Jump to content

Moto Zajednica

CORSICA 2010.-Dnevnik snova

Recommended Posts

  • prisutan, 962 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

pa ne možeš vidjeti motora ni za lijeka na toj Korzici!!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

20.05.2010.

 

  Odmah posle dorucka, krenuli smo prema Cinque Terre, nacionalnom parku od pet gradova na strmoj obali Ligurijskog zaliva. Odlucili smo da posetimo dva.

 

4UPvs_fotka522.jpg

 

  Iznad luke La Spezia put pocinje da vijuga iznad mora i ispred nas se vidi prvi od tih gradica, Riomagiorre.

 

28j4R_fotka524.jpg

 

  Strmim putem spustamo se do ulaska u grad, gde se parkiramo i u obilazak idemo peske. U sustini citav grad se satoji od jedne ulice koja se spusta do mora i nekoliko redova zgrada na bocnim padinama. Sve izgleda veoma simpaticno. Povratak je malo tezi, penjemo se uzbrdo.

 

uwW3O_fotka526.jpg

 

kiMjV_fotka528.jpg

 

EPIBo_fotka530.jpg

 

Bbkh3_fotka531.jpg

 

2pE3l_fotka532.jpg

 

MFJe6_fotka536.jpg

 

JlL6w_fotka537.jpg

 

dNDK8_fotka538.jpg

 

  Opet voznja krivudavim putem do sledeceg grada koji smo posetili, Vernazza. Parking se ovog puta nalazi dosta izvan grada, ali mi dobijamo mogucnost da sidjemo motorom sve do ulaska u grad i parkiramo se na parkingu za stanare. Od prvog pogleda, ovaj gradic ostavlja neki poseban utisak. Glavna ulica vodi do mora, gde se nalazi mali trg i marina. Sve zgrade su ofarbane zivopisno i to daje poseban smek citavom gradu.

 

ZDRqP_fotka543.jpg

 

VRUaQ_fotka544.jpg

 

nGyGA_fotka545.jpg

 

AKeZx_fotka546.jpg

 

hBgTY_fotka547.jpg

 

P3ld0_fotka548.jpg

 

L7gDj_fotka551.jpg

 

r1ges_fotka552.jpg

 

i2ePD_fotka553.jpg

 

Ed6Ye_fotka554.jpg

 

7WXQ3_fotka562.jpg

 

  Inace, za sve one koji mogu malo vise vremena da posvete poseti Cinque Terre, svih 5 gradica spojeni su pesackim stazama sa pogledom na more, kao i vozom, a stanice se nalaze vrlo diskretno ukomponovane u ambijent ovih gradica.

 

PgbVp_fotka565.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  Sledeci cilj je jezero Iseo. Lagano ulazimo u zaledje ovih gradica i vozimo se dobrim krivudavim putevima na kojima skoro da nema saobracaja. Put koji vodi pored reke uskoro se penje u planinu i tu dolazimo do prvog prevoja, Passo Cento Croci.

 

Auwjg_fotka566.jpg

 

aBTop_fotka567.jpg

 

zMeul_fotka569.jpg

 

7yDpK_fotka570.jpg

 

RjcPa_fotka571.jpg

 

    Posto silazak sa prevoja vodi u ravnicu prema jezeru, ispred Parme izlazimo na autoput i kasno popodne dolazimo do gradica Iseo na istoimenom jezeru.

Malo smo potrazili smestaj, ali odlucujemo da probamo da nadjemo kamp i vidimo da li ima bungalova. Nalazimo tri fenomenalna kampa, svi u redu jedan do drugog, i u poslednjem nalazimo drveni bungalov na par metara od obale jezera, 35E.

 

hbBft_fotka572.jpg

 

pcHR9_fotka576.jpg

 

DyiNn_fotka577.jpg

 

    Uvece odlazimo u obilazak peske. Grad nam se veoma svideo.

 

kodDv_fotka578.jpg

 

BcgP4_fotka579.jpg

 

aoNSe_fotka580.jpg

 

AO1PI_fotka583.jpg

 

4WARu_fotka585.jpg

 

kLkbe_fotka586.jpg

 

vdags_fotka592.jpg

 

dZNSh_fotka593.jpg

 

72SMf_fotka594.jpg

 

v6hIj_fotka595.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  Doktor ... doktorski , nema sta . Dare , jel ste se barem negde malko bucnuli u more ?

 

U to vreme, Srbijom, a bogami i Evropom su harale kise, tako da smo mi dobili premiju sa vremenom. Naravno, ta premija nije podrazumevala i brckanje.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

21.05.2010.

 

  Ovaj dan idemo u Dolomite. U kampu uzivamo u suncanom jutru.

 

5PmbX_fotka599.jpg

 

XDD2r_fotka603.jpg

 

  Na izlasku iz Isea, zaticemo gradski trg zatvoren za saobracaj, jer je pretvoren u pijacu. Odlucujemo da se snabdemo parmezanom za naredni period, naravno omiljene vrste, Parmigiano Reggiano.

 

5eTOd_fotka605.jpg

 

KlfBc_fotka606.jpg

 

8H6Qo_fotka607.jpg

 

  Put sa istocne strane jezera vodi kroz mnostvo tunela i polako pocinjemo da se penjemo u planine. Na vrhovima je prilicno hladno. Obzirom da je sneg tek okopneo, jos uvek nije ozelenelo. Prvi prevoj po planu je Passo Tonale, ujedno i poznati ski resort.

 

sQdiD_fotka612.jpg

 

3aKpt_fotka614.jpg

 

OP2yE_fotka616.jpg

 

YfAZn_fotka618.jpg

 

  Sa ovog prevoja idemo na jedan od omiljenijih prevoja medju motoristima, za koga ne vazi pravilo sto vise to bolje, Passo della Mendola.

 

Xk0HO_fotka620.jpg

 

GYr4a_fotka622.jpg

 

kjNdy_fotka624.jpg

 

xqFQW_fotka625.jpg

 

9yLGt_fotka629.jpg

 

wQq0G_fotka631.jpg

 

404.jpg

 

Jlrux_fotka635.jpg

 

aNy4n_fotka636.jpg

 

  Spustamo se u Bolsano, uz malo muke nalazimo pravi put i idemo dalje.

 

Omavk_fotka637.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  Pocinje uspon u deo Dolomita gde se prevoji nizu jedan za drugim. Sa porastom visine temperatura pocinje da bude sve niza, a italijanski jezik ustupa mesto nemackom, Grodner Joch tj. Passo Gardena, takodje poznati ski resort.

 

liN0p_fotka639.jpg

 

YRVw5_fotka644.jpg

 

92UMM_fotka645.jpg

 

Vfwst_fotka646.jpg

 

aZXfC_fotka647.jpg

 

9eYqX_fotka648.jpg

 

m8maV_fotka649.jpg

 

SA6ug_fotka651.jpg

 

dVtny_fotka652.jpg

 

  Spustamo se u nize predele, pa se opet penjemo, i dolazimo na Passo Valparola. Pruza se predivan pogled prema dolini iz koje smo dosli.

 

3WVOg_fotka653.jpg

 

tTdqE_fotka655.jpg

 

H1Ekg_fotka657.jpg

 

dMqEf_fotka658.jpg

 

ZC8DO_fotka659.jpg

 

Risl5_fotka660.jpg

 

eprEh_fotka661.jpg

 

  Zatim bez silaska u nize krajeve, samo par kilometara dalje, Passo Falzarego. Uobicajeni su neki bikerski detalji ispred ugostiteljskih objekata, kao poziv dobrodoslice.

 

SeRud_fotka662.jpg

 

iSGNN_fotka663.jpg

 

EJZEn_fotka664.jpg

 

aTZZA_fotka665.jpg

 

  Idemo dalje prema Cortini ’d Ampezzo.

 

Ja5ZV_fotka666.jpg

 

  Iako je najveci grad i centar Dolomita, u ovo vreme, jos uvek predsezone, mnoga mala mesta su dosta zivlja. Posto smo ovo zakljucili jos prosle godine, ne zadrzavamo se previse vec idemo dalje, Passo tre Croci.

 

BaKgF_fotka670.jpg

 

  Jos malo voznje  i dolazimo u mesto gde smo planirali naci smestaj za veceras, Auronso di Cadore. Mesto je prelepo, pravo Alpsko, na obali vestackog jezera, koje ima magicno zelenu boju. Smestaja ima koliko hoces, i mi tu nalazimo hotel 50E/BB za dvoje, mozda i najbolji na citavom putovanju. Sve je potpuno novo, mozda smo i medju prvim gostima. Tu sam na recepciji rezervisao hostel za sutra vece u Ljubljani. Jedan od slobodnih je bio „Pod lipom“, bas gde smo prosle godine sedeli sa prijateljima iz Slovenije.

 

Au8jP_fotka671.jpg

 

1LPlB_fotka675.jpg

 

hi5Tv_fotka676.jpg

 

kWeQ6_fotka677.jpg

 

hz9fz_fotka679.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

22.05.2010.

 

  Za ovaj dan, ja pravim rutu, koristeci se starom dobrom tehnikom, zvanom „ovuda nismo prosli“. Tako nas je ova tehnika odvela na neke od prelepih, ali manje poznatih predela, ali takodje i na jedan prevoj koji je u najmanju ruku dosta tezak za voznju.

 

MgUPq_fotka689.jpg

 

  A prosli smo i kroz neke dvosmerne ulice...

 

hnY56_fotka694.jpg

 

  Prvi deo puta, smenjuju se fenomenalni predeli i vrlo simpaticna mestasca. Uz sve to slucajno smo pogodili trasu sutrasnje etape Giro d Italia, cuvene biciklisticke trke. Naravno, sve je vec spremno za trku, kamperi su pored puta, ulice, kuce, raskrsnice su okicene...

 

vQkaZ_fotka696.jpg

 

jjyYH_fotka697.jpg

 

yjPPD_fotka698.jpg

 

  Sve je bilo divno dok nismo poceli uspon na jedan prevoj koji sam je odbrao da ne bi isli okolo, Passo di Cason Lanca. Put je sirok jedva 2m, sa puno strmih serpentina i gomilom peska i rizle na putu. Potrebno je bilo veliko strpljenje. U jednom trenutku nailazimo na jedan lep vodopad i pravimo pauzu da se slikamo i malo odmorimo za nastavak ovog puta. Komentarisemo da li je jos neko lud da se vozi ovim putem, i u tom trenutku nailaze 3 motora, a odmah zatim jos 2. Dobro je nismo jedini. Inace, predeli su prelepi, bez svih onih stvari koje vidjamo na poznatim mestima. Na vrhu prevoja postoji nesto kao planinarski dom.

 

6ScgM_fotka699.jpg

 

nmp41_fotka701.jpg

 

rUlgs_fotka703.jpg

 

x3w35_fotka705.jpg

 

Ax0xE_fotka708.jpg

 

N8uMQ_fotka709.jpg

 

DWApN_fotka710.jpg

 

DtwaA_fotka711.jpg

 

tBFed_fotka712.jpg

 

eHcTh_fotka714.jpg

 

  Spustamo se prema Tarvisiu, i vozimo se prema Sloveniji. Imamo dogovor sa poznanikom sa V-strom foruma, Ofsajdom, da se cekamo na bivsoj naplatnoj rampi ispred Ljubljane.

Prvo odlazimo do TC Motoshopa da se nabavi nesto od nove opreme, a posle toga ostavljamo Milicu u trznom centru, a mi idemo do hostela. Obavestavaju me da nismo u toj glavnoj zgradi jer smo dosli 2 sata ranije vec u obliznjoj, koja ima i dvoriste za motor, sto ispada jos bolje.

 

I9aFm_fotka715.jpg

 

rbqUX_fotka716.jpg

 

LxRXV_fotka717.jpg

 

  Snimam poziciju na Garmina da bi se kasnije, pri povratku u hostel lakse snasao. Malo smo se druzili, popili kafu i sacekali da Milica nabavi sta je htela, pa se pozdravljamo do nekog sledeceg puta.

Mi odlazimo da se smestimo. Garmin ponavlja situaciju sa Corsice i odvodi me nekoliko desetina metara dalje, u ulicu paralelnu sa ovom u kojoj je hostel. Opet sam prepoznao njegove bubice i snasao se pomocu intuicije. Posle toga do grada na klopu i pice. Naravno, opet smo otisli do kafane „Pod lipom“ gde je i hostel. Tu smo se uvece videli sa Matejom, Slavicom, Marjanom i Mausom, popili po par piva i na spavanje.

 

XgGtn_fotka719.jpg

 

CyDs7_fotka720.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

23.05.2010.

 

Ujutru, nakon sto smo uspeli da sve sto smo nakupovali natrpamo na Stroma, krecemo kuci. Uglavnom je autoput na repertoaru, i u Kraljevo stizemo kasno poslepodne.

 

FnwHc_fotka723.jpg

 

I sada kad ovo pisem, preko dva meseca od povratka, utisci ne blede. Ukupno 11 dana, oko 4000+km, oko 1500Eza dvoje. I naravno, mnogo slika koje su ostale u nasim secanjima, koje objektiv nije moga da vidi.

 

Pompeja-mesto koje stvarno treba obici. Mozes ostati citav dan, zeleci da vidis jos nesto. Mi smo imali 2 sata, prilicno smo je obisli, ali nismo se udubljivali. Posetio bih je ponovo ako bi bio u blizini. Jednostavno vredi!

Corsica-pravi bikerski raj, koji god stil da vam je omiljen. Toliko razlicitih puteva, razlicitih predela, prelepih malih gradova, bistrih reka i potoka, pescanih plaza...Sa jedne starne penjete se na planinu kroz borovu sumu, a silazite kroz bukovu; na jednoj strani je sitan zut, skoro beo pesak, a na drugoj siv, skoro crn; na jednoj strani su crvene stene, a na drugoj sive...

Bikera ima iz citave Evrope, i to nestrvaran broj. Mogu samo misliti kako to izgleda u sred leta kad je u maju ovako. Levu ruku skoro da ne spustate od pozdravljanja.

Sto se tice cena...smestaj kosta kao i svuda, ima i jeftinije i skuplje. Kampovanje je prava stvar, kampova ima svuda, lepo su uredjeni, nisu skupi, ali nama vreme nije bilo za spavanje u satoru. Restorani su preskupi, ali bas. Da ne navodim cene, ali 50E za dvoje, je minimum. To je razlog zbog koga restorane nismo posecivali, vec smo se snabdevali u marketima. Kojih nema skoro uopste. Ovo mi je u pocetku delovalo neverovatno, pitao sam se gde se oni snabdevaju, ali jednostavno ne postoje. Vrlo malo, mozda po jedan na ulasku u vece gradove. Ispred marketa je po obicaju parkirano gomila kampera i motora, cak i onih preskupih.

Rado bih se vratio na Corsicu, da se provozam jos nekolicinom puteva i obidjem jos neka mesta. Skoro da mi je u planu. Stvarno dnevnik snova.

Cinque Terre-prelepa mestasca na strmoj obali, po vrhu koje vijuga put sa pogledom na more. Steta je ne svratiti ako ste u blizini.

Lago d Iseo-odabrali smo ga tako sto smo prosle godine bili na Lago di Garda, pa cisto sistemom eliminacije. Nismo pogresili. Mnogo pitomije i intimnije jezero. Priroda je predivna, kao i gradic Iseo.

Dolomiti-sta reci sto vec nije receno. Toliko prevoja i prelepe prirode na dohvat ruke. Takodje bikerski raj.

 

  Malo oko vremena na putovanju...Skoro sve vreme, prosecna temperatura je bila oko 20-25°C. To je bilo vrlo prijatno, i dok ste na motoru, i kad stojite. Jedini dan kad je bila vrucina, bio je u Pompeji. Jedino kad je bilo hladno je jutro na Sardiniji i na vrhovima prevoja, u proseku 10-15°C. Na svim trajektima je padala kisa, koja bi prestajala kad stignemo na odrediste. Na citavom putovanju nismo obukli kisna odela, niti pokisli, sve do ispred iskljucenja sa autoputa u povratku kuci. Tu nas je uhvatila jaka kisa, ali smo i bez oblacenja kisnih odela stigli kuci suvi. Sve ove dane, kod kuce je padala kisa.

 

RnVbF_kompletnaruta.jpg

 

bTgKq_rutacorsica.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Lepa marsuta. Svaka cast na strpljenju u pravljenju ovog putopisa koji si podelio sa nama.

Jedna me stvar interesuje, jer planiram slican put. Zasto niko nevozi po Sardiniji? Slabo sam video putopisa odatle, uglavnom Korzika. Ja bih obisao detaljno oba ostrva.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Lepa marsuta. Svaka cast na strpljenju u pravljenju ovog putopisa koji si podelio sa nama.

Jedna me stvar interesuje, jer planiram slican put. Zasto niko nevozi po Sardiniji? Slabo sam video putopisa odatle, uglavnom Korzika. Ja bih obisao detaljno oba ostrva.

Pozdrav

 

Tacno tako...malo ljudi ide na Sardiniju motorima, u poredjenju sa Corsicom.

Kada sam planirao put, jedan poznanik mi je rekao da je isao motorom na Sardiniju i da se odusevio.

To jedno jutro kad smo bili na Sardiniji, imao sam ideju da prodjem jednim zanimljivim putem, malo da svratim do nekih mesta, ali rano i hladno jutro nisu obecavali uzivanje. Inace, i to malo sto smo videli, na mene je ostavilo vrlo lep utisak. Ne bih propustio priliku da je posetim. Jedino, sto je dosta veca od Corsice, pa bi trebalo vise dana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja