Jump to content

Moto Zajednica

ATX u dzaku

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

danas nabasao kod poznanika na vile(30e) navodno od nekoga derbija! ima li neko ideju sta dalje,koja celjust koji tocak,ili mozda neko ima od derbija tocak?

 

E sad da nabavis jos i bt-ove felne sa diskom napred i napravis Atx supermoto.

 

Ja sam pre neku godinu uzeo od coveka(njemu stajalo od devedesetih,hteo da pravi nesto pa odustao) obe felne sa gumama,zadnju viljusku,prednji disk sa komplet kocnicom,za 100 evra,ali delovi skoro u opste nisu vozeni bukvalno novi bez i jedne ogrebotine.E da i komplet prednju viljusku i jos po neke sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Ja sam pre neku godinu uzeo od coveka(njemu stajalo od devedesetih,hteo da pravi nesto pa odustao) obe felne sa gumama,zadnju viljusku,prednji disk sa komplet kocnicom,za 100 evra,ali delovi skoro u opste nisu vozeni bukvalno novi bez i jedne ogrebotine.

imas li ih jos? ;)

evo malo sam majstorisao,pa idemo dalje!

razlika u visini je neznatna,a u ostalome se vidi iz prilozenoga!! ;)

post-9758-1287909176587_thumb.jpg

post-9758-12879091767168_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Zanimljivo tumacenje.. Imao sam prilike da provozam BT-a sa ispravnom disk kocnicom napred i dobro sam ziv ostao.. Tomosovi motori su suvise laki za takav kocioni sistem - u prevodu prednji deo ima tendenciju da kliza (upareno uz losu povratnu informaciju na kormanu i rucici kocnice). Jedan primer: merio sam drugu maksimalnu brzinu pomenutog BT-a sa svojim Suzukijem i kad smo krenuli da kocimo sa ~90km/h on je zavrsio barem 3m ispred mene iako je kocio sa obe kocnice,a ja samo sa zadnjom (koja je dobos tipa). Pa presudi da li znaci duplo veca tezina.. Sa druge strane moje iskustvo govori da se BT-ova masina najbolje ponasa sa 39-39.5 klipom,jednostavno "prodise". Po nekoj internoj statistici iz ekipe (drustva jel) tad se najmanje i kvari.

 

elem,po mom ukusu,lepo bi cucali siri tockovi sa sirim gumama (koliko god viljuske dozvoljavaju),neki zasiljeni SM prednji blatobran... U principu imas lepu osnovu za custom SM :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

stigli delovi sa ukrasavanja,jer za met plavu koja stoji u saob momentalno nema para!

za gume imam obecanje daq cu dobiti neke dve 18ke od nekoga brzinca!

post-9758-12879091905049_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jel si ti skoro prodavao ovaj atx jer mi se cini poznat ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Steta ko nauci na tomsou da vozi posle je sve lako ;) ko sa jugom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

OFFovali ste mi temu,vi sa zutim ATXovima! :D :D

stalo je znanje sa ovim vilama,nikako naci neki derbi tocak. trebalo bi pokusati naci od CTXa,celjust i rucicu! prevrnuo sam poznanstvo i nista! ima li neko nesto na umu ili na tavanu? :(::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

OFFovali ste mi temu,vi sa zutim ATXovima! :D :D

stalo je znanje sa ovim vilama,nikako naci neki derbi tocak. trebalo bi pokusati naci od CTXa,celjust i rucicu! prevrnuo sam poznanstvo i nista! ima li neko nesto na umu ili na tavanu? :(::)

 

Mislim da je i od bt-a ista celjust u rucica,ja sam imao to negde,ali mislim da sam nekom dao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ako nadjes nesto,vici! ajmo ljudi,vi koji ste nekada vozili te kantice! zavirite u podrume i tavane! za jednog klinca koji bi da uziva kao vi nekada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

probaj na limundu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

gledam u ovom gaborovom katalogu čeljust za bt 20e novo i org.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Moye ali to je tesko naci sve ca ctx je retkost osim delova za agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sve ovo je ipak na prodaju! nabasao sam gore u swis na jedan piaggio typhoon! zateceno stanje! masina je sredjena kao za sebe! ima jos da se poradi ali makar se zna na cemu si!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja