Jump to content

Moto Zajednica

"parkirna kocnica"

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

jel ima ko od vas ovo?

Nije problem napraviti a verovatno svako od nas u kuci ima nesto sto bi moglo da igra slicnu ulogu.

Cini mi se da moze da bude od koristi

 

b9bgo_1dsc04032sized5tq.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

sto sve nece smislit... a pazi, dobra je fora, mada nama koji imamo srece da drzimo motor u garazi ovo i nije potrebno :P

ako ga parkiras nedje na nekom uzbrdu/nizbrdu moze dobro doc da ne stavljas klocne ispod tocka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nisam siguran da bi to prijalo koèionom sistemu na duže staze! Nije loše samo u kontextu da se tu neka deca ne 'vozaju' dok te nema... :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ta "kocnica" me potseca na kais od kineskog "adidas" sata koji kosta 300din (zamislite, za 300din dobijete parking kocnicu i gratis sat! :D )!

Evo ja sam sebi vec obezbedio primerak... :D

 

404.jpg

 

P.S. A sta fali ostavljanju u 2-oj brzini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

То је одлична идеја. Није проблем паркирање, него полазак на узбрдици. Кад плаћам путарину, а рампа није на равном, а жена седи позади, а мотор тежак, није мали проблем. Шта би дао тада да имаш ручну да лепо повучеш

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

То је одлична идеја. Није проблем паркирање, него полазак на узбрдици. Кад плаћам путарину, а рампа није на равном, а жена седи позади, а мотор тежак, није мали проблем. Шта би дао тада да имаш ручну да лепо повучеш

koliko to naplatnih rampi ima na uzbrdici?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Проблем је док стојиш, скидаш рукавице, плаћаш, претураш по џеповима, а држиш се у месту са обе ноге на асфалту, а мотор те вуче уназад. Довољна је и мала узбрдица. Има таквих рампи доста. Обично има уља на асфалту. Не знам вама, мени би добро дошла ручна

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Проблем је док стојиш, скидаш рукавице, плаћаш, претураш по џеповима, а држиш се у месту са обе ноге на асфалту, а мотор те вуче уназад. Довољна је и мала узбрдица. Има таквих рампи доста. Обично има уља на асфалту. Не знам вама, мени би добро дошла ручна

Kad staneš na kiosk, ugasiš motor ostaviš ga u brzini, ispreturaš džepove poplaćas, spakuješ nazad, pališ motor i krećeš dalje :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kad god imam suvozaca on placa putarinu a ako vozim sam redovno spustim copavu, pa lagano.

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Na skuteru Peugeot Ludix ima ručna kočnica i dok sam posedovao istog nebrojeno puta mi je bila korisna.

Na ovom piaggio skuteru mi je zafalila sto puta. Zazvoni mi mobilni, stanem pored puta da se javim, ne silazim sa skutera skidam kacigu i javim se, pričam a nogama se odupirem svonm silinom da ga zadržim da ne krene napred jer je nizbrdica, u brzinu ne mogu da ga ubacim jer ih nema, ne mogu da ga podignem na nogare jer je travica i meka zemlja i tako dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Јесте, скутери имају. Врло писмено. Али овај каишић на слици од пре 11 година могао би да заврши посао или нешто слично да се импровизује

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kad god imam suvozaca on placa putarinu a ako vozim sam redovno spustim copavu, pa lagano.

ne plaćam putarinu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

sigurno da nije zdravo drzati napetu kocnicu duze vreme ni zbog kocionog cilindra ni zbog creva moze da ima ozbiljne posledice u odsudnom momentu kad od kocnice trazis pun efekat a ona otkaze bas tada i problemi veliki i finansijski i telesni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Odlična ideja, ali ovo mislim da se više odnosi na skutere. Takodje za njih i nije potrebno neko veliko "natezanje" pogotovo one integralne kočnice da se skuter zadrži u mestu. Sila je minimalna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Meni je dosta puta ta rucna zatrebala . Slazem se sa BaneVuk - om da je to mozda potrebnije za skutere . 

Kada je motor hladan i radi pod sauhom tesko da ga mozete drzati nogama da se ne krece , a u neutralnu

ne mogu da ga ubacim  . 

Zahvalila mi je dosta puta ta rucna koju sam imao na 500ccm i koja bi bila veoma zgodna i na ovom modelu .

 

Evo nesto sa louis-a  https://www.louis.eu/artikel/brake-lever-jammer-and-sidestand-pad/10026568?list=291642193&filter_article_number=10026568

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

ne treba vom louis,od stare biciklisticke unutrasnje isecite popreko naravno komad sirok 3 cm i zavrsice vam posao sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja