Jump to content

Moto Zajednica

Skuter registrovan za jednog a ima nogare za suvozaca :SSS

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Pozdrav, vozim peugeot speedfight2 koji je registrovan za jednog, a ima veliko sediste i nogare za suvozaca... Sta da radim da bih ga preregistrovao za dvoje??? Mnogi skuteri su registrovani za dvoje, a manji su od mog... Ne mogu vise da se raspravljam sa drugovima milicajcima. POMAGAJTE!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja mislim da mozes da ga preregistrujes za dvoje ali ti je registracija veca i registrujes ga svake godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I meni pisea jednog do sad nisam iamo nikakvoh roblea  vozim ve dve sezone, drugar je imao sf 2 kao ti ni njemu nisu pravili problem mada nisam siguran mislim da je on imao 2 sedsta to ti e ona razlika sto sam ti reko jedan je graviran 80 drugi 120 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pa niste imali problem jer ste u BG-u a chovek je u LE , manje mesto manje kazni , vishe sexa - generalno na so tablicu mora da bude registrovan na jednog , PSP moze da vozish samo sebe a ne i putnika ... tako da zakonski gledano trba da ga registrujesh na LE tablice i da imash A , u principu ako te samo drkaju za suvozacha , onda samo preregistracija na LE table ali rachunaj oko 4000 godishnje zbog toga . U BG samo na par opshtina dozvoljavaju da registrujesh SO table za dvoje , chak i kad dodjesh sa tehnichkim gde pishe da je za dvoje oni prekrize i pushu jedno mesto za sedenje ... jbg protiv drzave slaba vajda a protiv pandura josh slabija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

mislim da bi trebalo da vidis sa gospodom na tehnickom pregledu... ako oni napisu da je za 2 onda je za 2 :D

Meni su jednom prilikom gospoda na tehnickom napisali da je XT600 bicikl sa motorom ;D, sva streca pa je teta u SUPu skontala pa sam se vracao da isprave. Ne znam kako je za motore ispod 50cc ali znam da ima dosta apenaca koji su registrovani za dvoje. Po zakonu, ako ti u saobracajnoj pise bicikl sa motorom ne smes da vozis suvozaca, ispravite me ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, do 50cc se reg. za jednu osobu. Tako pise u zakonu. Vecina skutera je predvidjena za dvoje (u tehnickom smislu za kratke relacije) ali dzabe, zakon je zakon. Ja sam na tehnickom trazio da mi upisu za dvoje i nisu hteli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

nzn meni su na tehnickom napisali da je skuter za 2. (50cc keeway) otiso u sup - bozidar adzija i regularno registrovao za 2 na so table... no to je bilo po starom "zakonu"... nit sam znao koga u supu nit sam bilo sta petljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Ma moji drugovi voze skutere i vecina su registrovani za 2... Samo mene za*e*ase... Malaguti moj je bio registrovan za dvoje a bio je 50ccm... Ma izludis u ovom gradu, kad god te zaustave kenjaju ti kako ne smes da vozis dvoje i svaki put hoce da ti pisu kaznu. A kako bih mogao da ga prebacim na LE tablice??? Sta mi sve treba??? Jer ce tad da se registruje na vecoj kubikazi ili sta???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Pošto vidim da svi kao znaju šta je po zakonu, onom "starom" ili ovom "novom", ajde poznavaoci citirajte konkretno član zakona da ne pričamo više napamet.

 

Koliko je meni poznato bicikl sa motorom definišu samo dve stavke:

 

1. Maksimallna radna zapremina koja ne sme biti veća od 49 ccm.

2. Maksimalna konstrukciona brzina koja nesme biti veća od 49 kmh.

 

Broj mesta za sedenje se ne definiše zakonom o saobraćaju nego zavisi od konstrukcije samog vozila i utvrđuje se pri atestiranju istog i to tako što svaka osoba mora da ima posebno sedište i posebne oslonce za noge-nogostope, ili ko ih već kako zove.

 

Pri kupovini mog skutera dobio sam dokumentaciju o uvozu, sa carine... sa kojom sam i izvršio tehnički pregled i registrovao ga i na svakom tom papiru je pisalo "broj mesta za sedenje 2", što sada piše i u saobraćajnoj dozvoli. Naravno sve na SO tablice kao što se i registruju bicikli sa motorom. Nisam morao nikoga da molim, ubeđujem...

 

E sad ako u dokumentaciji skutera ne stoji da je broj sedišta 2 problem može da se reši ponovnim atestiranjem istog gde će se utvrditi da je došlo do promene u konstrukciji vozila i da na njemu postoje dva sedišta i dva para oslonaca za noge, posle toga ide ponovni tehnički pregled na kome se to iz dokumentacije i pregleda vozila konstatuje pa izmene u saobraćajnoj dozvoli.

 

To što neko uzme za pravo sebi, ako je stvarno tako, da precrtava i menja izveštaj sa tehničkog pregleda spada pod krivično delo "falsifikovanje službene isprave" i kažnjivo je po zakonu pa bio on službenik MUP-a ili sam bog lično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

uzeh klincu ATX stoji jedno sediste u saob,a za automatik koji sada vozi stoji dva sedista! pitah moze li da se zameni,nekako preko tehnickog! kaze neurozna gospodja "tako je kupljen i registrovan i nema menjanja. rekoh da ima nogare za dvoje i sve,"skinite,da nebi mogao da vozi nekoga". udahnuo sam jako izbrojao do 1000000000000000000.................okrenuo se od saltera i dosao kuci sa saobracajnoj u kojoj stoji 1 sediste!  >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Ti su najgori... Pre nekog dana mene zaustavi milicajac, a ja bio sa devojkom na motoru i pita me mali vidis da ovde stoji za 1. Ja mu rekoh da je greska da po pravilu ovaj motor treba za dvoje. On ce meni, isuvise je on mali za dvoje, reko pa vidite da ima nogare za zadnjeg a i sediste je vece, taman komotno dvoje da sednu. On ce meni ma ti si to naknadno stavio te nogare. Pocesmo tu nesto da se prepiremo i ja mu reko vidite da i ona i ja nosimo kacige, valjda je bitnije sigurnost nego to da li je greska ili ne, a on ce meni pa i ovo ti je sigurnost, moze opruga da pukne i posle sta si napravio... :SSSS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

a on ce meni pa i ovo ti je sigurnost, moze opruga da pukne i posle sta si napravio... :SSSS

c c c c,srce malo bas je bio brizan!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Na mom prastarom APN-ncu smo se vozili PETORO! :) Prošli smo bukvalno pored pandura, 10 na sat (brže nije ni mogao), a nije nas ni zaustavio. Samo je izbečio oči u neverici.... :)

 

Elem, i APN i Automatik su mi bili registovani za dvoje. Ne razumem kako onda jedan ATX može biti registrovan za JEDNOG?!? Svašta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Kada sam radio tehnicki za svoj motocikl, raspitao sam se malo oko ovoga.

 

Covek sa tehnickog rece: kako je nama napisano sa carine, tako mi pishemo. tj ako u uvoznoj deklaracji pishe broj sedishta 2, onda na tehnickom tako pishu.

 

Mislim da nijedan tehnicki nece pisati drugacije, da ne bi oni kasnije imali problema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kada sam radio tehnicki za svoj motocikl, raspitao sam se malo oko ovoga.

 

Covek sa tehnickog rece: kako je nama napisano sa carine, tako mi pishemo. tj ako u uvoznoj deklaracji pishe broj sedishta 2, onda na tehnickom tako pishu.

 

Mislim da nijedan tehnicki nece pisati drugacije, da ne bi oni kasnije imali problema.

Bas tako. Sve u svemu lutrija,a panduri ce te za to zezati u bilo kom gradu nevazno mali/veliki , pogotovo ako je u kombinaciji neko zensko celjade. U BG-u sam ih n puta video da trkeljisu bas za to, tj vide da uredno staju,imaju kacige pa se za to nekako prvo uhvate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Pa zašto lutrija? Lepo je rečeno sve:

 

1. Imaš carinsku dekleraciju na kojoj piše da je za dvoje, tehnički MORA to da konstatuje i da ti napiše da je za dvoje i u MUP-u MORAJU da ti izdaju saobraćajnu na kojoj to piše.

2.  Na papirima ti piše da je za jednog, registruješ ga za jednog i voziš se sam.

 

Ako hoćeš za dvoje, ugradiš dodatno sedište i nogostope, uradiš atest, uradiš tehnički na kome konstatuju da su izmenjene konstrukcione karakteristike i to ti i napišu i onda MUP opet MORA da ti izda saobraćajnu na kojoj to piše. To sve naravno košta i sam odlučuješ dali ti se to isplati.

 

Ako te saobraćajci maltretiraju, pustiš ih da pišu i pošto sudija nema na osnovu čega da te kazni jer tebi lepo piše da ti je skuter za dve osobe podneseš prijavu protiv saobraćajca zbog maltretiranja.

 

Ako si ISPRAVAN (imaš uredno registrovano vozilo, nosiš kacigu, poštuješ saobraćajne propise) ne može niko da te maltretira bez posledica. U stvari može ali samo ako mu ti to dozvoliš.

 

Ne dozvolite polupismenim saobraćajcima, polupismenim šalterskim radnicima i priučenim vlasnicima tehničkih pregleda da vas maltretiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo iz mog iskustva. Kao prvo ne postoji zakonsko ograničenje za broj mesta za sedenje ni po kubikaži ni po dozvoli, odnosno PSP-u. Dalje, tehnički pregledi pametuju pa upisuju ono što piše u dekleraciji ili pak u saobraćajnoj ako se radi o polovnom, a dužni su de fakto da se rukovode činjeničnim stanjem uočenim na pregledu, zato i jeste tehnički a ne administrativni pregled, motor a ne saobraćajna, a Mup je koji daje konačnu reč. Ja sam kupio Free u NS-u, odjavio ga i hteo da registrujem za dvoje jer sam ugradio fuzastere i produžio sedište. Na jednom su odbili rekavši da slede saobraćajnu a ja reko, jel vi radite tehnički za saobraćajnu il za vozilo i šta ako je je boja drugačija nego što piše, kao, mi nećemo i tačka. Na drugom, kao ne može za 49 kubika za dvo je i PSP, reko imam A itd, jednostavno birokratsko ne znanje. Otišo sam na treći, ljudi upisali 2 sedišta i na prvoj strani registracionog lista napisali, konstatovan broj sedišta 2 i uneli klauzulu o maksimalnoj konstruktivnoj brzini od 45 kmh kolko se sećam. Pri prethodnoj informaciji u MUP-u, rečeno mi je da oni slede tehnički pregled i da ih ne interesuje predhodna odjavljena saobraćajna, tako da sam ja najurednije i legalno preregistrovao skuter na 2 osobe iako je u saobraćajnoj bilo 1 sedište. Veličina sedišta je širok pojam, meni sa 130 kila i jedno je možda malo, ali dvoma po pedesetak je čak i preveliko. Generalno, atest nije nužan. Da, može se izvršiti ponovni tehnički zbog recimo promene boje, zalepi se tapet, mada mislim i da bi moglo i samo zbog promene broja sedišta. Radi se o beogradskoj opštini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Po starom ZOBS-u bicikl sa motorom je uvek registrovan za 1 osobu, s tim sto je zakonodavac dozvolio mogucnost prevoza suvozaca ako postoji ugradjeno odgovarajuce sediste i oslonci za noge. Tako je to bilo kada se pod pojmom "bicikl sa motorom" podrazumevao APN ili automatik! Po novom ZOBS-u uvedene su nove katrgorije, i verovatno bi to trebalo da se uredi podzakonskim aktima, koje treba da donese neko telo koje drzava jos nije osnovala. Dakle, kaznene odredbe stupaju na snagu odmah, a ono sto drzava treba da uradi..., ma ima sada i precih stvari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Juče na radiju u nekoj rubrici o zakonu rekoše-

broj sedišta-jedno, ili

broj sedišta- dva,

a ne da je registrovan za prevoz jedne ili dve osobe.

Po njihovoj interpretaciji novog Zlobsa, uvek može suvozač na skuter (jedino koliko mislim a nije rečeno je da ima nogostupe i rukohvate)...Zar je bitno da oblik sedišta bude iz jednog dela, ili iz dva odvojena dela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Isti problem,na srecu do sad me nisu zaustavljali  ;) al mi u saobracajnoj pise za 1 a u polisi za svoje  ??? a da ima nogostupe i sediste profilisano za dvoje.....ocigledno jedino sto preostaje ako zezaju za to.....rasprava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja