Jump to content

Moto Zajednica

roba iz luisa

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Sa druge strane, ne zaboravite da ako sami direktno poručite od Luisa, dobijete cenu umanjenu za pun iznos PDV (dakle, ne 12-13% manje odozgo, kao kada idete preko Global blue, nego PUN iznos poreza se odbije odmah po naručivanju).

 

Direktna porudžbina za sve što je preko npr 70-100e uopšte nije neisplativa. A ako počnemo masovnije da poručujemo direktno, vrlo brzo će i iznos poštarine pasti sa 20e na 9.99e, kao što je za Hrvatsku. Uostalom, već je pao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

"carina" i pdv nisu isto. tacnije, na zbir vrednosti robe i troskova transporta se obracunava carina, a na tako dobijenu vrednost se obracunava pdv.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Evo primer kupovine kacige od FC Moto:

 

 ~ 170 = cena u Nemackoj sa pdv

142.78 = cena prema non EU, bez pdv (170.00/1.19)

  13.36 = cena DHL slanja

156.14 = total cena ka kupcu u non EU, na fakturi koja ide sa posiljkom

 

  15.61 = carina na total

171.75 = vrednost robe sa uracunatom carinom, osnova za naplatu PDV

 

  34.35 = PDV na vrednost robe sa carinom

206.10 = ukupna vrednost sa carinom i PDV

 

Posta pri primopredaji naplati carinu + PDV + trosak otvaranja, u ovom slucaju 15.61 + 34.35 + ~1.5 , u RSD naravno.

 

Jos jedna napomena, posiljka je bila DHL ali ne full od kuce do kuce jer bi onda oni radili spediciju sto je nekih dodatnih bar 3k rsd, nego je DHL predao lokalnoj firmi, iliti posti da dostavi i ocarini unutar Srbije.

 

Nadam se da je malo jasnije ;)

 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Ja isto gledam neku opremu iz Francuske, sad su mi odgovorili mailom, salju svuda, postarina na kacigu izadje 27e avionom. A ujedno sam dobio i bonus popust koji izadje tacno toliko. Ostaje samo carina i pdv. Ako porucim, javljam rezultat

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

@Dzejzel je dao 100% tačan i sistematično prikazan pregled.

 

Nema bilo kakve neizvesnosti. Može ti biti tako kako je napisao ili bolje (ako se pošiljka provuče bez otvaranja, što se događa i za skupe stvari, ali retko).

 

U slučaju Kineza, tj Alija i goreg, moguće je da trošak bude i veći, bez obzira ima li deklaracije ili ne (kinezima carina ne veruje i onda kreće slobodno sudijsko uverenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ne bih se slozio da nema neizvesnosti, posto imam sasvim drugacija iskustva. trebalo bi da bude ovako kako je @Dzejzel opisao, ali se u praksi desava (meni svaki put) da se vrednost odredi (zacepi) po ko zna kakvom kriterijumu sto dalje rezultira nerealno velikim iznosom carine i pdv-a.

pored mojih iskustava, bio sam prisutan kada je decko dosao da podigne patike sa alija koje su placene 20-ak eura, ali je zbog procene carine morao da plati oko 90e carine i poreza.

moja iskustva su vezana za ns, ne znam kako stvari stoje u drugim gradovima, i mogu da kazem da je narucivanje prava lutrija. zadnju posiljku sam vratio i od tada vise nista ne narucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ako se kinezima ne veruje, kako objasnjavas cinjenicu da sa alija dolaze posiljke vredne i do 100-injak €, bez placanja bilo kakvih dazbina? Moja iskustva su vezana za narucivanja iz EU, gde sam svaki put na ime carine i poreza platio oko 50% vrednosti posiljke. Ne bih se bunio da u paketu nije bio racun, odstampan na listu sa memorandumom prodavnice, njihovom web adresom, sa cenom po komadu i artiklima, ukupnom cenom i transportnim troskovima do srbije. Medjutim, to nije bilo dovoljno nasim pametnjakovicima pa su procenili po svom koliko vredi posiljka. Zadnja posiljka iz eu, predmet i transport do srbije placeni 850rsd, racunao sam na 10% carine i 20% pdv-a (85rsd za carinu, 187rsd za pdv, ukupno 272rsd) a stiglo mi je da platim preko 700rsd. Iskreno, sumnjam da se otvaranje paketa nalacuje 400rsd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Moguce da je otvaranje I jos neka usluga ~400 rsd, posto u mom slucaju sam platio oko 6300 u posti tih 50 eur plus uslugu, ili mozda zaracunaju gornji kurs, nisam siguran...

 

Ali sam primetio takodje da je FC Moto stavio kopiju fakture da bude na paketu spolja, pored original koja je bila sa kacigom unutra, I na prilozenom narudzbenom listu pise da se kopija fakture tako prilozi zbog carinske procedure za non EU.

 

Moguce da carinike cesto mrzi da izvuku papir iznutra nego pausalno kad vide sta je odrede cenu znajuci da se neces zaliti za razliku, jer sama zalbena taksa je veca od te razlike...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
On 5.1.2020. at 23:14, theBeast je napisao:

Shipping za Srbiju je 19.99, sto je OK.

Jedino je pitanje carin koloko ce da te uniste...

Hteo sam naruciti preko Acy-a, ali reko aj da probam sam da vidim sta ce da se desi. Citao sam i o carini, i o PDVu...ali aj da probam.

 

Narucio sam lanc, lancanike, neke protektore...neke stvari na akciji...i uglavnom meni izadje 195e + 20e shipping koje uredno platih karticom. Narucim to 8.januara, i evo danas mi tek stiglo. DHL vozi iz Nemacke do Srbije, odatle preuzima PostExpres.

 

Donosi mi postar jutros i kaze 8.500 rsd :haha2: WTF!?

 

Racunica je ovakva:

215e ~ 25.500 rsd - osnovica za 20%PDV

 

5.300 PDV

2.700 taksa carini

500 postarina za PostExpres (preko 3 kg)

UKUPNO: 8.500 rsd

 

Eto da znate sta vas ceka, ako do sad niste narucivali...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Za 'brzu poštu' pretpostavljam, odnosno dostavu. Pošto DHL dostavlja do Srbije i onda posao nastavlja PostExpress.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

20€ postarine je isporuka na adresu. Treba da se zalis onom sto ti je poslao. Pdv i carina je nešto nezaobilazno ali dodatna postarina nije u redu. Neka DHL dostavi ma kucnu adresu ili neka oni plate nekome drugom. Ali nalogodavac je pošiljalac i on je odgovoran za to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Cuo sam se sa njim, i kod njega su cene uvecane za 19% u odnosu na sajt (sto je OK i logicno)

Onda sam se vodio time da ja to narucim, platim PDV i dodjem na isto. 20e postarinu cu da progutam nekako, s obzirom da sam uhvatio akcije na sajtu.

 

Ali cena carine me je totalno iznenadila, a tek ova posta da ne pricam.

Da, radi se o brzoj posti PostExpres, koja nemam pojma kako je upala u celu pricu. Sad cu da pisem Louisu da vidim sta su za*ebali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
pre 51 minuta, Rik je napisao:

Za 'brzu poštu' pretpostavljam, odnosno dostavu. Pošto DHL dostavlja do Srbije i onda posao nastavlja PostExpress.

Da da, ali zar kod nas nema DHL?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

PTT-DHL

Uslugom PTT-DHL, Pošta Srbije i kompanija DHL International zajedno nastupaju na svetskom tržištu prenosa ekspres pošiljaka. PTT-DHL pošiljke mogu se predati na šalterima 66 pošta u Srbiji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Porucio sam preko Motobunkera neku robu pocetkom februara, dogovorili smo se da stigne krajem meseca zbog godisnjeg odmora, ali mi je pre petnaestak dana javljeno da sva roba stoji na granici zbog nekog (glupog) zakona i da ne ocekujem posiljku. Ako rese problem javice se. Ja sam odlucio da cekam posto jos nije pocela sezona, poslao sam i poruku prekljuce da vidim sta se desava, ali nije isporucena...  Ima li neko neku informaciju? I ako ovo vise ne funkcionise imate li drugu opciju? Sekula vise ne radi, njega sam prvo zvao kada sam porucivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imaš li više informacija o tom glupom zakonu? Šta se to promenilo?

 

Trebalo bi da je važeće ukratko ovo:

Legalno može da se uveze bez carine roba u vrednosti do 100 EUR po čoveku. Preko te vrednosti se plaća carina i porez.

 

Robu na carini ne može niko da ti zadrži ako nije u prekršaju (nisi prijavio, ili si prijavio manju vrednost, ili...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Za sve koji su imali namjeru nabavljati robu u Louis-u u Becu informacija iz prve ruke da od ponedeljka 16.03. pa naredne dvije sedmice zbog Korona virusa Louis nece raditi. :dil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja