Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

E a pa šta ako nema papire - zar nema neka procedura da se ozakoni taj agregat ako ih nema? Mislim ne može ostati samo hrpa gvožđa... nekako mora da može da se ozakoni kao gomila gvožđa s namenom i serijskim brojem, bla bla...? :)

Nije nimalo jednostavno.

Prvo moras da pravdas poreklo agregata, (ugovor o prodajii) zatim moras da imas carinsku deklaraciju, da je taj agregat ocarinjen, legalno uvezen i da si platio porez na njega.

Onda idu spediterske usluge od 100e.

 

Cak i ako nekim cudom uspes da pribavis sve to, moras da prodjes atest koji se fino placa.

E onda ides i ponovo registrujes motocikl i menjas saobracajnu dozvolu, ponovo stojis u redu itd itd.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ne mislim za uvezeni agregat, nego valjda taj, sto je Zeljko pomenuo (pa nestao :) ) on je valjda odavde...?

A za redove i stajanje i tako to - imam neke vezice, pa mi sve stigne na kuću, nemam frke s tim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ne mislim za uvezeni agregat, nego valjda taj, sto je Zeljko pomenuo (pa nestao :) ) on je valjda odavde...?

A za redove i stajanje i tako to - imam neke vezice, pa mi sve stigne na kuću, nemam frke s tim ;)

Znam ja dobro na sta mislis, ali sadasnji vlasnik agregata mora imati sve papire koje sam gore napomenuo : ugovor,carinska deklaracija, placen porez bla bla bla....i tako dalje. :)

Taj agregat se nije pao sa neba.Moraju postojati papiri o njegovom poreklu.

Veruj mi raspitivao sam se dok sam posedovao Virago 125ccm pa sam zeleo da ugradim agregat od Viraga 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Uh...

A ako bih npr ja izrezbario sam u sopstvenom vlasnistvu agregat od komada metala  ::)  ;D i taj komad mogao da pokrece neku tamo radilicu kad se sve prikopca kako Bog zapoveda - tj da sam napravim agregat koji ne planiram da umnozavam i prodajem,nego samo za vlastite potrebe, da me prevozi - ja bih to morao negde atestirati, zavesti u supu bla bla...

E pa zar nemamo (mada ne sumnjam, Srbija je to...) neki pravilnik za tako neki postupak za nepoznati agregat bez papira (mozda i oznaka...)?  :-\

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Uh...

A ako bih npr ja izrezbario sam u sopstvenom vlasnistvu agregat od komada metala  ::)  ;D i taj komad mogao da pokrece neku tamo radilicu kad se sve prikopca kako Bog zapoveda - tj da sam napravim agregat koji ne planiram da umnozavam i prodajem,nego samo za vlastite potrebe, da me prevozi - ja bih to morao negde atestirati, zavesti u supu bla bla...

E pa zar nemamo (mada ne sumnjam, Srbija je to...) neki pravilnik za tako neki postupak za nepoznati agregat bez papira (mozda i oznaka...)?  :-\

:D

 

Ljudi uredno atestiraju prikolice zapadnog porijekla pod rucno napravljene. Sve je moguce, samo je pitanje da li se isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ljudi uredno atestiraju prikolice zapadnog porijekla pod rucno napravljene. Sve je moguce, samo je pitanje da li se isplati.

 

E to da...

Racunam jedino da imam neke veze...

 

Ali savrseno se uklapa...! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Atest racunaj u startu 200e - ako si kao napravio svoj agregat.

A ako si modifikovao postojeci motor, bla bla, trebalo bi da bude manje.

Opet kazem ti problem su papiri.

 

Sto se snimka tice, ako uspes da nadjes agregat, predlazem ti da ostavis klasican izduv, nemoj ciste cevi : zvuk je ruzan do zla boga a i izgubices malo snage, a da ne pricam kako iritira pri duzoj voznji na visim obrtajima.

Evo postavio sam u Maju stari snimak iz 2008 da cujes kako zvuce skromnih 125 kubika sa par rupica na fabrickom izduvu:

http://www.youtube.com/watch?v=3rQsVBs6ovg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Hmmmm... nadam se da cu uspeti nesto da iscackam...

 

A za izduve, pa verovatno bih narucio nove... ili radio kod nekog ko zna jer Virago ima oba s jedne strane, a ja to ne volim, kakva takva simetrija mi je bitna... :) isli bi ko i do sad, sa svake strane po jedan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

Atest racunaj u startu 200e - ako si kao napravio svoj agregat.

A ako si modifikovao postojeci motor, bla bla, trebalo bi da bude manje.

Opet kazem ti problem su papiri.

 

Sto se snimka tice, ako uspes da nadjes agregat, predlazem ti da ostavis klasican izduv, nemoj ciste cevi : zvuk je ruzan do zla boga a i izgubices malo snage, a da ne pricam kako iritira pri duzoj voznji na visim obrtajima.

Evo postavio sam u Maju stari snimak iz 2008 da cujes kako zvuce skromnih 125 kubika sa par rupica na fabrickom izduvu:

http://www.youtube.com/watch?v=3rQsVBs6ovg

 

 

 

mali offtopic, planiram da ovako nesto uradim na moj supershadow 250, ima iste auspuhe kao ovi i navodno yamahin 250cc sa viraga. kolko kapiram, zvuk bi trebalo da bude bolji, tj mora da je bolji, al me zanima dal ce na vishim obrtajima i duzoj/brzoj voznji da zvuchi nekako prema konzervi? ili kako se to vec odrazava na zvuk?

takodje, bitno, zanima me sa ovim rupama, koliko to negativno moze da se odrazi na progorevanje ili rdjanje auspuha, kapiram da ce da se stvara neka nepotrebna kondenzacija ili sta vec?

planiram neki duzi put pa mi se i ne zeza s ovim ako to moze da mu nashkodi.

 

sta ti mislis? obzirom da si radio ovo vec.

hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam tako busio auspuh na Princu a i na skuteru mi je otpala ta zadnja pregrada. Sto se tice performansi i primetiti nikakve razlike. Zvuk ce biti slican kao fabricki samo bucniji, mozda cak i dosta dublji. Zavisi od samog auspuha, kako je konstruisan, mozes da dobijes malo na zvuku, mozes i dosta. Ja bih ti preporucio da spojis rupe i izvadis celu cev tj taj zadnji deo. Sa rupama neces puno postici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

@ vectom - sve sto razbusis, rdjace ti na tom sto je buseno, tom deli koji je burgija dodirivala... mislim meni jos nije, trudim se svaki put da ga ocistim posle voznje, ali mom ortaku na Superlightu 150, kad je busio, nije vodio racuna o tome i danas su mu na tom delu sa navatanom rdjom... ali njemu se slaze uz motor jer je ceo u "rusty" fazonu :)

 

meni su se licno performanse na Raptoru blago povecale - jače trza na gas i brze dodje npr do 70km/h nego pre... :)

a Supershadowa sam probao u fabrickom stanju, nekako mi ta mala zverka cima poprilicno dobro i bez busenja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250
mali offtopic, planiram da ovako nesto uradim na moj supershadow 250, ima iste auspuhe kao ovi i navodno yamahin 250cc sa viraga. kolko kapiram, zvuk bi trebalo da bude bolji, tj mora da je bolji, al me zanima dal ce na vishim obrtajima i duzoj/brzoj voznji da zvuchi nekako prema konzervi? ili kako se to vec odrazava na zvuk?

takodje, bitno, zanima me sa ovim rupama, koliko to negativno moze da se odrazi na progorevanje ili rdjanje auspuha, kapiram da ce da se stvara neka nepotrebna kondenzacija ili sta vec?

planiram neki duzi put pa mi se i ne zeza s ovim ako to moze da mu nashkodi.

 

sta ti mislis? obzirom da si radio ovo vec.

hvala :)

 

Vidi, bitno je da ne preteras sa velicinom rupa.Prvo krenes sa najmanjom burgijom, pa upalis motor i vidis jesi li zadovoljan zvukom.Ako nisi, pravis malo vece rupe.bitno je ne preterati, kako ti motor ne bi zvucao kao traktor.

Ja sam izbusio 4 rupe od 8mm u svakom auspuhu i zadovoljan sam.

Sto se kondenzacije tice, da li mi verujes da je sve bilo puno vode unutra pre busenja, a kada sam izbusio rupe, vise nisam imao tih problema jer ima vazduh gde da izadje.

Bitno je da izbusis male rupice pa se vozi neko vreme,pa sam odluci jesi li zadovoljan.

Ako nisi uvek mozes napraviti od lima krugove i zanitovati nazad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

E jedan od mojih omiljenijih stilova oko sve te čoper zajebancije :)

Skupljam pare za ovakav korman, i naravno V Twin...mada malo me je omeo airsoft ovih nedelja... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

e ljudi raptor mi trosi preko 4 od kada znam za njega.Vidjao sam na forumu da moze da trosi i ispod 3.da li neko zna promer zizni ili neki glupi razlog sto trosi toliko.Kupljen je nov.da nije mozda pogresno uzupcen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Inače El Muerte, takav bobber Virago je nešto čemu težim od mog motora da postane, samo nigde da nađe da neko prodaje ovakav ili sličan korman.... a ovako bi lepo legao na Raptora...

Trebalo je da naručim iz Louisa njihov, ali je nizak, kratak (samo 28cm...) a ovaj na slici mi se čini da je bar 40cm...

Inače stali su mi radovi na motoru, već neko vreme sam se bacio na airsoft, pa ovo ono... :zvizduk: al vraćam se uskoro :)

post-12005-077170900 1289085689_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I ovako je raptor los za manevrisanje, sa ovim kormanom ces morati da vozis samo po autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

šta ga znam, meni nije loš za manevrisanje... mislim neću da ga poredim sa skuterima :) ali ova vrsta motora i jesu drumaši, zar ne... grad im svejedno ne prija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Evo i mene ponovo na ovoj lepoj temi :)

Bio sam malo :tras2: ili ti upala pluca :(

Elem malo sam se raspitao u vezi farbanja guma.

Trenutno kod nas postoji vise varijanti ali ni jedna nije bas zglavna preterano.

Postoji farba za camce koja je u sustini lak farba ali ima problem sa savitljivim povrsinama tako da ce vremenom pucati.

Druga varijanta su "Pilot Markeri" koji extra izgledaju u pocetku ali po pricama ljudi koji su ih koristili brzo se zaprlja boja.

I treca varijanta farba za plastiku nju sam licno koristio kada sam sredjivao auto tj igrao se sa kontrol tablom. Extra je trajna ali nisam imao prilike da je testiram na plastici koja je izlozena spoljnom uticaju vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd
:takoje: meni izgkeda ok ako planiras da ti diode pokazuju otprilike obratje ali tu ces vec imati "malo" posla sa elektronikom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja