Jump to content

Moto Zajednica

pojacati kocnice na V-Stromu ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ne znam zasto mislis ali strom ima solidne kocnice.za motor svojih gabarita i svoje namene odlicne.ne mozes ocekivati neke brutalne kocnice od motora sa tako mekanim prednjim krajem.kocnice na njemu su potpuno iste kao na banditu 600.jedino da se stave pancirna creva ako uspes i da primetis razliku....najvese ces uticati promenom plocica ali to sa sobom nosi neke pratece stvari posle...ali moze da pojaca kocenje u nekoj meri.nisam imao prilike da u isto vreme uporedim na stromu i nekom drugom motoru ali par dana sam ga vozao i bas mi se dopao kao motor a kocnice....treba se malo navici a u krajnjem slucaju ako je bas toliko to problem mogu se staviti i klesta od nekog drugog motora uz minimalne prepravke....koliko je to isplativo....to je drugo pitanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ne znam zasto mislis ali strom ima solidne kocnice.za motor svojih gabarita i svoje namene odlicne.

 

reci mi ovo kada pokusavam sa suvozacem da zakocim, svaki put se istraumiram dal ce stati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ne znam zasto mislis ali strom ima solidne kocnice.za motor svojih gabarita i svoje namene odlicne.

 

reci mi ovo kada pokusavam sa suvozacem da zakocim, svaki put se istraumiram dal ce stati

 

Desavalo se to i meni, navikavajte se da poligu kocnice hvatate vise pri kraju, tako postizete veci pritisak na kocnicu uz manju upotrebu sile. Ne mislim bukvalno pri kraju, meni je mali prst uvek na kraju rucice gasa da bi kaziprst i srednji prs uhvatili sto dalje od ose poluge kocnice, tako ostvarujete vecu silu kocenja uz manji silu pritiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koliko ja vidim, treba da se stave pancir creva i neka bolja kljesta.

Creva i polovna kljesta kostaju kao neki top, a dosta je potrebnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ne znam zasto mislis ali strom ima solidne kocnice.za motor svojih gabarita i svoje namene odlicne.

 

reci mi ovo kada pokusavam sa suvozacem da zakocim, svaki put se istraumiram dal ce stati

 

Desavalo se to i meni, navikavajte se da poligu kocnice hvatate vise pri kraju, tako postizete veci pritisak na kocnicu uz manju upotrebu sile. Ne mislim bukvalno pri kraju, meni je mali prst uvek na kraju rucice gasa da bi kaziprst i srednji prs uhvatili sto dalje od ose poluge kocnice, tako ostvarujete vecu silu kocenja uz manji silu pritiska.

jbg malo odaljiti rucicu kocnice i hvatati je makar na pola...

a klesta mozes od nekog r-a koji ima isti precnik diskova.ako nadjes da ti odgovara promer rupa za kacenje to je super ako ne morao bi da pravis nosac dodatni....mada iskreno prepravljati nesto za sta fabrika misli da radi kako treba i kao tako radi vec 5-6 godina bez promene.... ne bi ja tu nista dirao  ;D ;D ;D ;D ;D sem eto creva,ulja i plocica.... suzuki generalno ima malo slabija kocnice od nekih drugih motora...pogotovo od honde.. bar neka moja iskustva sto sam probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@donmarkoni

transalp ima kocnice za primer,e takve ce da ima i moj strom...

nacice se neko ko ih je vec sredio kako treba-prenece iskustvo i ja cu to napraviti.

A da ja stalno imam osecaj da necu stati e od toga nema nista...hvataj tamo ovamo da bi to izgledalo dobro ne ide...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kljesta od SV 650 su savremenijeg tipa i idu "na sraf". Dosta bolje bi trebalo da koce.

Mada ja mislim da uopste nije problem adapter, za koja god kljesta da nadjes. Mislim da ima polovnih od R-ova koliko hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

od SV650 ? Jel mora i adapter ili pase sraf na sraf ?

 

 

Treba da pase na sraf, ali od SV 650. Veci SV 1000, mora adapter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Može adapter i 4-klipa klješta od gsxr600/750.To je ozbiljna stvar. SV650 ima dvoklipa. Trenutno sam na putu ali kad dođem kući mogu da postavim sliku adaptera za spomenutu  zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Ovde niko ne zna engleski ili ne zna da koristi internet? Ne vozim stroma, ali sam ga probao i stvarno loše koči. Drugar ima 650ku, godinu dana starog i par puta smo luftirali kočnice i to je pomagalo malo. Svaki put je izašlo malo vazduha. Probajte da izluftirate i promenite ulje. Moj predhodni motor pegaso strada sa jednim 320 diskom je kočio mnogo uverljivije od stroma koji ima dva.

 

Evo šta se nađe sa dva klika...

 

http://www.stromtrooper.com

http://www.stromtrooper.com/showthread.php?t=54456

http://www.stromtrooper.com/showthread.php?t=51294

http://i443.photobucket.com/albums/qq159/jlzlowe/P1010737.jpg

http://f16viper68.smugmug.com/Motorcycles/Motorcycle/DSC00370/834005654_3cGiS-M.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

kolega sa dva klika nadjes sta ti volja ali nije bas lako to ovde u srbiji naci i to povoljno i namontirati.Stoga je pametnije OVDE pitati pa naci dobar odgovor i naci klesta od nekog ovozemaljskog motora i uraditi prepravku.SV650 deluje zanimljivo ! Krecem u potragu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

Čini mi se da se nisam precizno izrazio.

 

Imam adaptere za SV/DL viljuške na koje se stavljaju Gsxr-ova klješta sa 4 klipa. SV i DL klješta imaju 2 klipa.

Razlika je ogromna.

Mislim da je stavljanje SV-ovih klješta gubljenje vremena

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd - Šumice
  • Motocikl: Yamaha XJ900

 

Čini mi se da se nisam precizno izrazio.

 

Imam adaptere za SV/DL viljuške na koje se stavljaju Gsxr-ova klješta sa 4 klipa. SV i DL klješta imaju 2 klipa.

Razlika je ogromna.

Mislim da je stavljanje SV-ovih klješta gubljenje vremena

Ako ti nije problem postavi neku sličicu tih adaptera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

Čini mi se da se nisam precizno izrazio.

 

Imam adaptere za SV/DL viljuške na koje se stavljaju Gsxr-ova klješta sa 4 klipa. SV i DL klješta imaju 2 klipa.

Razlika je ogromna.

Mislim da je stavljanje SV-ovih klješta gubljenje vremena

Ako ti nije problem postavi neku sličicu tih adaptera.

 

Hoću, čim se vratim s puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Nemam stroma ali imam Bandita, koji ima Tociko 4klipna kleshta koja su odlichna(isto shto i Slichni 4klipnu brembo,ako se malo bolje pogleda vidi se da su indentichni calliperi) i nije mi uopshte jasno shto shtede za njih toliko mizerne novce i stave na odlichan motorcikl kao shto je Vstrom dvoklipna kleshta od pre 20 godina,i onda vlasnik ima savrshen motorcikli ali sa nedovoljnim kochnicama,ajde da su u pitanju ruchke,vizir auspuh ili tako shto,na Kochnicama, Ogibljenju i gumama(lanac lanchanici) nikada ne treba shtedeti jer sdu to komponente koje prave razliku izmedju "TO BE OR NOT TO BE" gledam na stranim forumima imaju rubriku gde se obracaju Suzukiju,kao verni korisnici Suzuki Vstroma, ali ih Suzuki izgleda bash i ne slusha pre vishe.,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

DL650 K6 i stariji te DL1000/KLV

 

Promjer klipa u glavnom cilindru

prednjih kočnica (eng. master cylinder) -> cca. 16 mm

 

Promjer klipa u glavnom cilindru

zadnje kočnice (eng. master cylinder) -> cca. 14 mm

 

Promjer klipova u prednjim kaliperima -> cca. 30 mm

Promjer klipa u zadnjem kaliperu -> cca. 38 mm

 

Specifikacija kočione tekućine -> DOT4

 

 

DL650 K7 i noviji:

 

Promjer klipa u glavnom cilindru

prednjih kočnica (eng. master cylinder) -> cca. 14 mm

 

Promjer klipa u glavnom cilindru

zadnje kočnice (eng. master cylinder) -> cca. 14 mm

 

Promjer klipova u prednjim kaliperima -> cca. 27 mm

Promjer klipa u zadnjem kaliperu -> cca. 38 mm

 

Specifikacija kočione tekućine -> DOT4

 

Iz prilozenog COPY/PASTE se vidi da su na novijim modelima OSLABILI prednju kocnicu...... Isto tako starija generacija Sv-a bolje koci od novije....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kad sam već naleteo na ovu temu da priupitam jel radio neko nešto od ovih modifikacija koje su predlagane za poboljšanje kočnica na malom stromu.Konkretno mislim na stavljanje klešta od GSXR-a ili od SV-a.

Jedina stvar koja je čini mi se ispod kvaliteta na ovom nadprosečnom kvalitetnom motoru :D jeste prednja kočnica.Menjao sam i ulje i pločice i opet nisam zadovoljan.Negde sam čitao da stavljanjem EBC sinter pločica može da se malo dobije na poboljšanju .

 

Hteo bih to da odradim pre sledeće sezone pa ako ima neko da je to radio mogao bi da se javi i napiše svoje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Radio kolega, citam, po tekstu bih rekao prezadovoljan, sto me i ne cudi http://v-strom.hr/kocnice/brembo-p4-3434/60/

 

Imam ja cetvoroklipna od GSXRa K4, meni su prevelika, rado bih se mjenjao za tvoja fabricka dvoklipna ako si zainteresovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Vidim da je ovaj sa linka prezadovoljan.Da i ja imam Brembo verovatno ne bih ni piskarao ovde ;D ;D ;D

Ne bih menjao ni prodavao svoja originalna klešta,kupio bih druga.

Koliko vidim najbezbolnije i bez nekih prepravki bi bilo staviti klešta od starog SV-a.Na to dodati pancirna creva i neke bolje pločice od fabričkih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja