Jump to content

Moto Zajednica

Kako smo poceli...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Evo jedne teme koja bi mogla posluziti svakom od nas da se priseti svojih pocetaka na 2 tocka (sa motorom :) ) i to podeli sa ostatkom forumasha. Ko zna, mozda nekom bude i od koristi..;)..

Dakle, kod mene stvari stoje ovako:

Dugo sam zeleo motor, ali u to vreme skuter konkretno, i stalno se okretao, zagldao, pipkao itd, ali, kao i vecini, pretpostavljam, finansije nisu bile veliki prijatelj za kupovinu istog...onda sam 2003 godine u Vrdniku, potpuno slucajo (mada mislim da nista nije slucajno, ali ajde) naleteo na ljude koji imaju neki MBK (yamaha) skutercic koji im sluzi da se prevezu do prodavnice i pijace, a isti su dobili u nekoj kompenzaciji za neke smesne pare..Meni tada bese odlicno sto je motor od 125ccm na SO table i sav srecan se dogovorim sa njima u neke 2 rate da im isplatim tog malog dvotockasa napravljenog 98 godine. Golf II, oborena sedista, veliki gepek, mali motor i pravac za BG! Nisam mogao da se setim kada sam bio srecniji nego tada..:)..Kao po nekom nepisanom pravilu, posle godinu dana, tih 8,5 konja postaje malo i hocu nesto jace, vece i LEPSE...tocak od 10" i nije bio bas "na TI" sa beogradskim asfaltom, a i finansije su se u medjuvremenu namnozile i eto povoda da se u nekoj kompenzaciji skoci na yamahu MAJESTY 180ccm,vodeno hladjenje itd itd..Samo cu napomenuti da noc pre samog cina preuzimanja motora, oka nisam sklopio! toliko o euforiji! :)..Naravno,opet nas prati to prokleto pravilo da hocemo uvek vishe, bolje i jace i tako sam pre 2-3 meseca prodao taj skuter, dodao jos evropskih novcanica i uzeo FZ6-s...Ako sam pri kupovini majesty-ja bio euforican, onda sam pri kupovini FAZERa bio potpuno van sebe! Sta da radim, to su stvari koje tesko mogu da kontrolisem.jbg..I tako se sada vozikam na pomenutom motoru i evo vec 2 meseca mi iz dana u dan osecaj sve lepsi i pitam se kada ce da krene taj osecaj nizbrdo i da mi da signal da je vreme za nesto drugo...

P.S. Uredno sam polozio za A kategoriju dok jos i nisam vozio motor koji je zahtevao da je posedujem..;).

toliko o mom iskustvu i voznom parku koji sam prejahao i koji i dalje jasem..:)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja sam oduvek gajio simpatije prema motorima i zadnjih par godina sve nesto kalkulisao i nikako da izracunam... i sedim sa drugarom (decembar 2005) i pijemo pice i nagovara me da mi doveze nesto iz Italije povoljno na sta mu odgovaram da nemam ni para ni dozvolu.. tu ti one mene nagovori da polazem sto pre, jer je tada bila frka oko novog zakona o polaganju koji je trebao da krene od Nove godine... to se zavrsilo tako sto sam istog dana pozajmio 50e (50 sam imao :) ) i iste veceri uplatio polaganje u auto-skoli, u januaru polozio, martu kupio kacigu i do aprila skrpio nesto para, nesto pozajmio i kupio MZ 251...

Uzeo sam ga da se naucim da vozim i da kada padnem (a padao sam) da ne cepa puno kozu i novcanik, sto je bio pun pogodak... sem poslednjeg pada koji me je kostao oko 300e (pantalone, kaciga mobilni telefon)... ubio njime jedno 8.000 prosle godine i prodao ga u septembru i uzeo ovog BMWa u delovima... sad se sklapanje blizi kraju pa cemo videti!!!

Ne verujem da cu istog u skorije vreme promeniti, za veci motor treba vise para, treba to i odrzavati a ne samo kupiti...

I kad pogledam, nije mi istorija nesto interesanta, ne znam ni sto sam pisao... valjda mi dosadno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Nije vazno sto ti istorija nije nesto dugacka, nije ni moja ali poenta i jeste da se prisetimo kako smo poceli i kako se menjao nas vozni park..;)..pretpostavljam da ce ovi stariji i iskusniji imati sta da napisu, samo ako ih ne bude mrzelo da to ucine..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Godina '89! Stari u bolnici(na caleta se odnosi)! Dolazi stric iz Njemacke i gleda u nas golje(sirotinju) ,jos stari nesto sjeban od bolnice i cigara i valjda mu se nesto stuzilo pa kaze: Sutra ti kupujem motor! Ja bleno ko blesav jer su svi vec znali koliko sam to zelio i ne mogu da vjerujem! (sad me to potsjeca na onu scenu iz Sjecas li se Dolli Bell kad matori umire a daidza donosi malom bicikl)! Stari (moj) naravno pregura i tu krizu i ziv je i zdrav i sada a ja tada prvi put sjedoh na motor! Stric se tada "otvorio" momacki pa kupio po APN6 svima sto nas je bilo, cisto da bi se vozali onako kad on dodje na godisnji! Joj brate !

Ne mozete zamisliti! Moju! Radost! Nocu tesko zaspim a ujutro prije dorucka trk iz zgrade pa pravo u garazu samo da ga vidim.

Ma kakva kisa ma kakva zima! Vozio sam stalno a da kucnem u drvo APN se nikada nije ni pokvario osim sto mu je pucala sajla za gas ko blesava!

Onda nastupa srednja skola,ovaj .ebeni rat,fakultet ,borba za posao..........a motor nikako da stigne na red!

Godina 2005 savim slucajno upoznajem mojstora koji odzava medicinsku opremu(ko sto neko rece nista nije slucajno) i on vozi Suzu GS450 a meni oci ispale kad sam ga vidio! Jos kad sam provozao....le le.....

Odma se dogovaramo oko cijene i motorubrzo prelazi u moj posjed!

Sretno i zadovoljno ga vozam citavu godinu dana,obilazim neke skupove(NS,Doboj) i opet savim slucajno upoznajem lika koji prodaje TDMa!

Sjedam , probavam i odmah se zaljubljujem! A to kuvanje ipak malo duze traje, pa poslije par konsultacija sa clanovima ovog foruma ipak uzimam Yamahu! Evo s njom odmah prelazim oko 2500 km i mogu reci da leti ko luda! Sad vec pregovaram za Kawu KLVa1000 al vidjecemo sta ce biti na kraju! Kawa je stara godinu dana i izgleda ko avion! Zacudio sam se kad sam je bolje pogledao izbliza i vidio da sa strane su uheftane plocice Suzuki co.Japan.........i tad saznao da je to ustvari VStrom pod firmom Kawasaki! Kako god bilo vjerovatno je od sledece sezone moj!

E to bi bila moja storya o motorima, pa izvinte ako je dosadna al covjek rece da se ispricamo malo o svojim pocecima!

Pozdrav!

P.S. APNca jos uvjek imam u garazi a GSa je ponovo kupio isti cova koji mi ga i prodao ! Kaze pokajao se sto ga i prodavao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Da ne off-ujem mnogo.

Tema je super a izmedju ostalog zbog ovakvih prica (pored putopisa koje postujete) sam se i zaljubio u motore i poceo da se interesujem za njih iako nemam nikakvo iskustvo sa njima. Najiskrenije se nadam da cu uskoro i ja imati razlog - motor da na ovoj temi postavim svoju pricu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

zanimljiva tema..evo i moje price

 

'94 vracam se sa mora, tada 17 godina, ceka me skuter kog sam tako jako zeleo. Cale mi kupio peugeot rapido st ili tako nesto. Znam da sam u gvozdicevoj radio dve generalne i jedva ga prodao..

 

Nako 3-4 godine voznje kupujem novog speedfight-a 50ccm u veranu. Vozam ga jedva godinu dana, shvatam mane peugeota i kupujem motor koji sam do sada najvise voleo. yamahu aerox 100. Tog aerox-a sam vozio dugo dugo bez najmanjeg kvara. Smorilo me 100ccm, pa pazarim sa caletom u dilu novu vespu gt200 2005 godine. Motor je izvanredan, i dalje u vlasnistvu. Djavo mi neda mira, ne mogu da se borim sa ocem oko motora svaki dan, finansije dozvolile i pade fazer..... to je storija u malom, puno iskustva na skuter, jako malo na velikim motorima, ali kilometri lete iz dana u dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

godina 2001

skuter kineski... nem pojma koi je mislim da je bio XinTian ili tako neshto

a model neki wind nisam siguran... Ccale uvezo milion kineza i jedan je bio namenjen meni ali ako polozzim odlichno na kraju godine.... i tako ja polozzim odlichno i seccam se da je bio ponedeljak ispred kucce metalik crni XinTian... ja od srecce ne mogu da pricham suva usta jedva dishem...

posle meda i vode sedam i tu pochinje sve... Sa njim sam preshao oko 17-18k km-a... max brzina negde oko 55... a poshto nisam imao psp vozio sam samo po Kovanluku prigradsko naselje jednu i po sezonu...

2003 stizze moja nova ljubav a XinTian u polubratove ruke... Ja dobiam SpeedFight 2 Furios... nov 3 dana star... nocc pre toga nisam sklopio stigao je kamionom oko 3 ujutru ja sam u 3:07 skinuo celofan i ponovo se zaljubio... i dalje ga vozim samo malo preradjenog... i proshle godine u novembru dobio na poklon iz Indije Bajaj Pulsar-a... Sve u svemu postepeno ide i imam oko 50-ak k km-a pod dupetom shto gradske shto medjugradske vozznje... Ako se polozze A level-i ove godine i zavrshi se srednja u planu je MT-01 ili Dukac... ali otom potom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Super tema !

Ja sam poceo kao i vecina - tomosom. Od prvih para sto sam skupio kad sam poceo da radim kupio sam Tomos T-15SLC, 1997god. Moj prvi motor sa brzinama, pre toga sam vozio caletov automatik i to kad mu ga mznem posto mi ga nije davao (jos uvek ga cuva). Sa tim motorom sam presao preko 20.000, bukvalno nisam silazio sa njega ni leti ni zimi. Samo mi se jednom pokvario za sve to vreme, crkla bobina i jednom sam promenio klip i karike. Neverovatno za Tomos, ali mene je super sluzio.

 

2005 brat kupuje Yamahu FZR600R, sedam sa njim da me provoza i oduzimam se od ushicenja, pre toga se nikad nisam vozio na velikom motoru i nisam mogao da verujem da postoji naprava koja tako vuce :) Odmah posle te voznje sedam ja da probam krug, kad sam se vratio, ljudi, bukvalno sam se tresao :D Zaljubljujem se u motor i cvrsto resavam da kupim i ja veci motor.

 

2006 podizem kredit i kupujem Gileru XR2 enduro 125cc - moj prvi "veci" motor. Brat me nagovarao da kupim nesto jace, al ja jok - "sta ce mi jace od toga, ide 130km/h, dovoljno za mene" Vozio ga jednu sezonu, naravno prerastao ga za mesec dana i poceo da razmisljam o nekom jacem. Ipak, taj motor je imao odlucujucu ulogu da odlucim kom cu se taboru prikloniti - ENDURO ;)

 

2007 krajem marta prodam Gileru i pocinjem groznicavo da trazim svoj sledeci motor i nalazim ga na ovom forumu, u sobi "prodajem" Posle bukvalno 2 dana ne skidanja sa net-a i razmisljanja, odlazim za Bg da pogledam Hondu XL600V Transalp. Kad ga video, kad ga je decko upalio i kad sam mu cuo zvuk toliko sam se izgubio da sam automatski u sebi rekao "kupljeno" Zagledao sam ja njega, pipkao, cackao, ali da mu je falio tocak tesko da bi primetio u takvom stanju, a kamoli neku sitnicu. Primer: na probnoj voznji uopste nisam primetio da ne radi kilometar sat, tek kad sam posao da ga vozim kuci :oops: :D Zato jedan savet - ako ste se primili na kupovinu motora ipak povedite jos nekog ko ce hladne glave da ga zagleda, vi necete da vidite nista sem slike u glavi "kako cu slatko da se vozim" :) To je prvi PRAVI veliki motor. Zadovoljno ga vozim kuci i razmisljam "e tek si sad postao pravi biker" :) Motorom sam extra zadovoljan i mislim da ga dugo necu promeniti.... jedino ako mi ne izleti neka Africa Twin :lol::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

ne mogu da se pohvalim nekom bogatom moto biografijom ali jos od osnovne skole blejim u motore i divim im se. prvi sam put sjeo na motor sa nekih 15-ak godina, prijatelj mi na selu imao tomos t-14 i ja ko dijete navalih da me pusti da probam. ajde na jedvite jade da on meni da sjednem, a ja ga pitam da mi pokaze kako idu brzine a on da nema sad vremena i da nadjem sam. i ja bodi, bodi i izbodoh nekako i izvedi mashinu iz domacinstva pa pravac susjedno selo, pa nazad pa opet... to su mi nezaboravni trenuci voznje, tura od nekih 3-4 km ali slatka :) dobih nekako skuter peugeot buxy i to zato sto ga je moja mladja sestra isposlovala jer ja nisam nikad imao dara za diplomatiju iako sam se trudio i trudio... vozio sam taj skutercic nekih par godina i usinem se ali bas muski od voznje sa raskopcanom jaknom (vrlo vazno za omladinu koja misli da su to bezvezne price) i batalim motor ko cigare :wink: ali, ne lezi vraze, jedan drug kupi pa daj krug, pa drugi... a ono milina jedna, opet ko da mi je 15 :D onda uzmem vec ko staro magare sa 30 godina apn4 raspali da ga osposobim da imam za posao ali do kraja ispade coper od njega( galerija). trajao i on dvije sezone, padnem preko nekakvog pseta s njega i ubijem se ko niko, a on se ogrebo po prednjem blatobranu koliko je nokat od malog prsta ko ga ne pusta. odmah zatim je kod mene dozivio prezir i predaju u ruke drugog vlasnika, a za iste pare pribavih sebi aktuelni iž planetu 5 sa cijelih 350 kubika radne zapremine i 22bhp. zasad sam zadovoljan s njim i u skorije vrijeme mu planiram cimera ali otom potom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Moja prica je veoma duga, ali probacu ukratko:

 

u oktobru 2006-te me najzli nagovori da kupim od njega motor... i ja kupim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

chini mi se da je owakwa tema vec postojala na ovom forumu, ali sta sad

moja moto istorija pocinje sa 7 godina kada mis tric daje da vozim njrgovog automatica,njega sasm cepao do 11 godine kada dobijam tomos colibri.Sa 14 mi tata kupuje Yamahu aerox 50,vozio je ja sezonu i po i nadjem decka koji je navalio da kupi moj motor...prodam ja njemu aeroxa i punih nedelju dana sam bio bez motora :(,na kraju te tuzne nedelje nadjem u obliznjem selu Yamahu TDRr,pazarim ja nju i dalje je vozim,ali nadam se da cu uskoro naslediti tatin Super Tenere i da ce TDRrka u oglase :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Godina 72, ja treci razred osnovne cale doterao trobrzinca T-12.Nisam silazio saa njega zimi leti.Jedno 100 puta sam isao sa njim od Nisa do Krusevsca sa caletom pozadi.Sesam se jedne baba marte 7 uvece sneg pocinje da pada bio sam mozda 12 god. mi u Krusevcu i cale kaze necemo da spavamo idemo za Nis,bez svetla po selskim putevima jedno 10 puta sam ispravljao krivine dok smo stigli do Nisa( sad mi je malo smesno kad vodimo ove rasprave te motor za put te za teren ove gume letnj zimske trobrzinac je imao samo jedne gume ko bicilka i to celave al je picio.77g.ja zapeo da mi kupi 15- sticu ali njemu se ucini mnogo brza i uzme mi apn-4 hipi,sa sve coper volanom i torbama.Izvezem ga iz radnje on izgrafiran 80 a jedva da ide 42 , tad kad nisam crko od muke nikad necu.Posle su se redjale 15 tice, MZ,razne jave pa posle duga pauza pa jamaha dt125 pa opet duga pauza i taman kad sam mislio da necu vise vidim mog druga Ziku na TDM-u i kazem mu aj sidji i on sidje i ja ga kupih i eto mene ponovo jasem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

e ja sam ga sanjao do 22 godine , nisam ni biciklo doma smio pomenut do 18te hehehehehe al onda odem ja u bijeli svijet pocnem da vrljam muljam radim snalazim se dobijem dobar posao mic po mic ja po 20 ura radim, postanem dobar pa plata hop pa hop pa hop i onda muka sta sad, treba krov nad glavom treba ovo ono auto slupam dugovi havarija, i ja polako uletim prije svega u poslove oko kuce, koja ce brzo biti gotoav, zatim uletim kupim auto i onda sjednem jednog dana i kazem ma jebesh ti sve je ovo fino lijepo al ja nisam takav tip mene je guzica navikla da luta zvijera putuje, meni je sve dosadno ako ne mogu u putu da stanem sto puta, i onda se sjetim naravno klinacnog sna i motor, odreknem se cure izlazaka alkohola cigara treninga svega zivoga skrpim se kupim bike i sreci nema kraja, prije toga nikad u zivotu sjeo na njega, hop cup za dva mjeseca 10 000km ;)))) zatim jedan baksuz od udesa ostanem bez bajka , htio sam vene da rezem zapanem u krizu , ne znam shto cu od sebe, jede me nerovza , ocajan sam bio , nisam seks imao pola godine a ne shta drugo , i na kraju trazi ganjaj kombinishi ko zna shta sve ne , i poludim i odlucim ostat i bez gaca ako treba , i prodat sve doma uzecu ga, i jednog finog dana prije neki dan, zovne me prijatelj i kaze hah sjutra uzmi kljuceve, ostalo je istorija tdm je pao i ne skidam se sa nejga izlazim na pazuu da bi oko zgrade dje mi je firma kurg fatao , i sad pravim planove da odem nedje ako da bog po evropi i sl ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Otkad znam za sebe vozio sam bajs, ali nisam verovao da cu ikad kupiti motor jer sam ziveo u zgradi bez mnogo uslova za drzanje.

 

2002. godine na moru konacno dobijam priliku da iznajmim skuter i tada je crv krenuo da me radi... jednog lepog jesenjeg dana iste godine kao grom iz vedra neba odlucujem da kupim neki polovan skuter pa kud puklo da puklo ako ga ukradu.. jebi ga... Ubrzo kupujem Apriliju Rally 50 -- veoma brz skuter koji se nazalost cesto i kvario i koji dve godine kasnije prodajem i kupujem novu Gileru Runner 200. Odusevljenje poprilicno - maxi skuter u telu ne vecem od vecine skutera od 50ccm, a brz samo tako :) Provezao me je svim mogucim predelima u krugu od 150-200km od Beograda i presao skoro 20,000km bez ijednog kvara (samo promene ulja, jedna promena remena, plocica i gume -- bukvalno sipaj i vozi)!

 

Prosle godine odlucujem da je vreme za jos nesto, ali onda je doslo veliko pitanje STA? Znao sam da necu jurilicu da mi je srce na strani nekog endura, ali sta izabrati a da mi se uz to i svidja? Pratio sam sve zive oglase, ali mi sa jedne strane nista polovno zaista nije bilo privlacno, a nove stvari malo skupe i u celoj toj prici odlucujem se za novog KLE-a... onda medjutim Kawasaki najavljuje naslednika i shvatam da je to to!

 

Sve u svemu, cetiri i po godine voznje skutera (>30,000km) i malko vise od mesec dana voznje motora (~3,500km) za sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Uh, evo da podijelim i sa vama...

Moj stari je u mladosti vozio dosta motora, i službenih i svojih, od NSU-a do Horex-a. Kada je majka bila u sedmom mjesecu trudnoæe samnom, upali su u neki kanal i prevrnuli se. Nije to bilo ništa strašno, ali su znali da æe mi motori biti sastavni dio života. Poèetkom sedamdesetih, stari je sastavio jednog Horex-a 350 sport i zamijenio ga za potpuno novog Puch-a ili kako se još zvao Pony-ja. Imao sam osam godina, i od tada sam sa manjim prekidima, stalno na dva toèka...

Imao sam šesnaest godina, kada je Njemac na proputovanju kroz Crnu Goru pao i odluèio da kuæi ponese samo tablicu kako bi naplatio osiguranje. Motor je ostao u SUP-u i trebalo je da odloži godinu dana pa da se da na prodaju. Znao sam da æe biti samo moj, a ta godina je bila najduža u mom životu. Yamaha 650 ccm, fenomenalna. Onda je došla Honda 1150 Super Bol d'or, pa nekoliko skutera, pa TDM koji je sada kod sparca i na kraju GS Adv...

Mislim da je to to...

 

 

43C319FB-CC0F-9B42-9984-BEAF7E7AADC0_thumb.jpg

 

C99164C4-D07C-E940-A9CC-BDF66467475C_thumb.jpg

 

D29E3AA2-E4BA-5E49-BAEC-AF924F76B2B6_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Od kako sam postao svestan, poceo sam da balavim po motorima...

Sa nekih 6 godina navari mi ujak motor od automatica na moj BMX bajs...sreci nije bilo kraja! Tako je sve pocelo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

kao i bikusova prica moja je jako zanimljiva i glasi ovako

Sedim ja jedan dan na poslu i slusam kako bikus i najzli pricaju o motorima, te ovaj te onaj ovaj ide ovoliko onaj ide toliko, da li enduro ili zujalica. da li krampon ili slik i sedim ti ja sa njima i sedim i toliko su pricali o tome da sam poludeo vise.tri dana kasnije krenuli smo putem vojvodine u potrazi za necim zgodnim za mene i nadjosmo tamno zelenog bandita. cim sam ga video odmah sam ga spazio.Tog trenutka je moja devojka po prvi put bila u drugom planu (nadam se da ne cita ovaj forum).Kupih ja bandita i mogu vam reci da je to nesto najbolje sto sam sebi kupio u zadnjih par godina.Bikuse, Najzli RESPECT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

NIje ih bilo puno, ali zivot je pred nama i pamet u glavi! Ukratko, moje stepenice su bile:

Tomos T12, MZ ETZ 251, MZ ETZ 251 (opet) i na kraju Suzuki GSX750F.

 

Bas drasticne razlike, ali najbitnije je da ima dva tocka! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica
Od kako sam postao svestan' date=' poceo sam da balavim po motorima...

Sa nekih 6 godina navari mi ujak motor od automatica na moj BMX bajs...sreci nije bilo kraja! Tako je sve pocelo :)[/quote']

 

:shock: :shock: :shock: ...no coment...he,he,he..cool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Oko 1985 sam imao sjajan period. Hondu cb 750 k sa par bagova sam menjao za MZ 250, njega za Tomos apn sa tockovima od 10 coli i skracenim ramom i viljuskama. Na kraju sam ga poklonio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Beli
Oko 1985 sam imao sjajan period. Hondu cb 750 k sa par bagova sam menjao za MZ 250' date=' njega za Tomos apn sa tockovima od 10 coli i skracenim ramom i viljuskama. Na kraju sam ga poklonio.[/quote']

 

Zavrsio si na biciklu sa jednim tockom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Do prije par godina,nisam bas bio za motore,vise za auta. Mozda zato sto se tada kod nas nije moglo vidjeti neko normalan da vozi i da motor sluzi samo za po gradu,a onda slucajno kupih MotoPuls i procitah rubriku putovanja. Kuci niko ni da cuje za motor,radilo se ,skupilo se nesto za motor,ali tada mi se dva drugara slupaju,ali momacki. Ipak opdlucim da prvo kupim opremu,pa vozacki,ali onda nema para za motora,medjutim mj bato posto je znao kakav sam lik,doveze iz Engleske Fazera. Kao da ga ja vozam sezonu,pa da ga proda,medjutim napali se i on. Pa smo sada oboica na dva tocka.

Polako se ucim da vozim,nadam se da cu sebi da priustim zadovoljstvo da me bude na dva tocka od Svete Gore do Nordkapa ili mozda Tenerife,pa samo da se voza. Mislili su da ce mi dosaditi vremenom,ali meni je sve draze i draze,svaki put kad navlacim opremu i palim motor,radim to sa takvim zadovoljstvom,iako znam da ce me boljeti koljena,ledja,...blazeni smjesak je na licu.Svaki se ceif placa,a za ono sto mi pruza,cijena je prava sitnica. Vidimo se na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja