Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Zvuk mi se bas svideo.... mada sve se to desilo u garazi pa je eho od zatvorenog prostora mozda ucinio svoje :) ali zvuk jako lici (sad sam trazio po tjubu, nisam jos snimio moj) na ovo:

:) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Mozda sam ovo vec postovao,pa,ako se ponavljam,nemojte zameriti...na 8-10cm od zavrsetka izduva treba po vertikali probusiti rupu fi 2-3mm...Provuci sipku tog preseka i osigurati je da ne ispadne sa obe (gornje i donje ) strane...Obican zilet presaviti na pola,i ubaciti ga u svaki izduv...Znaci,sipcica po vertikali,a zilet se kaci na nju,tako da "preklop" bude okrenut agregatu...Ne mozete zamisliti koji se zvuk dobija preko pola gasa...Jos ako je zavrsnica izduva rezona,uuuuu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Mozda sam ovo vec postovao,pa,ako se ponavljam,nemojte zameriti...na 8-10cm od zavrsetka izduva treba po vertikali probusiti rupu fi 2-3mm...Provuci sipku tog preseka i osigurati je da ne ispadne sa obe (gornje i donje ) strane...Obican zilet presaviti na pola,i ubaciti ga u svaki izduv...Znaci,sipcica po vertikali,a zilet se kaci na nju,tako da "preklop" bude okrenut agregatu...Ne mozete zamisliti koji se zvuk dobija preko pola gasa...Jos ako je zavrsnica izduva rezona,uuuuu..

:o  :) stvarno?! nisam to do sada cuo za to! :)

 

hmmm, akustika je zajebana stvar :) moram da probam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Probaj, a namesto zileta,ako je precnik izduva prevelik,mozes iskoristiti bilo kakav celicni lim debljine 0.1-0.3mm...

To se nekada radilo sa 101,stojadinkama,cule se ko ferari!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Brate, ovo si verovatno i sam video, ali nešto surfujem po netu, naleteh na sajt, pa se setih ove teme... Pogledaj, možda dobiješ neku ideju! ;)

 

http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?1150-Regal-Raptor-Custom-Gallery

 

Inače, meni je ovo najlepši kineski čoper/kruzer, ako se rešim za kupovinu motora Rptor ulazi u uži izbor! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

To bar nije problem :) ubaci  se veci agregat ... ih samo da je para kao sto ih nema:(

U CRO ih je bilo od 350ccm,ali ni taj agregat nije ispunjavao supljinu ...Bilo je nekih experimenata u foto-shopu sa v motorima,pokusacu da nadjem link...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Nije u photoshopu eksperiment, nego u realnosti, ljudi su stavljali xv250 Yamahin motor, ili XS600.S tim sto je ovaj drugi paralel twin, a koliko znam stavljali su i od cb750. Ima sve na youtube-u. A ima i u drugoj temi o Raptoru.  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Nije u photoshopu eksperiment, nego u realnosti, ljudi su stavljali xv250 Yamahin motor, ili XS600.S tim sto je ovaj drugi paralel twin, a koliko znam stavljali su i od cb750. Ima sve na youtube-u. A ima i u drugoj temi o Raptoru.  :) :)

Da,naravno da ima mnogo linkova,ali na konto onoga da je para kao sto ih nema,ovo za fs sam mislio na pokusaje uklapanja harlija u ram od kineza  :D :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Probaj, a namesto zileta,ako je precnik izduva prevelik,mozes iskoristiti bilo kakav celicni lim debljine 0.1-0.3mm...

imam nameru, samo bih ga ofarbao u cno, ne bih bas da se vidi tako nesto :D

Brate, ovo si verovatno i sam video, ali nešto surfujem po netu, naleteh na sajt, pa se setih ove teme... Pogledaj, možda dobiješ neku ideju! ;)

 

http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?1150-Regal-Raptor-Custom-Gallery

 

Inače, meni je ovo najlepši kineski čoper/kruzer, ako se rešim za kupovinu motora Rptor ulazi u uži izbor! :)

Aham, kazem - znam sve slike o njomu sa neta :D stvarno je prelep! Ima kvalitetnijih/brzih/jacih motora, ali (po meni) malo koji je lepsi...

 

Inace ta supljina ispod, meni realno ne smeta, na slikama upada u oci, ali uzivo - ni ne vidi se :)

A to je bas ono na cemu sada radim, ne bas popunjavanje te supljine, ali cackam nesto oko tog dela :)

A nisam za vikend bio u Rumi (beer fest...) pa nisam nista radio, inace je u procesu ovo ceprkanje oko ova dva dovoda vazduha na klipove...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Na ta dva dovoda vazduha lepo stavis malu turbinu i opal :)

Imaju li neku stvarnu svrhu uopste ti "dovodi" ?

Imaju, koliko sam ja razumeo Lonley Ridera na jednom postu - svrha im je da ispune neke evropske norme, propise, da bi mogli biti vozeni po evropi, jer amere bas zabole za sve to, pa kod njih nema toga na agregatu...  a sluzi za neki ponovni dovod vazduha (trebalo bi vec sagorelog) na ponovno dogorevanje i samim tim zastitu atmosfere... to znaci nikakva potreba, jer ako merim raptora sa nekom fabrikom i njenim zagadjenjem, ovo je skoro pa da ne postoji... znaci ne treba nam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Da se i ja upisem.

 

Svidja mi se kako napreduje projekat, mada mi se uopste ne svidjau felne JA bi ipak isao na zicane, sve ostalo je super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

- Ajs je za englesko tržište, mislim da je ipak sve došlo od Jonny Pag-a :)

- nekako mi se vise svidjaju felne na chopperima od žbica... :)

od svih tih slika, lepe su mi ove fore za kvacilo i kocnicu, springere nekako ne volim (u duhu žbica su ;) ove nove tehnologije sa prednjom viljuskom su za mene savrsene :)

- a ovaj sajt je kul, ali nista ne razumem spanski, portugalski, sta je vec :) mada neke stvari nagadjam sta oce, pogotovo me interesuje ovaj filter za vazduh :) a ovo sa vizuelnim povecanjem cilindara sam i ja zeleo da uradim, samo na dajtoni je lakse jer je matiran agregat, nama je hromiran pa je malo teze uraditi da bude lepo ;)

inace resio sam sta cu sa ovim sto sam izvukao ova sranja za dovod iz cilindara, samo da se malo pozabavim u fotosopu da docaram sta hocu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

evo ovo sam nekako planirao... znam da to nije mesto za filter za vazduh, ali nekako mi se svidja (mozde je preterano mali, ali... :) ) a i ne znam kako drugacije da izolujem taj otvor od vode (kiše) ovako dođe bar ko neki kišobran :) :) a ako uguram unutra neki sundjer (ili nešto slično..) štitiće i od čestica... mada mislim da će i sama metalna kupa odraditi svoje... jer zvuk je tako kul... :)

nadam se da je jasno sta sam hteo ovom mađijom da pokažem :) :) :)

post-13799-12879091509062_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Danas ofarbao zadnju gumu! :) al jos cu videti koliko sam ispao majmun ako krene (mnogo) da se skida boja... :) ali realno, cime oni u fabrici boje gume? :)  ???

I uspeo sam da odlepim plamenove sa prednjeg blatobrana! :) konacno! samo onaj lepak ispod ne moš skinuti benzinom... a ako krenem nečim jačim, moraću da kupujem i mnogo nove boje, jer neću naći istu nijansu crvene, nema teorije...

 

E da, da li iko ovde zna i da je skroz siguran - šta da radim sa ovom pumpom što sam je skinuo (mislim da li da je bacam ili da je vratim...) ova što služi za ono eko 3 sranje....? Motor radi i bez nje...ali me zanima da li može da mu škodi njena uklonjenost...? pogotovo zbog ovog što kad s ukloni, onda ovo crevo koje iz nje izlazi i ponovo ide u karburator (slika zeleno) ostaje taj ventilčić da zvrji prazan, ne znam šta s tim, da li da ga zapušim nečim ili šta...? (pod uslovom da sklanjam pumpu...)

:)  ???  ???  ???  ::)

post-13799-1287909184317_thumb.jpg

post-13799-12879091844654_thumb.jpg

post-13799-12879091846208_thumb.jpg

post-13799-12879091847714_thumb.jpg

post-13799-12879091848664_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja