Jump to content

Moto Zajednica

Crvena lampica

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pre pola sata prilikom voznje, upalila mi se ona crvena lampica sto pise na njoj Fl. To je ona lampica sto treperi kada je motor ugasen. Sad se upalila u voznji i stalno je sijala. Sa motorom je sve ok. Ide isto. Zvuk isto ok. Sta to moze biti? Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Mozda zvuci glupo ali da nije to lampica koja signalizira da si pri kraju goriva? To Fl mi dismr na Fuel. :roll: Ja od kada vozim auto na plin non stop mi sija, cudo da mi do sada nije pregorela! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ako je lampica za ulje onda to treba da proveris.
Ma kakvo ulje, lepo èovek pita, Fi lampica nije ni ulje ni gorivo nego knjiga Service-manual pred sebe pa traži u trouble-shootingu... Ako ne znate šta je, nemojte da odmažete èo'eku :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

FI lampica je signalizacija kada sonde u FI (Fuel Injectoru) pošalju kompu parametre van tolerancije. Najèešæe se dešava da se ti parametri totalno pojebu ugradnjom after market auspuha, ali verujem da bi uzrok moglo da bude i loše gorivo. Auspuh nisi menjao jer ti se lampica upalila u vožnji, proveri filter vazduha, možda je zaprljan pa ne dozvoljava protok vazduka u granicama u kojima je tvojoj ali to potrebno, a to je mnoooogo vazduha i priseti se da nisi sipao možda neko slabije gorivo... Problem je u ubrizgavanju smeše, odatle i FI signalizacija. Eliminiši filter i loše gorivo pa da vidimo dalje. Možda neki ovlašæeni servis?

 

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

U pitanju je neka greska koju prijavljuje upravljacka jedinica, samo ti sada treba neko ko ce da ti to spoji na dijagnosticki uredjaj i ocita o cemu se radi (preporucujem ISKLJUCIVO zvanicni Kawasaki servis!). Nesto sa sistemom ubrizgavanja definitivno nije u redu. Vrlo vjerovatno da su se zaprljali brizgaci od naseg kvalitetnog goriva i potrebno je ciscenje, to se meni desilo na kolima prije mjesec dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Danas se i ugasila. Ja sipao sada na lukoilu i odmah se ugasila. Verovatno je bilo malo zaprljano. Hvala u svakom slucaju. Vec sam se bio uplasio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Kul' date=' ipak je bilo gorivo. Rekoh ti... :wink:

 

najzli[/quote']

 

Kad sam procitao tvoje misljenje, otisao i nasuo na drugoj pumpi. Posle par minuta se ugasila. Svasta se toci kod nas. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

I ne samo to, vodi racuna da sto manje vozis na rezervi, da ne vuce u brizgace mulj sa dna rezervoara :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam se prerano ponadao. Evo danas se vracam iz Pazove i opet se upalila. Nikada nisam bio na rezervi. Stanem na omv pumpu sipam pun, ali se nije ugasila. Odoh ujutru kod Culeta. :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
mislim da je lambda(ili kako vec) sonda.Meni ti stalno gori.U servisu su mi rekli da ne menjam jer nije jevtino a obicno ne smeta motoru.Kod mene stoji upaljeno F1.

Pa neznam jel 1 ili pise l ali to je lampica srkoz dole sa desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Je*eni kompjuter (upravljacka jedinica) cim dobije pogresnu informaciju, odma u servis i na praznjenje novcanika.. :? Definitivno nesto nije u redu sa smesom, a ja ti zelim da bude sto banalnija stvar jer ce manje da kosta, a posto ti je motor nov, mislim da cu biti u pravu..;)..Pisi sta je bilo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ako je u pitanju Lambda sonda, preporucujem da je promijenite jer to ne stoji tu bezveze. Kada ona ne radi upravljacka jedinica ne dobija tacne podatke o sastavu smjese pa prelazi u nekakav da ga tako nazove "safe mode". Sto ce reci veca potrosnja, manja snaga bla bla bla... Sredjujte to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

sta god da mu je treba to popraviti sto prije jer ti je sigurno crko neki elektronski dio a on ce ti povuci za sobom jos koji pa ce bit skuplje nego sto je trebalo da bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd

citam topic jel imam isti problem i sto je najgore poceo sam da se smejem topic je star ko biblija ali ja moram da vam kazem,decko koji je imao isti problem sa FI lampom je sipao na aviji,ja juche sipao na aviji bilo sve ok pre toga,ono meni upali lampciu znachi ne verujem da je toliko usrana odvratna puma!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja