Jump to content

Moto Zajednica

„GABON – šetnja motorom u susret životinjama.........“

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Scepaj Multistradu i ne pustaj!

 

Vec sam je probao od Lambarene do Ndjole (oko 130 km asfalta) i mogu reci.............odlicno poteze (a kako i ne bi kada ima 150 KS), odlicno koci, lezi kao pegla..............ali ako sidjes sa asfalta na makadam.............nije joj dobro. Od imena multistrada.........po mom misljenju to se odnosi na autoput, nacionalni put I reda, i cim nema asfalta..............lose...... (presiroke felne tako da guma zadnja od sirine 180 mm je samo problem na zemlji........).

 

Mada sam uzivao po asfaltu.............u trecoj brzini samo skakuce od krivine do krivine...........uzivanje, radost prava .............na asfaltu MULTISTRADA............OSVEZAVA !!!  :D :D :D :D :D  ............danas sam nesto pesnicki nastrojen..............

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo NAJZAD ……..NASTAVAK………….

 

Mnogo posla, malo vremena………malo i umora od posla……..prošli vikend sam bio test vozač za uvoznika Ducati i Aprilia (bilo je lepo i veliko zadovoljstvo – o tome cu posebno ubaciti samo fotografije i kratak tekst čisto da vidite kako je bilo)……… sve je to “razlog” zašto kasnim sa ostatkom putopisa.

Sutra je neradan dan i potrudiću se da ubacim što više večeras i sutra………

 

Da se vratimo našoj temi …………………

 

Posle prespavane noći u apartmanu bez tekuće vode………ujutru smo poranili i krenuli iz Lambarene za Bifoun (75 km asfalta i to dobrog), tu smo Eugen i ja zamenili motore………on će probati Afriku Tvin od Bifoun do Ndjole (85 km krivina, asfalt dobar) a ja sam preuzeo njegovu novu Multistradu.

Multistrada S je Ducati od 1200 ccm i 150 KS, ima elektronsko štelovanje ogibljenja i istovremeno i menjanje kartografije tako da inžekšn i krivulja paljenja i predpaljenja sasvim drugačije radi kada si na « sport » ili « off road » recimo…….da ne davim, koga interesuju tehnički podaci lako će ih naći na Ducatijevom sajtu.

Ukratko motor je jako dobar, po mom mišljenju to je motocikl isključivo za asphalt……..sa zadnjom gumom širine 190 ………nikako nije predviđen za off road , mada oni kažu……….. ::)

Vozio sam ga na « sport » sa punom snagom……….i uživao sam svaki metar ovih 85 km …………koje sam začas prešao…….. :);)

Sačekao sam ih u Ndjole na pumpi, sipali smo svi gorivo……..Eugen mi odgovori na moje pitanje “kakva je Afrika ?”…………..da sam dosta zaslužan što kada se vozimo zajedno uopšte držim ritam sa njima………..shvatio sam ovo kao pohvalu (i matorom konju prijaju pohvale……..)………. :D

 

DSC03145_resize.jpg

 

DSC03146_resize.jpg

 

I krenusmo i Ndjole………

Od Ndjole do metalnog mosta na reci Alembe ima 37 km vrlo lošeg puta, posle mosta je put još gori do Lope ……….još dodatnih 104 km.

 

Krenuli smo i na prvoj raskrsnici smo zastali da sačekamo Touareg sa mladim Armanom kome je ovo prvi boravak u Africi.

 

DSC03150_resize.jpg

 

DSC03147_resize.jpg

 

DSC03149_resize.jpg

 

Put smo nastavili bez problema do mosta na reci Alembe gde smo primetili da Multisrada ima ekser u gumi. Malo smo doduvali gumu (Eugen ima jako dobar kompresor na 12V u kolima). Predložio sam da ništa ne diramo dokle god duma drži  vazduh…………

 

DSC03152_resize.jpg

 

DSC03153_resize.jpg

 

DSC03154_resize.jpg

 

Posle nekih 40 km od mosta guma je ispustila potpuno……..stali smo

 

Patricija (Eugenova supruga) je vozila Apriliju “Pegaso 650” i svaka joj čast ……..istina zbog nje smo išli malo sporije…….ali zato sigurnije…….

 

DSC03155_resize.jpg

 

DSC03156_resize.jpg

 

DSC03157_resize.jpg

 

DSC03158_resize.jpg

 

Izvadili alat, komplet za krljenje tubeless guma.

Ubacili smo “čep” za tubeless gume kako treba i doduvali……………

 

DSC03161_resize.jpg

 

DSC03163_resize.jpg

 

I sve je bilo OK………..

 

Tu gde smo stali ima par kuća, i iz šipražja je izašao pick-up ………..vraćaju se iz lova. Malo smo popričali, malo su se pohvalili ulovom…….

 

DSC03159_resize.jpg

 

Mi smo im čestitali i zbog “mirisa” lovine……….ubrzali nastavak puta……….

 

DSC03162_resize.jpg

 

Posle sledećih oko 35 km smo stali pred most koji nas vodi preko reke Ogoue u rezervat Lope………

 

Patricija gunđa……….premorena je, ne može da veruje da je toliko loš put, bole je ruke……..

 

DSC03164_resize.jpg

 

DSC03166_resize.jpg

 

bole i mene i ruke i noge.........ali ja sam "muškarčina"........nije mi ništa...... ;)

 

Mnogo prašine…………

 

DSC03167_resize.jpg

 

DSC03168_resize.jpg

 

DSC03171_resize.jpg

 

Posle kratkog razgovora uspevamo da Patriciju « vratimo » u dobar « off road » fazon……..

 

 

 

Ostatak od oko 25 km smo prošli laganica i vrlo sretni posle ukupno oko 5 sati vožnje stigli u Lope.

 

Krenuli smo ujutru rano iz Lambarene i nabrzaka stigli do Ndjole.

Iz Ndjole smo krenuli u 09:30………..most na reci Alembe posle 37 km u 10:45……. stali da opravimo gumu na Multistradi u 11:57 posle oko 40 km, krenuli u 12:30 ……. i stigli do mosta na reci Ogoue u 13 :50, malo odmorili i stigli u hotel Lope tačno u 15 :15………….

Sad kada saberemo kilometražu…od Ndjole do hotela Lope ima 37 + 104 = 141 km.

Pa kad pogledamo da je sve to trajalo ukupno 5 sati i 45 minuta……………imali smo prosečnu brzinu od celih………….24,52 km/h…….. što i nije tako loše…… :D :D :D

 

Hotel je odličan……prelep.

Apartman je izuzetan…………pogledajte sami………….

 

DSC03176_resize.jpg

 

DSC03179_resize.jpg

 

DSC03180_resize.jpg

 

DSC03181_resize.jpg

 

DSC03182_resize.jpg

 

DSC03183_resize.jpg

 

DSC03184_resize.jpg

 

DSC03187_resize.jpg

 

DSC03188_resize.jpg

 

DSC03191_resize.jpg

 

DSC03197_resize.jpg

 

 

Motori “umorni” malo prašnjavi …….ali zato zadovoljnji, vidite kako se smeše…..

 

DSC03199_resize.jpg

 

DSC03201_resize.jpg

 

DSC03203_resize.jpg

 

DSC03207_resize.jpg

 

Pored je parkirano vozilo koje će nas voditi sutra na safari razgledanje rezervata….

 

DSC03209_resize.jpg

 

 

Hotel ima vrlo interesantnu recepciju………

 

DSC03212_resize.jpg

 

DSC03211_resize.jpg

 

DSC03213_resize.jpg

 

 

Odmah smo “zaglavili” u bar da se osvežimo……… :D :D :D

 

DSC03216_resize.jpg

 

I tako dok smo pili “panaše” (pomešano domaće pivo Regab i Sprajt) srećem jednog starog prijatelja koga nisam video dugi niz godina (još iz vremena kada sam živeo u Franceville-u osamdesetih godina)…….ADJO

 

DSC03219_resize.jpg

 

Bilo mi je drago da ga vidim………..njemu takođe. Vozili smo kros motore zajedno i lovili antilope na Bateke platoima nedaleko od Franceville-a……bili smo dosta mlađi.

 

Posle tuširanja, spremili smo se i otišli na večeru………kažu nam večera će biti dole na obali reke, biće neko iznenađenje……….

Siđosmo do reke i vidimo lepo su sve pripremili……..

 

DSC03221_resize.jpg

 

DSC03223_resize.jpg

 

DSC03226_resize.jpg

 

DSC03227_resize.jpg

 

DSC03229_resize.jpg

 

DSC03230_resize.jpg

 

Iznenađenje je grupa lokalnih “igrača”…………i « igračica »……..

 

DSC03233_resize.jpg

 

DSC03241_resize.jpg

 

DSC03250_resize.jpg

 

Uz lokalnu vatricu………..

 

DSC03248_resize.jpg

 

“Beli” samo snimaju………….

 

DSC03247_resize.jpg

 

Eugen i Patricija su se malo « opustili »………noć je……….romantična…….. :)

 

DSC03259_resize.jpg

 

Ja …………..sam………..  :'( :'( :'(

 

DSC03260_resize.jpg

 

Sta da kažem………..voleo bih da je Verica sada ovde  :'( ……….ali nije, onda …… odoh da spavam……………

 

Sutra je novi dan…………..

 

 

NASTAVAK SLEDI ……….verujte mi uskoro……….

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK...............kao što sam i obećao.........

 

 

 

 

Naspavali smo se pošteno i posle doručka je planirano da idemo čamcem po reci Ogoue da se provozamo i vidimo neke preistorijske uklesane u stenu zapise – crteže.

Afrika je ovo pa takva i organizacija.......  >:( .....ispalo je da nema mesta za sve nas (četvoro nas je), posle kraće priče odlučili smo da idu Arman i Patricija.

Eugen i ja ćemo odmarati uz pivo i kaficu.........

 

„Spakovali“ smo Patriciju i Armana...........

 

IMG_2233_resize.jpg

 

IMG_2234_resize.jpg

 

Ja sam „osvojio“ jedno mini ostrvo........  :D

 

IMG_2243_resize.jpg

 

Oni odoše rekom..................neka im je mirna voda.........

 

IMG_2258_resize.jpg

 

Kad su se vratili, kažu da je bilo zanimljivo...........nisu nešto preterano oduševljeni, tako da ni mi nismo nešto preterano tužni što nismo bili..........

 

Ručali smo i otišli da se još malo odmorimo, u 16:00 idemo na Safari........

 

Opet loša organizacija, previše gostiju .........vozilo premalo.........ovaj put ne popuštamo........  >:( ??? >:(

 

Eugen i Patricija u kabinu, Arman i ja smo se zgurali sa ostalima na klupice pozadi......

 

Krenusmo i ubrzo smo naišli na krdo bivola............

 

Ja jedini sišao iz vozila i slikam.............

 

IMG_2262_resize.jpg

 

IMG_2264_resize.jpg

 

IMG_2269_resize.jpg

 

IMG_2280_resize.jpg

 

Ostali .........u vozilu, nešto su mi plašljivi ovi Francuzi.........krava ko krava pa i kad je bivo............Srbin se ne plaši.........jel tako ? kao što napisa neko u svom putopisu „jel smo bajkeri ili smo p..ke !“..................bajkeri smo, nego kako!  ;D ;D ;D

 

IMG_2281_resize.jpg

 

IMG_2282_resize.jpg

 

Nastavljamo da se šetkamo po prirodnom rezervatu............

Zašto kažem PRIRODNOM ..........zato što ovde ne hrane životinje već ih posmatraju onako kako jesu u prirodi, ne leče ih, ne pomažu im ni na koji način..........i uvek je lutrija šta ćeš videti i dali ćeš uopšte nešto i videti........

 

Priroda interesantna...........

 

IMG_2296_resize.jpg

 

IMG_2298_resize.jpg

 

Vozimo se i polako ulazimo u šumu...........kao – trebalo bi tu da vidimo majmune........

 

IMG_2309_resize.jpg

 

IMG_2313_resize.jpg

 

Prelazimo mostiće........

 

IMG_2315_resize.jpg

 

I dalje šuma.........

 

IMG_2318_resize.jpg

 

Put normalno nije ravan i skakućemo dosta, ja pokušavam da slikam vozilo koje nas prati...........

 

IMG_2319_resize.jpg

 

IMG_2321_resize.jpg

 

Na kratko izlazimo iz šume.........

 

IMG_2328_resize.jpg

 

I uskoro šofer zaustavlja Toyotu i kaže eno ga majmun u granju..............svi blenemo i jedva ga naziremo............

 

IMG_2329_resize.jpg

 

Slikao sam ga sa teleobjektivom od 200 mm tako da možete zamisliti da golim okom se jedva...............jedva...........vidi.

 

Nastavljamo sa vožnjom...........

 

IMG_2334_resize.jpg

 

IMG_2336_resize.jpg

 

Ja slikam ................životinja nema...............polako pada noć (ovde je ravnodnevnica, dan sviće oko 06:00, noć pada oko 18:00)........

 

IMG_2347_resize.jpg

 

 

Vratili smo se u hotel...........videli smo ................bivole i jednog majmuna.

Rezultat je, bar za mene............katastrofa, baš bez veze...............Oni kažu tako je to ........ovo prirodni rezervat.........

 

 

 

OK, ostali smo uskraćeni da vidimo slonove, velike majmune, antilope........ pošto smo mi bili uskraćeni a tehnika omogućava ČUDA...........evo u nastavku nekoliko fotografija iz rezervata iz Tanzanije.............da vidite da kad se organizuje, uloži para i truda ...........maltene sve životinje su vam kao na dlanu..........

 

Uživajte..............

 

Ovo su snimci iz 2005. godine.....................

 

DSC01682_resize.jpg

 

DSC01685_resize.jpg

 

DSC01688_resize.jpg

 

DSC01690_resize.jpg

 

DSC01691_resize.jpg

 

DSC01694_resize.jpg

 

DSC01700_resize.jpg

 

Ima tu i "domaćih"............malo plivaju .............

 

DSC01706_resize.jpg

 

i nastavljamo sa divljim životinjama............

 

DSC01709_resize.jpg

 

DSC01716_resize.jpg

 

DSC01717_resize.jpg

 

DSC01718_resize.jpg

 

DSC01720_resize.jpg

 

DSC01721_resize.jpg

 

DSC01723_resize.jpg

 

DSC01729_resize.jpg

 

DSC01731_resize.jpg

 

DSC01733_resize.jpg

 

DSC01735_resize.jpg

 

DSC01737_resize.jpg

 

DSC01744_resize.jpg

 

DSC01745_resize.jpg

 

DSC01749_resize.jpg

 

DSC01935_resize.jpg

 

DSC01937_resize.jpg

 

DSC01939_resize.jpg

 

DSC01940_resize.jpg

 

DSC01941_resize.jpg

 

DSC01942_resize.jpg

 

DSC01945_resize.jpg

 

DSC01698_resize.jpg

 

 

Noć je pala nad Lope...........u daljini zapaljena savana................

 

IMG_2351_resize.jpg

 

IMG_2353_resize.jpg

 

Spremismo se i na večeru...........ovaj put je večera na terasi hotela pored recepcije...........zauzeli smo sto..........

 

IMG_2354_resize.jpg

 

Zadovoljan sam večerom...............

 

IMG_2361_resize.jpg

 

Opet „iznenađenje“ u vidu narodnih igara lokalnog stanovništva............ovaj put je reč o PIGMEJIMA.............

 

Ovo su Pigmeji koji su napustili šumu i u neku ruku prihvatili civilizaciju...........a evo koriste ih i u ove turističke svrhe.............Pigmeje prepoznajete pre svega po niskom rastu i specifičnoj fizionomiji..............uostalom pogledajte...........

 

IMG_2362_resize.jpg

 

IMG_2365_resize.jpg

 

IMG_2367_resize.jpg

 

IMG_2372_resize.jpg

 

IMG_2382_resize.jpg

 

 

U drugoj polovini šezdesetih godina živeo sam sa roditeljima i sestrom u Kongo Brazavilu (susedna zemlja Gabonu) i imali smo „boja“ (tako se tada nazivala osoba koja ti radi u kući kao posluga) koji je bio pigmej.

Ono što sam ja zapamtio je da je on kada završi svoj posao (posao mu je bio da održava travnjak ispred i iza kuće i ujedno da malo pazi na decu.........tojest na mene kada se igram u dvorištu) uvek čučao negde sa strane i nikad ...........ali nikad nije primio bilo kakvu hranu od moje majke (koja se verujte mi svojski trudila da ga natera da jede).............samo je pio čaj (da mu moja majka šaku čaja i on nadje konzervu u koju sipa vodu, zapali vatricu i skuva čaj..........crn kao ugalj, jak ....užas.....) Zaboravio sam mu ime.............pamtim ga kao izuzetno tihog i odanog........šta mu kažeš to radi.

 

 

Da se vratimo igrama ovih „civilizovanih“ u turističke svrhe Pigmeja...........

 

IMG_2384_resize.jpg

 

IMG_2387_resize.jpg

 

IMG_2389_resize.jpg

 

IMG_2392_resize.jpg

 

Tako se polako završilo veče.......................odosmo na spavanje, ja se sutra vraćam sam za Libreville, oni nastavljaju za Franceville................

 

Laku noć.....................

 

 

Nastavak sledi uskoro...................

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK...............

 

 

 

Imam dilemu .............kako nastaviti sa putopisom ???

 

Danas je sreda 18. avgust ja se vraćam za Libreville.........ostatak ekipe ide za Franceville............

 

Da li da vam predstavim njihov boravak u Franceville-u pa onda moj povratak u Libreville ili obrnuto ?

 

 

Idemo prva varijanta..............

 

Posle dosta nedoumica kako nastaviti put – razlog je Patricija – odlučili su da nastave put ..........kolima.

Motocikle će ostaviti ovde u Lope pa će prilikom povratka da od Lope nastave motociklima .....................zašto ?

 

Od Lope do Franceville-a ima ukupno oko 500 km, od toga je oko 320- 340 km put bez asfalta..........laterit. Put jeste bolji od ovog dosadašnjeg ali ...........nije asfalt i pošto je sušna sezona još uvek - biće dosta prašine........

 

Šta je to zanimljivo u okolini Franceville-a ?

 

Način kako se grade kuće ?

Veliki Kanjon kod Lekonija?

Bakoumba i mali rezervat koji održavaju lokalni istražitelji?

Poubara – njeni vodopadi ili most od lijana ?

 

Možda sve to pomalo.................pa onda ajmo redom.........

 

Etnička grupa TEKE ili popularnije nazvani BATEKE (što znači SVI Teke) imaju svojstven način kako prave KUĆE od pruća i palminog lišća...............

 

Ima dva modela............veliki i mali model...........

 

288_resize.jpg

 

291_resize.jpg

 

292_resize.jpg

 

295_resize.jpg

 

301_resize.jpg

 

 

Kada krenete za Lekoni..........oko vas je savana, taj predeo se zove „Plateaux Bateke“ (visoravan Bateke) i tu se nalazi KANJON poznat kao čudo prirode..........odnosno jedna zanimljivost koju je erozija napravila.........

 

304_resize.jpg

 

310_resize.jpg

 

BAKOUMBA gradić na granici sa Kongom, nekadašnja servisna stanica najduže žičare na svetu koja je služila da se prevozi ruda uranijuma od grada Mounana do luke u Kongu – Pointe Noir...............je pretvorena u mali rezervat za životinje o kome se brine grupa istražitelja – naučnika.

 

321_resize.jpg

 

340_resize.jpg

 

346a_resize.jpg

 

349_resize.jpg

 

350_resize.jpg

 

Nedaleko od Franceville-a se nalazi hidrocentrala POUBARA........ nedaleko je vrlo interesantan most od lijana (bez ijednog eksera, samo pletene lijane) koji dozvoljava pristup vodopadu na reci Poubara.........

 

364_resize.jpg

 

365_resize.jpg

 

370_resize.jpg

 

375_resize.jpg

 

376_resize.jpg

 

I na kraju su videli u svom prirodnom okruženju divlji ANANAS.............najukusniji i najmirišljaviji ananas.........  ;D ;D ;D

 

378_resize.jpg

 

Eto zbog svega ovoga su obišli istočni deo Gabona ........takozvani Haut-Oguoue (O-Ogue se čita)..........vredi.........

 

 

Ja sam se spremio .................zagrejao motor.......... pozdravili smo se ...........

 

282_resize.jpg

 

284_resize.jpg

 

286_resize.jpg

 

i krenuo sam............. u 08:30

 

DSC03261_resize.jpg

 

DSC03264_resize.jpg

 

Ima 104 km do metalnog mosta na reci Alembe, zatim 37 km do Ndjole gde ću jesti „kupe-kupe“ i sipati benzin, zatim oko 80 km do Bifoun, još oko 90 km do Kango i još oko 100 km do Libreville-a............ukupno samo oko 411 km.

 

Rešio sam da stajem gde god mi se svidi, da slikam sva ona mesta koja nisam slikao u dolasku...........ne žurim nigde...........

 

Stajem pored reke Ogoue.........

 

DSC03267_resize.jpg

 

DSC03268_resize.jpg

 

Fotografije ne mogu da dočaraju kakav je put, na prvi pogled ne izgleda loše.........ali kamenje koje izviruje iz zemlje čini da se motor „trese“ non-stop...........u kombinaciji sa prašinom koja je prekrila put sa oko 2-4 cm...............treba paziti.......prema tome pazim. :o

 

Dolazim do mosta gde izlazim iz rezervata Lope.......

 

DSC03271_resize.jpg

 

Most je u odličnom stanju, vodostaj je jako nizak..........normalno, kraj je sušne sezone.....

 

DSC03273_resize.jpg

 

DSC03274_resize.jpg

 

DSC03276_resize.jpg

 

DSC03277_resize.jpg

 

Svo stenje koje vidite je u kišnom periodu prekriveno nabujalom rekom.........

 

Svremena na vreme naiđem na malu rečicu koja izlazi iz velike šume i uliva se u Ogoue.....

 

DSC03280_resize.jpg

 

 

Posle izvesnog vremena stajem da se malo odmorim, vozim malo brže 60 – 80 km/h, u stojećem stavu........nogice mi oslabile, mator sam..............  :-[

 

DSC03283_resize.jpg

 

DSC03290_resize.jpg

 

DSC03292_resize.jpg

 

Saobraćaja skoro da nema...........sreo sam samo par kamiona i jedno vozilo, put je prašnjav tako da kada prodje neko vozilo..........digne se oblak prašine........

 

DSC03294_resize.jpg

 

DSC03297_resize.jpg

 

DSC03298_resize.jpg

 

Ulazim u deo puta kroz šumu...........maglica........

 

DSC03300_resize.jpg

 

Evo već 2 sata i 24 min. se vozim i prešao sam ..........89,6 km ........ohoho.......imam prosečnu brzinu od 35,84 km/h imajući u obzir sva stajanja do sada.........dobar sam.  ::)

 

DSC03301_resize.jpg

 

Počinje kiša.................prvo neka vrsta rose, pa se polako pretvori u pravu kišu, dobro je nije to još ona prava tropska kiša.........ne bi valjalo po ovakvom terenu........

 

DSC03303_resize.jpg

 

DSC03306_resize.jpg

 

DSC03307_resize.jpg

 

Evo je i magla ...........opet...........

 

DSC03308_resize.jpg

 

I ubrzo stižem do metalnog mosta na reci Alembe...............104,3 km za skoro 3 sata.......

 

DSC03310_resize.jpg

 

Most ne služi samo ljudima da pređu reku..............i mravi ga koriste.........

 

DSC03317_resize.jpg

 

Reka........šuma.........lepa je priroda..........lepa........

 

DSC03318_resize.jpg

 

Pređoh most i stadoh pored table koja (pogrešno) obaveštava putnike da je Lope na 98 km............jer ima 104 km............provereno.

 

DSC03324_resize.jpg

 

Kišica sipi polako, pitam starijeg crnca da sednom malo sa njim, da se odmorim i popušim cigaretu a da ne stojim na kišici..............on prihvata sa osmehom......

 

DSC03327_resize.jpg

 

DSC03328_resize.jpg

 

U drugom ćošku pod nastrešnicom njegova žena kuva nešto..........

 

DSC03330_resize.jpg

 

Radoznali klinac prilazi...........pozdravljamo se ...........slikam ga.........

 

DSC03331_resize.jpg

 

Imaju interesantan trpezarijski sto..........

 

DSC03332_resize.jpg

 

Nastavljam još 37 km do Ndjole..............gladan sam.............taman stižem na „kupe-kupe“............

 

Parkiram motor pored..........

 

DSC03335_resize.jpg

 

Naručujem..............da mi ispeče malo više (da pobijem eventualne razne bakcile, viruse ili kozna šta ................)............miriše dobro, ukusno je..........

 

DSC03336_resize.jpg

 

DSC03337_resize.jpg

 

Za piće uzimam „Oranžinu“............

 

DSC03333_resize.jpg

 

Pošto sam dobro jeo, sipao benzin.........gaaaasssssssssssssssssssss po dobrom putu i eto me časkom do mosta na reci Kango..........neposredno pred gradićem Kango.

 

DSC03338_resize.jpg

 

DSC03340_resize.jpg

 

DSC03344_resize.jpg

 

Nastavljam i na 40 km pred Libreville-om stajem na kaficu u „Santa Barbara“........

 

DSC03345_resize.jpg

 

DSC03347_resize.jpg

 

Ubrzo zatim.................stižem do stana..........umoran ali zadovoljan.  :) :) :)

 

DSC03350_resize.jpg

 

 

Ovim završavam ovaj putopis.................nadam se da ste uživali, da vam je bio interesantan............meni je bilo lepo..........uživao sam............

 

Do neke sledeće moto priče..................s’poštovanjem vas pozdravljam.

 

Pozdrav..........iz Afrike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E, Marokanac, ti bas znas da uzivas i znas da putujes! Nista lepse nego kad vozis neobavezno, stanes negde na kaficu ili pice neopterecen prolaznim vremenima i prosekom brzine. Bas bih voleo da jednom negde putujemo zajedno!

 

Onaj kupe-kupe bih ja sa krajnim oprezom pojeo! :) A i ime mu je nezgodno za narucivanje, ima dosta viceva ovde... narucis kupe-kupe a strada ti... nesto drugo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nadovezacu se na lalajka u smislu da nema toga tko sa tobom nebi putovao. putopis ti je mjerilo za postavljanje novih standarda samo neznam tko ce ih dosegnuti - ustvari znam jednog a to si ti sa nekim novim putopisom. pozdrav iz Istre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

@ Lalajko

 

jes, vala ..............u pravu si Lalajko, nisam razmisljao da uz Kupe-Kupe moza da mi strada i...............dupe !!!  :o

 

Ah, da si u prilici da probas.............bas je ukusno, jeste ovako kada pogledas uzas, izgleda prljavo i sve to..........ali vatrica je ta koja ucini da je sve to jestivo...........ja sam jeo kupe-kupe mnogo puta..........i nikad do sada ni najmanji problem (stomacni). Zadnji trap isto tako ........do sada .......bez problema..........

A, voznja ...........laganica pa kad se stigne.........moze i prija. A, ako treba ........moze i da se putuje brzo, ali tada ostajes uskracen za sve on sto ne vidis jer jurcas............. sve je stvar izbora.

 

@ mile fazer

 

Hvala na lepim recima...........i pozdrav tebi i ostalim bajkerima u Istri............iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo, da se i ja pridružim čestitkama i pohvalama za ovaj ali i sve ostale tvoje putopise. Znaš, ja redovno gledam onog simpatičnog svetskog putnika sa kamiljom bradicom - Slobu Micića iz Kontiki Travela, ali ovo je ipak nešto mnoooogo drugačije i lepše. Samo nastavi da uživaš, putuješ i redovno nas izveštavaš. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Šta da kažem ........kakav zaključak da izvedem.......... ???

 

Upoređivati me sa David Bellamy, svetskim putnikom i opštepriznatim biologom..........(@ Svetac) ili sa izuzetnim putopiscem i velikim novinarem Slobodan Micić sa sve jarećom bradicom.........(@ Floyd)............... je za mene velika, velika čast............

 

Hvala vam ljudi.........ali mislim da nisam ja za usporedbu sa takvim veličinama..........

 

Ja sam običan .........sasvim običan čovek koji ima u sebi od malena tu ljubav prema motociklima i kome se poslednjih godina malo sreća osmehnula pa može malo i da uživa.........to je sve.

 

Normalno je da ukoliko mogu da prenesem ono što doživljavam..............to radim sa zadovoljstvom, i zaista me čini vrlo srećnim kada pročitam komentare iz kojih vidim da ima ljudi kojima se to ..........svidja.

 

To je zaista velika nagrada koja prija u dubini duše.

 

Hvala vam prijatelji...................

 

POZDRAV..................svim ljubiteljima moto suživota sa prirodom...........iz Afrike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Knezevac
  • Motocikl: Bmw F650

Veliki pozdrav....svaka cast za putopis kakve emisije tipa putopisi ovo ono mozete da im predajete,fantasticne fotografije tekst jos bolji sve u svemu extra!!!Samo napred i jos puno putopisa od vas da procitamo!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Svaka ti se dala.. ;)

 

Kao da gledam discovery ;D

 

Stvano si udario standarde za putopis..

mi takih predela nemamo..

nadam se da cu i ja tako kad omatorim ;;) ;D

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Hvala lepo na svim jako prijatnim komentarima............

 

Svima iskreni pozdravi..........do neke sledece moto price........

 

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Раде мајсторе где ископа ово од пре 10 година. :)

А кад сам ту зна ли ко где нам је Мароканац? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja