Jump to content

Moto Zajednica

kako probuditi uspavano govece? (ktm600lc4)

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

eee moji drugari eto posle godinu ipo dana bez motora dodje vreme i ja da dovezem moje govece kuci!!!  ;D ;D ;D ali nazalost tu sad tek krecu problemi i muke  :'(. Ovako u pitanju je ktm600 lc4 stariji moodel (88'godiste) i problem je sledeci: lik od koga sam kupio motor je pre tri cetri godine parkirao to u garazi i vise ga nije mrdnuo odatle znaci to je stajalo stajalo stajaloooo.... dok se nisam ja pojavio  ;D  e sad on je tu parkiran i ugasen u ispravnom stanju nego ovaj jednostavno izgubio volju i batalio ga, e sad mene muci sta se sve tu moglo izdesavati od stajanja??? kontam na prvom mestu moram zameniti akumulator i to nije problem nego kako pokrenuti to govece? gazda mi kaze da je povremeno drmao kurblu znaci nije zalepio(karike za cilindar), i ja sam to prvo probao kad sam ga pazario ali dali su karike zalepile (za klip) interesuje me vase misljenje sta i kako sad neko mi reko da sipam malo petroleja za svaki slucaj u cilindar kroz svecicu pa da posle izmenjam ulje filtere svecicu .... pa da ga onda palim drugi pa kazu da ga palim odma tako sa starim uljem (ono koje je vec u njemu) i snjim da poradi na leru neko vreme pa onda da menjem to sta je po vama najispravnije???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Najsigurnije je da se isprsis za 100 E za dihtunge, otvoris masinu, promenis dihtunge i semeringe ( to oce da istruli ) usput ocistis i pregledas karike i klip. Malo veci posao, ali bices bezbrizan u divljini. I obavezni promeni i filter za vazduh - i on truli id stajanja i onda parcice uvlaci masina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

uradio bi ja to to je naj resenje al problem je sto ce pored tih dihtunga i semeninga iskrsnuti jos nesto garant a sezona izmice a para sve manje... >:( zato cu pokusati jeftiniju varijantu izmenjacu filtere i ulje svecicu ocisticu karb pa sta mu bog da ako nece onda ce tezim putem rasklapanje pa... a zimus kad se bude imalo vremena pasce jedno zesce pretrisanje i jedan dobar servis tako da iduce sezone vozim bezbrizno, hvala na savetu mada kazem svaka sugestija je dobrodosla

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kvalitetno novo ulje ,filter i vozi. Ne pipaj ništa , ne otvaraj. Ako ima kompresiju, tvrda kurbla to je to. Ako bude toošio ulje e tek tada razmišljaj o otvaranju ali tek na zimu. Pozdrav i nek je sa srećom, puno kilometara bez pada i ostalih gluposti  ti želim !!! KTM je to!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

Pali to i vozi se.  Malo benzina u cilindar,i kurblaj  :)

uh ala ce da bude sutra kurblanje dok mi oci neispadnu ako sve bude kako treba sutra je dan D sutra bi trebalo govece da dodje kuci ida zarice u dvoristu ako sve bude kako treba kacim slike :D

Kvalitetno novo ulje ,filter i vozi. Ne pipaj ništa , ne otvaraj. Ako ima kompresiju, tvrda kurbla to je to. Ako bude toošio ulje e tek tada razmišljaj o otvaranju ali tek na zimu. Pozdrav i nek je sa srećom, puno kilometara bez pada i ostalih gluposti  ti želim !!! KTM je to!!!

ma nek trosi sta oce sam da ga cujem da rice i da me ucini srecnim ovih par meseci do zime pa ce pred zimu generalni pretrees za sezonu, hvala na lepim zeljama i kilometrima i jeste to ktm zato i nece biti interesantno ako neki put nerastyerim vrapce iz nekog zbuna po brdima :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nemoj odma ko budala na turazu pusti neka malo radi na leru 5-10 min pa posle samo mali gas jedno 50 - 60km ipak to nije radilo dugo...  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pali to i vozi se.  Malo benzina u cilindar,i kurblaj  :)

uh ala ce da bude sutra kurblanje dok mi oci neispadnu ako sve bude kako treba sutra je dan D sutra bi trebalo govece da dodje kuci ida zarice u dvoristu ako sve bude kako treba kacim slike :D

Kvalitetno novo ulje ,filter i vozi. Ne pipaj ništa , ne otvaraj. Ako ima kompresiju, tvrda kurbla to je to. Ako bude toošio ulje e tek tada razmišljaj o otvaranju ali tek na zimu. Pozdrav i nek je sa srećom, puno kilometara bez pada i ostalih gluposti  ti želim !!! KTM je to!!!

ma nek trosi sta oce sam da ga cujem da rice i da me ucini srecnim ovih par meseci do zime pa ce pred zimu generalni pretrees za sezonu, hvala na lepim zeljama i kilometrima i jeste to ktm zato i nece biti interesantno ako neki put nerastyerim vrapce iz nekog zbuna po brdima :D :D :D

 

Malo benzina u cilindar,ili prvo probaj da das pun gas i sa rukom zacepis usis vazduha,mada ce ti u kombinaciji sa kurblom za to trebati jos koja ruka  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Šta bi upalil ga...?

To je krš od motora i više nikada neću imati motor bez alnasera.

Ja sam na svom odradio generalku (ne pitaj kako sam do dijelova došao).

Prepakovana radilica,novi ležajevi iste,nova vodena pumpa,nove karike, ona bronza u klipnjači takođe nova ,predihtovan...

Eh sad, ima nekoliko dana kurblam i izgubio sam volju (a kakav si ti Druže?).

Puca iz auspuha .

Evo prilike da pitam šta bi moglo da bude?

Paljenje? Na magnetu imam dva utora za kajlu (takvo nešto nikada nisam vidio nisam još pokušao na onaj drugi nemam kad)...

Možda ga nisam dobro uzubio ?Držao sam se svih pravila prilikom montaže lanca na bregastu kontam ako nije sjelo na svoje zveknuo bi klip u ventile?!

Ha? jesam li u pravu ili u zabludi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pucanje iz auspuha je najcesce  promaseno paljenje , znaci kad klip dodje malo pre mrtve tacke treba i da se poklope tacke za paljenje odnosno da ispupcenje na magnetu naidje na pickup , a za uzubljenje ako nemas repere , kad klip dodje gore  treba da imas vagu na ventilima , grubo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

ja sam baksuz najveci na svetu znaci kad me zvao ovaj lik da dodjem po motor ja nisam mogo zbog posla kad sam doso kasnije on otiso na more i grrr eto sad sedim i pizdim proslo 7dana cekam jos 3 pada to govedo dosecam kuci i prionem budjenju jbg sutra moto skup u sokobanji a ja cu trotinetom da idem javljam se cim bude nesto novo i kacim slike obecavam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ha ha . Nije vise uspavano . Probudili smo ga posle nekoliko godina iz prve .

To pokazuje koliko je KTM los .

Motor radi kao sat . Nikakvih sumljivih zvukova ili slicno . Ima malo sitnica da se podese, pogledaju , prikrpe ali motor je zivotinja .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

drugovi i drugarice govedo je probudjeno i mozem reci da prilicno zdravo rice  ;D moram jos pokoju sitnicku da potegnem (operem i podmazem lanac operem karb...) ali nebitno ono sto sam hteo reci je da ovim putem zelim iskazati jednu veliku zahvalnost mom drugu drazi jer da nije bilo njega govedo bi jos spavalo, jos jedan primer bajkerske solidarnosti i naravno vama svima na sve ove korisne savete slike kacim veceras jos jednom svima hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja