Jump to content

Moto Zajednica

Motor za pocetnika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Treba mi neki motor do 3500 eur max.. Sluzio bi mi prvenstveno za neku zajebanciju ali i ponekad bih potegao par stotina kilometara na neki moto skup... Gledao sam Hyosung GT250R i jako mi se dopao i vidim da ga hvale svi... sad, R mi ne odgovara nikako, nemam osecaj potpune kontrole na njemu, nekao su mi nezgodni mnogo, da ne spominjem osecaj u telu kad bih isao negde dalje.. Dakle, najvise bi mi odgovarao neki SM.. Gledao sam Hyosung RX 125 SM i svidja mi se ali je slab mnogo, dobar bi bio da se vozikam po gradu i do vikendice, ali negde dalje da idem.. bilo bi mucenje za masinu... Znaci motor mi treba za grad i vikendicu, da nije jaci od 300, 350cc i da je SM.. ima li sta u cenovnom rangu do 3500, novo ili polovno... ? Ako je polovno da nije starije od 6-7 god... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Hyosung R od 250 je R samo u nazivu. Bese ima 27 ili 30 ks? Probaj da sednes na njega, nije tako lose. A ako bi udobnu voznju pogledaj Hyosung Aquila 250, ista je masina kao na onom nazovi R-u (V2, 27ks) al je drugaciji motor. Lici na copere, ali je veoma udoban za voznju. Potrazi malo na net-u putopise od Palomasa iz Varazdina, ond vozi no coperce vec dugo. Moj kum je uzeo isto Aquli, i probao sam ga. Mogu ti reci lepo i ide i koci, i upravljiv je. A sedis ko u fotelji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Verujem da su dobri motori.. ali sta kad treba oticu u vikendicu po makadamu,brdima i prelaziti vodu 30 cm dubine? :) Hyosung je jedna od opcija ako se ne nadje neki dobar SM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Ja da uzimam SM to bi definitivno bio Suzuki DRZ 400 SM. Ide ko mećava,za grad je odličan... Na otvorenom vetar ubija,ali koliko zabave pruža,mislim da je to zanemarljivo. A za 3500 možeš da nađeš dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Ne znam kako je sa delovima,a što se tiče potrošnje,oko 5 litara je trošio ortaku,s tim da ga je drapao pun gas stalno,zato ga je i prodao,kaže ne može ovo da se vozi normalno,tera te da ga stiskaš  ;D pravi fun bike  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Moze za te pare u dobrom godistu i DRZ 400 i Honda FMX 650.... mislim da su dobri za pocetnika, sta fali ? Upravljivi, lagani... ipak je do njega koliko ce zavrtati gas a bolje da zavrne ovih 40-tak konja nego malo vise na drugom bajku... znam dosta njih koji su pocinjali na R motorima, pa sve proslo kako treba, ipak je to individualna stvar...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Da sam alav na gasu, jesam, to moram priznati.. Ali mislim da DRZ uopste nije los za pocetak.. SM bih smeo da poteram i 990 dok R ne mogu.. cak mi je i RS50 uzas za voznju, pogotovo pri manjim brzinama.. nikako mi ne odgovara polozaj sedenja.. ionako mi treba motor za sve terene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Ako planiraš da uglavnom voziš po gradu,ne verujem da će ti dosaditi,al ako ćeš svaki vikend na neku dužu turu onda ti već neće biti toliko zanimljiv. To je bar moje mišljenje,u principu,ne vidim kako bilo koji motor može da dosadi  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Voznja bi se sastojala od svakodnevne zajebancije po gradu (Loznica) i mestima u okolini.. vijugavi putevi, brda, makadam do Drine, prelaz preko Jadra... godisnje posetim oko 5-6 moto skupova u okolini od 150 km max... KLE mi se svidja ali i nije bas nesto za zajebanciju jer mi treba stvarno nesto sto dize adrenalin ali opet sa druge strane da nije toliko jako jer od samog pocetka neki veliki period ne vozim nista jace od 125 :) za sada me stvarno privlaci DRZ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

Pa kako mislis da KLE ne podize adrenalin. Ubrzanje zadovoljavajuce, penjes se i vozis gde hoces, registracija prihvatljiva, potrosnja isto, a agregat jos uvek zivi u 3 vrste motorcikla, tako da su ti i delovi dostupni. Gume takodje ima ih maltene na kiosu i eto. Ja ga vozim jedino nije za duze ture, jer ti utrne dupe. A te ture sa danasnjom nestasicom neces ni pravitiiiii veruj mi. Skoro vecina je postala CAFE bikers ili plaza biker!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

A sto ne bi probo neki f650GS (2004. godiste).. Ima 50ks...A dobar je i za off-road.. Znaci adrenalin na nivou... Mozes gde oces sa njim! A imidz je tek extra, msm BMW je BMW!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja