Jump to content

Moto Zajednica

Akumulator-- vek trajanja

Recommended Posts

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Poz svima nedavno sam doziveo blagoslov da sednem i to ne jedan red na Hondicu TA 600 xl iz 95te, pre 2-3 nedeljeseo mi akumulator , verglo verglo pa na kraju guro, sva sreca ne daleko, ko seljak s meckom :) RAspito se sta i kako , kazu akumulator gotov kupi novi! Imam na kiselinu ne na zelatinu!Par faca su mi rekli da ima procedura mukotrpna al moze se pomoci da se posipa kiselina i da se mnogo puta ispire aku i na kraju opet se kupi i sipa kiselina u nju i radi ko novo opet par godina. Danas sam odradio experiment filadelfija posipo kiselinu kupio litru nove kiseline za 60 din, i poceo ispirati akumulator tako sto sam naravno povadio cepice  sipo vodu (koristio plast naocale, gum rukavice , siroko rasirene noge :)) treso sam ko lud s rupicama nadole gore dole trzajevima dok sva tekucina nije izasla. Posle sam uzeo prerezanu bocu od rose 6to litarske i tamo sam sipo ponovo vodu koja je opet razredila staru ustavsu kiselinu da bi video koliko prljavstine izlece! I bogami bilo je i posle 10 tog ispiranja. Ako mislis ovo uraditi  i to samo malo puta RDE NEMOJ NI KRENIT jer nece raditi kako treba bez min 15 ispiranja. Nisam brojo iskreno al sam uradio vise puta sve dok voda koju sam izbacivo na kraju nije sadrzala komadice olova samo kao pesak na dnu boce. NA kraju sipo kiselinu za akumulator sklopio cepice , opro iz vana s vodom obriso i montiro nazaj u masinu. Kresnuo sam ga ko zmaja. Kontr lampice gore , ma bleste . Jedino pitanje je do KADA:)? Ako izvucem duze od nedelju dve tri meseca dva tri sad za zimu, ja sam Kralj i javicu vam efekte tj da li akum drzi i dalje napon struju kako triba!Novi kosta 3700 sa zelatinom u Subotici , kazu da original Hondin kosta 50 evrica i da drzi do 5-6 godina??? Kolko pari tolko muzike? Jes ja se slazem s formulom, sta mislite vi na ovo?? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Meni je pre neki dan crkao akumulator, 10 000km presao, stajao godinu dana u salonu, godinu dana vozen. Ali msm da u salonu nije bo u funkciji. Uglavnom, vozen jednu sezonu, 10 000km. Kupio sam novi, EXIDE, u "Biker skop"-u, sa zelatinom za 5600 dindzi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

1991 godine kupim KLE a 2001 godine prodam taj isti motor sa originalnim akumulatorom.

Ali za tih 10 god. svake zime sam ga skidao sa motora i ostavljao na releativno toplom mestu a i povremeno dopunjavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Sa tim sto si uradio moze da izgura 1 sezonu. Mozda. :)

 

Ja sam na mom aku isto to radio, samo nisam toliko ispirao i izgurao je celu ovu sezonu. Ali! Moja masina je kurblash, on se pali i sa potpuno praznim akumulatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@atirudra  to sto si radio moze da pomogne ali ne bas cesto.Prljava kiselina su ustvari komadisi celije koja se raspala , i  sitni komadici koji se zaglave u sace i prave kratki spoj i automatski crpe aku.Nekad kad je malo ostecenje  celije moze da pomogne  i da sluzi kao nov sa malo manjim kapacitetotm ali u vecini slucajeve celija ostane kratka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja