Jump to content

Moto Zajednica

Do mora i nazad

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 1.

 

Par dana pre puta dolazi kobac do mene, nesto pricamo, vozali bi ne znamo gde, ovde okolo sve dosadno, hm, gde bi mogli, ajmo na more.  :D

Izmoljakam 3 dana slobodno, ne daju vise, sram ih bilo, gazda se smeje, kaze imam vise godisnjeg nego on ... haha, istina.  ;:'

Bez neke posebne pripreme i plana puta, krecemo do Boke Kotorske. U navigaciju ukucamo najkraci put do Risna, a posle cemo videti gde bi dalje. Put nas vodi preko Hrvatske, Vukovara i Vinkovaca, gde nema nista uslikano...isto ko i kod nas, pa nema zanimljivosti, pa onda prelaz u Bosnu i prve slike...Tuzla.

Ne moze se proci pored Tuzle , a ne uslikati termoelektranu i "cist" vazduhu koji ispusta u visine!  ;)

IMG_8927.jpg

 

IMG_8933.jpg

 

IMG_8938.jpg

 

Dalje idemo u brda, dobro dodje kao promena od Vojvodine. ;)

Kobac se preziva Stupar, pa otud ova slika.  :D

 

IMG_8941.jpg

 

Kako se penjemo sve vise hvata nas magla , ne vidi se nista ispred nas, vizir podignut , jer se previse vlage skuplja na njega, pa je i voznja dosta sporija. Tu negde i predajemo vodjstvo slovencima, sa kojima smo vozili neko vreme.

 

IMG_8946.jpg

 

IMG_8950.jpg

 

IMG_8955.jpg

 

Slovenci odprasise negde kasnije, a mi stali da uzmemo hleba u nekoj od pekara uz put...poneli smo neke konzerve i kobaje od kuce, pa cemo jesti negde gde nadjemo klupu da mozemo sesti. Ubrzo , nalazimo bas ono sto nam treba, klupa u planini, nema nigde nikoga.

 

IMG_8959.jpg

 

IMG_8963.jpg

 

IMG_8976.jpg

 

Punih stomaka idemo ka Sutjesci, svi znamo sta je bilo, partizani pobedili, uostalom ima i veceras film na Foxu, pa koga interesuje... Ja se i uspentrao gore na spomenik, da sve detaljno pregledam.

Dok sam bio gore, zena, strankinja, pita muza, iz nasih krajeva, sta se ovde desilo, on njoj odgovara,znas onaj film sto sam nabavio na cd-u, e to je spomenik za taj film. ahah, e lepo joj je objasnio, sta ona o Savi Kovacevicu o ostalim narodnim herojima.  :D

 

IMG_8978.jpg

 

IMG_8981.jpg

 

IMG_8994.jpg

 

IMG_8985.jpg

 

IMG_9006.jpg

 

IMG_8993.jpg

 

IMG_9004.jpg

 

IMG_8996.jpg

 

IMG_9009.jpg

 

Jel sam udavio sa ovoliko slika?  :D

 

IMG_2612.jpg

 

Idemo dalje, kanjonom Sutjeske, priroda ocaravajuca, prosto da ne poverujes da drvece moze da raste onako iz kamena. :o

 

IMG_9027.jpg

 

IMG_9029.jpg

 

IMG_9034.jpg

 

IMG_9048.jpg

 

IMG_9038.jpg

 

IMG_2624.jpg

 

IMG_2625.jpg

 

IMG_2631.jpg

 

IMG_9044.jpg

 

IMG_9046.jpg

 

Znate kako kazu, jeb.. zemlju koja Bosne nema, istina je, predivna priroda  , hrana, ljudi, nema bolje.  ;)

Naletili na neke planine, kad smo se penjali iz kanjona Sutjeske...

 

IMG_2637.jpg

 

PanoramaplanineBosna.jpg

 

IMG_9068.jpg

 

IMG_9070.jpg

 

IMG_9071.jpg

 

IMG_9072.jpg

 

Posle uspona, krivina, slikanja planina, obilazaka oko radova na putu, sledi i okrepljenje...nista bolje od planinske vode na cesmi, sto bi rekao jedan moj drugar - "Zmija hladno" !  :D

 

IMG_9073.jpg

 

Panoramacesma.jpg

 

Vozeci se ovakvim putevima, gde svakog kilometra, nesto prelepo izadje iza krivine, tako i ovo jezero sa predivnom bojom.

 

IMG_9084.jpg

 

IMG_9088.jpg

 

Posle jezera spustamo se u Gacko, ali prvo slikanje Gacka sa brda, zanimljivo je da je to dole sto vidite na oko 1000m nadomorske visine, i predstavlja najvisi grad u Hercegovini.

 

IMG_2663.jpg

 

IMG_9093.jpg

 

Ponovo termoelektrana "krasi" krajolik.

 

IMG_9095.jpg

 

IMG_9097.jpg

 

IMG_9099.jpg

 

Prolazimo Gacko, tocimo jeftinije bosansko ili ovde hercegovacko gorivo, i pravac Crna Gora, prelaz Vraćenovići, u brdima, coveka okolo nema, samo se krave setaju okolo.  :D

Jedino na tom prelazu smo se zadrzali malo duze, vamo pre negde ni kacigu nismo skidali, a motor ni jednom ugasili. Ali kod bivsih nam sunarodnika nemoze tako, zadrzali su nas bar pola sata, sve papire pokupili, pregledali, otvaranje kofera, nosanje nasih papira po kancelarijama. Ne znam cemu tolika procedura, ali prodjosmo dalje , uskim putevima , kola se jedva mogu obici.

 

IMG_9109.jpg

Bjezi kravo!  :D :D :D

 

IMG_9110.jpg

 

IMG_9112.jpg

 

Crnogorski putari vec neko vreme grade put koji ce ubrzati put Risan - Zabljak , pravi crnogorski autobahn. :)

 

IMG_9113.jpg

 

Ali samo na nekim mestima, i dalje ima dosta makadama, radovi su na sve strane, taj deo je zanimljiv jedino ako imate enduro.  :D

E onda ponovo se vracamo na magistralu, pa przenje, i skretanje za Risan, naravno, ne ovim novim putem, pa okolo  - naokolo, nego starim , punim onih lakat krivina. Pogled na Boku Kotorsku i Risanski zaliv , ne samo da ostavlja bez daha, vec vas tera da ostanete bar nekoliko minuta i zurite  u te lepote.

 

IMG_9115.jpg

 

IMG_2674.jpg

 

IMG_9128.jpg

 

IMG_9136.jpg

 

IMG_9142.jpg

 

IMG_9147.jpg

 

IMG_9153.jpg

 

IMG_9155.jpg

 

IMG_2683.jpg

 

IMG_2686.jpg

 

IMG_2690.jpg

 

IMG_2692.jpg

 

IMG_2697.jpg

 

IMG_2701.jpg

 

PanoramaRisan.jpg

 

Posle ovog neverovatnog puta, koji je nazalost u prilicno ruiniranom stanju, nema zastitne ograde, na nekim mestima, put se odronio, pa je tu samo kamenje ostalo i sl. stizemo u Risan. Mali gradic u nevesti Jadrana, Boki Kotorskoj. Skoro svako letovanje u detinjsktu letovao sam ovde, pa me tako vezu i uspomene za ovo mesto, cep grad vec godinama izgled skoro da stoji u mestu, i to je ono sto mi se svidja, osim par novih ruskih zgrada, izvan grada, ali to se moze preboleti. Kako smo se spustili u Risan, shvatio sam da i ne zelim da idemo dalje, ostajemo ovde, uzeleo sam se Risna, jer to kao da mi je drugi dom.

Kobac se slaze, i jedva nalazimo neki skup smestaj , kod neke babe, u sobi 100 stepeni...da smo imali mozga, trebali smo naci smestaj iz Sombora, sigurno bi bio bolji i jeftiniji.

 

IMG_9159.jpg

 

Dok je kobac mene slikao za ovu sliku pored table, pada mu motor i lomi se rucka od kvacila. Sutra smo probali rezervnu za Dominatora, ali ne odgovara, pa smo se snasli sa dva parceta armature i dosta izolir trake , i kobac je dobio novu rucicu kvacila.  :P

 

IMG_9164.jpg

 

U centru grada.

 

IMG_9165.jpg

 

Pogled iz sobe

IMG_9169.jpg

 

Posto smo dosli predvece, nista od kupanja u moru, raspakovali se, prosetali gradom, popili koje pivce i na spavanje (iako bas i nismo nesto spavali, jer je u sobi preetttooopppllllooo!) .

 

Crkva

 

IMG_9177.jpg

 

Spomenik palim borcima

 

IMG_9178.jpg

 

IMG_9181.jpg

 

"Zastitni" znak Risna, hotel Teuta, nazalost, u zadnjih par godina u prilicno ruiniranom stanju.

 

IMG_9185.jpg

 

Luka Risan

 

IMG_9201.jpg

 

IMG_9207.jpg

 

IMG_9208.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dan 1.

 

Par dana pre puta dolazi kobac do mene, nesto pricamo, vozali bi ne znamo gde, ovde okolo sve dosadno, hm, gde bi mogli, ajmo na more.  :D

Izmoljakam 3 dana slobodno, ne daju vise, sram ih bilo, gazda se smeje, kaze imam vise godisnjeg nego on ... haha, istina.  ;:'

Bez neke posebne pripreme i plana puta, krecemo do Boke Kotorske. U navigaciju ukucamo najkraci put do Risna, a posle cemo videti gde bi dalje. Put nas vodi preko Hrvatske, Vukovara i Vinkovaca, gde nema nista uslikano...isto ko i kod nas, pa nema zanimljivosti, pa onda prelaz u Bosnu i prve slike...Tuzla.

Ne moze se proci pored Tuzle , a ne uslikati termoelektranu i "cist" vazduhu koji ispusta u visine!  ;)

IMG_8927.jpg

IMG_8938.jpg

 

Cisto informativno da se ne blamiras i ne provaljujes,a i da nesto naucis.... ;)Ovo na slikama sto ti mislis da je "dim", nisu dimnjaci i nije dim, vec hladnjaci i cista vodena para koja dolazi sa turbina i pretvara ponovo u vodu.. ;):D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Cisto informativno da se ne blamiras i ne provaljujes,a i da nesto naucis.... ;)Ovo na slikama sto ti mislis da je "dim", nisu dimnjaci i nije dim, vec hladnjaci i cista vodena para koja dolazi sa turbina i pretvara ponovo u vodu.. ;):D ;D

Tuzlak, ne daj se isprovocirati ;D. Oroku je svjetski putnik, zna on, ali nemilosrdno arci umjetnicke slobode u opisima ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 2.

 

Posle dorucka odma na plazu, nisam se poseteno ni okupao po raznim morima na kojima sam bio ove godine, a bome ni kobac nije stigao vec dugo na more.

More ujutro, mirno, cisto, ma lepsa mi ova Boka od bilo cega!

 

IMG_9222.jpg

 

IMG_9231.jpg

 

IMG_9231.jpg

 

IMG_9234.jpg

 

U vreme najjaceg sunca, idemo sa plaze, docemo kasnije, sad malo da kobcu pokazem grad, a i da ga uslikam za putopis.  ;)

Reka koja se iz pecine uliva u more, naravno, kad ima kise, sad tu bas i nema nesto vode.

 

IMG_9241.jpg

 

IMG_9247.jpg

 

IMG_9250.jpg

 

Stari most

 

IMG_9251.jpg

 

IMG_9253.jpg

 

IMG_9256.jpg

 

I pecina ...

 

IMG_9268.jpg

 

IMG_9282.jpg

 

Tu su i iskopine starog rimskog grada, a iz koje godine, stvarno ne bih znao.

 

IMG_9274.jpg

 

Risan je najstariji grad u Boki , datira iz 3. veka pre nove ere. Bio je najsnazniji u doba kraljice Teute , dok ga nisu osvojili Rimljani. Teutin dvorac se nalazi iznad Risna , i jako tesko je dostupan, cak nisam ni siguran da se gore moze otici bez neke dobre opreme.

U Rimsko doba grad se zvao Risinium, i bio je u prilicno losem stanju sve do 1. i 2. veka nove ere, kad su se u ovom gradu dizale palate , skuputure, mozaici...Tako danas u samom gradu mozete posetiti mozaike, i pogledati kako je to izgledalo.

Risanske ulice

 

IMG_9286.jpg

 

Posle rucka i odmora uz TV, ponovo plaza, i onda idemo do Kotora, bio bi greh da smo dosli dovde, a ne otici malo na voznju po Boki.

 

IMG_9215.jpg

 

Malko pocrveneo  ;D

 

IMG_2705.jpg

 

Kao sto rekoh posle brckanja u moru, idemo do Kotora, prvo stajanje , Perast.

Svakako ono sto najvise zapada za oko su dva ostrva .... prirodno ostrvo sv. Djordje na kom se nalazi manastir iz 12. veka, i bar kad sam ja zadnji put bio, na njega nije bio dozvoljen ulazak za posetioce, i Gospa od Skpjela izgradjena krajem 15. veka. Na tom mestu je 22. jula, po predjanju, nadjena slika Gospe, pa su stanovnici Perasta odlucili u tu cast da izgrade ostrvo i na njemu crkvu. Svake godine od tada , na to mesto nasipa se kamenje sa camcima i tako se ono vremenom i proslirilo. Nazalost, mi smo zakasnili na ovu svecanost za par dana, ali se mogu pohvaliti da sam tome prisustvovao pre nekoliko godina, cak i bio na ostrvu.

 

IMG_9290.jpg

 

Ostrvo sa drvima, koje je levo, je sv. Djordje, a desno je Gospa od Skrpjela.

IMG_9293.jpg

 

IMG_9297.jpg

 

IMG_9299.jpg

 

IMG_9305.jpg

 

Iako ima samo 500. stanovnika, njegova velicina se ogleda u lepoti - Perast !

 

IMG_9311.jpg

 

IMG_9310.jpg

 

IMG_9315.jpg

 

Na parkingu za motocikle , kod starog grada motore ostavljamo pored dosta enduro motora i skutera, niceg drugom osim toga ovde nismo videli, stvarno zacudjujuce...hehe, zaboravio sam da slikam, blenuo sam u KTM-ove.  ;D

 

Kotor je osnovan nekih 100. godina posle Risna,  i spada u starije gradove ovog podnevlja. U njemu su vladali Rimljani i u to vreme zvao se Acruvium. Prve utvrde su izgradjene od imperatora Justinijana I , ostalo je samo nadogradjivano godinama.

Setnja po starom gradu

 

IMG_9326.jpg

 

IMG_9327.jpg

 

Srpska pravoslavna crkva, crkva sv. Nikole

 

IMG_9332.jpg

 

crkva svetog Luke

 

IMG_9331.jpg

 

Kotorske ulice

 

IMG_9335.jpg

 

Katedrala sv. Trifuna iz 809. godine

 

IMG_9338.jpg

 

Macke "gotove" od vrucine

 

IMG_9341.jpg

 

Zanimljiva lobanja na kuci

 

IMG_9343.jpg

 

IMG_9346.jpg

 

Zidine Kotora

 

IMG_9354.jpg

 

IMG_9360.jpg

 

IMG_9373.jpg

 

PanoramaKotor.jpg

 

Zidine idu skroz do vrha planine, gde se nalazi crkva i tvrdjava

 

IMG_9355.jpg

 

IMG_9363.jpg

 

Lepo se prosetali po Kotoru, odmorili od kupanja, pazarili veceru u Maxiju, pa nazad za Risan. Stali smo da uslikamo jos nesto pre samog ulaska u grad, tu se i upoznali sa jednim deckom, zivu tu, vozi motor, neki R, i nemoze da veruje da smo dosli "cak" iz Sombora ovde. Njegov drugar je doneo motor vozom iz Beograda i sad se sa svojim R-om voza po primorju. Uvece smo ga sreli sa zenom i bebom, i idalje je bio u neverici da smo toliki put prevalili ! Sta bi rekao da zna da sam bio u Siriji, haha!  ;D

 

IMG_9376.jpg

 

IMG_9388.jpg

 

Uvece opet , crno niksicko, pogled na luku i vaterpolo treninig.  ;D

 

IMG_9392.jpg

 

IMG_9395.jpg

 

IMG_9398.jpg

 

IMG_9403.jpg

 

IMG_9404.jpg

 

Posle su zatvorili radnju, pa nije bilo vise limenki, pa smo presli na svetlo, kad se mora.  :D

Lokalna birtija, pa laku noc!  ;D

 

IMG_9409.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Cisto informativno da se ne blamiras i ne provaljujes,a i da nesto naucis.... ;)Ovo na slikama sto ti mislis da je "dim", nisu dimnjaci i nije dim, vec hladnjaci i cista vodena para koja dolazi sa turbina i pretvara ponovo u vodu.. ;):D ;D

 

U, izvini, ali izvor mi neke novine koje sam nasao preko googla, gde pise da elektrana zagadjuje okolinu i da ima dosta bolesti u tom kraju, pa sam povezao sa time, a i dimnjaci sam nasao naziv na nekim slikama preko googla, pa se nisam ni trudio da trazim dalje. Nema potrebe za tim tonom, i da se bez potrebe lozis!  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Cisto informativno da se ne blamiras i ne provaljujes,a i da nesto naucis.... ;)Ovo na slikama sto ti mislis da je "dim", nisu dimnjaci i nije dim, vec hladnjaci i cista vodena para koja dolazi sa turbina i pretvara ponovo u vodu.. ;):D ;D

 

U, izvini, ali izvor mi neke novine koje sam nasao preko googla, gde pise da elektrana zagadjuje okolinu i da ima dosta bolesti u tom kraju, pa sam povezao sa time, a i dimnjaci sam nasao naziv na nekim slikama preko googla, pa se nisam ni trudio da trazim dalje. Nema potrebe za tim tonom, i da se bez potrebe lozis!  ;)

 

Ne bih da polemisemo i ne lozim se,vec smatram da bi momak u tim godinama trebao znati elementarne stvari iz Tehnike i Termodinamike,pogotovo sto vozis motor i vjerovatno ga sam odrzavas. ;):) Ali eto vidim da neznas i da takve podtake skidas sa neta,ali ih ne koristis na pravilan nacin. ;):D

No nije to ova tema, vec cisti Off pa ovom prilikom zelim da pohvalim Putopis i drago mi je da ste se ti i drugar lijepo proveli i sa srecom vratili kuci. :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dobro , dobro, izvini, od sad stavljam samo slike, da se ne bi neko uvredio sto ja ne znam princip rada termoelektrana.  ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Odlican putopis....slike prelepe,manje nisam ni ocekivao  ;) ;D ;D a za film sutjesku,jes da je malo losiji ton (ja ga ubacivao jutros) al ebaga,ko voli izdrzace :D

 

Samo napred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ma sjajno, divno je vidjeti kako vas te stare makine nose gdje god pozelite, interesantno je da su ovako lijepe slike napravljene sa A470 PowerShot Canononm, praistorijskim idiot aparaticem, plus malo obrade u photo shopu

 

Sve rijeci pohvale, interesira me kako su vas ove vase mazge sluzile na putu, za Dominatora ne sumnjam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@ Igorak

 

I XT i Dominator bez problema izdrzale put, mnogo teze smo mi sve podneli. Do tamo je bilo 550km, a nazad oko 650km, tako da me je dupe boleo jos dva dana posle povratka.  ;D

Motori trosili skoro isto ceo put, sa malim razlikama, neki prosek od 4.3 l je recimo bio, najvise je bilo oko 5 i nesto, ali to samo jednom mozda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 3.

 

Za danas , dogovorili smo se da idemo preko Durmitora  i kanjona Pive , pa tek onda kuci. Da bi dosli u neko pristojno vreme kuci, krece vec oko 9h.

Istim putem penjemo se iznad Risanskog zaliva, pa na magistralu pravac Niksic. 

 

IMG_9417.jpg

 

Slano jezero kod Niksica, prilicno veliko sa gomilom sitnih ostrva, i jedno jako zanimljivo mesto za kucu

 

IMG_2726.jpg

 

Panoramajezerokodniksica.jpg

 

IMG_9422.jpg

 

Preko brda i planina, lakat krivina, i uskih puteva stizemo do Durmitora...Kako smo se priblizavali, odlicno i vedro vreme se pretvorilo u oblacno. Na Durmitoru seva, i kad smo kasnije dosli , videli smo i da pada kao luda.

Svejedno Durmitor je mozda jedna od najlepsih planina u ovom delu Evrope .

 

IMG_2738.jpg

 

IMG_9440.jpg

 

IMG_9445.jpg

 

IMG_2741.jpg

 

IMG_9447.jpg

 

IMG_9444.jpg

 

IMG_9446.jpg

 

Cim prodjete ovu tablu za ulazak u Durmitor, pocinju ne stvarni predeli, nema slika koliko bi ja hteo, zbog pljuska, ali mislim da ni ove nisu lose...

 

IMG_9453.jpg

 

IMG_2746.jpg

 

IMG_9458.jpg

 

IMG_9459.jpg

 

IMG_9462.jpg

 

IMG_9464.jpg

 

IMG_9468.jpg

 

IMG_9473.jpg

 

IMG_2756.jpg

 

IMG_9482.jpg

 

IMG_9487.jpg

 

Za Durmitor mislim da su reci suvisne...Jedino bi dodao da sam mogao imati i udes tu negde kod ovih zadnjih slika, iza krivine se stvorio neki tip, obojica smo vozili po sredini , ja zverao okolo, ni sam ne znam kako smo se izbegli, kobac mi rece , da je od golfa do kofera bilo mozda 10 cm, ne vise!  ..,

 

IMG_2765.jpg

 

IMG_9492.jpg

 

IMG_9498.jpg

 

IMG_9510.jpg

 

PanoramaDurmitor.jpg

 

IMG_9512.jpg

 

IMG_2770.jpg

 

Obisli Durmitor , ali sasvim sam siguran da cu ovde doci ponovo, malo bolje da istrazim ovaj kraj. I taman da odem do kanjona Tare.  ;)

Spustanje u kanjon Pive, fascinantan....prelepa boja vode, jedino sto malo kvari su tuneli sa lakat krivinama, koji mogu biti prilicno opasni ako se zaletite.  :)

 

IMG_9521.jpg

 

IMG_9525.jpg

 

IMG_9532.jpg

 

Gore smo sreli dva motora, iz Rumunije, odose brzo, pa smo im se samo javili.

 

IMG_9537.jpg

 

IMG_9538.jpg

 

IMG_9546.jpg

 

IMG_9548.jpg

 

IMG_9556.jpg

 

IMG_9561.jpg

 

IMG_9565.jpg

 

PanoramaPiva.jpg

 

Kad smo sisli , i vozili uz reku prema granici, koja prestaje tek kad stizemo do nje. Sama voznja uz reku, posle Durmitora, najlepsa na ovom putu, gomile tunela jedino malo kvare utisak.

 

Stizemo do brane na Pivi, stajemo da uslikamo branu, cuvar mase rukama i vice "No, no !!!" , ja mu kazem, cekaj covece, moze jedna slika bar, on opet "No, no !!!", tek kad sam mu opet ponovio , da ga razumem, i da cu uslikati jednu sliku, pusti me covek....Nikad mi nece biti jasno sto nasi nedaju da se slikaju takvi objekti, koga briga sto sam ja uslikao branu ili zeleznicku stanicu i sl.

 

IMG_9567.jpg

 

E ova druga strana jos impresivnija....

IMG_9582.jpg

 

IMG_9569.jpg

 

IMG_9571.jpg

 

IMG_2801.jpg

 

IMG_2806.jpg

 

IMG_9585.jpg

 

Dalje, prelazimo Bosnu, mislili smo istim putem kuci , preko Sarajeva, ko i prosli put, ali nije zanimljivo , tuda smo vec prosli. Sta cemo gledamo navigaciju, ajmo preko Romanije, Bijeljina , Iloka , Odzaka za Sombor. Duzi put mozda 10km, al nema veze.

 

IMG_9593.jpg

 

IMG_9598.jpg

 

Sa Romanije samo ova slika kad smo stali da predahnemo i nesto pojedemo, vec imam slika odavde, vremena za stajanje bas i ne, a i peglali smo po krivinama prilicno, pa ko je tad mislio na slikanje.  :D

 

IMG_9604.jpg

 

IMG_9611.jpg

 

Sunce zalazi, granica sa Srbijom je tu, ovim i zavrsavam putopis, kasnije smo samo vozili po Vojvodini, mrak je, pa i nema sta da se slika.  :D

 

IMG_9615.jpg

 

Pozdrav, do neke nove voznje !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ti decko prvo da polozis Termodinamiku I i II pa onda da se skitas po belom svetu i da slikas svasta nesto ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ::)

 

Evo pomoci... ;) ;D ;D ;D

 

http://rgn.hr/~tkurevi/Termodinamika_strojarstvo/Download_materijali_termodinamika/Download_materijali_termodinamika.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

Odlican putopis,jos bolje fotografije,sto rece covek na pocetku treba ti placati da se vozis,slikas i pises,bravo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Han-Pijesak

Bravo Oroku. Napravio si fantasticne fotografije na tom putovanju. Vidi se da ti je prijalo. Nadam se da ces jos putovati i javiti se kad prolazis mojim krajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja