Jump to content

Moto Zajednica

ADDINOL SUPER 2T MZ 406-iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim uljem za cvaje?

dugo vec koristim ovaj brend i ja i cela moja firma za automobile i izuzetno smo zadovoljni.

Za ovaj brend postoji ovlasceni uvoznik u Beogradu,i ulje je 100% original,nije ulta poznato(valvoline,castrol,elf,mobil,shel...) kao navedeni u zaglavlju a zapravo u malim kucnim radionicam samo pune i lepe etikete po zelji...vec zaista stize od Shvaba...

Ali posto sam nov kad su upitanju cvaje interesuje me da li gresim sto imam nameru na gore navedeno ulje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

sto se tice iskustva sa navedenim uljem zaista sam prezadovoljan ...masinu sam vrteo proteklih vikenda u crveno i jako cesto drzao u maksimalnom opterecenju(9-10 000 obrtaja) ,mesavina na pakovanju pise da se pravi 1:50  ja sam pravio malo jace recimo na 5l bezolovnog sipao sam 120-130ml ulja.

Proteklo ulje koje sam koristio neko crveno polusinteticko domace kupljeno na jugopetrolovoj pumpi sa njim motor je u istoj rAzmeri kao sa addinolom znaci 120-130ml n 1l benzina dimio i na auspuhu se video masni talog...motor je imao drugaciji zvuk na naj visljim obrtajima...

sa navedenim Addinolom mz 406 dima nije bilo nigde ,sto me je iskreno po malo zabrinjavalo pa sam dodao jos 20-30ml ulja medjutim i dalje se nista nije promenilo ,zanci 150ml ulja na 1l goriva i voznja do daske i nigde dima...nije ni cudo sto na pakovanju pise NO SMOKE,ja mislio jos jedna marketinska fora kad ono medjutim-ovo ulje po ceni od 440dinara za litar je ubedljivi best buy,

 

sad sam kupio njihovo bio razgradivo ulje ADDINOL MZ 408 koje se pravi u proporciji 1:100 koje kosta 880 dinara za litar ali s obzirom da se duplo manje trosii dodje na isto kao mz 406 samo je jos kvalitetnije i ne zagadjuje okolinu...pa kad budem probao javljam utiske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Evo posle duzeg koriscenja i ispitivanja Addinolovog najboljeg ulja za dvotaktne motore resio sam da sa vama podelim utiske.....

ADDINOL Super Bike Racing 2T-namenjeno pretezno za full cross motore,koristi ga i addinolov mx team,imajuci u vidu sve ovo odlucih da kupim i probam ovu vrstu ulja...najvise me je privuklo to sto je namenjeno za smesu 1:100,ili ti narodski rteceno 10ml na 1l goriva,ja sam u prvom trenutku bio jako skeptican i resih da pravim smesu 10l goriva skoro pa 200ml ulja,dobio sam rezultat u obliku izuzetno gustog dima iz auspuha uvideci to sledeceg puta sam pravio smesu 1.2:100 tacnije na 10l benzina 120ml ulja i dobio i dalje malo gusci dim od onog obicnog ali sada potpuno prihvatljivig,motor na kome sam testirao ulje je kawasaki kdx125 koji vrti do nekih 11-12000 obrtaja sto ce reci da je za ovo ulje taj broj obrtaja nista jer svi znamo na koliko se vrti motor sa nikasil cilindrom spremljen za trku...u narednom periodu smatram ovo ulje apolutnim prioritetom(sto se tice ulja) i ne planiram da ga menjam do daljnjeg,u narednom vremenskom periodu ovo ulje cu \sipati u kawasaki-u kdx250r i naravno praticu njegovo ponasanja-pogotovu na najnizim i najvisim obrtajima gde motor ima najvece opterecenje...

post-11791-0-37006200-1304072316_thumb.jpg

SUPERBIKE_RACING_2TDS.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Nesa ,vlasnik firme koja uvozi Adinol mi je prijatelj ,toplo preporucujem-pisao sam o ovom ulju u jednoj od tema pre par meseci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Ulje je veoma dobrog kvaliteta, druzimo se aktivno vec 3-4 godine bez ijedne greske, samo reci hvale za ulje, nije popularno ali je cena pristupacna, a kvalitet vrhunski.

ADDINOL Super Bike Racing 2T, extra ulje za dvotaktnu spravu, i koristio sam 15w-40 u agregatu, veoma dobro se pokazalo za sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Velika Jasikova
  • Motocikl: Honda Transalp 650

Ulje je veoma dobrog kvaliteta, druzimo se aktivno vec 3-4 godine bez ijedne greske, samo reci hvale za ulje, nije popularno ali je cena pristupacna, a kvalitet vrhunski.

ADDINOL Super Bike Racing 2T, extra ulje za dvotaktnu spravu, i koristio sam 15w-40 u agregatu, veoma dobro se pokazalo za sada

 

druze u kom agregatu si koristio to 15w-40 ulje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja