Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Speedfight 2 LZ Kit

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Pozdrav, razmisljam se da stavim neki kit na moj peugeot speedfight2... Pa mi recite sta da radim, nasao sam kod motobox-a stage6 kit 70cc za peugeot LC. Ne znam da li ce se uklopiti... Ne znam da li postoje fabricki kitevi za ovaj model???

 

Da li ce se mnogo vise kvariti kad mu stavim kit, imao sam iskustva sa stage6 lagerima i klipovima i super su mi se pokazali, ali ne znam kako ce ovo raditi?

 

Takodje bih zeleo da stavim i bolje gume, zbog stabilnosti vozila, pa ne znam sta da stavim, od peugeota su preporucene tubeless gume, ali kad ide malo brze cini mi se kao da je nestabilan, i ne znam sta da radim da bih mu povecao stabilnost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imao sam iskustva sa kitovanim sf 2 do 60 cupa bukvalo osecas ubrzanje isao je oko 100 stim sto je samo stavljen veci cilindar falio je drugo karb i asupuh. Trosio je oko 4l-5l sa kitom moze da predje oko 10 000 tj drugar je preo 8000 ali se njemu jednom pregrejo.

Poblem kod kita ej sto nemas rezervne delove on se patio da nadje klip i karike jedino mozes da dobijes ako uzmes sve cilindar klip karike.

Gume mu je zameni ostavio je tubles pireli ne znam koji model 60e komad i to je uradio jer su bile istrosene mada ja nisam imao taj problem da je nestabilan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoje kitovi, ali pored kita ti treba:

-Rezona

-Veci karb

 

Plus nove rolnice, opruge, centralna, dizne... Bilo bi dobro i CVT da sredis... Treba ti tu bar oko 500 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

Promenjen mu je auspuh, stavljen je neki bullet, lepo se cuje, a i lepo ide... Takodje mu je promenjena dizna. A sta mislite da li je bolje da stavim taj fabricki kit ili stage6??? Koji su se bolje pokazali???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

To ce da ti traje sezonu max dve posle pocinej rupa bez dna stalno ce nesto da ti riknjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Leskovac/Beograd

recite mi onda sta je kvalitetno uraditi na skuteru ali da traje... Ako to uopste postoji. ??? Razmisljao sam se da odradim fabricki kit, mozda je to dobro??? Ali svi mi kazu da su se stage6 kitovi fenomenalno pokazali. E sad, pomagajte kako poboljsati motor i da to traje, sta je nakvalitetnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Fabrika je napravila 50ccm upravo zato sto misli da je to optimum.

Imas 2 mogucnosti:

1. ostavis sve serijski, vozis se i uzivas

2. tuning najkvalitetnijim delovima, neki base setup koje ce ti dugo trajati i biti lak za stelovanje.

Ako se odlucis za ovo drugo bez bar 1000E neces proci.

Delovi bi bili:

Polirani blokovi (kosta prstiju i vodenih smirgli)

Lezajevi i semerizni radilice najboljeg kvaliteta (cca 50E)

Radilica sa punim polutkama (od rms racing od 55E do malossi mhr od 250E)

Iglicasti lezaj neki bolji (malossi mhr, polini, tako nesto cca 20E)

Klip, cilindar, karike, stage 6 racing je odlican izbor, aluminujumski sa 1 karikom (cca 150E)

Karburator 17.5mm ili 19mm preporucujem samo dellorto pravi, nikakav drugi (najbolje dellorto black edition 19mm cca 120E)

Prava rezona (taj bulit okaci keru o kucicu ili tako nesto) (tecnigas trek cca 90E ili yasuni r cca 220E (treba ti sa sirokim powerbandom radi sto lakseg stelovanja))

Varijator (malossi mulitvar ili stage 6 ili polini speed control cca 100-150E)

Remen odgovarajuce duzine, ali vrhunskog kvaliteta (cca 30E)

Kvacilo i zvono kvacila (mozes ostaviti serijsko, mozes stavljati rms, malossi, polini, stage 6, ima ih mali milon, a toliko ima i cena)

Primar obavezno (povecace ti dosta krajnju, moras videti koliko ti produzenje treba pa onda naruciti, cca 130E)

Trebace ti i nekoliko kofa dizni karba, rolnica, oprugica kvacila i centralnih opruga dok sve to ne ustelujes.

I sve ostalo na sqtu ti mora biti u savrsenom stanju (struja, vodena pumpa, uljna pumpa, svi lageri, svi semerinzi i tako dalje). Takodje ako nisi siguran u kvalitet uljne pumpe mozes je iskljuciti i sam praviti mesavinu.

Tuning je rupa bez dna, a ako zelis da povecas snagu a da to traje uzmi neki 125 4t ili runner-a 180 ili 200 vhr (4t).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja