Jump to content

Moto Zajednica

Skuter registrovan za jednog a ima nogare za suvozaca :SSS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

kad smo kod toga, po novom zakonu, ako te policija zaustavi zbog prekrsaja i preti kaznom, a samo zapise podatke sta znaci to :) ? jel cu dobiti kaznu ili ne ? zar nisu duzni da mi daju jedan primerak izvestaja i potpis ovo ono ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Po starom ZOBS-u bicikl sa motorom je uvek registrovan za 1 osobu, s tim sto je zakonodavac dozvolio mogucnost prevoza suvozaca ako postoji ugradjeno odgovarajuce sediste i oslonci za noge. Tako je to bilo kada se pod pojmom "bicikl sa motorom" podrazumevao APN ili automatik! Po novom ZOBS-u uvedene su nove katrgorije, i verovatno bi to trebalo da se uredi podzakonskim aktima, koje treba da donese neko telo koje drzava jos nije osnovala. Dakle, kaznene odredbe stupaju na snagu odmah, a ono sto drzava treba da uradi..., ma ima sada i precih stvari!

 

Pa moj Fri je bio registrovan upravo po starom Zobsu, maja 2009, i ima ih gomila isto tako registrovanih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

Ti su najgori... Pre nekog dana mene zaustavi milicajac, a ja bio sa devojkom na motoru i pita me mali vidis da ovde stoji za 1. Ja mu rekoh da je greska da po pravilu ovaj motor treba za dvoje. On ce meni, isuvise je on mali za dvoje, reko pa vidite da ima nogare za zadnjeg a i sediste je vece, taman komotno dvoje da sednu. On ce meni ma ti si to naknadno stavio te nogare. Pocesmo tu nesto da se prepiremo i ja mu reko vidite da i ona i ja nosimo kacige, valjda je bitnije sigurnost nego to da li je greska ili ne, a on ce meni pa i ovo ti je sigurnost, moze opruga da pukne i posle sta si napravio... :SSSS

 

e da su svi takvi, nego samo počnu  ,,mene to ne interesuje"  ,,tako piše"  i te gluposti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

Mene zaustivili pre jedno mesec dana na apriliji rs 50 (u saob.pise za jednog,a mi naravno dvojica na motoru) i prepire se samnom i kaze :"Danas smo dobro raspolozeni,a ko te sledeci put zaustavimo kazna je oko 20000 din pa ti vidi" :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

I drug ima isti problem u saobracajnoj pise da je registrovan za jednog a ima nogare a skuter je veci od pojedinih koji su registrovani za dvoje.Do sada ga plavci nisu dirali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Sada i ja imam taj problem, iako mi je free regovan za dvoje sym koji ima vece sediste i predvijene rukohvate i nogostupe za suvozaca je na jednog. Bice zanimljivo ovo resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja