 

piše sledeće:

 

Opis proizvoda:

 

Pasta za uklanjanje i reparaciju ogrebotina za Plexiglas. Preporučuje se za ulanjanje ogrebotina sa vizira motocikla. Očistiti površinu i naneti malo paste. Koristiti čistu pamučnu tkaninu za poliranje izgrabane površine jakim pritiskom 2-3 minuta. Za malo dublje ogrebotine ponoviti postupak nekoliko puta. Za veće i dublje ogrebotine prethodno koristiti specijalni abrazivni papir sa malo vode. Nekoristiti za površine od plastike i na štampanim površinama. Preporučljivo je probno poliranje na manje vidljivim površinama.

 

Znači kažu da ne treba koristiti za površine od plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ima , samo shto mislim da nema kod nas da se kupe ... sad ce Andjelo da se javi on je expert za poliranje ... a imash i njegovu temu za poliranje tamo je sve objashnjeno

evo da se javim i ja plastike koje se mogu polirati  su PC -polikarbon tj .veziri farovi i ostala providna plastika jer je to medju najtvrdjim plastikama ,zatim PA-6 i PA-66 tj poliamid  i ABS i ASA  plastika to su od tvdjih stim sto jedino ABS pri farbanju ne trazi podlogu nego moze direktno na plastiku farba  ,a ove ostale PP - polipropilen  , PP-EPDM ne mogu se polirati tj, ne moze se postici neki sjaj niti matiranu povrsinu na toj plastici ne  mozes poliranjem dobiti neki sjaj i jos ova PC-ABS  i PC -PBT se mogu polirati do nekog sjaja ..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Mene interesuje kako na toj savitljivoj plastici skinuti ogrebotine ? Koji je postupak, koje smirgle, koje paste za poliranje ?

sve zavisi koja je vrsta plastike ,i normalno smiglanje krenes sa 600 vodenom pa 1000 i onda poliranje sve zavisi koje paste imas  neke paste traze i mnogo finiji brusni papir mozda cak do 2500 granulacije .....................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav !!!

 

Ja sam na ktm-u izpolirao plastike sa Farecla pastom . Sjaj je ispao ekstra i jos se drzi . Prvo sam iso fareclinim sundjerom a posle onim crnim sto ima povrsinnu kao kartom za jaja i wurth-ovim mlekom za poliranje . Inace Farecla i nije neka pasta za poliranje ali to sam imao , probao i ispalo ekstra . Jedino je pitanje kako odstraniti dublje ogrebotine . Sledece nedelje ako imam vremena ispoliracu neku plastiku na xl-u pa cu postaviti slike pre i posle . Probao sam na jedom malom delicu direktno ( nisam skidao plastiku i moze da se odradi ) . Jedino me brine sta sa dubokim risovima . Mislim da tu nema pomoci samo poliranje pa sta ispadne .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

I meni to treba za KTM-a, kod njega su one kao kuvane(savitljive plastike), i kad sedam na njega zakacim cizmom ili patikom i matiram plastiku. A dublje ogrebotine izvuces prvo sa smirglama pa onda sa pastom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Samo cepaj ima da se sijaju ekstra . Moje su bile matirane ali nigde risova .

Ove na xl-u imaju dosta duboke risove i ako pokusavam da ih izvucem bice dosta ruzno jer gde su na oblinama tu ce vec da bude razlike . A gde su na ravnim ima da napravim krater da bi ih izvuko . Jedino kod mene pomaze farbanje ako hocu da bude bez ogrebotina . Ali i samo poliranje vraca u zivot i te kako .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam planirao da farbam te plastike na xl-u, ali mi je Marko farbach rekao da kako god ofarbam, pococe da se ljuska posle godinu-dve, zato sam odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ako se dobro uradi farbanje drzi dosta . Eno ga ktm sto sam ga ja farbao drzi farbu samo tako . Jes da sam farbao samo prednji branik jer su ostale bile ok ali on se najvise trese i savija . Do sada ni popucale a ni popustile . E sta sam i kako farbao nemam pojma ne mogu da se setim . Znam samo da sam stavljao neka cuda za savijanje i prajmere pun djavo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Ja sam planirao da farbam te plastike na xl-u, ali mi je Marko farbach rekao da kako god ofarbam, pococe da se ljuska posle godinu-dve, zato sam odustao.

probaj ovako matiraj plastiku sa 320 smirglom a zatim sprej  za plastiku akril sa podlogom ostavi par dana da osusi ponovo vodobrusna 600 pa 1000 a zatim ofarbaj  i ne bi trebalo biti nikakvih problema sa ljuskanjem.....................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ajd vec al jes da je odavno na ovu temu zaboravljeno da pitam nesto . Ne mogu da se setim kako se zvase ono sredstvo sto se stavi u farbu pa malo dodje savitljivija nego original . Znam da sam imao nesto ali ne mogu da se setim . I da da dodam da ktm-a sto sam farbao a ima te savitljive plastike jos nigde nije ni pocelo da se ljuska niti slicno . A ima vec dobre 2 ili 3 godine .

 

Aj ako neko zna nek pomaze .

 

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo motor koji sam farbao se prodaje bez i jedne izljuskane plastike i sve to sto ste gore pisali .

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58118-ktm-lc4-adventure-r/

 

Znaci sve se drzi nista nije ispucalo a kamo li pocelo da se ljuska i odpada . Samo kombinaciju sta i kako sam pravio i muckao ne secam se . Samo da vidite da moze .

 

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja