Jump to content

Moto Zajednica

CORSICA 2010.-Dnevnik snova

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  Plan za ovogodisnje putovanje je donet jos prosle godine. Odlazak na Corsicu. Imao sam citavu zimu da smislim gde, sta i kako. Od svega, jedno je bilo jasno, ne zelim dva puta proci autoputem BG-ZG. To je predvidjalo da idemo preko Crne Gore do Italije, onda preko Sardinije na Corsicu gde bi se vozili nekoliko dana, pa nazad do Italije gde bi prosli kroz Dolomite u svrhu izbegavanja autoputa, svracanje do Slovenije kako bi dopunili opremu i kuci. Znaci pravimo kruznu turu i malo vise trajekta...

  Prvobitna ideja je bila da se iznajmi neki smestaj koji bi bio baza, i da se odatle kruzi po ostrvu. Ovo je u sustini dobra varijanta jer za vrlo pristojnu lovu moze da se iznajmi odlicna kuca za vise ljudi. Posto nije bilo vise ljudi spremnih za putovanje, mi smo odlucili da ponesemo opremu za kampovanje i tako omogucimo sebi da idemo gde hocemo bez obaveze da se vracamo u bazu. Kampovi su fenomenalni, pored mora, jeftini i ova varijanta je, takodje, super. Medjutim, zbog vremenskih prilika, ni sator nije rastvoren ni jednom.

  Posto nismo rezervisali nikakav smestaj, jedine rezervacije koje sam napravio bile su za 2 od 4 trajekta. Prvi na liniji Bar(MNE)-Bari(IT) i drugi na liniji Civitaveccia(IT)-Olbia(Sardinia, IT). Drugi trajekt je odabran jer iz Civitaveccie ne postoji direktna veza sa Corsicom, vec mora preko Sardinije.

  Neki okvirni plan puta je postojao, ali osim prve dve noci na trajektima, sve ostalo smo udradili spontano i ispostavilo sa da smo pravilno postupili.

 

  13.05.2010.

 

  Dosao je i dan polaska.

 

cnMaD_fotka001.jpg

 

  Treba doci do Bara u Crnoj Gori, pokupiti karte za ferry, ali pre toga videti se sa nekim drugarima sa V-strom foruma, Goranom i Nikom, i svratiti do Gasha u piceriju. Posto smo ovaj deo puta, do sada, prosli vec vise puta, ne pravimo previse stajanja i brzo smo u Crnoj Gori.

 

1VAjR_fotka008.jpg

 

  Dogovorio sam sa Goranom da se vidimo u Puleni, ali u Sutomoru. Stigao je i Niko, bivsi Stromer, ali sada GS-ovac. 

 

EDWSM_fotka010.jpg

 

itXJT_fotka012.jpg

 

  Malo bikerskih prica, vec je poslepodne i eto nas u Baru. Podigli rezervisane karte i otisli u Pulenu da sacekamo ferry i upoznamo se sa Gashom. Tu nam je on dao malo saveta, popili pice i na ukrcavanje.

 

jhSfw_fotka014.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Cudo je taj Strom 1000....gde je sve stigao, a, Doktore? :)

 

A šta tebe sprečava ?  Ah da ti postade metrosekualac  :D :D :D

 

Doktore, preduzimljiv si kao i uvek svaka čast pa da se upišem i ja za praćenje teme.

 

Dobar provod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

    14.05.2010.

 

  Prva noc na putovanju, budim se rano, vec oko 5.00 i izlazim na palubu da gledam izlazak sunca. Predivan osecaj. Sunce koje se uzdize iznad pucine zacinjeno zvukom talasa.

 

oNhJ2_fotka022f.jpg

 

U Bariju nas je sacekalo lepo vreme.

 

iCQ6k_fotka029.jpg

 

  Taj dan je planirano stici do Civitaveccie na ferry za Sardiniju. Imamo oko 600km, planiramo ici autoputem kako bi dobili na vremenu da obidjemo Pompeju. Garmin nas je i uz jedno moje krivo skretanje na raskrsnici, vrlo uspesno doveo do ulaska.

 

LIisj_fotka038.jpg

 

hv6qe_fotka042.jpg

 

  Tu sam motor parkirao pored jedne trafike koja prodaje klopu i pice, zamolio prodavacicu da ostavim kacige, i dao joj 5E. Naravno, ona je odbijajuci pruzila ruka. Ne znam kakvi su obicaji, ipak je Napulj blizu, pa za svaki slucaj.

 

bJC97_fotka103.jpg

 

Pompeja je prica za sebe. Fenomenalno ocuvan grad, koji je bio sadrzajniji od mnogih gradova danas. Zatrpan je erupcijom vulkana Vezuva 79. godine, i do danas je ostalo jos nekoliko delova koji nisu otkopani. Da smo imali vremena, sigurno bi joj posvetili makar jedan ceo dan. Ovako, zbog nedostatka vise vremena, dobili smo dozu na kasicicu, taman da imamo razloga da joj se ponovo vratimo. Na mene je ostavio neverovatan utisak.

 

h94uB_fotka048.jpg

 

OF3wA_fotka054.jpg

 

p2ghY_fotka060.jpg

 

QnqEJ_fotka062.jpg

 

pvNsD_fotka066.jpg

 

6JdjV_fotka067.jpg

 

be0M5_fotka068.jpg

 

iijnb_fotka069.jpg

 

3TIrV_fotka071.jpg

 

zr2I0_fotka072.jpg

 

hpM3b_fotka074.jpg

 

XTXhJ_fotka075.jpg

 

rYsTt_fotka079.jpg

 

Ba86S_fotka081.jpg

 

LhRU1_fotka082g.jpg

 

S2RiZ_fotka083.jpg

 

OY5RJ_fotka084.jpg

 

M2EuQ_fotka085.jpg

 

UOXz9_fotka086l.jpg

 

KTO1r_fotka087.jpg

 

E7b0s_fotka088.jpg

 

X6D1g_fotka091.jpg

 

thfam_fotka092.jpg

 

cUst6_fotka093.jpg

 

h3bak_fotka094.jpg

 

INi0b_fotka095.jpg

 

O0etq_fotka097.jpg

 

cnofY_fotka099.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

    Izlaz iz Pompeje je predvidjao da omirisemo gradsku guzvu, jedno krivo skretanje, jedno uspesno vracanje na pravi put i idemo dalje. Ovde sam se ja ponasao kao „pravi Garmin user“ tako sto sam ignorisao njegove predloge za put do Civitaveccie. Ovaj deo puta, potpuno je poludeo i sve vreme je predlagao neku toliko suludu rutu, koja je u jednom trenutku isla sa obale Tirenskog preko obale Jadrnaskog mora do Civitaveccie. A vrhunac njegovog ludila je nastupio na petlji za iskljucenje sa kruznog autoputa oko Rima. Istu ovu rutu sam ukucao, kad smo se vratili, u Map source i predlozena ruta je bila potpuno OK, bas ona kojom smo isli, tako da mi je njegovo ludilo ostalo totalna misterija.

  Tog dana sam, na pumpi izmedju Barija i Napulja, iskusio potencijanu mogucnost prevare dok sam sipao gorivo. Dao sam novcanicu od 100E da bih platio gorivo, pumpadzija mi je vratio kusur do 50E i napravio malu pauzu da vidi da li cu u brzini da strpam pare u dzep. Posto sam bio obazriv, sa ispruzenom rukom sam cekao ostatak para, pa sam dobio nazad jos 50E. Naravno, ovo se dogodilo narednih dana jos nekoliko puta i potvrdilo moju sumnju da je u pitanju bila potencijala prevara po sistemu APP(ako prodje prodje).

  Na ulasku u Civitavecciu, pocela je kisica, koja se neckala citavo vece do polaska. Luku smo lako nasli, ali zgradu sa salterima za podizanje karata, jedva. U okviru luke se nalaze razdvojeni dokovi za ukrcavanje, stara marina za ribarske brodove sa ribljom pijacom, kruzni tok sa gomilom izlaza, naplatna rampa za izlaz sa autoputa, gomila putokaza, informacija...A u luci, svasta zanimljivo...

 

uxGXE_fotka104.jpg

 

O9FYG_fotka105.jpg

 

Na kraju smo se, uz par napravljenih prekrsaja, ipak snasli. Brod na koji smo se ukrcali je izgledao impozantno i kabina je bila odlicna. Jedino je kisa koja je napolju padala malo kvarila utisak.

 

GO8j3_fotka106.jpg

 

gFYmn_fotka107.jpg

 

Civitaveccia sa broda

 

QNCnc_fotka108.jpg

 

u8LCd_fotka111.jpg

 

27wc2_fotka113.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  15.05.2010.

 

  Kisa je padala tokom cele noci. U Olbiu smo stigli vrlo rano, vec oko 6.30 i docekali puste, neprobudjene  ulice okupane sitnom kisicom i prilicno hladno vreme. I mnogo motora spremnih za iskrcaj.

 

AIK9m_fotka115.jpg

 

C6Lc8_fotka119.jpg

 

Cf0Rb_fotka120.jpg

 

  Trajekt za Corsicu smo imali iz male luke, Santa Teresa Galura, do koje smo imali oko 85km. Da je bilo lepse i toplije vreme, imali bismo malo vise volje da barem malo osetimo cari Sardinije, ali ovako, samo smo prosli planiranom rutom. Iza tmurnog jutra nazirali su se fenomenalni predeli prosarani odlicnim krivudavim putevima. Vec oko 8.30, stigli smo u port da kupimo kartu za Corsicu. Tu nastupa prvo iznenadjenje, karte za motore za prvi trajekt u 10.00 su prodate i moramo da cekamo sledeci u 11.00. Pogledam na dokove i nigde ni jednog motora, ali ubrzo pocinje da se formira kolona za ukrcavanje.

 

A9PCY_fotka121.jpg

 

jvREi_fotka124.jpg

 

YP9wg_fotka127.jpg

 

  Luka u Santa Teresa Galuri, gradic je malo iznad na brdu.

 

bapAS_fotka128.jpg

 

zkkSY_fotka129.jpg

 

msdgp_fotka132.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  Na trajektu pocinje da pada jaka kisa pracena vetrom. Neveliki brod se jako ljulja na talasima. Pitam se kako ce nas vreme docekati na Corsici. Vec sa broda, pocinje da se vidi Bonifaccio i njegov stari grad, cije zgrade vise sa visoke litice nad morem.

 

vX7CX_fotka134.jpg

 

6Ffjt_fotka135.jpg

 

  Docekuje nas lepo vreme, praceno malo jacim vetrom. Kasnije sam saznao da je upravo taj vetar, jedan od zastitnih znakova Corsice. Prvi utisak, koji sam imao kad smo se iskrcali, je da ima toliko puno bikera sa svih strana sveta. Parking u marini, kao i onaj na starom gradu, prepuni su motora svih vrsta.

 

SHqHU_fotka138.jpg

 

TeLqq_fotka143.jpg

 

vdWea_fotka141.jpg

 

m3c6d_fotka142.jpg

 

q4TxV_fotka144.jpg

 

CiTpZ_fotka145.jpg

 

 

  Malo smo obisli stari grad, Bonifacio. Sa litice nad kojom stoje zgrade, pruza se neverovatan pogled.

 

eAApF_fotka146.jpg

 

eBQ8Q_fotka147.jpg

 

R8BhC_fotka150.jpg

 

MXN7Y_fotka151.jpg

 

soWd8_fotka153.jpg

 

d6StM_fotka154.jpg

 

kbXCT_fotka156.jpg

 

8v2wZ_fotka158.jpg

 

  Parking za motore u starom gradu.

 

EOyyE_fotka161.jpg

 

M56tR_fotka162.jpg

 

  Imali smo plan da dodjemo do Porto Vecchia, pa odatle u planine.Prvi deo puta je vodio uz more. Vetar je duvao toliko jako da sam imao utisak da ce da nas preturi. Kad smo se odvojili od mora, uzivanje je moglo da pocne.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

ElR24_fotka081.jpg

 

Ovo shto lichi na ulicu je zapravo kanal otpadnih voda, a ova ostrvca su predstavljala jedinu suvu zonu od trotoara do trotoara. U gradovima starog Rima kanalizacija nije bila bash nasrecnije reshena. Prvu ozbiljnu kanalizaciju i podzemni odvod ljudskog otpada reshio je grad London u skorijoj istoriji. (izvor: Discovery chanel - neka kanalizaciona emisija ;D)

 

 

Sori za ovu malu digresiju. Chekamo nastavak. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  U Porto Vecchiu smo se malo promuvali i vec je bilo dobro posle podne.

 

404.jpg

 

U5Gvn_fotka164.jpg

 

lpU1A_fotka167.jpg

 

54r9b_fotka168.jpg

 

  U medjuvremenu, kisica opet pocinje da sipi i mi odlucujemo da potrazimo hotel, a odlazak u planine ostavimo za sutra. Posto smo setajuci gradom videli da su restorani neobicno skupi, idemo do marketa da kupimo nesto za klopu. Tu nastaje prava misterija, koja traje sve vreme dok smo na Corsici. Marketi ne postoje. Nigde. Ni jedan. Posle mnogo trazenja, lutanje, odlaska na obilaznicu u potrazi za bilo kakvim mega marketom, na ulasku u grad sa jedne strane, vidimo parking trznog centra i konacno, na cilju smo.

 

K7Ard_fotka170.jpg

 

 

  Posle nabavke odlazimo u hotel. Pre ovog, obisli smo nekoliko hotela i svi su bili dosta skupi. Ovaj smo platili 85E/BB za dvoje. Samo jedan je bio jeftiniji, ali je izgledao dosta jadno. Uvece smo prosetali. Stari deo grada je na brdu, a u podnozju je marina i noviji deo grada. Inace, Porto Vecchio je na nas ostavio najslabiji utisak sa citave Corsice.

 

csslk_fotka173.jpg

 

u9nOK_fotka176.jpg

 

N46Nl_fotka177.jpg

 

  Na Corsici se odrzavao nekakav turisticki moto rally, gde ucesnici citaju road book-ove, tj pokusavaju da pronadju pravi put. Posmatrajuci ovu grupu koja je zastala ispred naseg hotela, to ni malo nije lak zadatak.

 

aZgez_fotka171.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

  16.05.2010.

 

  Predivno jutro. Plan je preci cuveni Bavella pass i poznatom metodom planinica-krivinica preci sa istocne na zapadnu obalu pa uz more severno dok se moze. Prvi deo puta je uz more. Svracamo na prvu plazu na koju smo naisli.

 

YeDII_fotka178.jpg

 

Gdgxo_fotka181.jpg

 

7HKsS_fotka182.jpg

 

R9NAa_fotka183.jpg

 

XqjK1_fotka184.jpg

 

  Ubrzo skrecemo na put koji vodi na prevoj. Priroda je sve lepsa, a temperatura sve niza.

 

Ab7h3_fotka189.jpg

 

qEj2g_fotka193.jpg

 

FJpnT_fotka197.jpg

 

  Prolazimo jednu grupu nemaca na motorima. Ubrzo ih vidim u retrovizoru, pustam ih da me prodju i vec na sledecoj serpentini jedan od njih sa Varaderom pada. Na srecu bez posledica i po njega i po motor.

 

E05Zz_fotka198.jpg

 

  Uspon na Bavella pass je fenomenalan. Medjutim, u nasem slucaju, bas pri samom vrhu pocinje magla.

 

dREa1_fotka205.jpg

 

0jd2I_fotka206.jpg

 

8L7T4_fotka207.jpg

 

aeT7Y_fotka211.jpg

 

021fW_fotka212.jpg

 

v6hfz_fotka213.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja