Jump to content

Moto Zajednica

Disk-lock ili lanac pitanje je sad?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova

Imam onaj kineski katanac sa alarmom ali naravno i to im nista ne znaci, primetih da su ga testerisali, a kad su pokusali valjda ce jos koji put a ja umesto da pare negde pametnij ulozim sad jos koju zastitu da stavim.

 

Interesuje me vasa preporuka disk-lok ili neki jaci lanac???

 

Da li je neko cuo da su kod nas vaec obijani i disk-lok katanci ili pretesecani bolji lanci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Lanac.

 

Disk lok sprecava da odguraju motor, ali lagano mogu da ga natovare u kombi i odvezu, ili cak da slome disk u odguraju. Ako ga vezes nekom podebelom lančinom, onda je to malo teze. Ja sam skoro kupio jedan zajeban lanac, fino uliva poverenje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW F800GS

po mom skromnom misljenju treba ti i jedno i drugo

lanac ti treba kod kuce, u garazi i slicno, a diskloker ti treba za u gradu kada svratis na pice, u kurtoaznu posetu, kada krenes u neku voznju (mozda), i slicno (kako ne bi vukao lanac), ali ako imas gde da stavis lanac ili sajlu onda ih nosi sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12232 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...i alarm, naravno da se dernja pri svakom pomeranju motora.

Lanac i alarm, mislim da je to sasvim dovoljno za "normalne" lopove koji bi da ti odguraju motor, od "kombi ekipe" spasa nema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

samo ću ti dati primer od juče... zaboravio sam disklock na motoru i krenu sa njime. Nisam pao kao sav normalan svet, već sam ga slomio... ali tek tada sam shvatio koliko je disklock više dodatni deo nego pravi sistem zaštite  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 2

Oba.

 

Ja jesam pao jednom kad sam zaboravio na disk lock... a ukucao sam motor bar 3 puta ....stavim gajtan kad ne zaboravim..... ali, sajlu koju imam (neki guard on sajla sa onim prstenovima) ne mogu da nosim tako lako, mada ona po meni jeste vaznija

 

Uglavnom, oba u zbiru kako god okrenes jeftinija nego da ti oteraju motor (mene kostalo 60 eur...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Hvala na svim savetima, ali kad su imali kad da testere katanac sa alarmom, a na motoru jos jedan obican katanac nisu ni dirali jer bti to vlajda posle, onda kako da nece imati vremena za presecanje lanaca... Koji lanac bi pruzio u garazi garanciju. Napominjem da su usli u garazu a da nisu lomili elzet nego ga jednostavn otkljucali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja sam uz alarm koji već imam na motoru, ovo pozajmio od druga kada sam išao na more:

 

http://www.youtube.com/watch?v=F42TESnNFUk

 

Nevidjeno teška i sugurna kombinacija lanca + katanca, vidim da ću morati kupiti jedan za sebe... U svakom slučaju se mirnije spava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

alarm je dobra stvar jel ako je motor iole stariji jel ne očekuju i sama ta činjenica može da ti spasi motor... sve se otvara i seče ali je pitanje koliko vremena to traži... ako mu treba da izgubi više od 5 minuta verovatno će da odustane  ;)

 

što se tiče lansa ja savetujem "zmiju"  a to je sajla koja je zaštićena prstenovima tako da se oni okreću prilikom pokušaja sečenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

samo ću ti dati primer od juče... zaboravio sam disklock na motoru i krenu sa njime. Nisam pao kao sav normalan svet, već sam ga slomio... ali tek tada sam shvatio koliko je disklock više dodatni deo nego pravi sistem zaštite  ;)

koji disc lock je to bio?

ne verujem da je xena u pitanju

mozda si slomio neki za bicikle  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ima mnogo jednostavnije resenje protiv kradje drugovi, markerom ispises Africa Twin po motor i svi begaju od njega..  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

samo ću ti dati primer od juče... zaboravio sam disklock na motoru i krenu sa njime. Nisam pao kao sav normalan svet, već sam ga slomio... ali tek tada sam shvatio koliko je disklock više dodatni deo nego pravi sistem zaštite  ;)

koji disc lock je to bio?

ne verujem da je xena u pitanju

mozda si slomio neki za bicikle  ;D

 

Popsy vozi Teneru, lomi bi-xenu! (na oba diska po jednu)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kada bi neko iole ozbiljniji htio ukrasti motor vlasnika ne spašava tuce disk-lockova niti deset metara lanca, cak mislim da im je to izazov ili zafrkancija da uzmu baš onaj " zašticeni " motor. primjer: dolazi kombi-furgon, parkira paralelno uz motor-bocna vrata se otvaraju i dvojica izlaze i u pet sekundi ubacuju motor u kombi, zatvaraju vrata i cao-ode motor i lanac i disk-lock i alarm i ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Jedna "finesa": ne lanac, već sajlu. Tako bar savetuju stručnjaci. Dobra sajla i dobar katanac. Na drugom mestu alarm da se dere. Na kraju disc lock.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jedna "finesa": ne lanac, već sajlu. Tako bar savetuju stručnjaci. Dobra sajla i dobar katanac. Na drugom mestu alarm da se dere. Na kraju disc lock.

i to sajla sa zaštitom tzv. zmija tj sa onim prstenovima oko sajle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Jedna "finesa": ne lanac, već sajlu. Tako bar savetuju stručnjaci. Dobra sajla i dobar katanac. Na drugom mestu alarm da se dere. Na kraju disc lock.

ma nema ljeka za tu bolest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

što se tiče lansa ja savetujem "zmiju"  a to je sajla koja je zaštićena prstenovima tako da se oni okreću prilikom pokušaja sečenja...

 

da li znas gde mogu da se nadju takve sajle?

 

ja sam u shopinvestu pazario neku lancinu debelu sa katancem, i to uglavnom koristim kad ostavljam nocu motor ispred zgrade

a uzeo sam i neku sajlu iz onguarda, lepo stane u dzep od moto jakne.

 

ali sad kad sam cuo za ove sto testerisu, voleo bih tu zmiju da nadjem da ih zeznem

samo se tih u kombijima plasim, al sve mislim nece valjda moj stari motor, kome bi mogao da proda delove za dukati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Pozdrav PapaStalin,

nisam siguran da li je Popsy mislio na ovo http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/146/proizvod_id/262/_/Oprema-za-obezbedjenje pogledaj model BOA,a zamolio bih Popsy-ja da potvrdi ili demantuje da li je na to mislio.Ja sam kupio taj model nedavno u maxmomentu kao sto kaze slika cena je 2500 domcih drahmi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jes to je to i to je najmanja dimenzija koju treba uzimati, primera ako uzmeš 1m moraćeš svaki put da se "zalepiš" motorom uz banderu da bi vezao  ;)

 

by d wey danas sam provalio da je pin od disk loka ušao između pakna i diska i dodatno drndao disk...  :( al nema veze odstranili smo isti tako da je sad ok  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

jes to je to i to je najmanja dimenzija koju treba uzimati, primera ako uzmeš 1m moraćeš svaki put da se "zalepiš" motorom uz banderu da bi vezao  ;)

 

by d wey danas sam provalio da je pin od disk loka ušao između pakna i diska i dodatno drndao disk...  :( al nema veze odstranili smo isti tako da je sad ok  ;)

 

Preporucujem vece od toga,iz iskustva,moja sajla ima metar duzine,i kao sto popsy kaze,moram da lepim skuter za banderu/drvo... i nije zgodno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja