Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Sto nisi iskoristio originalni drzac za tablicu? taman bi mogao na vrh da stavis osvetlenje tablice.

Ili nesto ovako:

p_65532.jpg

Eh sto nisam... koliko to kosta? :)

Trenutno je sve ovo sa malim budzetom, lako cu kad bude bilo para (nadam se uskoro) ;)

Inace koja je cena toga i ako znas gde ima? da se kupi?

 

Ps. ova tablica je za americke velicine tablica, nasa ne staje u nju... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Nadjen majstor (bar se nadam da ovaj moze to da uradi, obecao je...)

 

Neke ideje, juce sam se igrao fotosopom :) i sad se odlucujem sta je od ovoga gotivnije... eh da je para za sve :)  ::)  ;)

 

INACE - da li na ovom forumu moze NORMALNO da se okaci slika lepe rezolucije, ili moram uvek da unistavam kvalitet slike da bih smanjio na ovih 256kb?????  ???  :-\ sto je realno zastarelo...

post-13799-1287909087192_thumb.jpg

post-13799-12879090873863_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Nadjen majstor (bar se nadam da ovaj moze to da uradi, obecao je...)

 

Neke ideje, juce sam se igrao fotosopom :) i sad se odlucujem sta je od ovoga gotivnije... eh da je para za sve :)  ::)  ;)

 

INACE - da li na ovom forumu moze NORMALNO da se okaci slika lepe rezolucije, ili moram uvek da unistavam kvalitet slike da bih smanjio na ovih 256kb?????  ???  :-\ sto je realno zastarelo...

Po meni verzija 4 je najprakticnija,pogotovu ako se desi da moras voziti po kisi...Mozda nije najlepsa,ali i upotrebljivost je bitna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Po meni verzija 4 je najprakticnija,pogotovu ako se desi da moras voziti po kisi...Mozda nije najlepsa,ali i upotrebljivost je bitna...

Jeste, u pravu si za to odnos lepota/koriscenje... :)

Ali... ne znam, trudio bih se da po svaku cenu izbegnem voznju po kisi jer mi motor postaje bas nestabilan, i na najmanje kocenje pri 30km/h bezi zadnji tocak... ne bih se igrao mnogo s tim :)

 

Nekosta mnogo mozes sam da napravis ako imas vremena i malo alata.

Slike mozes da okacis ovde: http://imageshack.us/

pa je linkujes u postu.

 

Inace + za ideje za preradu. 

 

Znam za imageshack, ali nisam hteo da linkujem, ali ako je jedini nacin - moracu :)

 

Inace jos updatea - sasekao sam originalni Raptorov sic, sad samo da ga fino opšijem sa zadnje strane:

post-13799-1287909091761_thumb.jpg

post-13799-12879090918644_thumb.jpg

post-13799-12879090919551_thumb.jpg

post-13799-12879090920131_thumb.jpg

post-13799-12879090920953_thumb.jpg

post-13799-12879090921822_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

DA,znam da je umetnost voziti ga po kisi...sa original PVC (citaj plasticnim) gumama...

Zameni to,neces imati problema,bar ne u tolikoj meri...I radi od njega sve sto ti padne na pamet...Moze samo bolje da izgleda,losije ne...Ja jedino ne bih isao ka bober izgledu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Gume? Hmmm, vidis o tome nisam razmisljao da je u tome stvar :)

A koja im je cena...? I bas mogu da nadjem za Raptora da odgovara? Pitam, jer o tome bas nemam pojma :)

Inace za izgled trazim balans izmedju bobbera i klasicnog choppera... mada ima tu da se radi i mislim da nikad necu naci konacnu formu, zna sebe :)

BO - ovo je prelepa boja i velika slika!! :D gde si nasao? mozes li da okacis original sliku, dobra je za cackanje oko ideja :)

Inace takav slican blatobran imam na ovim mojim varijacijama, mozda je sitno pa se ne vidi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Gume? Hmmm, vidis o tome nisam razmisljao da je u tome stvar :)

A koja im je cena...? I bas mogu da nadjem za Raptora da odgovara? Pitam, jer o tome bas nemam pojma :)

Inace za izgled trazim balans izmedju bobbera i klasicnog choppera... mada ima tu da se radi i mislim da nikad necu naci konacnu formu, zna sebe :)

BO - ovo je prelepa boja i velika slika!! :D gde si nasao? mozes li da okacis original sliku, dobra je za cackanje oko ideja :)

Inace takav slican blatobran imam na ovim mojim varijacijama, mozda je sitno pa se ne vidi... :)

 

http://www.internet-prodaja-guma.com/search.php?mode=search&page=1

 

imas desno opciju pretraga guma pa ukucaj velicinu, sirinu i ostale podatke

 

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Vezano za pricu o auspuhu, evo i fabricke dodatne opreme, pa mozda pomogne u ideji.

 

20091572787106.JPG

Probao sam, napravio sam kalup od rolni za papir od plotera, ali kao i na ovoj slici, nekako mi ogavno izgleda... na Cap. America je predrkano, ali na Raptoru nekako... ne znam, po meni ne ide - dugacak je :)

Inace znam tu sliku (mislim da znam 99,97% slika Raptora/Spydera/Eosa... na internetu... :) ) i svidela mi se ideja za taj korman :) ne bas na taj nacin, ali slican... ovaj mi je zapao za oko: http://www.louis.de/_40a803e54b59bb5c0375e2486597199b49/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=340&list_total=33&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10021601  :o

 

Gume? Hmmm, vidis o tome nisam razmisljao da je u tome stvar :)

A koja im je cena...? I bas mogu da nadjem za Raptora da odgovara? Pitam, jer o tome bas nemam pojma :)

Inace za izgled trazim balans izmedju bobbera i klasicnog choppera... mada ima tu da se radi i mislim da nikad necu naci konacnu formu, zna sebe :)

BO - ovo je prelepa boja i velika slika!! :D gde si nasao? mozes li da okacis original sliku, dobra je za cackanje oko ideja :)

Inace takav slican blatobran imam na ovim mojim varijacijama, mozda je sitno pa se ne vidi... :)

 

http://www.internet-prodaja-guma.com/search.php?mode=search&page=1

 

imas desno opciju pretraga guma pa ukucaj velicinu, sirinu i ostale podatke

 

pozzzz

 

CENA 250RSD komad?!!! Tako jeftino?!!! Za bicikl sam placao skuplje...  ???  ???  ??? mislim dobro je ako je tako :)

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Vezano za pricu o auspuhu, evo i fabricke dodatne opreme, pa mozda pomogne u ideji.

 

20091572787106.JPG

Na to sam mislio,nisam znao da je to vec odradjeno kao dodatna oprema...E,sad udaris svoj pecat na ideju....I uzivas kad sve bude gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

gume već bojim kao na ovoj prvoj slici, ovaj beli 3D model sto ima... :)

a inače smislio sam nešto pakleno, što nećujoš da otkrijem jer je takođe under construction :) ali mislim da bi moglo da vam se svidi ;)

 

inace (dok sam spremao to pakleno što sam zamislio) skinuo sam ove dve cevi koje vode od klipova/cilindara do one pumpe (koju je na jednom od postova o Raptoru opisivao da treba da se zapuši jer ničemu ne služi i guši motor) koja stoji ispod rezervoara i kao nešto upotpunjuje eko 3 motor...i palo mi na pamet da upalim motor da vidim kakav je zvul... AJOJ! Udara baš onako kako sam želeo!! Ima onaj pravi rafal, koji je nedostajao i posle bušenja auspuha!! :)  :o  :o  :o samo... ako je iko ovde upućen u čari motora (konkretno ovog) da li mnogo šteti ako bih tu pumpu, šta li je već, bacio u kantu a ove cevke (mesto gde one idu obeležio sam zeleno) malo skratio ili nešto izmađijao da ostavim ovaj zvuk, a da ne šteti previše motoru... hmmm... realno ne smeta, on ide i tako, ali... ne rizikuje mi se, voleo bih da čujem stručnije mišljenje... :) (ali taj zvuk...! <3 ) ;):)

post-13799-1287909107708_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Može da šteti, mislim u redu jei bez tih cevčica i bez ventila, ali ove otvore na agregatu moraš zatvoriti na bilo koji način - najbolje komadom prohromskog lima sa nekim dihtungom ispod ili sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

E da, to si ti opisivao! :) znam znam, ne bih sigurno ostavio ovako, hteo sam nekim filterom, jer taj dobar zvuk dolazi odatle, ako ga zapušim baš hermetički - neće ga biti... jel sme da se tako nekako izvede?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nastavi sa ausousima, a ovo zatvori.

 

Najzdravije je kada je to zatvoreno, ali pretpostavljam da ne bi bilo zdravo da se recimo napuni vodom, pa mozda i pukne izduvni ventil, protruli izduvna grana iznutra, pa jednog dana i progori, ili vec nesto trece.

 

A mozda mu ne bude i nista, pa ti vidi da li ces da rizikujes. U svakom slucaju ne bih se sa tim zezao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ali ako nekako to sredim da ne može da uđe voda, da ga zaštitim od prašine... (zvuk je baš privlačan, teško mi se rastati od njega :) ) to mogu da saniram, ali ovo sa truljenjem ventila i progorevanjem - to me plasi... ne znam mnogo o tim nepogodama i šta ih može izazvati... ako i to može nekako da se spreči - bilo bi kul :) zbog zvuka prvenstveno. Jer na performanse ne znam kako i da li utiče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mozda malo smanjuje obrtni momenat na manjim obrtajima, ali nije neko znacajno degradiranje performansi.

 

A zvuk, ako ti se bas toliko dopada ti probaj pa vidi sta ce da bude, mada nekom logikom ton ne bi trebao da je nesto specijalno, samo je glasniji i mislim da moze mnogo bolji auspuhom da se postigne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja