Jump to content

Moto Zajednica

roba iz luisa

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Bez moralisanja, iz čisto praktičnih razloga, mislim da je vreme da zaboravimo sverc i predjemo na online narucivanje iz Luisa. Svako na svoju Luis karticu, za sopstveni popust. I redovni (bodovi) i one specijalne! 

 

Ovako sverceri zarade i na popustu kod Luisa umesto vas i na povracaju poreza i još tu proviziju. Mi ne ustedimo mnogo, država izgubi porez, imamo neuredjeno trziste jer nas svaba ne prepoznaje kao isto, samo svercer zaradi. A skoro isto izadje, pa bolje kupovati kao čovek, legalno. 

 

Naravno, neće se svi sloziti, no moje mišljenje je da je vreme... Naručim, odbiju porez meni (a ne sverceru), dobijem svoje bodove (popust) ja a ne svercer, koristim kumulativni popust ja a ne svercer, naši obracunaju porez, DHL postarina sada je već OK, za srednje i veće artikle pogotovo (20e) => sve zajedno kad naručiš legalno ispadne isto ili čak bolje (kad ima kumulativnih popusta) ili slicno (kad nema). 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

I ja se slazem, ali recimo porucivanje sitnica je neisplativo bas zbog te postarine...Za skuplje stvari skroz podrzavam.

20-30e postarine je ok na paket od 200e, ali na paket od 20e i nije bas, jos kad se na sve to doda PDV i carina...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Daj adrese tih radnji, neretko skoknem do Segedina ili Palića pa da navratim i vidim šta imaju u ponudi.

Naravno kad otvore granice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mozes i sad da ides, ja mislim. 30 km od granice, mislim da je dozvoljeno na jedan dan ako se od granice do okruga grada Segedina ta kilometraza uklapa. Al ne drzi me za rec, proveri. 

 

WWW.ROADSIDE.HU

Louis termékek, motoros ruházat, motoros kiegészítők...

 

WWW.SHOX.HU

Shox Motoros Webáruház és motoros bolt 900nm2-en...

 

WWW.GALADMOTOR.HU

MINDEN 10.000 FT FELETTI MEGRENDELÉST INGYEN...

 

KALMARMOTOR.HU

Szeged egyik legnagyobb motoros szaküzlete új és használt...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Gde ste videli da za pograničnu zonu to više ne važi? Drugar hoće sutra do Segedina, nigde ne možemo da nađemo info da je to ukinuto.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi, kontaktirao sam Sekulu pre neki dan i rece mi da zbog trenutne situacije ne radi.. Je znate jos nekoga da narucuje iz Louisa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda shadow 600

Da li je neko narucivao skoro robu iz Louisa? Da li funkcionise zbog ovog sr... (korone) i kakva je situacija sa porezom i carinama? Narucio bih nekih stvari za 400-500 eura, DHL je 20 ak eura, ali nisam nikada narucivao direktno, ne znam kako to funkcionise, ima li povracaja i sl.

Sekula mi je danas odgovorio da ne donosi dok ovo ne prodje. E sad, ja ga prvi put kontaktiram, da li je zbog toga ili stvarno ne radi ne znam.

Ja sam skoro nesto narucio preko motardinn-a, cekao mesec dana i otkazao. Sada cekam da mi vrate pare. Imao sam dve porudzbine, za prvu su mi vec vratili. Kazu da zbog korone ne mogu da planiraju rokove isporuke. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Funkcioniše, kupuješ bez nemačkog PDV. Tj. po cenama koje pišu za artikal. Na tu cifru izračunaj naš PDV i carinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Zovi Chabu, rekao mi pre par dana da donosi robu. Cena sa sajta plus 10%. Najmanje cimanja, a placas kad stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
On 25.3.2021. at 23:31, rade.petrovic je napisao:

 

Da li je neko narucivao skoro robu iz Louisa? Da li funkcionise zbog ovog sr... (korone) i kakva je situacija sa porezom i carinama?

 

Naručivao sam ja, poslednji put u februaru.

 

Odbiju ti njihov pdv, kada dođe ovde roba naši zaračunaju carinu i pdv (ukupno oko 30% na vrednost sa prethodno odbijenim porezom, dakle sve zajedno samo malo skuplji nego kod švercera). Stiže do tebe za 10-20 dana, kako ti se zalomi sa našom carinom (kolio dugo tamo leži).

 

Dodatno, ti dobiješ bodove za popust na tvoju karticu, a ne švercer od tvojih para popust za sebe.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

 

Pre 2 sati, Amerikanac_ je napisao:

Da li je neko porucivao sa Helmet city-a ?? Kakva je procedura? Imaju dobre popuste na kacige

WWW.HELMETCITY.CO.UK

Welcome to HelmetCity.co.uk, your one stop shop for all Motorcycle Helmets, Clothing...

 

Ja sam kupovao ali pre bregzita. Narucio u eu i prosao mnogo jeftinije. Sad sa carinom itd izadje te oko 30ak % skuplje nego sto je na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 3/30/2021 at 1:53 AM, severian said:

Dodatno, ti dobiješ bodove za popust na tvoju karticu, a ne švercer od tvojih para popust za sebe.

 

- Koliko dugo važe poeni? Da li zastarevaju?

- Da li postoji minimum prikupljenih da bi se koristili

 

Kolko sam razumeo, u početku, Silver kartica donosi 2 poena za potrošenih €, tj 0,02€ popusta na potrošeni evro.

Treba potrošiti 375€ da bi sakupio 750 poena, tj 7,5€ koje treba potrošiti 6 meseci posle preseka stanja?

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Meni su neki drugari svraćali (doduše u DE, a ne u AT) i vrlo teško to funkcioniše u vreme korone.

U Nemačkoj nisu iste mere u svim pokrajinama pa je negde sve zaključano i može samo online kupovina i isporuka, u drugim je online kupovina a preuzimanje sledećeg dana u radnji i sl.

Baš iz tog razloga su im i radnje slabo opremljene jer sve poručuju iz centralnog magacina u principu danas za sutra. Pa je drugar, i kad ih je namolio da ga puste unutra, našao samo 1 od 7 stvari koje je hteo da pazari.

 

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Uglavnom on'line kupovina.Sto se tice Minhena i prodavnica ide na sistem zakazivanja termina i naravno negativan test, koji tamo kupujete u radnji,apoteci, ali zaista je u radnji tesko naci u smislu ponude brojeva,robe i sl.

Supruga je zvala direktno  najblizu prodavnicu i nisu imali na stanju ,  konkretno jakana, poslali su joj na adresu 2 sa razlicitim brojevima i rekli ako izabere jednu , drugu ili da posalje ili licno da vrati u prodavnicu, ili obe ne bitno. Postarina na njihov teret.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

U nedelju i ponedeljak sam u Kelnu, i kad sam video da baš tamo ima Louis-ov Outlet, niko srećniji od mene :jee1:
Dok nisam slučajno video radno vreme dok sam kopirao adresu  :grr:   :'( .

 

Untitled.thumb.png.814b614145bc57b6c91505622b8a12e0.png

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja